Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   17 / 1270
(#) fierback válasza Fery hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
ez a max
(#) qcu válasza Fery hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Értem,
az a gond hogy, ehhez már kevés a műszerezettségem.
Szerintem marad akkor így.
Kevés esélye van annak hogy bármivel befolyásoljam a jelalakot(főleg hogy nem is tudom hogy mi a baja).
Azért köszönöm a segítséged!!!
(#) Fery válasza fierback hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Hát amit az adatlapról csináltál az jó lenne de teljesen olvashatatlan, olyan homályos.
Ezzel nem megyek semmire
(#) Fery válasza qcu hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Egyet megtehetsz vele ami esetleg eredményre vezethet. Leköveted hogy a videojel hova megy. Az a KF. ott és a környékén ez összes elektrolit kondit kicseréled. Mivel ez egy jópár éves gép és az elkók hajlamosak a kiszáradásra akár ez is lehet a gond.Egyébként ez a legvalószinübb.
(#) fierback válasza Fery hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
PROVISON
L-2021 T PAL BG CAB. painted


4 035737 202102



91991.22909


és így
(#) Kbali válasza Fery hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Most variálták a szerelők, az szóba sem jött, hogy hibás lenne (ez a kábelen van - UPC).
Vagy a készülék erősítője romlott el? Ha elsődlegesen a videóba jön a jel és közvetlenül a TV-re kötve nincs hiba, akkor a videóval van baj?
(#) patexati válasza Kbali hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Ha a videón keresztül rossz a kép és ha átdugod a tv-be akkor meg jó akkor vagy a videó vagy valamelyik kábel a rossz!Ellenőrizd a tv és a videó közé való koaxkábelt előfordolhat,hogy azzal van baj!Amit a videókhoz adnak gyárilag könnyebben szakadnak meg vagy tágul szét a dugó rajt mint a házilag összeszereltnél !Ja ezt a kábelt legegyszerűbb úgy ellenőrizni,hohy nem a tv-be dugod az antennakábelt közvetlenül hanem még ezt a kábelt is közbeiktatod és az eredményen látszik ha rossz!
(#) Fery válasza patexati hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Elfelejtettetek valamit.Ha a videon keresztül rosszabb a kép akkor nézzük meg hogy megy a jel a videoból a TV-be ha nagy frekisen antennabemenetre akkor más a helyzet de ha AV-n akkor megint ott tartunk,hogy vagy video,vagy kábel ,vagy TV videobemenet.Ha nagyfrekin megy a jel és úgy nincs kép csak hang akkor van nagyobb baj.
(#) ventura hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Van egy sharp tv-m mai csak stand-by állapotig működik. Nem kapcsol be, de a stand-by led pulzálva villog. Ez táp hiba lehet?
(#) pctvsat hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Egy életem-egy halálom, felteszem:
Grundig Cinaro MF72-5310 készülékem van (remélem,nem volt). elvileg a cuc 1935,1838 paneljai vannak benne, ezen rajzok meg is vannak.
Azzal kezdte kb 2 éve, hogy minden jel nélkül kikapcsolt. Néha. Pár perc-óra után vissza lehetett kapcsolni.Az előlapi LED narancssárga színben pompázik ilyenkor. Sem munkaórával, sem hálózattal nem voltak ezen dolgai összefüggésben.
Most ott tartok, hogy nem kapcsol be, 2 szervizes is nézte -ráadásul cimbók-, de azt mondták, eszük sincs hozzá.És működött a szervizben sokáig, végül ott is megadta magát.
Valami ausztrál helyen találtam tippet: 2db 1.5n/1500 kondi csere segít .
ok, szereztem is 2 ilyet, amikor cseréltem volna, derült ki, hogy a 2 SOROS kondiból csak egy van a helyén. A másik helyén semmi, rgo szakadás. Ja, de mégis ment a TV, a két szememmel láttam. mikor kicseréltem a benne levőt, valamint pótoltam a hiányzót, még ment egy estét. Azóta csak a narancssárga ledet tudom nézni.
Pip, Vga modult már kikaptam belőle, hátha azok tiltanak le, de semmi.
Nincs több ötletem.
Másnak esetleg?
Ha lenne........

köszi, PCTVSAT
(#) m.joco hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Hello
Van egy öreg működő tv-nk, huszonakárhány éves, színes, TESLA. Az a baj vele, hogy a felkapcsolás után számított 10-20 perc után elmegy a hang. Szóval a kép tiszta, nem romlik a minősége, csak egyszerűen elmegy a hang. Szerintetek mi lehet a baja. Gyakori hiba ez régi tv-knél, tudnátok esetleg segíteni???
Gondoltam szétszedem és belenézek, nem látok-e valami furcsát, de gondoltam kikérem előbb hozzáértő szakik véleményét.
Üdv.
(#) Kbali válasza Fery hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Antenna kábelen megy, antenna bemenetre, kép is van, hang is van, csak rosszabb, mintha közvetlenül a TV-re kötném az antennát. Azt esetleg ki tudom próbálni, hogy a kábelt közbeiktatva annak a hibáját kiszűrni.
Valóban gyári kábel van a videóhoz, van már vagy 6-8 éves. Nekem csak az volt a gyanús, hogy a csatorna tologatás után jelentkezett a csúfság.
(#) puskas87 válasza m.joco hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Sziasztok!
m.joco:
Szerintem tobb hibad is lehet a keszulekbe,ezt sosem tudni elore,en megprobalom felvazolni hogyan is kezd el a beazonositast:

-dobd szet jarasd addig amig elmegy a hangja
-keresd meg az vegfok bemenetet(line in),erj hozza vmi vasdarabkaval,ha furcsa hangokat hallasz akkor vegfok jo ,lehet tovabblepni(meglesni kf-et,tunert)
hapedig csend van akkor johet a vegfok javitasa

pctvsat:
pontosabban hol is vannak azok a kondik,kapcsr. gondolom van hozza...
a hianyzo kondi helyen szep forrasztas volt,gyarilag hagytak ki vagy cimbok?

ventura:
igen,de sor is lehet.
(#) pctvsat válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
nos, 61.oldalon (CUC1837_1934_1935_DIGI100) C61001,c61002 kondik, persze a Kv-ot elírtam, mert 6 igazából. Ez ugye a fókusz rész. Bár, most így elnézve oda van írva, h option, elméletileg enélkül eldöcöghet a tv. Ez nagyjából megmagyarázza, miért is mehetett egy kicsit. Ja, gyárilag nemtudom, benne volt-e, már volt párszor szervizben..nem tudom eldönteni, kivették-e, mert vannak rajt olyan gyárinak látszó gányok, hogy ajjajjjjjjjjjj
(#) jupiter189 hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
SZIASZTOK!
TUDNA NEKEM VALAKI SEGITENI?
AZ LENNE A PROBLÉMÁM VAN NEKEM EGY 402B JUNOSTOM
ÉS NINCS RAJTA SEMILYEN HANG SEM,MÉG HALK SUGÁS SINCS,MÁR A LEGTÖBB ÉS A LEGFONTOSAB TRANZISZTOROKAT IS KICSERÉLTEM,ÉS SEMMI,MÉG A KÜLFÖLDI CSATORNÁKON SINCS!
TUDNA EBBEN NEKEM VALAKI SEGITENI,HOGY MI LEHET AZ OKA,VAGY VALAMILYEN KAPCSOLÁSI RAJZOT KÜLDENI,A HANGRENDSZERÖL!
SEGITSÉGETEKET ELÖRE IS KÖSZÖNÖM.
CIMMEM: jupiter189@vipmail.hu
(#) Moderátor hozzászólása jupiter189 hozzászólására (») Okt 25, 2007
 
Legközelebb próbáld meg kikapcsolni a Caps Lock-ot írás megkezdése előtt! A csupa nagybetűs írás kiabálásnak minősül, és ezt itt nem szeretjük az oldalon!

Köszi!
(#) puskas87 válasza pctvsat hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
hat en nemkapom!




email cimet eleg halkan kiabalta
(#) kocici17 válasza jupiter189 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
menj az e-mail fiokodhoz küldtem a szerviz doksiát
(#) jupiter189 válasza kocici17 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Szia
köszi a rajzokat,sokat segitetél
(#) kocici17 válasza jupiter189 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Vacak 4 transistor a hang végfoka ill. 1 komplementerpár.
Ha a hangerőszabályzó poti 3 as lábán avagy a kt12es ponton van jel /rendes hang/ akkor a végfok a kakukk.
De mielött felszállna a méröfüst azelött nézd meg a komplementerpár k13 as tagjának a kollektorán hogy egyálltalán van-e tápod.
(#) ventura hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Találtam TV hibákról egy doksit.Gondoltam belinkelem hátha segít valakinek.
(#) puskas87 válasza kocici17 hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Lehet kicsket balfek vagyok,de nem tudom megnyittani!!
Megkerlek konvertald at PDFbe!
(#) Poci válasza jupiter189 hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Szerintem elkó lesz a problémás alkatrész! Eléggé rosz minőségűek, és kiszáradnak. A Junoszty tv-k nagy része kondi probléma miatt hibásodik meg. Általában ugy szoktam próbálni, hogy a forrasztási oldal felől hozzáérintem a próba kondit, a helyes polaritásra vigyázva. de találkoztam már hangszóró hibással is.
Én először a kondikkal kisérleteznék! :yes:
(#) kocici17 válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Csodálkozom mert a windows fotoeditora felismeri a .gif file tipust, igaz elötte ki kell csomagolni a zip-böl.
Ámbár nem is neked küldtem el a junost rajzot.
Na nem baj mert ezek szerint neked is kel, igy átkonvertáltam .jpg-be amit a képnézegető is ismer, de fotosoppal is megy.
Na akkor neked is elküldöm. :yes:
(#) kocici17 válasza jupiter189 hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Csatlakozom poci véleményéhez, a junostok alaphibája a nagyon pocsék minőségű elektrolit kondenzátor.Ez az összes de föképp a kimeneti csatolo és táp kondikra jellemző.
Ugyhogy azzal kezd, hogy kidobod és teszel bele 1 másik 200µF os elkot a c68 helyére. De ha nincs akkor minden ami 100µF fölött van segit.
(#) kocici17 válasza m.joco hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Joco ezeknél az öreg tv-k nél sokszor elöfordul, hogy a nyáklapban negreped a forrasztás a beforrasztott alkatrész lába körül
Egy jo erös nagyitoval ha végignézed a forrasztásokat tuti hogy találsz azokon a herlyeken ahol jobban meledszik, vagy nagyfrekis telyesitményvezetö kirohadt forrasztást .
Azt javallanám, hogy nézd át jol és rendesen forraszd át a gyanus forrpontokat.
Az esetek 90%-ban segit és megszünik az a kontakthiba ami a melegedés hatására fellép.
(#) SOLENOID válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Szia! Nekem is volt hasonló "cumis" esetem
Le tilt a védelem! Valami "prüci" van de mi! Erős lámpa órás lupé! Átnézed a forrasztásokat valószínüleg találsz olyat amit a hő teljesen "kiforrasztott" Ha jól megnézed körülötte nincs is ónréteg hanem el szenesedés! Nagyon gyakori hiba! Igaz egyszerű de pont ezek okozzák a leg több problémát.
Megnnézhetnéd a "füg.eltérítő" IC. 5-7 lábú Hasonló tokozásu mint egy Bazi nagy Tranyó csak kicsit hosszabb! A fenti hiba főleg ott jelentkezik ahol nem kap kellő szellőzést a Nyáklap és napi 24 órát üzemel a gép! SOLENOID.
(#) kocici17 válasza SOLENOID hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Ha sirálynak van 1 kis szerencséje ennyivel meguszhatja ámbár ez a jelenség akkor is jelentkezik, ha elszált a sorvég- vagy nincs sorjel a meghajtáshoz.
Az eggyik esetben azért, mert nagyon megterheli a táp áramfigyelöjét és leszabályoz, a másik esetbe meg azért mert a bekapcsplásnál nem fut fel a sortrafó és igy nincs tápellátás a készülékben.
Egyébbként ahogy irod pontosan ugy van, ez a forrasztási kontakt cirkusz.
(#) dilan hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Hali!

Van egy TC1620OCU jelü tévém, (ez egy videoton gyártmány, hordozható kivitelű, valamikor a 70-80's években készülhetett, még ge félvezetők is fellelhetők benne, 16cm-es képátlója van) az a baja, hogy nagyon kicsi a fényereje (tök sötétben is csak épphogy látszik).
Valhogy ki kéne mérni, hogy az elektronika-e a hibás (fűtőfesz, anódfesz stb.) vagy a képcső (tipusa: 16lk1b) adta-e meg magát.
A csőről sehol semmi adatot nem találtam, és a kérdés eldöntheti, hogy érdemes-e a javításával próbálkozni.
(#) kocici17 válasza dilan hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
az a kevés kép ill. fény negativ vagy majdnem negativ?
2. ha csak konturok és mikor a kontrasztot teljesen leveszed akkor vannak-e vizszintes ill srég keresztirányu vékony csikok a képen kb 2 cm-enként?
Egyébbként a minividiknek nem igazán jok a képcsövei, ámbár régiek is.
ja még meg kéne mérni a G2 feszültségét is.
Következő: »»   17 / 1270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem