Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   115 / 219
(#) Class-A-. válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Bocs,hogy meg szólalok. Előfordul,hogy gerjed valahol az erősítő és minél hosszabb a kábel a kimeneten annál jobban szór,mert a kimeneti kábel antennaként működik. Csak egy lehetséges változat.Próbálj a kimenetére egy RC tagot próbaként.Vagy a meghajtó tr hez.
(#) reloop válasza Class-A-. hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Szia! Milyen igazad van! A teszt panelnél végeztem ilyet, de ott nem egészen ez volt a hibajelenség. Itt próbára beraktam az 1nF-ot a visszacsatolásba és csak rosszabb lett tőle, ez elterelte a csillapításról a figyelmemet.
Gyanítom a panel tervben a bemenet bázis ellenállását túl közelre helyeztem a feszültség-utánhúzó kondenzátorhoz. Az állítva beültetett ellenállást azért úgy raktam be, hogy a hosszú lába legyen a hidegítő kondenzátoron. Bővebben: Link
(#) Class-A-. válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
A panel mintát nézve ,látom mindenki elköveti azt a hibát,hogy elég vékony réz sávokat marattok.Legalább a föld és a pozitiv vezetőket hagyátok vastagabbra(szélesebbre)
(#) reloop válasza Class-A-. hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Ebben az alkalmazásban 12V a tápfeszültség és 32 ohm a terhelő impedancia. A tápágon 140mA nyugalmi áram folyik.
(#) Class-A-. válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2013 / 1
 
Igen de könyen hajlamos a gerjedésre a Class A .
(#) reloop válasza Class-A-. hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Egyre erősebb a gyanúm, hogy ez az erősítő a kimenetről hajlamos a zajt összeszedni.
A panel kapott némi árnyékolást. Az eredeti rajz szerinti R-C elemeket beforrasztottam. Ezek hatása teljesen közömbösnek bizonyult.
A zaj érzékenység annál nagyobb minél kisebb a bemenet lezáró ellenállása, és minél szorosabb visszacsatolás.

A zaj nagyon hasonlít arra, amit a kis térerejű FM sztereó adások hátterében lehet hallani, valamint elektromos fogyasztók ki/be kapcsolásakor pattan a hangszóró.

Valami jót is írjak a projectről. A kimenetre fejhallgatót kötve, tudja azt a ritka szolgáltatást, hogy a műsor nem csak a hangszórók közötti képzeletbeli tengelyen jelenik meg, hanem érzékelhetők valamelyest a térbeli koordinátái. Ez így leírva nem sokat mond, viszont az eddig általam használt és igen jónak tartott fejhallgató erősítőkhöz képest a hatás döbbenetes.

JLH_2.JPG
    
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
No, ez az, amiért én nagyon ritkán használok fejhallgatót, abból se valami márkás van.
A zenekar a két fülem közt a fejem közepével ívelten játszik...
Nem pedig a térben előttem...
De nem a JLH-val próbáltam eddig.
Nagyon jó kis holmi ez.
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Tegnap beszéltem az egyik barátommal elmondtam a problémádat szerinte vezetékelési, vagy földhurok hibád van.
Próbáld ki csak az egyik oldalt úgy is fenn áll-e a hiba ?
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Igen, fenn áll a hiba mikor egy csatornát helyezek áram alá, a bementet rövidrezárom és a tápfeszültséget akkumulátor szolgáltatja.
Természetesen itt nem egy durva hibáról van szó. Hangsugárzóból 1m-nél kisebb távolságról hallatszik, főleg a fejhallgatást zavarja.
Szerk.: a jelzaj viszony javítása érdekében megpróbáltam a fejhallgató számára ellenállás segítségével leosztani a jelet. Ettől a zavaró hatások teljesen elmúlnak, viszont sajnos odavész a térérzet.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Akkor most már csak egy különbség van én a 2000-es változatott készítettem el te és Orbán Józsi is az eredeti 69-es változatott probáld meg valahogy betteni azt az egy ellenálást a bemeneti tranzisztor bázisához hátha ennyit jelent .
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Mellékelem a rajzot és a NYÁK képét.
A NYÁK-tervhez képest a visszacsatolást változtattam, és fixen építettem be ellenállást a 2k2 poti helyére, mert mértem a végtranzisztorok bétáját és ebből ki tudtam számolni.
Megépítve.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Amit látok különbséget:
Az enyémben az első tranyó bázisosztója felül 100kOhm, alul egy 220kOhm trimmer és a bázisra innét 100kOhm.
Vagyis az én osztóm kisebb áramú, emiatt valószínűleg jobban érvényesül a szűrőkondi - 100µF - hatása.
Azon kívül az elején van a felülvágó szűrő és a közbenső gerjedésgátló, valamint a hangszóró kimenet RC tagja is rajta van.
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Az említett R-C elemeket próbára beforrasztottam, de hasztalan.
(#) Class-A-. hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Előfordulhat,hogy nagyon közel van a két végfok egymáshoz ez is okozhat galibát.De a 2000 változatnál ilyet nem tapasztaltam.Na persze sok minden okozhatja ,lehet jó földelés és monden gond megszűnik.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Az enyémen valami átok ül. A mobil telefon úgy tüttürűzik rajta, mintha direkt arra lenne fejlesztve
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Most, hogy a tápot említed, megmozgattam a kényelemes (félméteres) bekötő vezetékeimet és meglepő hatással voltak az éteri hangokra. Teszek rá egy kis helyi tápszűrést, bár ilyen ajánlást még nem láttam.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
A tápszűréstől szabadult el igazán a pokol. Átalakult világvevő rádióvá
Be kellett lássam Class-A- kollégának van igaza
A T2 (BC301) kapott egy 27pF bázis-kollektor kapacot, és kész!
Az összes felsorolt nyűg egycsapásra megszűnt. Köszönöm a fórumtársak szíves közreműködését!
Most épp fejhallgató van rákötve, úgy néz ki reggelig le se teszem
(#) Class-A-. válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Én is akartam béta mérést a meghajtón de igaziból itt kell nagy béta vagy a vég tranzisztoroknál. - Kérdezném ,milyen végtranyót használsz.
(#) Class-A-. hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
...ja és a tranyó (meghajtó) lábai menyire ülnek a panelon és milyen hosszú ,vastag vezetékeket használsz .
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Végülis mit javítottál a tápon ami a javulást okozta ?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) Class-A-. válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Igen! A lehető a legrövidebbre kel hagyni mindenfajta vezetékezést. Ezzel nagyon sok problémát elkerülünk. - Ez alap szabály!
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Nagyon kis ß-t nem találtam, de volt egy árva 2N1711-esem, ahhoz nem kellett kondi. Az adatlap szerint ennek dupla a bázis-kollektor kapacitása mint a BC301-nek. Amit Te használsz (BD139?) annak is biztos becsületes Millere van.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Bedeszkáztam A mellékelt dobozokkal nagyon ott van a szeren! A 7812 minden körítés nélkül is tökéletes tápot biztosít. Igen szerény, 140mA nyugalmi árammal is kielégítő hangnyomást ad szobai körülmények között.
A fejhallgatós viselkedésről már írtam.
Kalapot emelek Hood előtt, hogy ez 4 félvezetőből kijön.
A TDA-s cuccok úgy nézem pihennek most egy keveset.
A tápszűrés 4700µF - bőven elég. A 15VA trafó épp csak langyos, magasabb nyugalmi áramhoz természetesen izmosabb példányt kell választani.
Rég örültem ennyire erősítőnek.
(#) atka8918 hozzászólása Márc 1, 2013 / 1
 
Sziasztok lassan készen lesz az én JLH erősítőm is, gondoltam megosztom veletek az örömömet
(#) Alkotó válasza atka8918 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Nem "apróztad" el a hűtést. Szokatlan megjelenés, de garantáltan hatékony. (Szerintem túlzásba is vitted, de mint tudjuk a hűtés és a gazdagság tekintetében nehéz a "túlzást" értelmezni.)
(#) atka8918 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Egyébként ilyen bordám volt itthon, kár lett volna elvágni vagy szét szabdalni így tuti nem melegszik túl. Trafó is túlvan méretezve (450W) úgy mint minden benne amit csak tudtam.
Külsőre meg már akartam valami nem hétköznapit csinálni, ez sikerült. (persze még lakkozás meg apróságok hátra vannak)
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Ténylegesen érdekes kialakitás n na mondom pont én , szép de tapasztalatból mondom nyugodt lelkiismerettel szétlehetett volna darabolni a bordát ennek az erősítőnek nem sok hűtőfelület kell .
Hu a trafó meg igencsak túl-on túl van méretezve az is sokkal kevesebb amire szügség van , az én példányom nem szentirás de csupán egy 150-es toroid van benne és az is bőven elég neki .
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Szeretem jóval túlméretezni, egyrészt tudom, hogy ilyen szempontból pénz kidobás egy-két ember szerint. De mégis csak magamnak csinálom így legyen benne tartalék.
(#) atka8918 hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
Szeretném megköszönni mindenkinek, aki segített a megépítés folyamán. Szükség volt rájuk
(#) reloop válasza atka8918 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Nagy előnye, hogy az egyenlítő mentén is lehet üzemeltetni
Az egyedei kivitelhez gratulálok!
Következő: »»   115 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem