Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   356 / 607
(#) Levi Jr. hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Köszi az értékeket, ez elég nagy segítség. A hivatkozott méreteknél közel dupla méretű hűtőbordákat szereztem, nagyon drabális 1cm-es tönkvastagsággal és 8mm-es zászlólemezekkel. 8ohm-os impedanciákkal lesznek terhelve, a vásárolt tervezés: 2 db 200W-os híd-kit, és 2 db 100W-os kit.
(#) peter1995 válasza Levi Jr. hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Értem. És ezek mindd egy trafóról mennének? Mert akkor nem árt a 40V mert rendes terhelésen még akár 36V alá is eshet. HA jól tudom ez az a feszültség ahol már a maximumot ki lehet hozni az IC-k ből... Vagy 32V...?
(#) fleta hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni. Kellene nekem /Sprint layoutban/egy működő TDA 7294 híd nyák terve, az sem baj ha rajta van a hangszóró védő áramkör.
Ami nekem volt sajnos géphiba miatt törlődött. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) peter1995 válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Olyat tudok mutatni ami nyákrajz. Lay-ba nekem nincs meg...


Ezt találtam a gépemen. Igaz ezen táp is van...
(#) fleta válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Köszi olyant találtam én is. Olyan kellene amit sprintben lehet megnyitni.
(#) peter1995 válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Akkor amit utólag tettem szetrintem jó lesz. Ami nem kell majd kiveszed belőle.
(#) fleta válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Ez majdnem jó, rajta van a hangszóró védő is, de sajnos a táp is. E nélkül kellene átrajzolni eléggé időigényes lenne.
(#) peter1995 válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hát letörlöd róla a tápot. Az 5 perc.
(#) fleta válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Igen de van egy másik gondom is, az íc mögött is van a nyákon vezető, ez nem jó nekem, mert én egyből a bordára akarom csavarozni az íc-ket . A hűtő tönkbe nem hiszek, nekem más módszerem van a majdnem tökéletes hűtésre.
Azért köszi, lehet nekiállok nyáktervet csinálni.
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia Mester! A hűtő tönkben nem muszáj hinni, elég ha megcsinálod (persze jól) aztán szépen teszi a dolgát.
Ha elhagyod a hűtőtönköt, akkor közvetlenül kell a bordára csavarozni az ícét, szigetelő lap nélkül.
Ha sziglappal szereled fel az ícét , akkor sajnos nem lesz tökéletes, bordamérettől, anyagtól, pasztától, stb.-től függetlenül.
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia!
Az íc alá nem teszek semmit, csak egy kis zsírt . A borda negatív feszen van. Az íc-t egy 10 mm vastag alu hevederrel szorítom a bordára, nem pedig az íc furatán keresztül. Így az íc nagyobb erővel szorul és ami a lényeg, párhuzamosan szorít! Jobb a hőelvezetés. /szerintem/ A hűtő tönk nem az íc alatt, hanem felette lesz , így hűti az íc előlapját is. Néhány panelt így csináltam már meg, nyugodtabban alszom a hűtés miatt
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Így már világos Ez tökéletes megoldás a hűtés szempontjából, de csak dobozon belüli hűtőbordánál biztonságos, amennyiben jól van rögzítve és környezetétől elszigetelve.
Itt egy nyákterv sztereó hídhoz, van rajta egy ventillátor szabályzó is.

* A kép "saját" kérésre, törlésre került.
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Nem tudom megnyitni. Milyen fájl?
(#) peter1995 válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Írd át TotalCMD-be .lay-ra a kiterjesztést akkor meg tudod nyitni.
(#) fleta válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Lehet hülyén hangzik de ezt hogy kell?
(#) peter1995 válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Megnyitod total cmd-t. Megkeresed ezt a fájlt. Rákattintasz kettőt lassan hogy a nevet lehessen módosítani. Mivel sima fájl a név után nem lesz semmi. Nyomsz egy jobbra nyilat hogy a kijelölés eltünjön és a cím után közvetlen beírtod hogy .lay. Vagyis 7294 híd ventiszabályzós.lay
(#) fleta válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hálás köszönet.
Sajnos itt is az a baj hogy a íc mögött is van panel. Vakhogy megoldom.
Köszi szépen Bassmesternek is hála.
(#) Alkotó válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Az nem baj ha az IC lába mögött van vezetősáv, mert az IC hátlapja attól jóval kiljebb van, tehát kényelmesen bordára szerelhető.
(#) fleta válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Igazad van , megmértem az íc-t és 4 mm van a láb és a hűtőfeleület síkja között. A panelon is pont ennyi távolság van. Határeset. .
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Ajajjj...bocsi, de most látom hogy nem azt a nyákot adtam amit akartam, mert van rajta egy plusz tranzisztor szintillesztőnek. Nem vált be a megoldás, nem ajánlom az utánépítését.
Helyette itt van pl. ez:
(#) Levi Jr. válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Nem mind menne egy trafóról, természetesen, annyit már nem bírna a 630W-os toroid, ráadásul duplatekeréses 1.8mm drót, szóval,...csak a 2db 2x200-ast tervezem erre. Az a hatásfokra is nézve elég lehet, ha van rajta vaskos puffer. A 2 x 100 nyihoz sajna be kell szereznem egy toroidot szintén.
(#) Hutinyo hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
üdv valakinek megvan a sima bizti nélküli tda7294 bridge 2002 -es nyákterv?? lehetőleg .lay-ban
erről lenne szó: Bővebben: Link
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Köszi Mester ez már jó lesz, de adódott egy másik probléma. Hétfőn mehetek tonert venni...
(#) fleta válasza Levi Jr. hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Mi a baj a duplatekeréssel? Az 1,8-as drót 7A tud, toroidon lehet 8-at számolni. Ez 14Ax60V
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Én innét szoktam rendelni a HP-be utángyártottat fél ár alatt
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Az enyém Samsung SCX-5000. Itt a városban lehet kapni, viszem a régit, adnak egy újat. Persze fizetni is kell.
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Nagy vonalakban így néz majd ki a belseje lesz még vele meló bőven. A dobozt is át kell festeni stb.

PICT0026.JPG
    
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
A hűtés biztosan elég lesz
Ez milyen doboz? A lyukakat Te vágtad rá?
Én mostanában a rack dobozokat is magam hajtogatom.
EZT láttad már?
A Mackónak csináltam nemrég...
(#) Hutinyo válasza fleta hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
nekem megvan a híd biztis verziója működő..
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Igen láttam a múltor gratulálok prifi munka..
Ez egy rack doboz Cirokl csinálta nekem a lyukakat Ő vágta asszem lézerrel.
Következő: »»   356 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem