Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   83 / 207
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Megnéztem, hmmm...sokfelé van szabdalva, elég átláthatatlan...de hasonló megoldásnak tűnik, bár itt egyből van egy proci az előlapban... A hangerő az külön van, gondolom rotary encoderes...

Üdv
Inhouse
(#) titi válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Úgy látom mátrixba van kötve, ami nem túl jó hír, mert lehet a vezérlőnek van baja.
Bár vannak ellenállások betéve, amit érdemes lehet kimérni, de ...
R1957 Az oszlopok ellenállása.
R1941, R2100, R2101, R2102, R2103 a sorok ellenállásai.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Jobban megnézve látszik, hogy a hangerő szabályozás a csatlakozón keresztül az alaplaphoz csatlakozik, ebből az jön le, hogy az előlapi proci nem működik, vagy nem teljes mértékben.
Érdemes lenne a különböző feszültségek meglétét ellenőrizni. (16V, 3,3V, stb, ami a rajzon fel van tüntetve)
(#) gyula7676 válasza titi hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Köszönöm hogy foglalkoztatok a gondommal,az a helyzet hogy nem vagyok szakmabeli,sőtt.Autófényező a szakmám. Csak azt szerettem volna megtudni igazán hozzáértő emberektől hogy javitható-e. Nagyon a szivemhez nőtt. Meg hogy tudjak mit mondani ha találok a közelben egy "hozzáértőt".Miskolcon lakom esetleg ha tudtok itt valakit ajánlani az jó lenne.
(#) Inhouse válasza titi hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Igazad lehet.
Meg lehetne próbálni távirányítóval, ha megy, akkor nem proci és nem 3,3V. Ha nem megy, akkor ezek...vagy bármi más...

Üdv
Inhouse
(#) gdking hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok

A következő kérdésem lenne:
Kinéztem magamnak egy JVC KD-SD80BT tip. rádiót.
autofellatio itt: KD-SD80BT;
beszerelési útmutató itt: Installation;
használati itt: User Manual
található róla.
A kormánytáv előkészítésről kérdezném, hogy a rajzon egy világoskék kábelt ír és slussz.
Gondolom vmi ellenálláslétra lehet oda álmodva, valaki tud esetleg egy specifikációt erről?
Vagy ha nem ez, akkor konkrétum?
Kötött már valaki ilyet?
(kísérletezgetéshez nincs sok kedvem, de ha máshogy nem megy )

Amúgy olyan fejegységet keresek, ami mindenképp SD kártyáról működik, mechanika nem lényeg; BT min. két telefont meg tudjon jegyezni {nem feltétlenül egyszerre kell működni, mint ennél}; esetleg ha tud mp4-et és van tolatókamera bemenete, az maga a nirvána. Ennél többet (60k) nem akarok rá áldozni, lehet használt is)
(#) gdking válasza gdking hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Úgy látom, a beszerelési, meg a használati nem megy, innen elérhető mindkettő.
(#) Inhouse válasza gdking hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
:eek2:
Idézet:
„...autofellatio...”


autofellatio???, biztos ezt akartad írni?

Üdv
Inhouse
(#) BarnaPili válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
[OFF]Ezzel azt akarta sugallni,hogy ha JVC autórádiót veszel,jól megsz...tod magad...
István
(#) gdking válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hát nem gyönyörűen szeretgetik magukat az ilyen leírásokban?
(#) gdking válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szerinted sz*rok?
(Nem ismerem ezeket)
(#) Inhouse válasza gdking hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Én nem mondanám, hogy rosszak. Általában a nevesebb gyártók alap cuccai hasonló minőségűek. Nagyon régen a Blaupunktoknak voltak a legjobb tunerjei pl., de mára már ez sem igaz...
Minden gyártó követ el hibákat még a felsőbb kategóriában is, pl. Pioneer gumis gombok vedlése, több gyártónál a lenyíló előlap szalagkábele, stb...
Ha alap kell, akkor a nevenincseken kívül szinte mindegy, ha komolyabb, akkor meg úgyis meg kell hallgatni, mivel a hangkép elég szubjektív. Egy ideig én sem hittem el, hogy 2 komolyabb fej között lehet akkora szakadék hangban (alap beállításokkal, azonos rendszerben, egymás után), mint amit hallottam. Tetszett az első is, aztán mikor meghallottam a másikat, akkor az első erényei elhalványodtak.

De tényleg, honnan szedted az autofellatio-t?

Üdv
Inhouse
(#) gdking válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
*
Mondjuk a komolyak is rákényszerülnek a sok high-end 3000 csiliwattos 9.999 Ft-os cucc mellett, ha el is akarnak adni.
De attól függetlenül utálom.
Most Baranyában élek és pesttől eltérően itt komolyan számít a tuner minősége.
Eddig két magnósrádió ugrotta meg a szintet: egy Opel Vectrás blau (sc303), meg egy Sony, a típust nem tudom, de forgókapcsolóval lehetett a basszust állítani az elején.

Ezeken kívül, ami nekem és a haveroknak is volt, árfüggetlenül egy ruppót nem ért. (mármint tuner szinten)
Ezért is szempont az SD kártya, volt szerencsém már kiálló és letörő, majd madzagon fityegő pendrive-hoz, na abból nem kérek még egyszer.

Szóval mostanság már nem is annyira számít a rádió, inkább a hülyebiztos kezelés, áttekinthető menü, egyszerű könyvtárváltás ( nejemnek volt szerencséje Metallicát hallgatni másfél órán keresztül, mert nem tudta kezelni a cuccot, biztos nem cseréltél volna velem utána ), automata BT kapcsolódás bármelyik telefonra.
Mert én még csak-csak párosítgatom, de hogy az asszonyt rá nem veszem az biztos. (úgyhogy meg sem próbálom )

Na, a lényeget megbeszéltük , rátérve a sallangra: tudsz vmit a JVC kormányvezérlésről?
Az a vezeték adatszál, vagy feszültségszintekkel operál?
(#) BarnaPili válasza gdking hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem ismerem a JVC autórádiókat.Csak humor lett volna,ne értsd félre. Én most rendeltem egy ilyet,várom ,hogy ideérjen.Amit te belinkeltél,az is elég komoly gépnek tűnik.Régen,még mikor Pesten melóztam,az egyik kollégámnak a Suzukijában volt egy JVC,az szépen szólt.
István
(#) Inhouse válasza gdking hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Idézet:
„rátérve a sallangra: tudsz vmit a JVC kormányvezérlésről”


Nem ismerem, rajzot sem találtam róla, úgyhogy fogalmam sincs.

Üdv
Inhouse
(#) BarnaPili hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Sony RMX1S távirányító autórádióhoz.Tudja valaki,hogy ez is a feszültségszintekkel operál,mint a CAR400 as Philips az Opelnél? A csatlakozó ezt támasztaná alá.
István
(#) zaza99 hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem Pioneer deh-760sdk -hoz kapcsolási rajzot adni?
Köszönöm.
(#) Inhouse válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
Én úgy tudom, hogy ezek a régebbi Sony joy-ok ellenállásosak mind.
van egy ezzel foglalkozó topic itt a HE-n, onnan ez a link

Üdv
Inhouse
(#) BarnaPili válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Kösz szépen! Ennek örülök.Amint megjön a rádió,összeütök egy áramkört,és végzek rajta egy két tesztet,hogy feszültségszintekre reagál-e.A linket elteszem a könyvjelzők közé.
István
(#) Lacaboy hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémám merült fel,hogy az autórádióm a hátsó hangszórókat nagyon lengeti és a hangjuk is fura. Tegnap óta csinálja ezt mindenféle loudness és mély emelés nélkül. Mi lehet ez? Olyan mintha egy 4-5Hz-es színusz jel lenne rákötve.
(#) Gabó hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy kenwood KDC-W3044AY típusú autórádióm, ami üzem közbe egyszer csak kiírja, hogy PROTECT. Ha várok vele kb 10-20percet utána újra megy rendesen. Gyanítom, hogy túlmelegszik ezért teszek egy ventit a hátuljára. A hiba ezzel orvosolható vagy más baj lehet?
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Az lemaradt, hogy az ISO csatlakozóba melyikhez kell pontosan kötni, hogy direktbe legyen kötve és ne úgy menjen a rádió, hogy gyujtást is rá keljen adni.
(#) BarnaPili válasza Gabó hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
A piros a kapcsolt plusz,a sárga pedig az állandó.Ezeket kösd össze,és csatlakoztasd az állandó 12V-ra.
(#) Gabó válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Köszi! Ebbe nem voltam biztos, hogy melyik az állandó, azt hittem pont fordítva van.
(#) set68i válasza Gabó hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Szia!
Meglehet, hogy valamilyen okból túlmelegedik a végfok. Azért megy át "protect" módba, hogy megvédje. Viszont az is meglehet, hogy valamelyik hangszórókábel letestel, esetleg valamilyen módon két kábel összeér. Amikor megy, akkor az összes hangszóró normálisan szól?
(#) Gabó válasza set68i hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Hangszórók jól szolnak elvileg én nem hallottam, hogy máshogy szolnának. Most tettem rá egy ventit a végfokra plussz bepasztáztam rendesen, ugyan is azt kihagyták a gyárban... :S
Most tesztelem itthon és nagy hangfalakon semmi hibát nem produkált eddig.
(#) BarnaPili válasza Gabó hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Az autóban nem sérült valamelyik hangszóróvezeték?Nem ér le a karosszériához?Ettől igen erősen melegedhet a végfok.
István
(#) zaza99 hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Hol találok AN7188NK végdfok ic-t? Vagy mivel tudom helyettesíteni? Esetleg van valakinek eladó?
Köszönöm.
(#) BarnaPili hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Beépítettem az autórádiómat a gépbe.Tökéletesen teszi a dolgát,sajnos DAB adás felénk csak jövő novembertől esedékes,de ha a "Nagyfaluban" járok,azt is kipróbálom.Kérdéses volt a kormánytávirányító használhatósága,ezért lepróbáltam az Inhouse kolléga által belinkelt honlap alapján az ellenállás értékeket,és ez is működik.Most tervezek az autó és a rádió közé egy PIC-es áramkört,és akkor a kormánytáv is fog működni.Teszek föl pár képet,hogy is néz ki beépítve.
István
(#) Inhouse válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Mázli, hogy szépen befért. Vannak autók, ahol az ilyen süllyesztés "kúpos" és nem lehet betolni a rádiót teljesen.
Sok sikert!

Üdv
Inhouse
Következő: »»   83 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem