Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 289
(#) dizi válasza luluzulu hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Helló
A rajz alapján semmiképen nem fog elfüstölni az ic,de nem látom át,hogy ez minek a rajza a tranzisztort típusát nézve valami kis teljesítményű inverter lehet.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Még egy lényeg amit elfelejtettem a trafó kimenetén nem jó az 1N4007 mert nem bírja a magas frekvenciát,
minimum BA159 vagy gyorsabb kell oda.
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszi,azt vágom. :yes:
(#) Wegg válasza dizi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ha minden igaz akkor kb 2000V -al vizsgálták a primer szekundert. Átütés vizsgálatkor. Az általad felrakott pár kapcsolás tartalmaz soros ellenállást a táp ágban .Ezt jó lenne elkerülni valami módon mivel felesleges áram fogyasztást okoz az akkumulátorból.Az impulzus kitöltéssel lehetne a fogyasztást korlátozni . A táp feszültség az fix azzal nem lehet beállítani . Ezt akartam még írni az előzőekben mikor kérdezted az észrevételeket.
Üdv wegg
(#) dizi válasza Wegg hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Helló
A soros ellenállással se fogyaszt 200ma-nél többet
Viszont képes elviselni a 15-18 voltos feszültséget is.
Szerintem, paneltrafóval jó hatásfokot úgy elérni,hogy még keveset is fogyasszon,hát???
(#) Swedhart hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok
Valaki ezt felismeri?
Az a gondom vele hogy szikrázik a fazék vas alatt a tekercs és valami átalakitási lehetőséget keresek.
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nagyon magas a sorfeszültség .A sorvégnél nincs jól leszigetelve .Talán segíthetne valamilyen lakkba való bemártás szárítás .Vagy az előbb elmondottak miatt az újra tekerés kellő távolságot tartva a kezdő és végpontok között . Valamikor régen úgy tanították hogy a lakk szigetelés nem érheti el a 36 voltot.Természetesen azóta már nagyon sokféle huzal sokféle szigeteléssel készül.(pl. forrasztható trafóhuzal) Ennyi jutott eszemben hirtelen .
üdv wegg
(#) poros válasza Wegg hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szerintem a lakkozás átütésnél már nem segít ,inkább újra kellene tekerni. Az a legbiztosabb.
(#) Wegg válasza poros hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ha esetleg be tudna folyni a lakk a szikraköz közzé akkor segíthet.DE természetesen azt tartanám én a legjobb megoldásnak ha újra tekerné .És mindjárt le is számolná a menetszámokat stb.
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia várjál ez nem az én művem ,javításra hozták de úgy nézem jobb ha az én panelomat teszem be komplett az gyári trafós és nem üt át 550v ad le íme kép róla.
Ja és semmi hűtést nem igényel.
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Csak ötleteltem a megoldás felé .Valószínű hogy mindenki jobban jár ha a te panelod kerül bele.
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia hát én is e mellett döntöttem , mellékelem a képeket a végeredményről.
Annyi hely maradt a dodoz ban hogy táncolni is lehet benne
(#) dizi hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Látom szigetelőszalagot te is használsz...
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
És még szikraköz is van benne.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szerintem a szigetelő szalag nagyon barkács.
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Az volt is benne én a teljes meghajtást cseréltem+táp
(#) orifab hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

* Apróban a lehetőség, ez itt a fórum .
(#) dizi hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Valakinek ismerős ez a maszek típus?
(#) kila válasza dizi hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!
Ha nem tévedek Hódmezővásárhelyen készült, javítottam már, csak a trafó, az ami nem stimmel, az már nem eredeti!
Üdv!kila
(#) dizi válasza kila hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia
Igen igazad van a trafót már valaki már cserélte.
Igazából az lenne a kérdés,hogy miért csinál olyat,hogy össze vissza rendszertelenül adja az impulzust, ez a jelenség még akkor is fenn marad ha a tirisztor vezérlés lábát szabadon hagyom. olyan mintha valami zavarná...
(#) Remci válasza dizi hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!

Az nem lehet hogy a trafó kimenő feszültsége meghaladja a tirisztorét? Én már találkoztam olyannal hogy ez miatt össze vissza csattogott.
(#) dizi válasza Remci hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Helló
600 voltos tirisztor van benne és ha ezt meghaladja akkor az már a rásütőkondinak is gáz.
(#) Remci válasza dizi hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Csak egy ötlet volt. Amit én láttam abban is 600v-os tirisztor volt,csak mikor megmértem a feszültséget a műszer nyolcáz akárhány voltot mutatott. Tettem bele másik trafót ami 4-500 volt között adott, utána nem csinálta ezt a jelenséget.
(#) kila válasza dizi hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Eredetileg nem tirisztor, hanem BT139/800-Triac, és ha a gyűrűmagos vezérlőtrafó szekunder oldalán nem elég a keletkező feszültség a triac begyújtásához, akkor a feszültség a kondenzátoron tényleg túl magas lehet!
Tirisztorral ez a kapcsolás nem működik túl jól!
Üdv!kila
(#) dizi válasza kila hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
A probléma megoldódott igaz nem az eredeti verzióval.
tettem bele egy diakos vezérlést és ez így pont jó.

Ej pedig hányszor megfogadtam,hogy nem vállalok olyan készüléket javításra ami nem gyári, az alkatrészek le kaparva, berohadva és mindig az van,hogy megjavítom egy bizonyos problémával és egy két nap vagy hét elteltével vissza hozzák,hogy ismét besz@rt, persze olyankor más a hibája, mert általában úgy van, és a tulaj meg néz hogy most lett meg javítva és megint rossz, aztán magyarázd meg az őstermelőnek, hogy igen is létezik olyan, hogy az egyik hiba orvoslása más irányú hibát is ki tud váltani.
Nem beszélve arról hogy némelyik olyan állapotban kerül hozzám, hogy legszívesebben belehánynék és úgy adnám neki vissza.

Gondolom nem vagyok egyedül a problémával.
Bocs az erős felindultságból leírt OFF-ért :gumicsirke:
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Na látod én ezért csinálom úgy hogy ki .... a panelt belölle föleg ha gány és teszem bele a sajátot ez kevesebb idő is
(#) kila válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia!
Hát erősen romló látásom ellenére is szembetűnő a különbség, a dizi fúrumtársnak kijutott "remekmű"-vel összehasonlítva.És a -gány- ott nem is túlzó.Amiket javítottam, azok is ilyen "Déva vára" szindrómásak voltak, ha egyik része már ment volna, összeomlott a másik.
Üdv!kila
(#) imike0212 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kapcsolást építettem meg,viszont autó gyújtótrafó helyett egy noname (kínai) gázgyújtó
nagyfesztekercsét építettem be.
a tekercs primer oldalán 6mm-es ferritrúdon 18 menet van 0.6-os zománcozott rézhuzalból a primer oldalon sajna nem tudom megnézni mert le van szigetelve és nem akarom megbontani.
A gázgyújtót egy 1,5 v os elem működtette,most a kisülés ellőtt a kondenzátoron mérve 150 -170 voltra megy fel a feszültség.
Tapasztaltabb,hozzáértőbb "kollégák" véleményére volnék kíváncsi hogy vajon merjem e használni,csak egy kutya visszatartása lenne a feladat.
Egyébként 10-15 mm ívet simán áthúz!
(#) dizi válasza imike0212 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Heló.
Természetesen használhatod vele, de nagy csodát ne várj tőle,mert a ferrit mag az nem erre való.
(#) privat hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Kapcsolást keresek amivel villanypásztort tudnék figyelni.
A kifeszített villnypásztor drót legvégén figyelném hogy megvan e a feszültség. Mint tudjuk a villanypásztor szaggatottan ad 5-10 ezer voltot. Hogyan tudnám ennek a meglétét vizsgálni ha elszakadna vagy valami leföldené az az vészesen csökkene akkor kellene jelezzen mondjuk egy rellét húzzon meg.
A baj hogy ilyen nagy fesszel fogalmam nincs mit kezdjek.
Következő: »»   120 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem