Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   91 / 245
(#) Baxi hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Hi Mesterek!

Ahogy csendesednek a hétköznapok neki állnék egy rég a szekrény alján porosodó régi orosz szkopnak.
A kérdésem az lenne hogy mennyi annak az esélye hogy maga az elektronikát/osztóköröket kiszedni belőle és a PC hangkártyára aggatva használjam?

A szkopnak nem tudom mi a baja azon kívül hogy meg sem nyikkan, még nem szedtem szét hogy megnézzem.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) HERC válasza Baxi hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Azt lehet hogy könnyebb megjavítani úgy hogy meg se nyikkan mint kipakoni..
Miért különben mi az valami hangfrekis szkóp?

ui elöző saját témámban: Fene egye meg csak Shanzhen-ből tudok csak ilyen
sst5912-őt szerezni..
(#) Ge Lee válasza Baxi hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Először is kár lenne azt a szkópot szétberhelni, meg kell inkább javítani, próbálj meg rajzot keríteni hozzá. A PC hangkártya önmagában is lehet szkóp (létezik erre megfelelő program), persze kb. a gyerekjátékkal van egy szinten. Attól nem lesz jobb, hogy a szkóp osztóját elé rakod. Arról nem is beszélve, hogy így minden egyes méréshez be kellene kapcsolni a számítógépet is.
(#) sny válasza HERC hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
(Sajnos én sem találtam , esetleg 1 db van az uk ebayon...)
(#) HERC válasza sny hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hát én az alibabán találtam sok kereskedőt az első nem járt sikerrel nincs neki..
Sok idő lesz mire végigkérdem mindet van e nekik.
(#) Ge Lee válasza HERC hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Helyettesíteni valamivel? A kisebbik (lassabb) szkópomban is hasonlók vannak, csak abban a tranyó tokos (fém) változat. Érdekes módon a nagyobb sávszélességű szkópomban ezt elintézték 2db hagyományos fettel, amiket egy vékony lemezlappal egymáshoz szorítottak. Ebből gondolom hogy akkor az utóbbi sem lehet olyan rossz megoldás, még ha nem is tűnik olyan jónak mint a két FET egy tokban.
(#) gerenk válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ezzel helyettesítheted, ha be tudod szerezni
Bővebben: Link
(#) sny hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Nagyon nem egyszerű helyettesíteni, mivel JFET-ről (!!!) van szó, aminek elég nagy a sávszélessége.
Gyártotta még a LINEARSYSTEMS is, ők LS5912 névvel hozták forgalomba.
Gyengébb helyettesítője a fémtokos, 2N5912 duál FET.

A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2012
(#) HERC válasza sny hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Pontosan de szerencsére ezeket sem kapni sehol...
Fene őket alibabán is 7 $ kérnek egy darabért.
Majd még megpróbálok valahol termékmintát kunyizni.
(#) kissadam hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Üdv!
Vaterán hozzájutottam egy hibás Hameg HM205-ös oszcilloszkóphoz. A baja az hogy leejtették, ezért a képcsőben elmozdult az elektronágyú. Bekapcsolás után a képernyő nem igazán adott életjelet, volt hogy egy pillanatra felvillant valami, valamelyik gomb megnyomására. Az lenne a kérdésem, hogy lehet ezzel a csővel még valamit kezdeni, vagy csak a csőcsere oldja meg a bajt? Egyébként hol lehet hozzá való csövet kapni (D14-364 típusú van benne)?
(#) peterpan válasza kissadam hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nem fogsz neki örülni:
Bővebben: Link, vagy
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) kissadam válasza peterpan hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Igen ezekkel találkoztam, ennyiért adnak egy jó állapotú komplett oszcilloszkópot! Abban reménykedek hátha van valakinek elfekvőben ilyesmi csöve. De jó kérdés hogy milyen típussal lehetne helyettesíteni?
(#) Gafly válasza kissadam hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Idézet:
„volt hogy egy pillanatra felvillant valami, valamelyik gomb megnyomására”

Az nem a skálavilágítás volt?
(#) kissadam válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Talán, nem tudom pontosan, jobban szemügyre fogom majd venni még később.
(#) gerenk válasza kissadam hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ezek jók hozzá

ER 14-11 GH/GY vagy
ER-151 GH vagy
D14-364 GY vagy
D14-9 GH
(#) Baxi hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Kellemes ünnepeket Mindenkinek!!!
Na eljutottam a skop élőszedéséig .
Az első problémám hogy a be táp (~230V) hova kell kötni?

A típusa C1-68
A jobb felső banán aljzatra gondoltam fázisnak az alatta lévőnek meg a nullára, de előtte ránéztem s nem találom hava megy az a "madzag" a banándugóról . Szóval megvárom a hsz.-eket mielőtt hülyeséget csinálnék vele.
Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012

DSCN0033.jpg
    
(#) peterpan válasza Baxi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Heyho!
Bal oldalon a négy tűs aljzatot cseréld a szokásos hálózati aljzatra (vmi hideg készülék csatlakozó). A banán aljzat jelölése alapján ún. Z moduláció (közvetlen eltérítőlemez csatlakozó) a 220v ...... -12v felirat a négy tüske funkcióját jelzi, a kapcsoló választókapcsoló. Eredendően hálózaton kívüli terepmunkára is alkalmas akkumulátoros táplálással.
Bővebben: Link kapcsrajz
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Na még egy löket:Bővebben: Link gépkönyv
A típusszám előtti kis kék négyszögre kattintva lejön.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) kadarist válasza peterpan hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia!
Valamit keverhetsz, mert a Z-moduláció a fényerő-modulációt jelenti és nem az eltérítőlemez kivezetését.
(#) peterpan válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Igazad van. De van nekije olyanja is.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) Baxi válasza peterpan hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, sikerült is bedühíteni
A probléma: nincs kép.
A háttérvilágítást az egyik potival tudom állítani, de az egy külön kis izzó.
Búgni búg olyan nagy frekis hangja van, de a képcső nyakán nem látok életet . Van még rajta egy rakás billenő kapcsoló, azok mire jók?

A földelést gondolom a hátulján lévő fekete színű banánaljzatra kell/illik kötni.

Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) pucuka válasza Baxi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Idézet:
„A földelést gondolom a hátulján lévő fekete színű banánaljzatra kell/illik kötni.”

Már ha valamilyen okból szükség van rá. Pl. ESD környezet.
Azért mielőtt bárhová is kötnéd, gondold végig mi történik, nagyon könnyen földhurkot készíthetsz, és akkor nem tudod mit fogsz mérni.
(#) Baxi válasza pucuka hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Igen, ezért kérdeztem. A készülék házát megmértem és böven M ohmook felet van mind a L és a N is. Remélem így is marad!
A képcsövön sikerült előkeríteni a "pontot", tehát működik. Igaz elég kontaktos már a forgókapcsolók.
De azért még érdekelnének majd azok a kapcsolok az oldalán hogy mik azok, s ha tudja valaki és leírná azt előre is megköszönném .
Na nekiállok a karácsonyi tortúráknak lassan
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Ezen a képen bal oldalon a kalibráló feszültséget lehet átkapcsolni 2 kHz-es négyszögjelről 1V-os egyenfeszültségre. A háromszög-jelzéses hüvelyen indítójelet levenni, például vobblerezéshez, legalább is úgy tűnik, hogy az. Az X meg Y csatikra lehet közvetlenül feszültséget kapcsolni az eltérítőlemezekre. Ha rossz állásban vannak ezek az X-Y átkapcsolók, akkor nem működik a belső eltérítés. Érdemes lenne a hozzá való használati utasítást átböngészni!
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) Baxi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Na igen, de nem megy az orosz.

Más a készülék most már beindul meg "kép" is van ralyta.
Viszont még értelmes ábrát nem láttam rajta.
Hangkártyáról meghajtom vagy a saját kalibráló generátorát használom akkor is csak fut és mindenféle hurkokat rajzol. Tip? kondik, csak van már vagy 30éves a kicsike.
(#) cseffo hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
Sziasztok segítséget kérni mi lehet a gondja a Hitachi V212 es szkópomnak, működik rendesen alacsony frekin, 100kHz fölött már nem tudom megállítani a képet, hogy lelehessen olvasni az értéket.
A trigger résszel lehet valami vagy mivel??
Ha valaki találkozott már ilyennel akkor szívesen fogadnám a tanácsokat ötletek!
Előre is köszönöm.
(#) Hp41C válasza cseffo hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Alacsony frekvencián a Chop, magasabbon az Alt triggen módot válaszd.
(#) HA5AWS válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Szia!
Az alt és a chopp nem trigger mód. Az az elektronkapcsoló üzemmódja.
Üdv: Gábor
(#) nagym6 válasza cseffo hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Egy lehetséges ok: a trigger csatolás (Trigger Coupling) nem jól van beállítva. Nem tudom itt mi van, de általában dc, ac, hf, lf, módok vannak. Tedd "DC" vagy "AC" állásba. A "HF, LF" felüláteresztő, vagy aluláteresztő szűrő a trigger jelcsatornában. Tehát a 100Khz triggerjelét levágja aluláteresztő beállításban, ekkor nincs triggerelés.
(#) cseffo válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Bocsi félreértés van .
Nem használni nem tudom, mindenféle módban próbáltam már, hanem valami van a szkóppal, és ennek a hibának lehetséges okaira volnék kíváncsi.
A jelgenerátorral lehet gond vagy a triggereléssel? Vagy valakinek ötlete?
Következő: »»   91 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem