Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 75
(#) Gabó hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Én +- 44,5Vról járatom és azt szeretném megkérdezni, hogy hány amperes biztosíték ami ajánlatos 2db véghez. Nincs hídbakötve. Ill gondolom végenként tegyek be biztit, ne pedig a 2 vég közös tápjához.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Panelenként, tápoldalanként biztosítsd, ez összesen 4 biztosítékot jelent. 8ohm hangsugárzókhoz 2,5A-est ajánlok.
(#) Gabó hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Oks köszi!
(#) belganarancs válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Úgy tűnik,ki*tam a végfokot.Minden szépen ment,amíg be nem szereltem a védelmet.Azóta gond van,a clipled szinte 0 hangerő mellett is világít.(védelem nélkül is)Egyébként szól a végfok,egyszer csak azt vettem észre,hogy világít a clip.Ötlet?

Javítva: Action2K
(#) reloop válasza belganarancs hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Sajnos gerjed, vagy tönkre ment. A gerjedés ellen terheld a kimenetet sorba-kötött 220nF+2-10ohm ellenállással. Az ellenállás pontosabb értéke az adatlapon megtalálható, de nem tartom kritikusnak.
(#) belganarancs válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Kár,pedig szépen tette a dolgát.Kipróbálom amit írtál,köszönöm.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Helló! Épített már valaki TDA7293-mal hidat? Tda7294-el már csináltam, nem tudom van-e különbség a kettő között, vagy ugyanaz a kapcsolás vonatkozik rá?
(#) Ameron24 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nem akarok hülyeséget írni de annyiba különbözik ha jól tudom hogy van Clip kivezetést a TDA7293-on a többiben ugyan az ha minden igaz
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
ennyi a különbség a 2 IC közt lásd a mellékelt kép.

tda.jpg
    
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Az adatlapot tanulmányozd, a TDA7293-nak van terhelésfüggetlen kimenete [12] a feszültségutánhúzó kondenzátor meghajtásához.
(#) Kovidivi válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
A rövidzárvédelme más, könnyebb kinyírni.
(#) megfigyelő hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok. Építettem egy párhuzamos kapcsolást ezzel az ic-vel de nincs meg a kellő teljesítmény. 80 wattot mértem 4 ohm-on, a tápom +-45volt. Mi lehet az oka hogy csak ennyit ad le?
(#) szucsip válasza megfigyelő hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Üdv!

Nem tudom mennyire vagy jártas a mérésekben, illetve hogy mivel mértél és hogyan, de először a bemeneti jelet kéne növelni. Ha nem tudod növelni, akkor pedig az erősítő visszacsatolásán változtass, hogy nagyobb legyen az erősítés.
(#) megfigyelő válasza szucsip hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Szia.
Laptop scopot használok multival mérem a kimeneti feszt, különböző frekin. A multi 2Khz-ig pontos Ac módban. Műterhelésnek fűtőbetétből kiszedett szálat használok pontosan 4 ohm. A kimeneten már négyszögesedik a jel, úgyhogy a bemenőjel megfelelő.
(#) reloop válasza megfigyelő hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Az IC-k mennyire melegednek? Mekkora hűtést használsz? Lehet a hővédelem szab határt a kivezérlésnek?
Nálam a párhuzamos kapcsolás gondtalanul üzemel.
(#) megfigyelő válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Az IC-k külön külön vannak felrakva egy egy termetes bordára. (szerintem egy is elég lenne) Alkalmazok vörösréz hűtőtönköt is. Tapintásra éppen megfoghatók az Ic-k. Sima hidalt verziót építettem már az mai napig üzemel, gondmentesen elsőre. Még megpróbálom a tápvezetékeket vastagabbra cserélni, mert ahogy nézegettem a képeket az enyém elég "hurka" azokhoz képest.
(#) reloop válasza megfigyelő hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Mérd meg a tápot terhelés alatt, azon látod van-e veszteség.
A bemenő jeled torzulása kizárható?
(#) megfigyelő válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hát erre nem is gondoltam! Megnézem holnap.
(#) szucsip válasza megfigyelő hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Nem valószínű, hogy a bemenő jele lenne olyan torz. Elvégre pár kOhm a kapcsolás bemeneti impedanciája, azt meg a leggyengébb hangkártyák is ki tudják szolgálni.

Igen, a kinégyszögesedő kimenet az viszont...
1) Lehet hogy a tápba veri be a buksit. Nem tudni, nézd meg a jel csúcsértékét. Ha csak 2-3V-tal kisebb a feszültsége mint a tápfeszültség (ugyan azon időpillanatban, és nyilván az éppen terhelt tápágat nézve földhöz képest), akkor rá lehet fogni a tápra, hogy az a gyenge.

2) Viszont ha a kivezérelhetőség amplitudója (terhelve) a vártnál nagyobb mértékben marad el a tápfeszültség(ek)től, akkor el kell gondolkodni:
a) Nem terhelődnek-e túl a kimenetek áramban...?
(Ez úgy is előfordulhat, hogy nem teljesen egyforma kimeneti jel jönne ki rajtuk, és szépen megtáplálja egymást a két IC vége, így az IC-k kimeneti áramának egy része nem a terhelőellenállás felé folyik. Legegyszerűbb, ha terhelés nélkül vizsgálod, így az IC-k hőmérséklete csak langyos lehet, vagy még az sem. Vagy talán a terhelőellenállásod még sem 4ohm..? Jav.: U/I mérésből számítani. )
b) Meg kéne mérni az erősítő torzítatlan kimeneti amplitudómaximumát TERHELÉS NÉLKÜL. Ha ekkor is hasonló módon négyszögesedik a kimeneti feszültség (és szintén jóval elmarad a csúcsértéke a tápfeszültségek értékeitől), akkor valami bootstrap kondi hiányzik vagy ilyesmi. Remélem értelmesen írtam.
(#) megfigyelő válasza szucsip hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A bemenő jel tökéletes. De a táppal valami gáz van, pedig 400 wattos toroidom van. A negatív táprész max 40 voltig esik a pozitív 31 volt. Na ez mitől lehet. Dupla egyenirányító hidat használok 4*10000µF kondi, most már eléggé vastag vezetékkel.
(#) reloop válasza megfigyelő hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szakadt dióda a graetzben?
(#) megfigyelő válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ahogy mondod. Kukáztam magamnak egy használtat (nem ugyan olyan), ezzel már más a szitu. Most már csak a műterhelésem izzik, ekkor az ellenállása is nő ha jól tudom. Ha vízbe rakom az megoldja a helyzetet! Így a kimenőteljesítmény megközelítőleg 170 watt, de ekkor iszonyatosan melegszenek az IC-k. Nem lesz bajuk ha huzamosabb ideig terhelem-mérem?
(#) reloop válasza megfigyelő hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Jó már az, ne méregesd, hallgasd!
(#) megfigyelő válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Hallgattam ameddig a szomszéd be nem csöngetett.
Szerintem jó lesz így ahogy van.
(#) megfigyelő hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
(#) peter1995 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Heló. 7293al lehet 2x200W-os erősítőt csinálni 8 ohm-ra? De az tényleg tudja a 200W-ot nem ugy mint a 7294
Ha valakin ek van egy ilyan raza kérem ossza meg velem.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Helló! Ezt a két csatornát hajtsd meg ellenütemben, meg leszel a teljesítménnyel elégedve
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Öhh ellenütemben? Ez mit takar? Hallotam már hogy van de hogy mi az nemtudom....
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ez annyit jelent, hogy az egyik csatorna előtt van egy fázisfordító.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Hát sajnos nem lettem sokkal okosabb de utána olvasok
anélkül nem működik?

esetleg ugyan ez a kapcsolás lay-ba nincs meg?
Következő: »»   30 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem