Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   10 / 31
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Hello!
- Az IC-t fordítsd el 90 fokkal az óramutató járásának megfelelően, akkor nem kel balettezni a lábak között. A diódával "átugorhatod az útban lévő sávokat.
- A pufferkondinak kicsi lesz a helye. Ide minimum 4700µF/25V-os kondi kell. Az eredeti rajzon egy 10000µF van, olyan böszme nagy majdnem mint a trafó.
- Ha a 12V-ról szeretnéd üzemeltetni és az nem stabil, akkor minimum egy dióda és egy kondi kell a pufferről az IC felé, mert rángatni fogja a Fet a tápot. Az visszahathat a komparátorok felé. Főleg hogy a referencia feszültség is a táp leosztásából van.
- A Fet "S" lába nem mehet a bemenet GND-hez, mert ott fog folyni az 1A. Annak a puffer negatívjánál a helye.
- A bemeneten felejtsd már el az elkókat, írtam hogy kisebb is elég!
De a nyákra van külön topik!
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia. Átterveztem az egészet. Szeretném. ha megnéznéd, nem mint nyákot, hanem mint magát a kapcsolást, hogy életképes-e. A diódahíd utána egy 4700µF kondi (ilyen van itthon. Aztán ez a kb 18VDC rá egy stab kockára amik közül az egyik az IC-nek csinál tápot, a másik pedig a ledeknek. Középen a FET aminek típust nem írtam mert nincs elképzelés. 1A kell bírjon max. A bemenet ellenállást értékét nem írtam, át de a javasolt értékeket fogom használni. (33Kohm és 47nF)

proba.JPG
    
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Hello!
Most már kezd egész jó lenni.
- Mindig azt kell figyelni, hogy hol mennek a "nagy áramok". Ez ugye a Puffer-stabi-Led-Fet-Puffer útvonala. Ennek kell minél rövidebbnek lenni. Ha a Fet Drain lábár nem felfelé, hanem lefelé viszed a Led-ek felé, akkor a Souce vezetősávnak nem kell kerülgetnie a Fet-et, hanem egyből mehet felfelé a GND sávra.
- Az egyenirányítót elforgatnám balra 180 fokkal, és a plusz tápot átvezetném a bementi csatlakozási pontok között a puffer felé. A negatív táp, ekkor egyből rövidebb lenne.
- Az 500k poti, és két ellenállását, szintén elforgatnám 180fokkal. Ekkor a poti csúszka egyből arra indulna el, amerre megy most is, csak a lábak között. A pluszt nem kellene átkötéssel vezetni, hiszen ott lenne ahol a plusz van. A GND hálózatot, meg alul körbe lehet vezetni.
- A táp vezetősávokat meg kel vastagítani, mert azon megy az 1A áram.
üdv! proli007
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Értem. A nyákkal eljátszadozok. Maga a stab ic-s elképzelés jó?
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Hello!
Nem biztos, hogy szükséges, mert ez "csak" villog, vagy is vagy be vagy ki van az összes Led kapcsolva, így méretezhető elé az ellenállás, akár mekkora is a táp. Viszont stabival könnyebb a helyzet, mert annak tudható a kimenti feszültsége, nem kell a trafó/táp feszültségesésével külön számolni.
De viszont az IC miatt, kb. 3V-al nagyobb puffer táp kell, mint a stabi kimenőfeszültsége. Valamint az egyszerű lelkületű stabi árama pont 1A. Ami meglehetősen közel van a fogyasztásodhoz és hűtőborda is kell a stabira. Mert kb. 3W-ot fog fűteni. (Ami persze nem igaz,mert nem égnek állandóan a Led-ek, valamint csak félhullámban működnek majd. (Többek között ez a hátrány a kapcsolásnak, hogy nincs egyenirányító.)
üdv! proli007
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A tápfeszültség, pont megvan. 15V a trafó ez egyenirányítva+ pufferelve 18V.
A ledes panelok 15V-ra vannak ellenállásozva. Az IC-nek 5V-os stab ic-t szánok a ledeknek pedig 15V-osat. Azért is raktam egy sorba a fetet és a 2 stab ic-t ,hogy bordára tudjam rakni.
A 4 ledes panelre 15V-on 550mA felvételt mértem. Így az 1A-es stab elvileg el kell bírja, főleg hűtéssel.
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Hello!
Akkor minden oké! De írtam neked, hogy az IC nagyobb tápról is működik. Nem kell ragaszkodni az 5V-hoz, mert csak a logikai bemenetű Fet-ek tudnak erre kapcsolni. Ha az LM358-nak 5V a tápja, akkor magas szint gyanánt maximum 3,6V feszültségre számíthatunk. Ebből még lejön a diódák kb. 600mV feszültsége és a Fet vezérlőfeszültsége már is 3V lesz. Arra meg már nem kapcsol egy átlagos Fet. Az IC tápja inkább 12V legyen..
üdv! proli007
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
És ha az IC tápja 12V akkor a potis+ellenállás osztó értékét nem kell módosítani?
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Hello! De azt módosíthatod, hogy az eredeti osztás helyre álljon. üdv! proli007
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
És azokat az értékeket mennyire kéne változtatni? Gondolom mindhármat (poti+ ellenállás osztó) változtatni kell. Ha 12V az ic táp.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Hello!
Nem szeretem,ha a fórum cset-nek van használva, mielőtt írsz, gondolkodni kell. Ha már az összefüggéseket a kapcsolásban észreveszed, akkor egy feszültségosztót csak ki tudsz számítani nem? Ha nem most tanuld meg! Segítek ha kell, de kicsit "küzdjél" is. Hiszen a fórum ezért van, nem azért, hogy készüljön valami..
üdv! proli007
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia. Megépítettem. 51K és 10K-t haszsnáltam 12V-ra ellenállás osztónak. Pövvre indult a kapcsolás. Nagyon tetszik Köszönöm a segítséget. Nem kaptam olyan fetet amiről beszéltünk helyette egy IRFZ44-ez tudott adni a boltos. A fet hideg, a 2 stab langyos borda néékül.
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Hello! Örülök, hogy sikerült, akkor lehet "lesegetni".. üdv! proli007
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Pénteken lesz buli az lesz az első bevetése
(#) toma3757 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Megtaláltam a probléma forrását, a kapcsolásod pedig javított az ez előtti összeállításomon.
(#) WaRL0 hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok.
Zenére szeretnék villogtatni 220 darab ledet. 2 csoport lenne 110-110 led. Folyamatosan kéne valtani a két csoport között, hogy egyszer az egyik villanjon aztán a másik csoport. Ezt hogyan tudnám megoldani ?
(#) peter1995 válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia. Ez nem tudom mennyire életképes. A tranzisztor helyett lehet szerintem fetet is használni. Én IRFZ44-et használok 192 led zenére villogtatására.
(#) attirush válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Üdv!

Ez engem is érdekel! Tudsz képet és több infót mutatni?
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
"Zenére szeretnék villogtatni"...
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Uhh ezt benéztem... Elnézést.
(#) peter1995 válasza attirush hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia. A zenére villogtatás? Előző oldalon kitárgyaltuk. Az IC-hez 12V stab van én a ledekhez 15V-osat hazsnáltam mert annyira állítottam be ellenállással.
(#) side1111 hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok lenne egy kérésem pc-röl szeretnénk ütemre villogó ledet csinálni legalább 1 db-ot hangsúlyozom NAGYON KEZDŐ VAGYOK valami egyszer bekötési rajzot adna valaki de valami egyszerűt és ha van rá mod akkor részletes leírás a bekötésekről mert a jackot-sem tudom hova kel bedugni előre is köszönöm
(#) peter1995 válasza side1111 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szia. A zene ütemére akarod villogtatni?
(#) side1111 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 21, 2013 1 /
 
szia igen de valami egyszerűt ha lehet mert nem nagyon értem köszi hogy irtál
(#) peter1995 válasza side1111 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Ebből mennyit értesz? Nekem ilyen van igaz 192 ledhez. Számomra nem bonyolult és én is csak lelkes amatőr vagyok.

led.JPG
    
(#) side1111 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 22, 2013 1 /
 
szi sajnos nem sokat értek belőle amit linkeltem az egyszerűnek tűnik csak valamiért nem működik megnéznéd nekem a baj nekem elég lenne 1 vagy 2 led is
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) peter1995 válasza side1111 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Működik de jelentős zavart csinál a hangban. Először én is próbálkoztam ezzel de nem jött össze és rettenet torz lett tőle a hang.

Milyen tranzisztort használtál?
(#) side1111 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 22, 2013 1 /
 
ezt de meg sem nyikkan vele valami nagyon egyszerű kellene nekem ha van olyan ?fb van ott könnyebb beszélni?
(#) peter1995 válasza side1111 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
A lábkiosztása ugyan az mind a kettőnek és a csatorna is NPN.
Hány darab ledet használtál milyen összekötésben, milyen feszültségről?
(#) side1111 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
1db led 12v- és nem is világítót ezért kértem a segítséget valami egyszerűre kellene nem tudnál nekem valami egyszerűt mondani ami tuti működik
Következő: »»   10 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem