Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100
 
Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 23
(#) cucu26 válasza blasz hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Helló akkor már 2en keressük a választ erre a kérdésre, mert én is szerencsés tulajdonosa lettem egy Beag APT-100 végfoknak és ugyanilyen problémát produkál .. Én sem tudok rájönni hogy mi lehet a probléma vele ! ha esetleg sikerült a végére járnod érdekelne mi volt a probléma vele! Üdv . : cucu26
(#) proli007 válasza cucu26 hozzászólására (») Nov 21, 2012 / 1
 
Hello!
Ha "kattog" akkor vagy csúnya földhurok van, esetleg egy adott amplitúdónál gerjed, vagy reteszelődik az erősítő fokozat. (Pld. az IC).
Meg kellene próbálni szkóppal mérni, hogy a nagy kivezérlő feszültséget, vagy a nagy kimenti áramot nem szereti. Tehát szinusszal vezérelni (lehet az egy kis trafó 50Hz-e is). A hangszóróval sorba kötni egy 47-ohm 10W-os ellenállást, és így próbálni mérni. Az után 8-ohm-os 100W-os terheléssel. (Azért nem mondom a hangszóval, mert hátha besértődik az állandó jeltől.)
üdv! proli007
(#) hangszoros válasza geizol hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A korszerüb alat mit értesz? Többnyire roszabul szólnak! A beag holmiktól jó hangot ne várj!
Az nagyon nem jött össze nekik. Egynémelyik APT 230, 250 tudott jól szólni. Megfejthetelen volt, a miértje. A 250 est egy RCA katalogusból honositották, de nagyon elbaltázták. A 453-at meg Siemens katalogusból ollózták. ez legalább közelebb van az eredetihez. A RCA kopiból a zárlatvédelmet is kifelejtették. Azt hisszem egy 1978-as katalogusban volt.
(#) hangszoros válasza blasz hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nem kizárt, hogy a zárlat védelme csinálja a malört. Esetleg próbálj sorbakötni egy 4-8 ohmos ellenálást a hangszóróval, hogy kiderüljön.
(#) cucu26 hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Forrasztási hiba volt(középcsapolása hibásan volt forrasztva ) azért köszönöm a segítséget
(#) tavidir hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Sziasztok!! totális lila ködben úszom Egy jó ismerősőmnek megigértem, hogy az Apt100 erősítőjét felszerelem modernebb csatikkal( RCA, 6.2 jack) de a bekötéseknél megakadtam. Fúrás - faragás, forrasztás az megy, de nem mindegy, hogy hova... Szóval a bemenet az ugyi tushel amiből kettő van, az egyik a jobb, ma másik a csati a bal jel??? Ezeket kéne kiváltanom RCA-ra.
A kimenetnél meg DS csati van , azok helyére két mono jack aljzatot kértek. Ez eccerűnek tűnik, de a kötésekre nem leltem még megoldást, és számomra érthető rajzot. Volt itt már aki csinált ilyet, gondoltam tanácsot kérek.

Köszönöm!
(#) proli007 válasza tavidir hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Hello!
Az RCA-nak itt van egy katalógus. Az 1-es lábra kötöd a kábelárnyékolást (harisnyát) a 2-esre meg a "meleg eret", vagy is a belső vezetéket.
Mono Jack gondolom a 6,3-as "fejhallgató" aljzat. Ott megméred, (vagy látod) hogy melyik kivezetés van a körgyűrűn, az a GND, a másik a kimeneti jel. (Bár nem írtad, hogy hangszóró, vagy a 100V lesz kivezetve. A DS csatin a 100V van csak kivezetve az 1a-1b lábakon.
üdv! proli007
(#) tavidir válasza proli007 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Köszönöm!! De még nem világos, hogy : a DS csatira 6 vezeték megy, 2 zöld, két szürke, egy fehér , egy fekete nos ebből melyik 4-et kössem az aljzatokra? hangfalat szeretnék rácsatlakoztatni. Ma rá forasztottam a az azonos színűeket a jack aljzatra, de elég gyengén szól...
Nos, ennyit szopik egy amatőr egy ilyen eccerű dologgal ....
(#) proli007 válasza tavidir hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hello!
Ha hangszórót szeretnél közvetlenül kötni az erősítőre, akkor a DS csati nem jó, mert azon a 100V-os kimenet van. Nem véletlen, hogy gyengén szól.
Ekkor a bent lévő kimenő trafóra nincs szükség. A hangszórót jelét, közvetlen az erősítő kimenetéről kell bekötni, és a GND-t a két nagy pufferkondi közös pontjáról.
Nézd meg itt, az első hozzászólásnál a kapcsolási rajzot.
üdv! proli07
(#) tavidir válasza proli007 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
A sztori az, hogy csak a helyi iskolának szerettem volna segíteni, mert ez ott volt a szertárban, és gondoltuk bevetjük, mert kéne a táncterembe. Hazahoztam, és levakartam a hajam... A hangfalra is szereltem mono-jack aljzatot, de belül egy nyáklapra leltem, amin tekercsek is vannak. Az erölködőn a ds csati helyére két mono-jack aljzatot szereltem, mivel két hangszoró van... A bemenetre az egyik IN1 helyére az egyik rca, a IN2 helyére a másik rca-t . Azonnal megnézem a rajzot is, csak szeretném érteni, hogy működik. itt valahol olvastam olyat, hogy ez mono erősítő, igaz ez?
(#) proli007 válasza tavidir hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hello!
Látsz benne két végfokot? Mert én nem. Vagy is mono. Az erősítő kimenete ha jól emlékszem maximum 6ohm terhelést bír el. Úgy hogy két párhuzamos hangszóró nem lesz jó, mert ha az 8ohm-os, akkor csak 4ohm lesz a terhelés. Ha sorba kötöd, akkor 16ohm, akkor meg nem lehet kihasználni a végfok teljesítményét. Bár ez a sokkal jobb megoldás. De vannak itt, akik átalakítottak már, meg kellene kérdezni mi lett belőle.
üdv! proli007
(#) tavidir válasza proli007 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Lassan kivilágosodik a fejemben az egész, csak olvasnom kell egy kicsit

Igen, így lehet nem is érdemes vele szenvedni. marad az egy hangszoró, és akkor a végfokról hajtom meg a hangszorót.
köszi a segítséget!!
Hozzáteszem, hogy lakatos a szakmám

És olvasok tovább! Üdv!
(#) proli007 válasza tavidir hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hello! Az nem probléma, legalább nem gond kifúrni a csatik helyét. üdv! proli007
(#) attila000 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Sziasztok!!!
van 2db beag APT 100 wattos végfokom a kérdésem az lenne hogy hídba lehetne e kötni a kettőt?hogy 200 watt legyen(a 100v-os kimenet már kikőtve belőlűk.)
(#) Beringer 600 válasza attila000 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Hali! Igen hidalható,a vissza csatolandó jelet az 5-ös tüskéhez kell vissza vezetni. Ez a kapocs,gyárilag van be helyezve.Ez a tüske a + csatlakozó mellett van rögtön.No csak azért mondom,mert jó magam is hidaltam már APT100-at,és elég szépen teljesített.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) attila000 hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Szia!!!
Értem tehát akkor ha jól értem vegyük alapul a 2 végfoknak van ++ - - oldalai a negatívot össze kötöm a pozitívval és a két + + lesz a hangfal kimenője esetleg közzé kell e tenni valami ellenállást,vagy valamit vagy csak sziplán össze kell kötni és már jó is (egy rajzot tudnál csinálni a bekötésről) sokat segítene nem szeretném ha füstként végezné mert nagyon jó állapotúak. köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) attila000 hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
néztem a hátulján a kapocsoknak 1,2,3,4 számozás van....az ötös tüske akkor a belsejében van?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) Beringer 600 válasza attila000 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Nem! Van A végfok,és van B végfok.Az A végfoknak a bemenetét rövidre zárod.A B. végfokból a kimenő hangot vissza vezeted az A végfok, 5-ös tüskéjéhez.A terhelést pedig a két kimeneti ponthoz kell csatolni.Hidalásnál nem kell testre kötni a terhelést!!!!!!.
(#) Beringer 600 válasza attila000 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ahogy írtam az 5-ös tüske a + polaritású tüske mellett van.
(#) attila000 hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Először is megköszönöm a rám szánt idődet és a képet!!!!!,de lehet,hogy nem egészen egyet beszélünk én ugyan is 2db külön álló végfokot gondoltam hidalni ....tehát külön álló végfokokról van szó mindkettő szól külön egymás tetején vannak ,na mármost nekem ki kellene vennem az egyik végfokot és beletenni a másikba és a trafót is vagy csak egyík dobozból át kell vezetékelnem a másikba? ne haragudj ha nem voltam eddig világos .........

(#) Beringer 600 válasza attila000 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Hidalni akkor is úgy kell ahogy le írtam,ha két különböző dobozba is van.
(#) Beringer 600 válasza attila000 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Különben,átvezetékeléssel meg oldható .
(#) attila000 hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Értem köszönöm szépen a szakmai hozzászólásokat!!!
(#) attila000 hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
És az ugye nem baj,hogy mind a két végfok saját trafójáról megy és úgy hidalom egybe?
(#) reloop válasza attila000 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
A két végfok testpontját kéne nagyon jól összekötni. Összességében inkább lebeszélnélek erről a vállalkozásról.
(#) Beringer 600 válasza attila000 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Semmi gond,de vigyázz,mert elég szivatós ez a végfok.
(#) attila000 hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Az az igazság,hogy elgondolkodtam amit írtál ugyan is jobb 2x100watt mint egyszer semmi ha elfüstöl ,így eldobom a tervet ,talán majd ha több tapasztalatom lesz hozzá vagy ha egy szaki meg csinálja majd nekem ...minden esetre köszönök mindent. üdv Attila.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) Beringer 600 válasza attila000 hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Gond nélkül hidalható,csak vigyázni kell vele a terhelésnél.
(#) bubuc17 hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Sziasztok
Próbálok javítani egy apt 100 ast de nincs sok tapasztalatom BEAG téren.
A hiba hogy semmi sincs a kimenetén. Se halk sercegés se koppanás.
Amit mértem és jónak tűnik: a kimenő transzformátor, tápfeszültség, 2n3055 ök.
Eddig találtam 2db rossz bc303 mat de így sem javult.
Hol keressem a probléma okát?
A másik kérdésem hogy a 14 lábú 741 helyett egy 8 lábú van középen ez működő dolog így?
(#) praxis válasza bubuc17 hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szia!

Pont tegnap javítottam egyet, 2db BC300 és egy BC303 volt a ludas a pozitív ágban. Mérd meg először a T119 kollektorát, ott pozitív féltápnak, majd a T121 kollektorát, ott negatív féltápnak kellene lennie. Amelyik ágban nem stimm, ott az összes meghajtót kiforrasztva mérd meg.
Következő: »»   10 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem