Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   14 / 42
(#) Atka15 válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Megmértem a tranzisztort a mérés eredménye:
B és C között= Egyik irányban 700, másik irányban szakadás.

C és E között= Egyik irányban 700, a másik irányban szakadás.

B és E között pedig= Mindkét irányban szakadás.
Skori szerint mértem, idézem: "Ha bármely két kivezetés között rövidzárat, vagy mindkét irányban szakadást mérünk akkor az eszkör vagy nem tranyó vagy rossz". Ezek alapján akkor ez most rossz?
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ez egy jó tranzisztor, ha a B/C felcserélt lábkiosztású.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Akkor szerintem ez az erősítő egész eddig is ilyen volt. Köszönöm a segítségedet.
(#) bohus1 hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem,hogy van egy vég és egy előfokom de van egy kis búgása kiszeretném szűrni melyik is csinálja hallottam,hogy lelehet vakdugozni a végfokot az volna a kérdésem elég egy rca bele amit rövidre zárok vagy esetleg kell e valami ellenállás is rá?

köszönöm a válaszotokat
(#) reloop válasza bohus1 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Szia! Simán rövidre zárhatod az RCA-t.
(#) bohus1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
köszi a választ

Mi pedig megköszönnék, ha használnál írásjeleket, és nagybetűket láthatóan, mint mindenki az oldalon.
(#) bohus1 hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
beledugtam a vakdugót a végfokba rövidrezárva így semmi hanja sincs a hangfalak felé viszont ha rádugom az előerősítőt már hallani szóval akkor az előfokban lesz a hiba tudtok valami tanácsot adni hogy hol kezdjem el keresni a hibát?
(#) bihari laci válasza bohus1 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
SZia ,az RCA.kábeled nics meg törve véletlenűl ,vagy fel lazult forrasztás.
(#) reloop válasza bohus1 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Milyen előerősítőd van?
A zaj származhat tápból, árnyékolásból, földhurokból.
(#) bohus1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Szia egy Han-Tor 1500P előerősítőm van most próbáltam rádugni egy dvd lejátszót és a sima búgásom a 3 szorosa lett a sima cd vagy bakelit lejátszónál csak a sima búgás hallható.
(#) csady hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok..
Van egy Blaupunkt r4430 amplifier.

STK4141 végfok van benne. Amikor az erősítő hozzámkerült nem kapcsolt be. Kicseréltem az STK 4141 II -t ,d880 tranzisztort,bd242c tranzisztort és az erősítő bekapcsol de a kimeneten nincs fesz. RCA 100% jó jelbemenet az van, de kimenet nincs.

Szerintetek?

Csatoltam néhány képet a panelről.
Köszönöm a választ előre is.
(#) reloop válasza bohus1 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
A gugli nem találja az előerősítődet, nem tudom milyen műszaki színvonalat képvisel.
Az összekötő kábeleidet mérd szakadásvizsgálóval az RCA árnyékolások között. Elő szokott fordulni, hogy az öntött csatlakozóban érintkezési hiba alakul ki. Próbáld másik kábellel összekötni az előerősítőt a végfokkal.
Búgást okozhat, ha a hangrendszer egynél több ponton kapcsolódik a védőföldhöz. A DVD lejátszó a TV-n keresztül esetleg kábeltévé testhez kapcsolódik, az is komoly zavarforrás lehet.
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Szia! Rajz kéne hozzá. (egy kérdést csak egy témába Bővebben: Link)
(#) bohus1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Rendben ellenőrzöm őket de ez már saját gyártású rca kábel mikrofonkábelből,az előerősítőmnek nincs gyárilag védőföldje nem tudom ez okozhatja e a problémát a burkolatára már próbáltam rákötni egyet és a végfokkal is összekötöttem már de sajnos nem segített küldök 4 képet az első a végfok a másik 3 az előerősítő én sem találtam semmit a neten sajnos.
(#) reloop válasza bohus1 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Az előerősítő elég komolynak néz ki.
A védőföld hiánya ilyen problémánál inkább előny mint hátrány
Mit tapasztalsz abban az esetben, ha az előerősítőbe csak a végfok felé menő kábel van bedugva, egyik bemenetére sem csatlakozik semmilyen vezeték?
Ilyenkor az előerősítőben lévő zaj, illetve a kábel által összeszedett jut a végfokra.
Amennyiben már itt is észlelsz búgást, akkor húzd ki a kábelt az előerősítőből, és ezt a végét zárd rövidre. Így elkülönül melyik a problémás.
Az STK javítókat ez talán nem fogja érdekelni, kérlek válaszolj ide. Figyelem a témát.
(#) bohus1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Rendben oda írtam az adott link-re.
(#) rolandosss21 hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok! Építettem egy STK4241-es ICből 2*120W-os erősítőt. Akad itthon még egy ugyan ilyen ic, arra gondoltam meg lehet e csinálni hogy annak is megcsinálom a panelját és mind a kettőt belerakom az erősítőbe és amikor szeretném akkor 4*120W vagy 2*240W meg lehet ezt valahogy csinálni? Hídbakötni vagy valami ilyesmi.
(#) ledacs válasza (») Feb 3, 2012 /
 
Rendben,köszi a javítást
(#) Orbán József hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Kedves Fórumtársak!

Tudja valaki, milyen STK IC van ebben a motyóban?

Kenwood_Basic_M_1_A

Hátha...

Köszönet!
Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ha minden igaz STK1050
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szervusz!
Sajnos nem... TA2040, Kenwood IC, itthon már nem is beszerezhető, külföldön 30 $ / db.
A héten idekerül hozzám az erősítő, reménykedem, hátha nem ment el a vége, 2 db-ból áll. Ha egyik se szól- mert nem - bízom 10%-ban, hogy valami egyéb hiba és megmenthető. Pl. bizti, mert külön trafóról megy a végfok.
Imádkozom...
(#) siket józsef hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziazstok! Segitséget szeretnék kérni egy AIWA hifi ügyben. az a problémám,hogy ha bekapcsolom kattan egyet a relé egy másodpercre bevillan a kijelző aztá ujra katt és kikapcsol. Ha valaki tudná,hogy mi a baj nagyon szépen megköszönném.
(#) bihari laci válasza siket józsef hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia ,nézd át a táp ,részét elöször és ha nem kaptál hibás alkatrészt ,akkor a végfokozatot kell ,átnézni mert a zárlat miatt a védelem ki kapcsol.
(#) dumboo hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Kedves Reloop!
A mérési eredmények az alábbiak (Dióda híd +--hoz képest)
A: +27,7; B: +30,9; C: -60,2; D: -54,9; E: +29,6; F: -60,1; G: -60; H: +60,2; I: -60; J: +60; K: +29,9V
(#) reloop válasza dumboo hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Kedves Dumboo!
A méréseket a testhez képest kéne végezni. Az IC 0 és 1 lábak között korábban 1V feszültségkülönbséget adtál meg, most H és G között ez 120V. Lehet, csak át kell számolni, de így sajnos nem tudom értelmezni.
(#) dumboo válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Igen mert a korábbi mérések a testhez képest voltak....
megvannak azok is... fél perc és leírom.
(#) dumboo válasza dumboo hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A: 0,17; B: 0,7; C: 28,9; D: 28,9; E: 0,2; F: 30,2; G: 29,6; H: 28,6; I: 29,8; J: 29,6; K: 0,07; L: 0,07
(#) dumboo válasza dumboo hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Bocsánat azt nem tettem hozzá, hogy kiforrasztott IC-vel történt mérés, mivel amint beleteszem előjön az üzemi füst..
(#) reloop válasza dumboo hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Így már érthető. Először is a hálózati feszültség egyik ágát meg kell szakítani és bekötni egy 40-60W-os izzót, hogy zárlat esetén az világítson, ne az IC füstöljön. Ezt mindenféle erősítő javításnál alkalmazni kell, ha nincs labortápod.
Mérj ellenállást K és test között.
(#) dumboo válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Nagyon jó ötlet! Megfogadom... labortáp? Dugalj megfelel?
A mért eredmény, kondenzátoron keresztül emelketett Rmax: 8,63kohm
Következő: »»   14 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem