Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   201 / 308
(#) SzAndras00 válasza brato hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszi, de akárhogy írom be a típust, vagy a 10 jegyű számot, semmi találatot nem ad, kipróbáltam több géppel is. Mit rontottam el?
(#) brato válasza SzAndras00 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Csak 14- 125 tipus van nekik az adatbázisban.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) SzAndras00 válasza brato hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Nagy vagy, hát 5-6 féleképpen be kellett írni, mire elfogadta!
Köszi még egyszer!
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszönöm. És ez van annyira kemény, hogy használható kerámiához, esetleg porcelánhoz?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Elvileg. A Kenedys csempefűrészekben is ilyesmi van..
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Köszi! Beszerzek egyet. Van itt egy nagyon jó barkácsbolt, most már tudom hogy mit keressek.
(#) satlokk hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Gyarapodot a műhelyem két dologgal.Egyik egy kis mindrill melye eddig motornélkül volt,most Nagy hoho Feri barátom segítségével felújítotuk.A másik egy szerzemény Tel-Mes gyártmányu szigetelésellenállás mérő.Tipusa:Tr2216
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) satlokk válasza satlokk hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Sajnos vagy én nem értek hozzá,vagy nem lehet képeket most feltölteni!?
(#) nagy hoho válasza satlokk hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
A Tel-Mes-t láttam szép és hasznos műszer.
(#) satlokk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Szia!
Így csináltam de nem sikerült,mindíg az írta közben,hogy automatikus mentés,meg feltöltés közbeni hiba.
(#) karesz01 hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma voltam az egyik áruházban és lám mire akadtam!Nem egy narex minőség de nekem a műhelyben pont elég lesz!
(#) satlokk válasza karesz01 hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia!
Sértődés nélkül mondom "vaktyúk"is talál szemet!
(#) pinyó39 válasza karesz01 hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Nálunk mindennapos használatban vannak egy éve, és bírják a gyűrődést ugyanúgy mint a márkásabb (és négyszer annyiba kerülő) készleteink. Én itthon külön tartok egy készletet műanyagra, és fémre (a lépcsős fúrókból).
(#) Ballage válasza karesz01 hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Halihó!
Melyik áruház volt ez, ha nem titok és mennyit kóstált a lépcsős fúró?
(#) karesz01 válasza Ballage hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Aldi-ban volt 3990-ért/doboz szerintem annyit megért, nekem is hoztak a céghez lépcsőst fú milyen jó márka stb.
És lemezszekrény fúrásánál pedig lassú fordulaton a végén már elő kellett neki fúrni.
Szóval nekem elég!És lehet megyek veszek a lépcsősből egy dobozzal tertalékba ki tudja mikor találok,no meg ennyiért?
(#) Ballage válasza karesz01 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Persze, ennyit simán megér. Köszönöm a választ és sok jó fúrogatást kívánok neked vele!
(#) Gafly válasza Ballage hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Azért nem árt kenni...
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy asztali fúróm. A hagyományos, kínai téma. A gondom az volt vele, hogy iszonyat zörgött, de nem a hátsó hajtó rész, hanem elől (az orsónál? ).
Ha viszont leterheltem, fúrtam vele, akkor elcsendesedett.
Azt figyeltem meg, hogy ha lefogom a tokmányt és felül mozgatom a tárcsát, akkor kis kottyanása van neki. Ez a kottyanás megvan még az újak esetében is?
Szétszedtem, egy négyszög tengely csatlakozik a tárcsa tengelyébe. Itt kottyan. Mivel full száraz volt, gondoltam bezsírzom, de csak olyan zsír volt itthon, amit ütvefúróhoz kaptam.
Bekentem a fogasléc részt is.
Eléggé elcsendesedett a jószág. Szerintetek meddig bírja így?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) szamóca válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Az un. barkács kategória illesztései ilyenek. Nem precíziós munkára lettek kialakítva.(négyszögtengely a bordás helyett böee...)
Próbálj régi magyar, vagy keletnémet gyártmányhoz hozzájutni, azok a mai napig kiváló minőséget adnak, és értékarányban verik a mostaniakat.
(#) Ballage válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Szia!
Nekem ugyanilyen van, ugyanez a helyzet, ugyanígy zörög, ugyanígy bezsíroztam. Nekem azóta is megy, semmi baja, végül is mi lenne? Tényleg nem egy precíziós darab, de szerencsére a tokmány csapágya azért nem rossz és nem engedi át az ütést. Még annyi tehetsz, hogy a bal oldalon van egy menetes rúd, amivel állítani lehet függőlegesen a két végállást, ha ezen lejjebb állítod be a felső határt, akkor nem fog annyia zörögni.
Üdv,
Ballage
(#) Gafly válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Ha korlátlanul van pénzed, akkor lehet hogy ékszíjjat sem ártana cserélni.
Nekem amikor elsőként bekapcsoltam, majdnem leugrott az asztalról.
Pedig csak a szíj volt tojás alakban megkövülve (gyári állapotban!)
(#) 06smici hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Én utánam kulcskészletet hajítottak az aldiból. Az is valami 3000 volt a 6-22es készlet. Itthonra bőven jó lesz.

Ezzel az "áruházi" asztali fúróval én is ugyan így jártam. Az utóbbi időben csörög rendesen, lassan már azt hiszem hogy mindjárt felszáll. Majd bezsírozom , hátha nekem is elcsendesedik. De más bajom nincs vele, én nyákot is ezzel szoktam fúrni. 0,8as fúrónál még nincs észrevehető pontatlanság. Jó, nem egy proxxon, de a célnak megfelel.

Na és a sok kínai után egy kis minőség. A hetekben beszereztem pár unior szerszámot is. Igazából fogókért mentem, de nem bírtam ellenállni a többinek sem Remélem ez a csípőfogó már bírni fogja és egy hónap után nem úgy kell tépni a vezetéket vele.
(#) gordonfreemN válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat!
S hol kapok ilyen szíjat? Autósboltban?
(#) szamóca válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Csapágybolt, csavarbolt olcsóbb az autósboltnál.
(#) Gafly válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Meg vidd el a régit, hogy tudják milyen kell.

Persze azért nem biztos hogy neked is ki kell cserélni, csak mert én így jártam...
(#) gordonfreemN válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ha nem drága, mondjuk 1k alatt megúszom, akkor miért ne.
Mondjuk az egész gép 7k volt, szerencsémre...
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Einhell BT-BD 501 OSZLOPOS FÚRÓ van valakinek?
Találtam egyet jó áron és az érdekelne, ennek ugyanolyan négyszögtengelyes-e a meghajtása a tokmánynak? Mert akkor felejtős.
(#) gordonfreemN válasza Gafly hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Ahogy ma figyelgettem, a motor eléggé rázkódik. Ez normális? Önmagában is, ha nincs rajta a szíj, eléggé rázza magát. Ha a tengelyhez tettem óvatosan érintőre egy csavarnyúzót, akkor azon is észrevenni, hogy elkezdi ütni.
Teendő?
(#) Doncso válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 4, 2012 / 1
 
Na ilyenekben nyilvánul meg a silány minöség. Ezért kerül annyiba a minöségi darab. Meg még sok más miatt is.
(#) Gafly válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szerinted?

Úgy kérdezel tőlem mintha én lennék itt az oszlopos fúrók szakértője.
Pedig de szeretném ha nekem is akkora lenne mint a Szamócáé

Én egyébként jól lecsavaroztam a jó nehéz asztalra (van rá gyárilag lyuk az fúró állványán).

Nekem nem csak a motor oldali ékszíjtárcsa üt, hanem a másik is. Nem is kell hozzá csavarhúzót érinteni hogy halljam, mert belever a lemezfedélbe

A motor meg nem csak ugrál, de melegszik is mint a fene...
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
Következő: »»   201 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem