Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   143 / 254
(#) H2opok hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sajnos egy nagyon rossz hírt kell közölnöm veletek! A szinte mindenki által jól ismert, és aktív tagja ennek a fórumnak, JANOCSI "kolléga, aki nagyon jó barátom volt, szerdán hosszú betegség után elhunyt. Most tudtam meg én is, amin ledöbbentem, hisz pár napja még beszéltünk, és beszélt nekem a terveiről. Nem is tudok mit írni, csak annyit hogy nagyon fog hiányozni, mint ember, mint "mester".
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
A hír mélyen lesújt mivel nagyon jó fórumtárs volt "JANOCSI MESTER" sokat tanultam tőle. Sajnos személyesen nem sikerült megismernem a nyárra terveztük a találkozót.. Nem tudom felfogni,hogy ez történt vele.. Óriási űr keletkezett miatta az életemben hiszen szinte napi kapcsolatban álltunk betegsége előtt.. Nyugodj békében barátom!
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Elszomorító hír... Sokat dolgoztunk együtt, egyes programokat ő préselt ki belőlem. Sok terve volt még: egy cikk írása a Wand óráról. Nyugodjék békében.
Wand óra - a kedvence
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!
40V -ig jó az 1N5819.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Nyugodjék békében, nagyon fog hiányozni! Nem is tudok mást írni most.
(#) kisgeri válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Nyugodjon békében... nem ismertem személyesen, ennek ellenére ledöbbentő.
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hát igen, még 1 hete a mágnesmotor fejlesztéséről és kísérleteiről beszélt. Épp 1-2 hete küldte a rajzait, hogy mit kellene cnc-n legyártani hozzá.
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
A Mule v2 sem lett volna nélküle , emlékét megőrzöm, sajnos személyesen nem találkoztam vele. Kedves János, Nyugodj Békében....
(#) sanya95 hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Bár nem ismerhettem meg személyesen, de ez nagyon ledöbbentett. Nyugodjék békében...
(#) H2opok hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Üdv
Ha valaki ismerte JANOCSI "kollégát" - márpedig itt biztos sokan- látogassa meg EZT az oldal és gyújtson egy gyertyát az emlékére.
(#) H2opok válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Az még lemaradt az előzőből, hogy ha lehetne, (ez valamelyik moderátornak szólna) ezt a linket kitenni a főoldalra, hisz nem egy mindennapi emberről van szó, biztos rengetegen tanultak tőle, és nagyon sok projekt-ben volt része. Többek közt, nálunk a szekrényen is ketyeg belőle 2 is.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!
Itt a bemért IN-13 vonal Nixie csővel felépített hőmérő. Az eredeti terv szerint készült el, de a mérési tartományai nagyon szűkek (belső érzékelő 14.29 .. 20.63, külső érzékelő 28.73 .. 40.84 fok). Néhány módosítással a tartományok bővíthetők (belső érzékelő 5 .. 45, külső érzékelő -10 .. 70 fok). Stabilan működik, az IC4 egy kicsit melegszik - bedobozolva torzíthatja a belső érzékelő mérését. A skála és a megvilágítására használt színváltós led -ek még hiányoznak. Sajnos a közeli képek egy kicsit homályosak lettek...
A félig kiforrasztott ellenállásokat a módosítás miatt kellett kiiktatni az áramkörből. Most a szoba hőmérsékletét jelzi kb. 22 fok.
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Gratula, jó kis cucc lesz, nagyon tetszik!
(#) havranarpi válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
vettem ma alkatrészeket.Í
A táp 330 µF 25V helyett csak 470µF 25V-osat kaptam bele tegyem vagy nagy gond?
(#) Csupasz válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nagyon jó!Persze hogy ezt választottad!Profi munka!
Üdv:
Csupasz
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Kezd alakulni ,de elég lassan.
Ma elkészítettem a fűtést.1-re indult.
(#) kisgeri válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Látom már bele tetted, de jól tetted, egyáltalán nem gond.
(#) havranarpi válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A tápra gondolsz?
(#) patexati hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok! Most éppen azon dolgozom,hogy a fényt csak a csőbe juttassam ne tudjon a plexibe "belevilágítani" mert szerintem zavaró,ronda.. A ledekre tettem zsugorcsövet a csövekre most készítek kis gyűrűket mivel az alsó részénél megakadályozom,hogy a fény a plexi felé is terjedjen. Lehetséges,hogy az összes plexi elemet lefújom matt feketére mert így nem a csöveken van a "hangsúly" egy fényes tömbre hasonlít..
(#) H2opok hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
A mule v2-n lévő BAT46 helyett jó még valami más tipus is?
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
1N 4148 is megteszi ha nincs más csak az elem legyen új..
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Én is.
(#) havranarpi válasza H2opok hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Én tudok adni BAt 46-ost ha érdekel.
(#) MrBrown hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Sziasztok,
4db Z568M és 2db elválasztó glimm kb. 170V/25mA igényét ki lehet elégíteni a "szokásos" DC/DC konverter egy tisztességesen megépített példányával?
Más szóval: Ötleteket várok hogy ki-mivel oldaná meg négy ilyen olcsónak és gyakorinak nem mondható nixie szuper-stabil és biztonságos tápellátását. Az már tiszta hogy nem úszom meg 4db 74141-el hanem CD4028+MPSA tranzisztorokkal lesznek hajtva
Köszönöm.
(#) havranarpi válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
És a "veszélyes" változat szóba sem jöhet?
(#) MrBrown válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 

Az nem jöhet szóba, túlságosan drága kísérlet lenne.
Z560M-ekkel veszélyeskedhetek mert van belőle két összmaréknyi de a nagytesóval nem!
(#) havranarpi válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Esetleg csövenként külön konvertert tenni?
(#) MrBrown válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
2 csövenként?
(#) havranarpi válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Nem tudom , ki kell próbálni , de ha 2 csőre teszel 1 tápot akkor még oda számolni kell valahova egy izzót is a 2s. miatt
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szia! Ha megteheted, vegyél egy ilyet. Szerintem nem jösz ki olcsóbban, ha megépítesz egy jót, még ha találsz is rajzot. Eredetileg én is építettem volna, mert van jó kapcsolás, de így egyszerűbb volt. Nekem már itt figyel az asztalon egy, ezt rakom be a 6db Z568M-hez és a glimmjeihez. Nézd meg az adatlapját, bőven megfelel, + szabályozható és rövidzárvédett is. Ja a posta még valami 3 vagy 4$ és egy hét alatt itt volt.
Következő: »»   143 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem