Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 72
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a tiszteletteljes kérdésem ,hogy egy szünetmentes tápegységben lévő trafót lehet használni
előerősítő tápegységnek?
APC:220 v. 180w.3.2A.milyen greatz kell hozzá?
De nincs 35 V ami kellene .
üdv:dava
(#) zsozso72 válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia!Minden további nélkül,miután áttekertetted a megfelelő feszültségre.Ahogy nézem a rajzot csak végfokot látok hol az előfok?
(#) mezei dávid válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia!
Kösz a választ de megmondanád hol tekernek át ilyen trafót ,az előerősítő rajzát küldöm.
üdv:dava
(#) Class-A-. válasza Bukall hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Mihez kell?
(#) zsozso72 válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia!Nagyon nem bajlódnék vele ha csak az előerösítőhöz kellene de ha a véget is erre tekered talán megéri foglalkozni vele.Nem tudom hogy te hol laksz,én Békéscsabán csináltatom mivel nekem ez van a legközelebb de tudod a Google a barátunk biztos neked is segít.
(#) csikben hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Hali!
Csináltam egy aktív lowpass szűrőt TL062-vel, és egy sztereo to mono közösítéssel, de az a gond hogy elég halk jel jön ki belőle. Tudnátok ajánlani egy előerősítő kapcsolást, ami megfelel erre a célra?
(#) olahtamas hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Hello, A TDA7294 végerösitöm elé terveznék egy elöerösitöt... Tik milyent ajánlatok?? (Legyen rajta magas és mély szabályzo sztereoban)
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Helló! Nekem ez vált be. A részletekről a linkelt témában érdeklődj.
(#) szamóca válasza olahtamas hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Éntikségem egy IC-set. LM1036 vagy TDA1524-el.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) Bigpeterson hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy blaupunkt fejegységem, az aux bemenetére 2V-s jel kell. Szeretném kivezetni, hogy mp3-at, telefont jack-kel rá tudjak kötni. Ehhez kellene nekem egy előerősítő, de nem tudom melyik felelne meg nekem. Tudnátok ebben segíteni?

A fejegység leírása: Bővebben: Link

Előre is köszönöm!
(#) Elektro Boy hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy van itthon 2db TBA820m-em és ami 1W-ot tud és hogy lehet e belőle előerősítőt csinálni? Egy 2x100W-os 4Oohm impedenciával rendelkező végfok elé szeretném bekötni. Úgy tudom, hogy az előfokoknak körülbelül 250mW teljesítményűnek kellene lennie, ezek szerint a TBA-nak 1000mW a teljesítménye. Szerintetek működhet a dolog? A segítségeket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Szept 27, 2012 / 1
 
Szia! Működni fog, de óriási lesz a sustorgó zaj. A TBA820 ebben gyenge, illetve nem erre való.
(#) Bigpeterson válasza Bigpeterson hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Valaki tud segíteni?

Gondoltam ic-s re is. Nem tudom, hogy a tl vagy az ne lenne a jobb. Illetve hogy szimpla tápfeszültséggel milyen kapcsolás lenne jó?
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Kezdő vagyok a dolgokban,de azt szeretném Tőletek megkérdezni,hogy tudnátok nekem valami egyszerű hangerőszabályzós sztereó előerősítő kapcs rajzot csinálni?Szintihez kéne,a kimenetre....mert a hangszeren nem tudom állítani a hangerőt,csak a keverőn.Az meg távol van és nem jó.Fülhallgató kimenetnél meg valami gáz van a panelon,nincs kedvem meg időm szét szedni.Régi számítógép hangfalból csináltam,de az valamiért búg....halk búgás hallatszik.De az elképzelés jó lett.
Köszi!
(#) Töröcsik Tibor válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
A szinti:Yamaha PSR-640
(#) reloop válasza Bigpeterson hozzászólására (») Szept 29, 2012 / 1
 
Rajzoltam egyet.
(#) szamóca válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Sokkal könnyebb egy meglévőt kijavítani, mint egy újat építeni.
(#) Töröcsik Tibor válasza szamóca hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Nem tudom,ha lesz időm majd belenézek....
De lehet az lesz,azért köszi!
(#) Bigpeterson válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Jövőhéten megépítem, mindenképp visszajelzek.
(#) Bigpeterson válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Jól gondolom hogy egy tl072-vel meg tudom csinálni sztereóban. Ahogy nézem, R5, C2, C5-n (táprészen) kívül kell mindent kétszer megépíteni, és akkor a 2-3;1, 5-6;7 lábakra kötve megvan a sztereó. Kicsit el vagyok bizonytalanodva, inkább rákérdezek
(#) szamóca válasza Bigpeterson hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Jól gondolod, de R7-et nyugodtan oszd el legalább százzal, és azt építsd be.
(#) Bigpeterson válasza szamóca hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) mezei dávid hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Kedves szakik! Volna egy tiszteletteljes kérésem - az alul látható kapcsolási rajz szerint elkészítettem mindent. de sajnálatos módon a BC 109 tranzisztor helyett a boltban A BC 547c
kaptam. Bizonytalan vagyok benne mivel nem szerepel a helyettesítő listán.Megírná valaki melyik lenne jó.És még egy a rajzon a C1 kondinak nincs jelölve a polaritás az is kellene.
üdv: dava

kapcs.jpg
    
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Szia! A C1-nél a bázisra csatlakozzon a kondenzátor + lába és a kapott tranzisztor jó lesz oda.
(#) mezei dávid válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
köszi
dava
(#) Bigpeterson válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Ma megcsináltam, tökéletes lett Még egyszer nagyon szépen köszönöm!
(#) reloop válasza Bigpeterson hozzászólására (») Okt 3, 2012 / 1
 
Szívesen
(#) Falconer hozzászólása Okt 25, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy olyan előerősítőhöz, ami 1V bemeneti jelből tudna 4V kimeneti jelet csinálni, persze kiváló hangminőségben. Vagy ez már nem is előerősítő? Autóba kellene, hogy előröl ne a kis jelszint menjen végig az autó teljes hosszán, összeszedve a zajokat, hanem egy emelt jelszint, ami kevésbé érzékeny a zavarokra. Ebből kiderült, hogy 12V-on kellene működnie. Hangszín szabályzó nem kell bele, csak erősítsen de lineárisan.
(#) reloop válasza Falconer hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szia! Nem rég rajzoltam egyet. R3 legyen 9,1k értékű.
(#) Falconer válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Köszi! Gondolom panelterv nincs hozzá
Következő: »»   18 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem