Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   269 / 489
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Felejtős a generátor mód.
Túl bonyolult a mechanika, egyszerűbb a forgótrafó.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Na mivan, halott a fótum, vagy csak olyan primitív kérdést tettem fel, hogy ez már "ciki"?

És egyébként JANOCSI "volt" kollégánknak, én egy igazi gyertyát gyújtottam, amikor megtudtam mi történt.
Nagyon értékes és segítőkész embert vesztettünk el.

Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Sajnos egy nagy Mechanikust vesztettünk...
(#) patexati válasza Szammer hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Ha bevált volna már meg lenne építve de jobban belegondolva nem érdemes vele foglalkozni mivel a motor teljesítménynek jelentősen kéne növekednie a generátor meghajtásához nem beszélve a nagyon széles tartományban változó teljesítményingadozások jelentősen befolyásolnák a motor stabil fordulatát mi elengedhetetlen a jó minőségű megjelenítéshez.. A 16F886 SMD verzió bizonyult a legstabilabbnak mivel kis légellenállás és súly miatt stabil az óra képe,nonstop üzemre alkalmas csendes. Pc venti motor siklócsapágy a csendes óra titka. Videómotor,HDDmotor elég zajos főleg éjjel. A golyócsapágyas ventimotor is feketelistára került nálam a csúszócsapágy sokkal jobban bevált.
(#) Pali79 hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekiláttam a cikkben szereplő változat építésének és szeretnék 1-2 dolgot tisztázni:

1. a propeller kapcsolási rajzán az smd tranzisztorok bázisán van 1-1 10k ellenállás, de a nyák rajzon nem látom sehol.

2. a kapcsolási rajz elég homályos, ezért csak tippelek, hogy BC849 típus?

3. az infra vevő és adó a HEstore kínálatából kiváltható?
(#) Szammer válasza patexati hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!
Teljesen jogos. Közben megpróbáltam modell BLDC vezérlővel meghajtani egy HDD motort, és bár elég erős, de nagyon hangos. Simán hallom a PWM-et.
Egyébként megcsináltam a siklócsapágyas PC venti, forgótrafós verzióját, tényleg halkabb, de első körben nem találtam, csak 0,1-es és 0,3-as Cuz-t, és eltoltam, mert a forgórészt 0,1-el tekertem, ami szerintem vékony lesz (bár terhelheőséget még nem mértem).
Mielőtt letekerem, azért megmérem.
Úgy gondolom, hogy először egy stabil mechnikát kell csinálnom, mielőtt nekilátok az elektronikának.
Sajnos az SMD-t nem-nagyon látom, de nekem is úgy tűnik, hogy ez a legjobb megoldás.
Pozíció jeladónak, én mindenképpem HALL IC-t szeretnék, mert nekem más projekteknél bejött.
Na egyenlőre ennyi, majd jelzek, ha jutok valamire.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!
- A bázisellenállások nélkül a kapcsolás működik. Az ellenállásokat mégis célszerű beépíteni, ugyani ezek védik a PIC -et az esetleg a kimenetére kerülő 5V -nél magasabb dfeszültségektől valamint a táp és földzárlattól.
- Szinte bármilyen SOT23 NPN tranzisztok jó, ami UCE 30V -ot elnisel. BC846 ... 849. Lehetőleg egy típusból legyenek.
- A HE-Store -n kapható TSOP1736 jó bele.

Ha nem olvasod el a fórumot, miért írtuk a tapasztalatokat közel 3 éven át... A cikknél feltöltött, eredetinek nevezett programban több ismert hiba is van!
(#) Szammer hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudom, hogy mégegyszer végig kellene olvasnom a fórumot, de most nincs hozzá türelmem, és viszonylag gyors eredményt szeretnék.
Van valakinek, egyoldalas, átkötésekkel tarkított, furatszerelt, tutira működőképes propeller NYÁK rajza?
Az sem lenne baj, ha 3mm-es LED-ekkel lenne.
Ha van, EAGLE, vagy pdf formátumban megköszönném.
Ha nincs, kénytelen leszek tervezni.
Szeretném látni, hogy működik-e nálam (mármint, ha a mechanikám összejött).
A vége biztos, hogy az SMD verzió lesz.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!
Ha jól nézem, csak lay van...
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!
Az is jó, akkor felteszem a progit.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!

Furatszerelt, 16F628(A) verzióhoz való.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Ez nem semmi! Van már működő darab a 10 mm-es leddel szereltből?
Kíváncsi lennék a tapasztalatokra! Ez ugyanazzal a bázissal működik mint az eredeti vagy abban is van változás, vagy inkább fejlesztés?

Jelentem, nekiálltam elolvasni az egész topicot az elejétől! Csak nem is 3 év tapasztalatai vannak benne hanem 7 és ez több mint 8000 hsz.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!
Én szálltam be kb. 3 éve...
Mindenütt volt illetve van változás:
- Rotor nem csak 16F628(A) -val: 16F648A, 16F690, 16F886

- Kly féle dsPIC30F6015 rotor.

- RTC került a rotorra és a bázisra.
- Bázis: hangjelzés, automatikus rotor indítás/leállítás, DCF77 szinkron, stb...
- Távirányító: egy távirányítóval 16 egységnek 48 ill. 64 féle parancs küldhető.

Olvasgass szorgosan, sok sok verzió készült már el.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!

Kezdek úgy lenni ezzel az egész elektronika mizériával, mint a régi mondás: minél többet tanulok, annál inkább rájövök, hogy mennyi mindent nem tudok még.
Na sebaj! Gyúrom még!
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Idézet:
„Olvasgass szorgosan”

Már csak 100 oldal... cirka 5000 hsz
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!

Egy összefoglalás az általam fejlesztettekről...
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!
Feltettem a progit, megnéztem.
Nagyon korrektek a nyákok.
Te tervezted?
Sok mindent csináltam már (nem vagyok mai csirke), de SMD-t még nem, mert csak kukkerszemüveggel látom, de egyszer el kell kezdeni.
Remélem vasalásos technikával összejön a panel.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Ha jól emlékszem, Patexati tervezte. Vasalással a 3 és 5 mm ment, a 10 mm a mérete miatt kérdéses.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!

Kinyomtattam, szerintem menni fog (laminálóval vasalok).
Első körben a 3mm-es verziót próbálom ki, de még a mechanikával sem vagyok meg, talán ma, csak még össze kell dobnom egy 555-ös PWM-et a teszthez.
Nekem, egyébként óramutatóval ellentétes a forgásirányom.
Mellékelem az asm fájlokat, remélem jól gondolom, hogy ezek jók hozzá.
A prop fájlt megpróbáltam lefordítani, de az 17xx sortól hibákat írt az MPLAB IDE 6.6 verzió, de ez későbbi kérdés lesz, ha nem jövök rá.
Két kérdés:
-Milyen frekire csináljam (mármint az 555 próbaveziót)?
-Milyen LED színkiosztást javasolnál (P-S-Z dögivel, kékből, csak pár db van itthon)?

Üdv:

Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!

Szerintem jó. Nem hibát ír ki, hanem csak figyelmeztet, hogy a regiszter, amire a sorok hivatkoznak nem a 0. Bank -ban vannak...
Ha nem akarod látni, írd be a prop628.asm elejére:
  1. errorlevel -302
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm.
Üdv:
Zsolt
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!

Abban a zip-ben amit a minap feltettél két féle verzió is van, de ahogy elnéztem csak 1 db 100nF kondiban tér el egymástól, ez így ok?

Illetve kérdezném, hogy ahhoz a propellerhez ez a bázis való:Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!
- Két madjnem egyforma panel, 16F628(A)/16F648A rotor RTC -vel. A 1206 ellenállás és kondenzátor nem olyan kicsi, a SOT23 forrasztása már kényesebb.
- Mindegyik rotor használható mindegyik bázissal (az általam módosítottak). Annyit kell csak betartani, hogy bázis és a rotor infra címe megegyezzen, a parancsaik pedig egyediek legyenek (a STANDBY kivételével, aminek azonos kódnak kell lennie). Célszerű azonos Key628.asm -et használni.
(#) patexati válasza Szammer hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia! Én terveztem a nyákjait a 16F886 hibrid,16F886 SMD,16F628 SMD,16F690 SMD,verziós rotoroknak amelyek működnek,és vasalással is elkészíthetőek (laminálósan jobb). Ez mind működik,tesztelt kivétel a hibridnél az 10mm-es óriás kivitel ott lehetnek gondok mechanikailag (kell sok súly rá) 1206 méretű ellenállások ledek vannak bent direkt házi gyártásra van tervezve. SMD kezdésnek kiváló választás..Az SMD RTC beforrasztása a legkényesebb mivel nagyon hőérzékeny nem bírja azt sem mi az adatlapon van (az SMD verió biztos nem) így úgy kell a helyére "csíptetni. A többi alkatrész bírja a forrasztást tapasztalataim szerint TCP Weller 7-es hegy. Bázisból is terveztem jópár nyákot,mindegyik alkalmas mindegyik órához.. A rajzok,áramköri tervek,programok Hp41C fejlesztései mi több teszt és ötlet,egyéb igény,lehetőség,kihasználtság,elszántság eredménye. Ezek a verziók valószínű nem lesznek már fejlesztve (max új belevaló ha találunk bent még némi apró hibát) A 886 teljesen ki van használva.
(#) KKobra hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok
Én sem aludtam el Szépen készül a 886-os hibrid rotor
A bázisba is bekerültek immár a nyomó gombok is
Mióta beállítottam a bázison az órát azóta szépen pontosan méri az időt A számítógéppel is szépen kommunikál Mechanikailag kissé elmaradtam most már valami tetszetős kivitelt kell megálmodnom. Segítségem is akadt. Néhány kép. Lassan haladok mert sok a melóm de már nem messze a cél.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!

Nagy kár, hogy kihagytad az USB-B csatlakozót....

Ráértem egy kicsit. Előkotortam a 16F886 -os bázist...

u.JPG
    
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
szia Hp41C
Még nem késő csak a bordából kell nyisszantani van is itthon usb csatim bele forrasztom Semmi jónak nem vagyok az elrontója

DSCF7828.JPG
    
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Éledezik az USB HID kapcsolat a bázissal, persze 18F2550 kontrollerrel. Nem kell semmit sem csinálni, csak kontrollert cserélni.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia
Van itthon 18F2550 is
Kétszer építettem meg a PICKit2 clónt Első körben csak az 5V-ost csináltam meg Majd később a 3-5V-ost is Mindkettő szépen dolgozik de nekem egy is elég az előző hozzászólásban csak a kép ment a szöveg egy része elmaradt nemtudom miért a videó fej motorral kísérletezem mikor a Vicsys megoldással szépen megy az első órám. Talán a fordulatszám miatt remélem nem lesz bajom az energia átvitellel ezzel sem
Következő: »»   269 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem