Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Világító LED áramforrás nélkül
Lapozás: OK   2 / 2
(#) gyulank válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Kösz, de mi az a peltier/peliter?
(#) MolnarG válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ha már peltier, akkor lehetne napelemet, szélturbinát vagy akár atomreaktort is használni...
(#) MolnarG válasza gyulank hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
(#) gyulank válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Annyiból hasznos, hogy már tudom, hogy ilyen is létezik.

De valahogy az, hogy 80°C-os hőmérséklet különbséggel talán derengne 1 LED, az nem tűnik megvalósíthatónak egy mindenhol használható maroknyi mobil készüléknél.
Ha jó lenne a hatásfoka, akkor talán energiakiegészítésként ilyet is lehetne alkalmazni, ha pár fok különbség elég energiát termelne, mert akkor amiből tud energiát nyerni, abból nyerne attól függően, hogy épp milyen környezetben van.

De szeretném, ha ilyen napelemes, hőelemes, szélturbinás, és atomreaktoros, vízerőműves ötletek nem jönnének már!

Egy hordozható mindenhol működő dologról van szó, amihez olyan energiaforrás kell, ami mindenhol jelen van.

A napelemhez fény kell, sötétben nem működik, a hőmérséklet különbséget max. úgy lehet megoldani, hogy az egyik oldala le van szigetelve, és ha változik a külső hőmérséklet, a belső marad még ugyanolyan.

Fontos, hogy ne legyen benne cserélendő dolog! Ne legyen benne elem, akkumlátor, ami tönkremehet.

Jó, tudom, hogy minden tönkremehet, de szerintem, ha csak LED, és dióda, vagy tranzisztor, vagy IC, és kondenzátor, és esetleg tekercs van a kapcsolásban, és semmi nem kap túláramot, túlfeszültséget, és mondjuk be van öntve, vagy olyan helyen van, hogy ne oxidálódjon, akkor kibír egy emberöltőt.
(#) pega007 hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
(#) kokozo válasza pega007 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
1 led? akkor ezt nézd Bővebben: Link
(#) gyulank válasza pega007 hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Igazából nem tudom mit csinál a reed kapcsoló, de gondolom a pörgő izén mágnesek vannak, ami indukálja a tekercsben a feszt. De mitől forog az izé?
(#) gyulank válasza kokozo hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Ebből alapból kiáll 2 vezeték.
Gondolom a kondiktól világít még valamennyire, de valami áramforrás biztos kell hozzá.
(#) gronee hozzászólása Szept 25, 2012 /
 
Én a kristály detektoros rádiómmal meghajtok egy kék ledet,pedig 190 km-re vagyok a Kossuzh adójától. Felerősítem a jelet egy gratz-híddal.Így már meghajtja a ledet kb fél-háromnegyed fényerőre.
(#) Jaksi hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
Sziasztok, Ebben tud valaki segíteni, hogy hogyan kell megcsinálni?
http://www.youtube.com/watch?v=jLL7YKO7q8c&feature=relmfu
(#) fordkapcs válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
1. a tekercs közepében ügyesen elrejtesz egy ceruzaelemet....
2. feltekered a huzalt...
3. második tekercs, éjfélkor beónozott, balra sodrott vezetékekel bekötve...
4. ha működik akkor néphülyítővideó feltöltése a youtube-ra
5. röhögni a sok majmon aki nem érti mitől működik...
(#) Jaksi válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Okés értem. Akkor nem fektetek nagy energiákat ebbe. És a kristály detektoros rádiórol kaphatnék valami leírást valakitöl aki csinált már? http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1302296.html#1302296

Illetve az RF ID technológia is a hullámokat használja energiaforrásként. A kapuk által kibocsátott hullámokat használja és minden belső energiaforrás nélkül vissza tudja küldeni a vevő számára a benne tárolt adatokat. Valami hasonló elven nem lehet építeni olyan eszközt ami pl. egy rádióadó hullámait tudná hasznosítani és átalakítani LED meghajtásra? Csak ötletelek...
(#) Jaksi válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
(#) fordkapcs válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Megoldható, mintha valaki tett is volna be ilyen rajzot.
Csak jó nagy antenna kell hozzá....
Vagy egy rádióadó, jó közel....
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) Jaksi válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Az adó az pár kilóméteren belül van. A tekercsekkel kapcsolatosan tudsz segíteni? Milyen vastag tekercsböl, milyen csőre, stb?
(#) fordkapcs válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
A freki ismerete nélkül semmmit se lehet tanácsolni. Amúgy meg csak antenna, földelés, egy kétszerezö kell, és a led.
(#) Jaksi válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
A LED-et majd a füles helyére kell bekötnöm?
(#) lac08 válasza gronee hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
A Graetz híddal legfeljebb egyenirányítani lehet, de erősíteni nem.
Sőt - még esik is néminemű feszültség a diódákon, ha jól tudom a hivatalos értékét
- 0,65 V.
(#) Jaksi válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Azta ennyit dolgozni egy nőért!
(#) pufituning hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Ha jól emlékszem Teslának volt egy találmánya energiatovábbításra vezeték nélkül, valamikor érdekeltek a free-energy dolgok, onnan emlékszem rá.

Gugli
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem