Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 75
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
van, de rossz a minősége.. Ha a slave nem dolgozik akkor mitől melegszik ugyan úgy mint a master..
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nagyon kiemeli a gyantát.. De 2 panelből 2 nem jó???

DSCN1781.JPG
    
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A borda nem viheti át a meleget?
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
levettem a bordát és kis hangon kezdtem hajtani míg melegednek szépen.. 50fokig mértem, ugyan úgy melegedtek
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Igazából 4 ohmon 4A körül áll meg, 2ohmon 7 amper..
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Leírnád hogyan méred az áramértékeket? Esetleg egy fotó a mérési összeállításról, amin látszanak a műszerek is. Hátha ebben van a hiba.
(#) atox válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
50hz et adok ki az erősítőre.. A hangszóró elé beraktam egy árammérőt.. ennyi a történet...
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A slave kap negatívot? A képen még nincs beforrasztva alulról.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Kap, lehet hamar csináltam a fotot...
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A látható részeken nem tűnt fel egyéb rendellenesség. Minden jónak tűnik.
A clip LED-től egyelőre tekintsünk el. A hallható torzítás határán mekkora feszültség mérhető a 4 ohm hangszóró kapcsain?
Szerk.: így is megnézheted a cilppelést: Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Most visszaálltam +-28V-ra... itt is 4A ami kijön 4ohmon... Már nagyon érdekel mi korlátoz...
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hallani mikor már torzít.... és akkor ránézek a ledre és világol...
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Próbálj hangkártya-szkóp és voltmérő segítségével mérni. Az általad mért 4A csúcsértéke 5,6A. Ezt egy szóló IC-is vígan túlteljesíti. Áramból és ellenállásból számított teljesítmény 64W. Ez sem tűnik reálisnak.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Te mérted már a tied? Készül még 2 panel hétvégén és az hídba is lesz kapcsolva..arra kíváncsi leszek.. Szerintem táp hiba nem lehet mert sok félével próbáltam.. mind2 ic a zene hatására melegszik, sztem azzal sincs baj.. lehet becuccolok az egyetemre egy nap és mérek..vagy hálózat analizátorral ránézek valamikor mennyi teljesítményt mutat... már lassan semmi ötletem.. egyedül már csak arra tudok gondolni h 2ohmon jó csak.. meghidalva pedig bir 200W-ot 4 ohmon...
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
több frekvencián is mérve 17Voltot mérek 4ohmon..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Van beültetésre váró panelem, holnap igyekszem egyet összedobni és rámérek.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Köszi, sokat segítene..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Az +/-28V táppal 4V maradék-feszültséget ad. Teljesen korrekt.
A +/-40V tápnál 6V maradék-feszültség várható. A 34V amplitúdó-maximum effektív értéke 24V. Az 144W/4 ohm.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Bármekkora feszültséggel próbálom 17 nél megáll
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Végülis neked akkor van most összeépítve kapcsolásod, amit használsz???
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Igen, de nincs elérhető közelségben. A készítés idején pedig nem végeztem mérést.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
aha, mert nekem ittvan a 74es erősitő is és ugyan az a teljesitmény jön ki mind2 ből.. 74es
+-32volton mennyire birja a 2ohmot.. megmérném ugy mennyi jön ki belőle..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A TDA7294 veszélyesen sokat disszipál ha 2 ohm-ot kötsz rá. Próbából saját felelősségre megteheted, üzemszerűen nem ajánlom.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Jó, ha tudod hétvégéig rakj össze egy panelt.. nagyon érdekel nálad mi a helyzet.. ami nekem eddig kijött a párhuzamosból az 100W 2 ohmon...
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Itt valami egészen más probléma lesz. A 100W 2 ohm csúcsárama 10A, 4 ohm-on pedig elakadt az erősítő 6A alatt? Közben előástam egy +/-40V-os tápot, össze fog ez jönni.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Na, megmértem +-30Von 94W 2ohmon.. +-40v 145W 2ohmon... Lehet annyira egyzserű az egész, hogy a trafó nem birja...ugye h négy ohmon kiadja ahoz nagyobb feszültség kell és lehet h ott már alá esik.. emelek még picit és mérek.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
+-45V induló eredménye 155W 2 ohm.. lehet meg kell tekernem az új tápot és akkor rendbe lesz..
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Miről adsz 50Hz-et? Mivel méred az áramot? Közben hallgatod a sok wattos brummogást (eléggé egyéni)? Mekkora a hangszóró impedanciája azon a bizonyos 50Hz-en (mellékeltem találomra egy diagramot, amin elég jól látszik, mekkora szórása van a mélysugárzók impedanciájának, mert kicsit se mindegy, hogy 4ohm, vagy mondjuk éppen 20ohm )? Akárhogy is kerülgeted, nem tudsz korrekt eredményt elérni korrekt műterhelés nélkül!
Próbáljátok megjavítani az erősítőt, de a diagnózis felállítási módja több mint kétséges. Nem azt mondom, hogy jól működik, de egyáltalán nem biztos a hibásság se.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
itt egy sokkal izmosabb és látványosabb karakterisztika, ahol kb. 4 és 200 ohm között változik az impedancia, és éppen a kérdéses freki közelében van az ingadozás.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Remélem ez jó lesz, még ki sem hűltek a forrasztások.

4 ohm.jpg
    
Következő: »»   36 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem