Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 75
(#) szucsip válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Így van, jó már az, nem kell méregetni. Amúgy nem lesz bajuk, mert van hőmegfutás védelem az IC-ben (ha jól tudom)
(#) reloop válasza szucsip hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia! Jól tudod. Kissé lomhán reagál, egy hűtőborda nélküli IC-t például nem ment meg.
(#) Gabó hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Olyan problémám akadt, hogy megépítettem a linkelt kapcsolást. Először nem raktam be a két nagy elkót, (C9, C10) azzal ment is csak ha kikapcsoltam és pár perc mulva bekapcsoltam alapjáraton volt búgás (ez nem kimondottan a végfok hibája lehetett hanem az előfoké is) ezért betettem a két nagy elkót, és itt következett a hiba. Az IC-t valamiért ellőtte. Elkók ki, IC, dióda csere, és ugyan úgy ellőtte megint az IC-t az elkókat nem tettem vissza. Mi mehetett ki még benne?
A tápba a graetz hídat bemértem dióda vizsgálóval azzal jónak mutatkozott. A táp amit kap +-44V
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
A kapcsolás hibátlan. Ha valamiért az egyik oldali tápfeszültség kimarad, azt rosszul viseli az IC. Például a tápot kisütetlen kondikkal kapcsolod rá.
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Az a baj, hogy ment először amig az érintett 2 kondit betettem. Akkor szó szerint elrobbant, a kondikat kivettem de újra elrobbantotta kondik nélkül is. A puffereket természetesen kisütöttem.
(#) szucsip válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Talán hibát okoztál a NYÁK-on, amit nem veszel észre! Számomra ez logikus magyarázat lenne.
(#) Gabó válasza szucsip hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Holnap kimérek mindent újra. Azt megnéztem, hogy sehol se volt zárlat az ic lábainál beforrasztás után és a hűtőbordától is elvolt szigetelve.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
A gerjedésből származó túlvezérlés is okoz ilyen tünetet. A bemenetről válassz le mindent, lehetőleg zárd rövidre élesztésnél. Használj valamilyen áramkorlátozót, ha zárlatra van esély.
(#) mikimaki96 hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Üdv szeretnék összerakni egy tda7293-as mono erősítőt 4ohm os hangfalhoz de sehol nemtalálok értelmes kapcsolást ha tudtok akk linkeljetek már lécives.
válaszotokat előreis köszönöm
és még annyit hogy tda8947j-hez se találok meg tda7296 és lm2876tf-hez se.
(#) szucsip válasza mikimaki96 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia mikimaki96!

Elárulok egy titkot: A legtöbb integrált végfok IC gyártói adatlapján közölve vannak a javasolt kapcsolások, várható eredményekkel együtt (úgy mint teljesítmény, torzítás, jel/zaj viszony stb.)!
(#) reloop válasza mikimaki96 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Üdv! Parancsolj.
(#) bencikusz hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a TDA7293 clipp jelző kimenetére elég ha csak rákötök egy ledet, vagy kellene neki valami meghajtás ?
Előre is köszönöm.
B.
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia! Ilyet használok. A tranzisztor PNP.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia!
Én ez alapján építettem.
Ebben az esetben elég nekem, elég egy tranzisztort berakni a föld fele, a LED-et a tápfeszre, a tranzisztor bázisára, meg a clip kivezetést?
Köszi.
B

IMAG0187.jpg
    
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 3, 2012 / 1
 
Lerajzoltam.

Clip 20.jpg
    
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
Lassan csak kész lesz ez az erősítő is...
Minden jót!
B.
(#) tanker91 válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2012 / 1
 
megépítettem, felrobbant
azt hiszem nem figyeltem oda eléggé
(#) reloop válasza tanker91 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia! Csak kisütött tápkondira szabad rákötni a kapcsolást, élesztésnél - jobb híján - ellenállásból és/vagy izzóból áramkorlátozót kell fabrikálni. Nagyon kell figyelni a helyes polaritásra is.
(#) Gabó hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Olyan problémába estem, hogy megépítettem a linkelt kapcsolást. Előfok végfok erősítőbe szerelve és ha bekapcsolom több óra állás után az erősítőt rendesen megy, de ha pl 20-30percre kikapcsolom és újra be utána búg ameddig megint nem áll jó pár órát kikapcsolva.
A tápszűrés áganként 8000µF körül van (pontosan nem emlékszek a kondikra). Én az előfokra gyanakszok, mert amikor ha feljebb tekerem a hangerőt a búgás hangja is hangosodik. Az előfok LM1036 al van megcsinálva.
A végfokba a kondikat lecseréltem, de a hiba ugyan úgy megmaradt. Az előfokot teljesen külön tápról hajtom rendes szűréssel és stabilizálással.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia! Válaszd le az előerősítőt a kritikus állapotban. Ha egyértelmű az előerősítőből jövő búgás, akkor a tápjának kondenzátorait cseréld ki. Lehet forrasztási hiba is, azt a NYÁK enyhe deformálásával tudod észlelni.
A végfok kapcsolás egész korrekt, öröm látni, hogy valaki szentel egy kis figyelmet ennek az IC-nek
(#) Kaz0 hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Sziasztok! Szerintetek +-50V / 8Ohm kibirna az IC?Probalta mar valaki? Tudom hogy ez mar a max, de elvileg meg birnia kellene, nem? Azert kerdem mert van egy kesz tapom, a trafot pedig nem lehet szetbontani
(#) Gabó válasza Kaz0 hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Nekem +- 45V ról megy azt elbírja simán.
(#) telectro válasza Kaz0 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Az adatlapja szerint +- 60V, így az 50-et bírnia kell, bár sokan 35V-ot ajánlanak.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia!
Nemrég szert tettem egy 2x35V-AC szekunderü 800VA-es toroidra.
Szerinted milyen párosítás lenne egy 7293 párhuzamos-híddal sztereóban? 8 Ohm-ra keresem a leghatékonyabb megoldást...
(#) Ameron24 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Az még belefér +/- 50 Volt a maximum tápfeszültség amit elbír, de ez az adatlapjából is kiderül előttem is írták hogy:
Idézet:
„Az adatlapja szerint +- 60V, így az 50-et bírnia kell, bár sokan 35V-ot ajánlanak.”
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia! Nálam még mindig csak prototípus szinten van kész egy csatorna. Annyi már látható, hatalmas erő van benne.
A +/-50V korlátra érdemes odafigyelni. Megnézném a pufferelt tápot 8 IC nyugalmi áramával mű-terhelve, 240VAC hálózati feszültségre kalkulálva mennyi jön ki belőle. Nem tudom a 35V-ok üresjárati, vagy terhelt állapotra vonatkoznak.
Bármilyen dokumentációt szívesen a rendelkezésedre bocsájtok
(#) szucsip válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Miért nem csinálsz inkább VF2-t?
(#) Bassmester válasza szucsip hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
PA célra kell olcsó, megbízható cucc és a 7294-eim régóta bizonyítanak. A cél 300w+, ezért csak hídkapcsolas jöhet szóba 8 Ohm-ra.
(#) szucsip válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Hát ha PA célra kell, akkor talán érdemes volna megfontolni a D osztályú végfokot. Vagy valami tranzisztoros kapcsolást.
Nem akarok reklámozni, de ez még jó is lehet. Ha kiszámolod, akkor ugyan így jössz ki alkatrészárban az IC-sel, ezt pedig kompletten megkapod. Ugye hűtőborda, pufferkondenzátor, diódahíd, fóliázott lemez, esetleg egy kis lakk...
(#) szucsip válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Azt is vedd figyelembe, hogy az AB és B osztályú végfokok hatásfoka nagyban függ a kivezéreltségtől. Teljes kivezéreltség körül legnagyobb a hatásfok. 50V híd esetén az elméleti maximum 8ohm -ra 600W fölött van. Tehát ha 300W os modulokat csinálsz, azokhoz is kell 4-4db TDA7293 -as. Következő probléma, hogy már el is fogyott a tápod 800VA -ja.
Következő: »»   31 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem