Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   404 / 607
(#) metabo123 válasza david91 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
A nyák rendezettsége, jósága, "vonalvezetése" Alkotót dícséri, a kivitelezés esetleg az enyémet.
Élesztéskor az általad leírtakat betartottam, csak azok után akasztottam rá hangszórót, miután nem tapasztaltam nagy áramfelvételt, hogy halljam mi (nem) történik. Ekkor már láttam az asszimetrikus nyugalmi áramfelvételt.
Az érdekelne, hogy hol érdemes még mérni, ha van még ilyen, vagy ez esetben már tuti hogy halottat kaptam.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013
(#) Szabi1 válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Megpróbálhatod a működő IC áramkör helyébe berakni az állítólagos rossz IC-t
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Szia! A 3,4V elég kevés a némítás kikapcsolásához, ha csak egy pillanatra feljebb tudod húzni akkor onnan már szólhatna rendesen.
A legtöbb TDA7294 abba pusztul el, hogy építéskor kisütetlen pufferről féltápot kap.
A kimeneten mekkora egyenfeszültség mérhető?
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia! Labortápról élesztettem, ahogy a többit is. Egyetlen DC kapcsoló kapcsolja a kimenetre a +/- oldalt, tehát az se jöhet szóba, hogy az egyik oldal hamarabb vagy késöbb kapott tápot.
+/- 20V-ról élesztettem, ekkor mértem a 3,4V-ot, a többinél ez nem okozott gondot, de kipróbálom magasabb feszről (ugyebár a tápfesz növelésével nő a 9, 10 lábakra jutó feszültség is az R7, R8 alkotta feszosztónak köszönhetően).
A kimeneten kb.: 0.06V az egyen komponens.
(#) metabo123 válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Hello! Nem vagyok az ilyen módszerek híve. Talán más lenne a helyzet, ha nem lenne az asztalomon már három teljesen ugyanolyan, működő példány. Nem szeretném szétforrasztgani a működő egység nyákját. Üdv: Metabo
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Sajátos hiba, nincs mit tenni IC csere
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Ettől tartottam... Még megpróbálom magasabb tápfeszről "mostmár mindegy alapon", aztán valószínü csere fog következni. Azért köszönök mindent! Üdv: metabo123
(#) csady válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szép munka. Ebből 4db-ot szeretnék építeni. kb mekkora tápegységre lenne szűkségem? (4ohm-on szeretném használni. 4db (hangdobozhoz) stereo előfokkal. ) Tápfeszültség mekkora legyen? Köszönöm a választ előre is.
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Köszönöm! Mekkora teljesítményt szeretnél kivenni?
Négycsatornás erősítőt egyszerűbb szimmetrikus táppal építeni: Bővebben: Link
(#) csady válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Jelenleg van építve szimmetrikus táppal 2db tda híd.. annyi a problémám vele hogy 4ohm-on nem a legjobb.. (4ohm-os hangdobozom van..) Ezért szeretnék 4db-ot építeni ebből. 1-1 panelre menne 1-1 JBL CS1204 mélyre.. a másik 2 panel satelitre.. rms értéke a JBL-nek 250w 4ohm.
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Az aszimmetrikus tápos akkor hozza a formáját, ha minden csatorna külön szekunderről megy. Elég bonyolult lenne így a kapcsolás.
Szerk.: 200W/4ohm-ra ne TDA7294-ből építs végfokot.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) csady hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
sziasztok. Segítségre lenne szűkségem. Megépítettem 2db hidat ők teljesen jól működnek. Építettem egy 3.at és valamiért első indítás után 2-3mp kilőtte a biztosítékot. Azóta zárlatot mérek a +/- GND között. Ellenállások,Kondik ,diódák cserélve. (elkészítettem egy új panelt (4.)új cuccokkal felépítettem oda is 2db zsír új TDA-t(7294) tetem. ott is ugyan ez a hibajelenség. ) Linkelem a kapcsolást ami alapján megépítettem. Néhány fotót az elkészített nyákró.TDA 7294 1.
TDA 7294 2.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) Kovidivi válasza csady hozzászólására (») Márc 16, 2013 / 1
 
Én annyit látok, hogy a nyákon a rézfólia sok helyen sérült, a levilágítás nem sikerült nagyon jól. Emiatt ha nem jut el a táp egyik ága ai IC-hez, akkor bizony tönkremegy. Ajánlott lenne végigfolyatni ónnal. Nálam egyszer egy láthatatlan vágás volt a nyákomon (szikével, vagy valamivel), ami miatt nem vezettek a sávok. A vezetősáv elején még meg volt a feszültség, 1cm-rel távolabb már nem... Alig látszott a szakadás, olyan kicsi volt. Érdemes lenne végigmérni a tápfeszültségek jelenlétét is az IC-nél, zárlatra ellenőrizni mindenhol a nyákot.
(#) Haliapu hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok, ezt a kapcsolást megépítette-e már valaki és mi a véleményetek róla. Egy aktív szubb ládába kellene a táp adott és még a régi időkből maradt egy pár Bd249-250 tranyóm is.

umoznenie.gif
    
(#) peter1995 válasza csady hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia. Mint írták már a nyákon vannak hibák. Tápfesz hiány miatt nekem is ment már halálba IC.
(#) vipera1997 hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Valakinek megvan a hidalt 7294 .lay formátumban?
(#) Robi85 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Csupán csak 4hsz-el van feljebb...
(#) vipera1997 válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Bocsi
(#) Alkotó válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Jó szívvel ajánlom Reloop "egytápos" híd megoldását. Annak is fenn vannak a tervei, és csak előnyei vannak szinte minden szempontból.
Terveket is készítettem hozzá, de azokat csak PDF-ben tudod elérni, szerkeszthető formában nem.
(#) vipera1997 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Nekem az a megoldás is tökéletes.Megköszönöm ha segítenél benne.
(#) lacca337 hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Mekkora hűtőborda kell ennek az ic-nek?"Tda7294"
Igen méretes hűtőn csücsül nállam 2db,de eléggé melegszik.Ez normális?
(#) Haliapu hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok, megnézné nekem valaki ezt az elméleti rajzot, sajnos van benne egy kondi amit nem tudtam azonosítani. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia! A NYÁK-terv jónak néz ki. Az említett kondenzátor egy aluláteresztő szűrő része, javaslom az értékét 1nF-ra növelni.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Értetem és köszönöm.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia, kedves kolléga kész a mű, de csak holnap tudom felfurkálni a hűtő bordára, így a fő próba is holnap lesz.
(#) peter1995 válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Eeez igen. Kíváncsian várom a véleményt róla. Szép lett gratulálok.
(#) skero válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Én is gratulálok és várom az eredményt!
(#) Haliapu hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Sziasztok, ma beüzemeltem +-30V-rol, a TDA-7294+BD249C-BD250C-vel épült áram körömet a védelmi lámpák nem világítottak ez után megmértem a nyugalmi áramot 50mA mértem, a föld és kimenet közt 0V-ot mértem. Ezek után jelet adtam a bemenetre és hangládát kötöttem a kimenet re óvatosságból még az izzókat bent hagytam az táp ágakban, a technika azonnal indult semmi gond nélkül. Így járattam kb. 30percet ezek után ki iktattam az izzókat és had szóljon, olyan igazi TDA - hangja van, (fülre össze hasonlítottam egy szimpla és egy hidalt TDA-val) a következőt tapasztaltam a szimplához képest, sokkal dinamikusabb, a mélyei teltebbek és ütősebbek, hangerőben is lényegesen később kezd el torzítani. A hidalt TDA-hoz képest sajnos én véleményem szerint azért egy kicsit le maradt de a TDA+BD alap zaja lényegesen alacsonyabb minta hidalté. Én véleményem az, hogy 4,Ohmos szubb ládába érdemes meg építeni de széles sávra és 8,Ohmra inkább a hidaltat ajánlom. És köszönöm az önzetlen segítséget reloop kollégának.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia! Köszönöm a beszámolót! Örülök, hogy sikerrel jártál. Jól jön minden tapasztalat.
Elméleti számítás alapján (szimulátor) a kiegészítő tranzisztortól némileg nő a torzítás, de szub erősítőnél aligha van jelentősége.
(#) elektrorudi válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia,
A konstruktőr helyében többet bíznék a TDA-ra:
az R7-et csökkenteném kb. a tizedére (0,47 Ohm-ra).
... de, mint olvasom, így is jó.
Következő: »»   404 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem