Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   95 / 122
(#) Szabi1 válasza kwatt hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
De ha megvan a kapcsolási rajz mértnem tudod kimérni, hogy oda mi is jön? Egyébként ajánlatos lenne újrakondizni az egészet. Az izzóhoz 3 szál megy, a táphoz meg 2. Amit te mutattál az valószinüleg a villanócső középkimente úgymond, ha ott áram jelenik meg a gyújtótrafó segítségével akkor felvillan a Villanócső.
(#) kwatt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Nem komolyan csinalom csak tod még én nem nagyon értem ezt az egészet és azért kérdem ! ! !
(#) kwatt válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Hát az a baj hogy én nem nagyon értem ezt az egészet ! És azért kértem segitséget hogy mi milyen alkatrész mert nem tom !
(#) kwatt hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Én csak anyit kérdezek milyen alkatrészek ezek ? ? ?
(#) kokozo válasza kwatt hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! Ha egy ellenállást nem ismersz fel egy képről és a ráírt szöveget se tudod értelmezni, akkor szerintem ne is kezdj bele mert úgy se fog sikerülni.
Idézet:
„Már minden megvan kb. csak még nem tom milyen alkatrészek mennek bele mer csak egy kép van és nem tom leolvasni !”
Mellesleg ha nem tudod mi kell hozzá akkor mit szereztél be hozzá?
(#) kwatt hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Anyit látok hogy elenálás de a szöeget nem !
(#) Szabi1 válasza kwatt hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Hát pedig a bejelöltek közt van kondi is, és még trimmer poti is de ha van kapcsolási rajz akkor aszerint kell dolgozni, nem a képet kell nézni.
(#) outstep01 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy stroboszkópot építeni ami két ledes helyzetjelző izzót villogtat össze vissza felváltva! Természetesen nem autóba lesz hanem egészen más a terv! A lényeg hogy 12 voltos kellene! egy nyákterv és egy beültetési terv jól jönnem mert a kapcsolási rajzhoz nem értek! Esetleg egy nagyfelbontású kép hasonló építményről!

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Georgee válasza outstep01 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Kapcsolások, két LED-es villogó. Egyszerű olcsó, ha a tranzisztort nagyobbra cseréled akkor izzót is tud villogtatni.
(#) zoo080 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy egy villanócsövet hogyan lehet ellenőrizni hogy működőképes-e?
(#) Georgee válasza zoo080 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Általában ami már nem életképes, annak az elektródánál az üveg erősen elvan kormolódva.
(#) zoo080 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Például, így?

Kép 002.jpg
    
(#) Plague hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Sziasztok! szeretnék csinálni egy 1500W-os strobit de nekem nem nagyon megy a kapcsolási rajz. Ha valaki tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném.
(#) Plague hozzászólása Feb 27, 2012 / 1
 
Ezt szeretném megcsinálni. Minden IC lábánál van egy + jel és azok hova mennek. Köszi a segítséget előre is
(#) epyn válasza Plague hozzászólására (») Feb 27, 2012 / 1
 
Idézet:
„de nekem nem nagyon megy a kapcsolási rajz.”

De azért a hálózati feszültséggel közvetlen operáló berendezést akarsz a nem nagyon megy tudásoddal megépiteni..
Gratt.
Kezdj előbb a biztonságos dolgokkal és olvasss sokat a topicban,hasznos lehet még.
(#) Plague válasza epyn hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Helló. Már csináltam egy strobit ami működik is,csak nekem ez a kapcsolási rajz egy kicsit bonyolult. végülis arra akarok én ki lyukadni,hogy azokat a + jeleket össze kell-e kötni.
(#) r4pt0r válasza Plague hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
A pluszokat, meg a földeket összekacsolód a 7810es kimenetére, ahol a stab 10 Volt van.
(#) Plague válasza r4pt0r hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Köszi szépen a segítséget.
(#) Georgee válasza zoo080 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
A belső íven az egy vezető csík lenne, a kormolódás lennt a két elektródánál szokott lenni, és nem éri körbe a csövet.
(#) zoo080 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Értem,köszönöm!Egyébként egy tetővillogóban van a cső,csak valamiért nem működik a cucc,gondoltam a cső adta meg magát mert áram alá helyezve a villogót nem csinál semmit,azért érdekelt volna hogy hogyan lehet megnézni hogy működőképes-e a cső.Nincs valami más módja?
(#) Georgee válasza zoo080 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Ami nekem eddig elszállt, az kormos volt mind. Még esetleg rá lehet mérni az elektródákra, mekkora a feszültség, esetleg lehet a gyújtókörben is a hiba.
(#) Jr.Sisty hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Üdv Uraim!

Van nekem egy Astro AF1500 wattos strobim, amint tudjuk a 3darab IC-ről le vannak dörzsölve a tipusok. Valahol találtam egy régi hozzászólást egy forumban, mi szerint LM393, CD4013, CD40106 IC-k találhatóak benne.
Ezeket a tipusokat be szereztem, IC foglalattal ki is cseréltem őket de sajnos nem üzemel.Ha a tirisztorra jelet küldök akkor megy.
Esetleg más típusu IC-k vannak benne??
Valakinek valami ötelt ??
(egyéb alkatrészek és áramkör le van ellenörizve)

Köszönettel!
(#) bakaruha válasza Jr.Sisty hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia egy fotót tegyél fel az áramköröl
(#) Jr.Sisty hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
A képen az eredeti IC-kel látható.
(#) Travolta válasza Jr.Sisty hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Az IC-k megkapják a tápfeszt?
(#) bakaruha válasza Jr.Sisty hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Közben megnéztem az ic-k típusát az enyémben és az általad felsoroltak vannak benne
(#) Jr.Sisty hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Igen, mind 3 IC megkapja a 12volt-ot a zennertől.
Annyira kérlek, hogy a 2 trigger IC-nél a tiedben melyik hol helyezkedik el? Csak, hogy biztos legyek benne....
(#) Szani27 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Üdv Szeretnék egy As-500 strobihoz hangvezérlést csinálni tudna nekem valaki segiteni?
(#) sound.man válasza Jr.Sisty hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ezt a strobit jó lenne lekoppintani.
(#) Jr.Sisty válasza sound.man hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
A koppintással nem lenne gond, szívesen megosztom (anyukám így tanított ) csak valaki adna már egy jó tippet, hogy hol lehet a gond vagy ha tudnám, hogy honnan milyen jel/áram kell jöjjön az IC-k közt
Következő: »»   95 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem