Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   273 / 489
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia!

Lehet tesztelni, a működése még nem garantált de próbálni már lehet. XP32 -vel ment. Egy USB eszközöket megjelenítő, uninstalláló program jó szolgálatot tehet...
(#) KKobra hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Sziasztok
egy kis gondom akadt vettem hall érzékelőt Egy csúnya fekete háromlábú akármi csak hát hogyan is kell ezt mos beforrasztani
Hogyan tudom azonosítani a lábait
van egy szélesebb és van egy keskenyebb oldala a keskeny oldalon vannak számok "43A 620-lf"
(#) vicsys válasza KKobra hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Kéne tudni a pontos típusát és akkor letölthető az adatlapja. Gondolom ahol vetted, csak tudják?
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia!
Nem biztos, hogy segít, de az enyém ilyen.
41A 643
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Nos a fejtrafót, nem teljesen, de kiteszteltem.
Az eredmények:
-A 30KHz és 60KHz közötti különbség, elhanyagolható, de nálam a 60KHz-nél jobb a LED fényerősség (5-10% szekunder oldali kondival), így ennél maradtam.
A soros ellenállás (nálam 5 OHM) kell, mert bár nélküle is működik, az átvitel is jobb, de hiányában a FET erősen melegszik (IRLZ44).
Kb. 4 óra üzem után a fejtrafó, még mindíg csak langyos (ennyi idő után be kellett állnia a hőegyensúlynak).
Ha senkit nem érdekel, bocs, de hátha.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
És az egészet +12V stab. labortápról hajtom.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia! A számokat nézve és a lábaival lefelé állva a kiosztása + ,- ,Out de bent az adatlapban is. +5V,GND,Out a PIC-re megy mely 10K ellenállással +5V-ra van húzva.
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
szia
Akkor nekem a 4,7ohm jó választás volt majd játszom a kitöltéssel azt hiszem beleteszem a bázisba a 2550-es PIC-et Hp41C programjával megnézem win-7-en hogyan megy USB-vel és el kéne kezdeni a rotor élesztését csak ezzel a HALL micsodával kellene tisztába lenni
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
szia
Az olvastam valahol hogy a folia oldalra tette van jelentősége alapból az alkatrész oldalon van gondolom
Jól gondolom?
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia! A szenzornak alul kell lenni a fólia oldalon! Így lehet a legjobb a jel. Mágnessel kell játszani,hogy beinduljon a "hall effektus".
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia!
Ha megépíted a 2550-es bázist, szerintem ne használj HALL elemet, mert nem fogod tudni kihasználni a bázis összes lehetőségét (ezeket egy korábbi kérdésemre HP41C kolléga leírta).
Egyébként nálam egy kb. 8mm átmérőjü, 1mm vastag neodym mégnessel, a saját HALL elemem, kb. 1cm-ről biztosan kapcsolt. Természetesen ez tipusfüggő.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia
Maradjak a foto tranzisztornál már én is gondoltam rá.
Beégettem Hp41c 2550 re irt programját és kicseréltem a bázis 886 PIC-jét Még be forrasztom az ellenállást és elvben készen van a bázis azt már megnéztem hogy működik-e azzal semmi gond (Nem a bal szélső gombal indul mint a 886 hanem a középsővel) csatlakoztam a PC-re az USB-t nem látta a PC de a 232 kábellel tökéletesen megy.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia Hp41C
A távimmal nem megy az indítás kellene
base.asm key.asm hogy megtudjam oldani
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia!

Kapcsolat létejön a soros porton vagy USB-n? Ha igen, a kezelő programból is indíthatod. A PWM paramétereket úgyis be kell állítani, az eltérő órajel miatt (16F886 - 20MHz, 18F2550 - 48MHz).
A parancskódokat az adat EEPRom 0x30 .. 0x3F területén át lehet írni. A többi területen maradjon meg az eredeti tartalom.

Parancsok:
Adat EEPRrom
0x30 - A készülékcím (0x00 .. 0x1F), ha nem kell címfigyelés, akkor 0x80
0x31 - Toggle index parancskódja
0x32 - Hangjelzés kikapcsolás parancskódja
0x33 - Kitöltés csökkentése parancskódja
0x34 - Kitöltés növelése parancskódja
0x35 - Trafó kikapcsolása parancskódja
0x36 - Trafó bekapcsolása parancskódja
0x37 - Motor sebesség csökkentése parancskódja
0x38 - Motor sebesség növelése parancskódja
0x39 - Relé kikapcsolás parancskódja
0x3A - Relé bekapcsolás parancskódja
0x3B - Fényerő küszöb növelés parancskódja
0x3C - Fényerő küszöb csökkentés parancskódja
0x3D - Sebesség váltása kézi üzemmódhoz
0x3E - Motor üzemmód váltása
0x3F - Standby / Active üzemmód váltás.

Nincs key.asm... Ez már máshogy készült.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia
Kapcsolat simán létrejött a soros porton. Pontosan hová kerül a 100Kohm a PIC-11 es lába és az usb közé ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia
Ide, ld. melléklet.

R37-100k.JPG
    
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia Hp41C
Most akkor hogy is van ez ??? elveszítettem a fonalat valahol. Mit is kell átírnom? hol? hogyan? mivel ? Én a műszaki analfabéta nem tudom Bele tettem a 100K ohm ellenállást meg sem szólal a PC hogy uj eszköz valamit elrontottam ?

DSCF9632.JPG
    
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia!
A mellékelt képen az egyedül bekarikázott 1B a cím, a nagy bekarikázott részen a parancsok a megadott sorrendben.
Talán már megmutattad a rendszernek...
Egy programmal (pl.: UsbDevView) meg kellene nézni nincs már installálva.
Csatlakoztasd és a kezelő programban válaszd az USB kommunikációt. Megjelenik az eszköz neve: "Propeller clock (Serial=18F2550)" ?
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia
Az UsbDevView szépen látja a csatlakoztatott bázist
a kezelőben nem lehet semmit mást kiválasztani a kommunikációnál csak com1 van
Már megint bénázok.

DSCF9634.JPG
    
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia!
Most én bénáztam, nem jó kezelő programot csomagoltam be...
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Szia Hp41c
Hát akkor bejelenthetem hogy a 18F2550-es bázis Most már USB kapcsolaton elérhető Windows 7 64bit-es verziójáról Nagy köszönet Hp41C kollégának aki mind ezt lehetővé tette
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Nagyszerű !
(#) tomics76 hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Szia Kly!
Ezt csinálja az óra.(akkor visszacserélem az ellenállásokat, és még egyszer a kondikat a ledmeghajtón megnézem)-A demomod a beállításoknál az nem működik ,kéne neki?
Köszönöm segítséget!
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Szia

Demomód nincs megírva , így ezért nem működik.

Nézd meg a forrasztásokat mert szerintem valami kontakt hiba miatt nem megy 1 - 2 LED.
(#) Szammer válasza tomics76 hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Szia!
Ez melyik verzió?
Üdv:
Zsolt
(#) tomics76 válasza Szammer hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Heló ezt Kly csinálta
(#) Szammer hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy, lehet hogy nagyon buta kérdésem?

A prop626.asm-ban, átírtam a demó szöveget.
Működik, de valamit nem értek (mint írtam, nem értek igazán az asm programozáshoz):

Ha pl.: kis "á" betűt akarok kiíratni.
A CharGen628.asm az így adja meg:
-DT 0x02 , 0x15 , 0x15 , 0x35 , 0x4F , 0x00 ; "á"
Az "á" valós megjelenítési értéke: 0x85 (ez decimális érték?)
Hogy jön ez ki a CharGen628.asm sorból?

Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia!
- A propeller óra programja a standard karakterek esetében az ASCII kódokat használja. A 0x00 .. 0x1F nem nyomtatható karakter, ezeket nem használja, a 0x20 .. 0x7F tartalmazza az szabványos (ékezet nélküli) karaktereket. A 0x80 .. 0x9F kódtartományba kerültek az ékezetes és egyébb karakterek (pl. fok, stb).
- A Chargen.asm -ben egy DT direktíva egy karakter képet írja le. Az első DT sor a SPACE (0x20 kódú) karakter.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia!
Az ASCII kódtábla szerinti érték, világos volt, csak azt hittem, kegy a CharGen-ből, vallahogy át lehet számolni, és akárhogy próbálkoztam, nem jött össze.
Mondtam, hogy lehet hogy, butát kérdezek.
Mindenesetre köszönöm a választ.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia!

Sokféle Chargen.asm van feltöltve a fórumra a 16F628 rotorhoz... Kettőnél a sorok végére odaírtam a kódot. Aszerint kell a kódot beírni a szövegbe, amelyik Chargen.asm -mel volt a rotor lefordítva.
Következő: »»   273 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem