Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1942 / 3945
(#) Frankye válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Az az előtét-ellenállástól függ. Az általános érték 20 mA szokott lenni, ellenállást számolni itt tudsz. (1 LED-et is beállíthatsz.)
(#) mps válasza tamast2 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Nem tudom hány Voltos a tápod, de ha csak 20V-al számolunk akkor 30A mellett az 600W, ezt el kell fűtenie, amit nem biztos, hogy hosszú távon meg tud tenni. Valószínű ezért írta a gyártó amit írt. Itt nem legnagyobb kimenőfeszültséggel kell számolni, hanem a puffer feszültséggel, ami nagyobb mint a kimenő.
Labortápnál amúgy sem a táp védelme az áramkorlát elsődleges célja, hanem a táplált cuccé.
(#) tamast2 válasza mps hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
36 V és 35 A (40 A 10 percig), tehát akkor azt mondod, hogy pl. 20 A-es korlát mellett rövidre zárva kellene bírja. Nemigen lehet baja 20 A-es terhelésnél ezek szerint.
Köszi!
(#) havranarpi hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Ha szeretnék biztonsági kamera jelet kapcsolni oda mi lenne a legjobb tranzisztor?
(#) -Thomson- hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Az mit jelent, ha valami túlgerjesztett, több mikrohullámú sütős témában és generátornál is (túlgerjesztett generátor) is olvastam, ez mit jelent pontosan?
(#) mps válasza tamast2 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Ilyet nem mondtam, hiszen nem én terveztem, így nem is tudhatom! Azért ez jócskán a hűtéstől függ! Amúgy pedig ha 36V-os, akkor a puffer legalább 40V (De inkább több), ez pedig 20A-nál 800W!
Nagy valószínűséggel azért számoltak valamit a tervezők és az alapján adták meg ezt az időt. Esetleg nem mellékeltek valamilyen grafikonszerűséget?
(#) bviktor válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Köszi a tippet,a félvezetőt hogyan tudom leellenőrizni?
Az ellenállás értéke valós lehet? Őszintén szólva nem tudom melyik irányból kell a színkódot leolvasni.
(#) proli007 válasza -Thomson- hozzászólására (») Márc 13, 2013 / 1
 
Hello!
Ha a mágnesezési "BH" görbén a gerjesztés túllép a közel lineáris szakaszon, túlgerjesztés jön létre. Fizika..
üdv!
(#) tamast2 válasza mps hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nem kaptam grafikont hozzá, csak műszaki leírást. Abban az áll, hogy 1260 W-os, de a 35 A*36 V is annyit ad ki. 40 A 10 percig max. ez is rá van írva, tehát ezekből az adatokból következtettem arra, hogy a 20 A-t lazán kellene bírja.
Igen a hűtés. Az is van jócskán. 4 db. ventillátor van benne, amik melegedéskor rendesen forognak.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) hepi02 válasza gaben110 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Lehetséges, hogy az újraforrasztás segített. Én is jártam már így. A töltést az aksin méred vagy a generátoron? Amondó vagyok, hogy mérd meg mind 2 helyen és ha az aksin kevesebb, akkor ott kábelhiba lesz.
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Hello! Oda inkább analóg kapcsoló a jobb választás. üdv
(#) qvasz2 válasza bviktor hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Hogy jó-e ez a 27 ohm, nem tudom, már csak azért sem, mert nem tudom miben volt.
A színkód lehet becsapós is, de ha pl arany az egyik vége, akkor az a tűrés, és az érték a másik végénél kezdődik.
Az alkatrészeket ÍGY tudod ellenőrizni.
Viszont ha ez a kütyü egy PC táp, akkor van neki saját javítós topikja, és ott kellene tovább érdeklődnöd.
(#) havranarpi hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy Békéscsabán hol lehet kapni 2 oldalú nyákot?
(#) inci88 hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott egy gyári elektronika, amin két funkció-két nyomógomb lenyomásával érhető el.
Szeretném ezeket a nyomógombokat mikrovezérlő segítségével "kiváltani", de mellette megőrizném az eredeti nyomógombokkal történő vezérlést is.

A mellékletben lerajzoltam, hogy a nyomógombok lenyomáskor egy-egy 914kΩ-os ellenálláson keresztül kerülnek földelésre a vezérlőjelek.

Lehetséges anélkül vezérelni egy avr-el, hogy kideríteném, mekkora a tápfeszültsége az elektronikának? Valamint vf1-vf2 pontból lehetséges, vagy a nyomógombnál kellene "megcsapolnom"?

nyomogomb.jpg
    
(#) -Thomson- válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Köszönöm!
A linked alapján, meg is értettem!
(#) proli007 válasza inci88 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Hello!
Most olyan dologhoz szeretnél valamit illeszteni, amiről azt sem tudod mi az?
Akkor használj a nyomógombokkal párhuzamos relékontaktust.
üdv!
(#) inci88 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Hello!

De, tudom mi az, csak még az adott vezérlő ic tápfeszültségét nem derítettem ki.
Amúgy egy digit. fényképezőgépről van szó. De a problémát tekintve ez lényegtelen.
ZR36460 a lelke, és nem találok normális adatlapot.

Mivel nem szeretnék relét alkalmazni, így marad a másik módszer, a feszültség kimérése.

üdv.
(#) gaben110 hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Mi lehet az oka annak hogy egy Skoda felicia 1.3 mpi GENERÁTOR nem tölt rendesen.Szétszereltem kiforrasztottam belőle az összes diódát mind a 9 db ot egyenként átmértem mind jó kb 508 515 ohm körüliek, izzóval is teszteltem őket.tekercsek jók,gerjesztő része tekercs stbb jó,szénkefe fesszültségszabájzó új,aminek a szénkefe nekiér réz csúszka az is szinte sértetlen,szíj feszes nemcsúszik. de mégis gyenge a töltés,ha nincs semmien fogyasztó felkapcsolva akkumlátoron mérve 13.60 13.72v generátoron mérve 1-2 tizeddel több,de ha felkapcsolom a lámpákat fütőventillátort,akkor leesik az akkun mérve 12.70-12.85 v ra,generátoron mérve se több csak 1-2 tized voltal.Mindez 4000 motor fordulat mellett,alapjáraton csak 12.55 12.60 v.Akkumlátor is jó,és a régi használt fesz szabájzóval is ugyan ez a jelenség.töltéslámpa szépen elalszik beindítás után.Ha minden jó és új a fesz szab szénkefe akkor mi lehet a probléma?Vagy ez így a normális?Csak mert másik autónál alapjáraton is lámpákkal 14.2 14.3 v ot mértem.
Köszönöm!
(#) qvasz2 válasza gaben110 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ha már a generátort szénné javítottad, és a hiba maradt, nem lehet, hogy nem is az a rossz??
Azt pl. miből gondolod, hogy az akku jó?? Mert inkább esélyes, hogy bár nemrég még jó volt, de mostanra már nem az!
(#) granpa válasza gaben110 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szerintem a generátorod nem tud eléggé felgerjedni valamiért, a gerjesztőkörben keress hibát, ha mindkét szabályzóval ezt csinálja. A szabályzókat kipróbáltad másik generátorral?
(#) gaben110 válasza granpa hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Hát elvileg jó az akkumlátor hálózati töltővel feltöltöm 1 hét múlva is 12.60 12.65 v van benne ha nem használom akkor is.
Annyit tudni kell hogy az 55 ah akku hejére 100 ah akkut tettem de már több mint 1 éve idáig nem volt vele gond,de most nem tölt rendesen.Fesszabályzókat sajnos másik generátoron nemtudtam kipróbálni,de ma vettem egy gyári Skoda fesszabályzót ami az utángyártottnak 3 szoros árába került de azzalsejó sajnos.
(#) qvasz2 válasza gaben110 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Az üres feszültség pont semmit nem jelent. Attól még vígan lehet kuka az akksid
(#) gaben110 válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Hát ezt nemtudtam,mivel tudnám kideríteni hogy jó e az aksi?Terhelő villa?
(#) qvasz2 válasza gaben110 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Bizony! Csak a terhelt mérés ad valami infot. Legalább valami izzóval (minél nagyobb W-os) meg kell nézni, de a tuti a terhelő villa lenne.
(#) L4rs hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem egy órát, amiben az 1Hz-et 32768Hz-es kvarccal, 74HCT4060 és 74HCT74 IC-kkel állítom elő a 4060 adatlapján megadott kapcsolás alapján.
Egy állítható feszültségű táp 7.85V-ot ad egy 78L05 fesz. szabályzóra, aminek a kimenetén 4.99V-ot mérek.
Eddig hagyományos elosztóról üzemelt a kapcsolás minden gond nélkül, pontosan járt az óra.
De amikor rákötöttem egy túlfeszültség védős elosztóra, kb egy óra alatt sietett egy percet.
Kivettem az elosztót, megint pontos volt.
Megnéztem CD4060 és CD4013-al a kapcsolást, úgy is ugyan ezt csinálta.
Fesz. szabályzó, IC-k, kvarc köré betettem a szükséges kondenzátorokat.
Valaki meg tudná ezt magyarázni miért lehet?
(#) godany hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Heló!
Olyan kérdésem lenne hogy 9V-os elemeket össze kötni szám szerint maximum 5DB ha ezek össze vannak kötve akkor ugyebár 45-46V lenne bennük de ennél az áram forásnál fejeb nem akarok menni sőt jobb lenne ha kisebbel is meg lehetne oldani!
És egy ilyen tápra milyen fütőszálat kéne készíteni és valami kicsit erőset mert egy 4 személyes sátort kéne fűtenie ha ez megoldható lenne?
Hozzá tenném hogy 14 éves vagyok de már építettem elektromos dobókockát meg diszkólámpát..stb
(#) horvathzsolt2000 hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Halli
Van nekem fulhalgato begyugo es avval mit lehetne csinalni
nincs hoza radio vagy valami mas???
(#) Tomi94 válasza godany hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia!
A 9V-os elem szerintem nem a legmegfelelőbb erre a célra, nagy a belső ellenállása, és hamar le is merülne ilyen üzemben. Sátornál ugye fontos lenne a hálózatfüggetlenség, és a hordozhatóság (,,ne legyen túl nehéz" ). Talán góliátelemmel még életképesebb lenne, de a fűtőszál elkészítése nagyobb probléma itt. Arra sem ártana figyelni pl., hogy az izzó fűtőszál nehogy felgyújtsa a sátrat... Elektronikailag egyébként pl. az elektromos dobókockához képest nem egy bonyolult szerkezet a fűtőszál, itt ha magad készíted, csak a megfelelő méretezés a lényeg, egyéb vezérlő elem tulajdonképpen (egy kapcsolón kívül) nem is kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) dave500 hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy észrevettem a másfél hónapos telefonomon (Samsung Galaxy S Advance (super amoled)), hogy az értesítési sáv helyén kissé sötétebb a kép (fehér alapon kékesebb), viszont ahol az akkumlátor, 3G ikonja van, ott jó, ugyan olyan, mint máshol.
Néztem a zöld, kék, piros képekkel, csak a pirosnál látszik, hogy más fényerővel világítanak ott a képpontok. Ezzel vihetem szervízbe, vagy valahogy ki lehet "egyenlíteni" a fényerőt?
Előre is köszi!
(#) B.I hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Sziasztok. A piezo hangszóróknak van érzékenysége mint például a dinamikus hangszóróknak?
Következő: »»   1942 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem