Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 288
(#) oldman válasza jespy hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Az áramkör elvileg működőképes de az ídőzítéseket nagyon elqr ták!
Javítása:
Az 555 kimenetére T1 helyett egy LED-et kötni + ellenállást
időzítéseket p1-p2-r1 és C3 úgy állítani be hogy a bekapcsolási (mikor a LED világít)periódusidő cca 10-20 ms legyen. R4=47 Ohm kicsi !min75 Ohm-ot használni!
(Hasraütésre: p1=0 p2~10~150 Ohm C3~0,22-2,2uF)
T3-al párhuzamos dióda helyett 250~470 nF 630V(400V)
(#) fakukacka hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Oldman kapcsolását kell megépíteni gyerekek.Én majdnem teljesen süket vagyok az elektronikához,de miután azt a bizonyos diódát megfordítottam tökéletesen működik kb.480m karámvezetékkel.
Egy kérdésem lenne csak, mit lehetne tenni, hogy ne üsse ki azt wirelesst aminek segítségével el jut hozzám
az internet.Tudom hogy árnyékolni kell, de mit és mivel?
(#) ini hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
és olyan kapcsolás van amin a kimenet 12v és villlog?
mint pl a balatoni viharjlzés (esetleg egy potméterrel állítható a gyorsasága)
csak annyi amper jöjjön ki belőle ami egy relét be tud húzni
többit már megoldom van egy szatyor 4 lábú relém
(#) ini hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
hi akkor senki sem tud valami nagyon egyszerű kapcsolást??
szöknek a kutyáim és már kaptam egy figyit a jegyzőtől következő bírság lesz......
(#) oldman válasza fakukacka hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Sajnos a nagyfeszültség, ha valahol átivel meglehetősen széles sávban rádiófrekvenciás zavarokat kelt.
Feladat:
Megkeresni és megszüntetni az áhúzást
1. jobb szigetelés - nagyobb védőtávolság
2. lehet csökkenteni a teljesítményt.
3. csökkenteni a max feszültséget

Nálam a felnövő fű a kedves virágai illetve a kerítésoszkopnak használt müanyag cső megtelése vízzel (locsolás, eső) okoz rendszeresen ilyen problémát. Lehet hogy az alkalmazott szigetelő nem bírja a feszültségget.
Az áthúzás sötédedés után látható és csendben hallható is.
(#) fakukacka hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Az lehet baj, hogy a karámvezetékbe beiktattam egy szikraközt? Kb.1,5-2 mm
(#) fakukacka hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Ja a BU 326 helyett egy 2SD 1088 van és ha nincs szikraköz erősen melegszik+sivalkodik.
(#) ini hozzászólása Aug 31, 2007 /
 
kaptam egy kis teljesítményűt kölcsön de ebben olyan alkatrészek vannak amiket még sosem láttam......

az autó trafós megoldás úgy nem lenne jó hogy ha a megszakító helyett egy indexrelét tennék be?? nem a terheléses( hagyományos bimetall/melegedős) hanem ami a ledes indexekhez van?? az terhelés független
de elég drága hogy kísérletezésnek megvegyem....
köszi!!!!
(#) zqj579 válasza ini hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szeva, az a kapcsolás, amit felraktál, JÓ, csak szarok az értékek.
R1 220R helyett-22 ohm
P2 2,2M helyett-50 Kohm
C3 6,8µF helyett-10µF (elko)
C4 47nF helyett-10µF (nem elko)
IO1 555a ic helyett NE555
Bu 326A helyett-BD241
és az IC 6-7 lába közé rakj be egy 1N4001-es diódát, anóddal a 6-os láb felé.
Ezekkel az adatokkal, ez a kapcsolás nekem tökéletesen működik. sok sikert!
(#) Báddzsó válasza zqj579 hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
hm, megépítetted? 100% hogy jó? mert engem is édekelne most hirtelen....
(#) Remci hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Én ezt a kapcsolást raktam össze most próba képpen, egész emberes szikrát ad. Nem olyan mint amit idáig csináltam. Igaz hogy 1µF helyett nagyobbat tettem be. Csak a megszakítót kellene kiváltani valahogy hogy kb. 2 mp-ént adjon szikrát. Ezen még agyalok. De ha valakinek van jó ötlete...............?
(#) zqj579 válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
nekem frankón működik, a végére (ruszki) auto-gyujtó trafót tettem.
(#) JVSzabi hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Sziasztok!

Talán többeteknek is hasznos lehet: http://vinexbt.hu
Fejlődő honlap, úgyhogy érdemes időnként visszanézni, de telefonon is szívesen tájékoztatnak, ha vmi nem tiszta. Ja, és villanypásztorok, természetesen. Van webáruházuk is...
(#) opel hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
Üdv mindenkinek.

Szeretnék összeállítani egy hálózatról működő villanypásztort.Ind.:a szomszéd kutyái szédszedik a kerítésünket.Küldjetek nekem kérlek erre kapcsolási,szerelési rajzot.
(#) car1 hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Valahol találtam ezt a rajzot,ha jól látom ez is villanypásztor. Jó lenne ha tudnátok segíteni egy pár alkatrésszel kapcsolatban: milyen tipusúak lehetnek a T1,T2,T3; és a rajta feltüntetett diódák.
Valamint szerintetek a rajz működőképes?

fence.gif
    
(#) car1 hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Üdv mindenkinek
Ismét rátaláltam egy gyári villanypásztor rajzra.
Szerintem elég jó lehet ,de sajnos értékek nincsennek.
De szerintem aki jobban ért az elektronikához mint én annak segíthet.Ezért várom ötleteiteket a működési elvvel és az értékkel kapcsolatban. :nezze:

3988594.pdf
    
(#) Palkovics János hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Sziasztok
Én egy kezdő vagyok lovakhoz szeretnék csinálni egy villanypásztort akkumlátorost de amiket eddig találtam az mind auto traforol müködött ez egy lónak kevés nekem a TV nagyfesztrafoját ajánloták erre kéne kapcsolási rajz köszi
(#) otto54 válasza car1 hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Szia!
A szabadalmi leírásokban soha nem adnak olyan szintű leírást,rajzot,hogy az alapján után lehessen építeni.
Hiszen az a lényeg,ha Te hasznosítani akarod,akkor a találmány birtokosával erre szerződést kell kötnöd.
(#) ötfelezős válasza Palkovics János hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Mégis mekkora feszültséget akarsz kiengedni? Már csak azért kérdem, mert lóbarát is vagyok, meg előírásbarát is.
(#) Tintás hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
Szia
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy nagyon" rossz" de szerettetre méltó magyarvizsla kiskutyám, sajnos nem igazán nevelhető és nagyon eleven. A problémám csak annyi hogy nem tudom neki megtanítani, hogy ne szaladjon ki az utcára amikor kiállok az autoval. Sajnos elég forgalmas uton lakunk, és eddig nem rajta múlott , hogy még nem ütötték el. HA valaki tudna nekem segíteni abban , hogy egy fotocella, vagy bármilyen más eszköz segítségével megtudjam állítani.

Köszönettel
(#) car1 válasza Tintás hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Üdv.
Szerintem próbáld megtanítani ,az a legjobb módszer mert biztosan meg lehet .Csak egy kis időt kell rá szánni.Egyébként én is voltam már hasonló cipőben és nekem sikerült. :
(#) car1 hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Sziasztok.
Egyébként az szeretném megkérdezni:
- mi a szerepe a második szikraköznek a villanypásztornál amit közvetlenül a karámvezetékhez kapcsolunk?
-az első szikraközzel az erősséget állítom?Ennél a szikraköznél közvetlenül a közösített negatív és földeléshez húz.
(#) jespy válasza car1 hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Nem nagyon szoktam hozzászólni a témához, inkább csak olvasgatom, de ez nagyon érdekes kérdés. Gyakorló villanypásztor készítőként a következő tudom mondani: Fogalmam sincs, hogy mi a szerepe a második szikraköznek, de elvileg nem kellenne. Viszont gyakorlatilag mégis kell. Ugyanis hiába építed meg a karámot tökéletesre, a nagyfesz akkor is eltűnik valamerre, mert bizony nem mindig a készülék belső szikraközén keresztül sül ki. Hogy hova nem tudom, de ez a kihagyás meghibásodáshoz vezet általában...Ha viszont letesszük a másik szikraközt, akkor minden tökéletesen működik az idők végezetéig. Ennek előnyei még, hogy a villanykarám állapota folyamatosan szemmel tartható (ugyanis ha a szikra megvan, akkor minden rendben van), és az a huzal rész ami a második szikraköz és a villanypásztor között van, tökéletes terhelést ad a gyújtótrafónak, aminek szintén élettartam növelő hatása van.
Ami biztos, hogy a szikraközzel erősséget nem állítasz, legfeljebb azt, hogy milyen távolságról húzzon át. De ez a távolság minél nagyobb, annál könnyebb instabil rendszert építeni....
Ez nem lett épp rövid, de remélem segített.
(#) ha8rd hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
Kaptam egy SHARP fénymásoló nagyfesz panelt, valaki tudja hogy tudnék ebből egy villanypásztor csinálni?Valahol olvastam a fórumon hogy valaki próbálkozott hasonlóval. Csináljak egy 555 –os áramkört és a trafóját használja fel vagy….?
Kösz
(#) sniperx válasza jespy hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Üdv!

Ezt a szikraközös dolgot nem értem. Hol kell lennie a 2 szikraköznek? Az első a készüléknél van, a kicsúszó vezeték esetén villámlik csak, ha jól tudom. A második hol van?

Egy haver beállított egy Horizont Ranger N2 készülékkel, amiben a trafó előtti panel elszállt.
Érdekelne, hogy egy ilyen gyári ketyere milyen elven működik? Ez egy 230V-ról (és csak arról) működő cucc volt, de az első panel benne sincs már, csak pár égésnyom látszik már a helyén, meg a tartói.
Ez a trafó nagyfesz trafó lehet benne?

A horizont oldalán van egy robbantott blokkábra (igaz, hogy az N40-ről, de teljesen hasonló belülről), de csak rendelés számok vannak hozzá.
termék linkje
40910CH a hiányzó panel.
(#) sniperx válasza oldman hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Nem mai a téma, de talán nem késő még a válasz.
Google a barátunk, tehát utánakutattam a szabvány dolgoknak.
Hát íme, akit érdekelnek az ide vonatkozó előírások:
EN_60335 magyar (elektomos kerítésekre vonatkozó szabályozás)
(#) sniperx válasza Palkovics János hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Gondolod, hogy a kocsié nem elég?
Ez a gyári cucc is max 8Kv-ot csinál, de nézd meg a linkelt adatlapját.
Amúgy több kilométer vezetékhez van...
(#) oldman válasza sniperx hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Én magyarul nem találtam a boga úristennek sem!
Köszönöm!
(#) Cavalier válasza Remci hozzászólására (») Jan 23, 2008 / 1
 
Ez a kapcsolás kiindulásnak jó, de villanypásztorhoz át kell alakítani. Nem kell ilyen erős inverter, az 555 kitöltési ideje olyan 10% legyen, vagy kevesebb. Dióda kell a 2-7 lábak közé, akkor lehet megoldani 555-el. Ezzel elég sokat el lehet játszani, mert attól is függ milyen trafót sikerül belerakni a 12v/23a átalakításhoz. Úgy kell belőni, hogy kb. 1 másodperc alatt töltse fel a nagy kondit (C6) 3-400V közé. Motorindító kondit lehet használni, gyári készülékekben is az van.
R5 nem kell ugye, R7, C3 sem.
A tirisztor gatejére egy DIAC (vagy glimm, az 60-100V-on gyújt be, és nem olyan stabil meg pontos mint a DIAC, ami 30-32V-on), a diac másik fele meg a test közé egy kondi, 100n 630V vagy hasonló, és a +250-hez egy nagyobb ellenállás, pár megaohm, ez adja a másodperces időzítést. Ki kell kísérletezni az RC értékeket, hogy jó legyen. Ezzel kész is a bika villanypásztor. 4-8u kondival 400V-ra töltve több km drótot simán elvisz. Pár darabot megépítettem már, és gond nélkül mennek.
3055 helyett BUT12AF-et használtam, a táplálás egy 12V zselés akksiról mehet, vagy egy jobb dugasztápról.

A jó földelés fontos! És a szikraköz is, nem minden gyújtótrafóban van belső szikraköz. Nameg a szabvány is limitálja a feszültséget, tehát állítsuk be olyan 1 centire a szikraközt, akkor 10kV körül lesz a max feszültség a kerítésen. Ha le van terhelve a drótunk a föld fele (kapacitás, ellenállás-fűszálak, bokrok, emberek, lovak, kutyák) akkor úgyis leesik a feszültség.

Itt egy töltés számoló ezzel lehet kiszámolni a tárolt energiát, 20u 400V-nál 1,6J Tapasztalatok szerint ez már nagyon durva, könyékig lezsibbaszt. Ha nem játékra kell, akkor muszáj nagyot csinálni, ahol hosszú kerítések vannak, bokrok, stb. ott el is veszik ez az energia, főleg ha nedves az idő. Kertben, ahol tisztán lehet tartani, 2-4µF bőven elég.

A neten közkézen forgó vackokat nem érdemes megcsinálni, a gyújtótrafó csak minimális energiát tud tárolni, csak pártíz méterre jó, kiskertbe kutyákhoz. Szóval feladattól függően kell választani.

Feljebb volt egy 220-ról működő cucc, ahol a gyújtótrafóra egy diódán meg egy ellenálláson keresztül volt a hálózati fesz közvetlenül rákötve. Gratulálok a tervezőjének, biztos villamosszékhez fejlesztette. Az autótrafó ui. nincs galvanikusan leválasztva.
(#) Cavalier válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Bocsi, a diachoz nem kell olyan nagyfesz kondi, úgyse megy fel csak 30V-ig. Viszont nagyobb érték kell. 1-1,5MOhm és 10uf 63V elkó ha jól emlékszem.
Következő: »»   5 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem