Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp számítógépre
Lapozás: OK   17 / 29
(#) noris válasza Laslie hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
de most már 2db
(#) Laslie válasza noris hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Igen, ami így ~0.5 uF. De llax 100 nF-ról írt.
Ebből következik kérdés, hogy mi az a minimum érték ami még használható? Ugyanez kérdés a kimenetnél is.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) noris válasza Laslie hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Mármint hogy 100nF a minimum.
(#) Laslie válasza noris hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Értem, köszi. És a kimeneten?
(#) llax válasza noris hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Az a dióda tökéletes oda, mint a rajzon is odaírtam, szinte bármi jó. Nincs jelútban, lassúsága sem gond, mivel bármi túlfesznek előbb a tápszűrő kondikat kell féltápról teljes tápra feltöltenie, csak utána juthatnak szerephez azok a diódák.

Laslie:

A kimeneten legalább 680nF -1 µF körül legyen (de nagyobbnak sincs sok értelme), min. 10V-os. Az alacsony fesz. miatt olcsóbban is vannak klf. műanyag dielektrikumú kondik (pl. fólia), bármely polarizált (elko, tantál) megoldás lehetőleg kerülendő.


Alex2:

Ma egyszer majdnem nekifutottam egy hangkártya bemenetet szimuláló tesztnek (az osztód minden variációjával), csak még azóta sem jöttem rá, merre vannak a BNC T elosztóim. De ha újra bekövetkezik a pc, f.gép, szkóp, T elosztó, csillagok és a Hold, szabadidőm, ezen túl személyem együttállása, akkor jó eséllyel nekiesek. Hangkártyával kipróbálva két esetet változott a jel, csak éppen nagyobb mértékben a lefutó élen (ahol nem, vagy legalábbis kevésbé kellene változni)...
(#) Laslie hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Elkészítettem a 2 csatornás változatot. Mivel sikerült 470 nF/250 V kondikat szereznem, ezért meghagytam a /1000-es osztást. Kérdés, hogy jó lesz-e ez így? Ránéznétek?
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Közben észrevettem egy hibát. (nem volt bekötve a Ch2 GND).
(#) noris válasza Laslie hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Mekkorák azok a kondik?
Egyébként megépítésnél az osztó és szorzó hobelevanc külön nyákra készült.
(Ide jön a jel, itt vannak az ellenállások.)
Az ic panellal 4 rövid vezetéken keresztül érintkezik(Jel; gnd; szorzó; 1x szorzó)
A nyákba beültettem 2db 4x2 tüskesort.
(egészen pontosan a tüske anyája került rá. Érintésvédelmi szempontból jobb, ha nem tudsz ráfogni kézzel a jelre )
A jumper pedig egy sima jumper csatiba forrasztott kettős tüske volt.
A mostani előtét igényesebb lesz.
Nyomtatott matricával stb....

osztomu.jpg
    
(#) Laslie válasza noris hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
10 mm x 8 mm x 10 mm (sz/h/m) fémezett poliészter (nem SMD)
Én még nem tartok itt, egyenlőre még a nyák terven dolgozom.
(#) Medve hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Üdv az uraknak!
Lehetne-e ennek a legutolsó és letisztázott "tuti" hangkártyaszkóp-illesztőnek a kapcsolását jpg-ben is feltenni?
(#) noris válasza Medve hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Egy csatornás és két csatornás kivitel mellékelve.
Én a héten építem meg.
Utána beszámolok.
(#) llax válasza Laslie hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Működésnek komolyabb akadályát nem látom.

Amire érdemes odafigyelni: a visszacsatoló hálózat ellenállásai ill. a hozzájuk tartozó kapcsoló minél rövidebb úton csatlakozzanak az OPA-hoz. Azért a tetejére építeni nem kell, de 3-4cm-nél hosszabb vezetékezés lehetőleg kerülendő. Amit feltétlenül a legrövidebb úton kel az OPA táplábaihoz ill. a jel GND-hez kapcsolni, azok a tápot szűrő kondik legkisebb tagjai. A bemeneti csatlakozók hideg végeit kizárólag a panel (jel) GND fóliájára kösd, a lehető legközelebb az adott bemenethez tartozó osztó földpontjához, azok más úton ne kapcsolódjanak sem egymáshoz, sem a kimeneti csatlakozókhoz. Továbbá tervezésnél (esetleges árnyékolás, stb...) a "hideg" pont minden esetben a jel GND legyen, ugyanis ez csak a DC táp szempontjából nézve "virtuális" GND, a jel szempontjából nagyon is valós...
(#) noris válasza llax hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Mellékelem a szétbontott rajzokat és a nyákterveket is.
1, osztó panel: mérendő jel, és gnd-je; osztó, szorzó jumper; osztó és szorzó ellenállások.
Ic panel: a többi.
Kérlek nézd meg, ha van időd.
(#) llax válasza noris hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Első nekifutásra azt mondom, hogy ok.
(#) noris válasza llax hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Nekikezdek az építésnek!
(#) Laslie válasza llax hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Figyelni fogok erre, köszönöm.
A nyák tervezés nagyján túl vagyok, de még egy dolog ötlött fel bennem. Gondot okozna ha nem elemről, hanem dugasztápról táplálnám meg? Ebben az esetben kell valamit változtatnom a táp részen, vagy jó az úgy ahogy van?
(#) llax válasza Laslie hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Dugasztápot használva illene stabilizálni (és jobban szűrni) a tápfeszültséget, ha nem stabilizátoros a táp. Ha stabilizátoros tápot használsz, akkor elég az áramkör táp bemenetére tenni egy kb. 100-220µF-os elkót.
(#) Laslie válasza llax hozzászólására (») Márc 23, 2013 1 /
 
Köszönöm.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Berajzoltam a külső tápot, meghagyva az elemes táplálás lehetőségét. Ránéznétek, hogy jó-e így?
Azért gondoltam erre, mert a dobozt amit sikerült beszereznem lehetővé teszi ezt.
(#) llax válasza Laslie hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Jó így is, de ha beépíted a stabilizátort, akkor utána tehetsz kisebb elkót is (pl. 10µF-47uF).
(#) Laslie válasza llax hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Módosítottam a rajzot ennek megfelelően. Az elem és a táp védelménél az 1N4007-es dióda helyett 1N5819-es diódákat tettem, a kisebb feszültségesés miatt.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Végül is sikerült teljesen furatszer szerelt alkatrészekkel megtervezni a nyákot. Az 1N5819 helyett BAT 41-es diódák lettek berakva. A nyákot a "KM35"-ös dobozva terveztem, helyet hagyva az elemnek is. Beépítettem még egy csatlakozási pontot egy kapcsolónak.
Megnéznétek, hogy jó-e ez így?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
(#) llax válasza Laslie hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Valamilyen képformátumban, pdf-ként vagy EAGLE fájlként fel tudod tenni?
(#) Laslie válasza llax hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Természetesen.
(#) llax válasza Laslie hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Ha még egyszerűen meg tudod tenni, a föld fólia és a többi vezetősáv között hagyhatsz nagyobb rést is, illetve az árván maradt fólia felületeket kigyomlálhatod.
(#) Laslie válasza llax hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Persze, megoldható.
(#) noris hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Elkészítettem a kétcsatornás szkópelőtét SMD változatát.
Három "emelet magas", vagyis három nyák ból áll, amiket rövid vezetékak kötnek össze.
Így befér a 20x35x10 mm helyre!!!!
Mellékelem a rajzokat:
Összeszerelési,
tápnyák
jelnyák
osztónyák.
(#) every válasza noris hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Köszi, ez így frankó, de akkor már kérlek a Te általad rendezett .brd file-okat is felraknád, mert akkor nem kellene már nekünk pakolgatni az alkatrészeket.
(#) noris válasza every hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
rakom!
A Jel részében van az erősítő, és az végső diódás védelem.
Az osztó részében a bemenet a soros ellenállással és kondikkal, valamint az osztó és szorzó jumperek vannak az ellenállásokkal.
A táplálás részben van a 9V-os táplálás, virtuális földbeállítás, és a BEMENETI VÉDELEM IS!
Ezeket a lapokat rövid vezetékekkel kötöm össze.
Elhelyezés 80x40x20 dobozban(ebben az elem is benne van).
Valaki átnézhetné a összeállítás kapcs raját, hogy jól bontottam-e szét az eredeti kapcsolást.
(#) Laslie válasza noris hozzászólására (») Márc 27, 2013 1 /
 
Napközben nem tudom megnézi a rajzot, de majd este ránézek.
Először én is a miniatűr megoldást kerestem, hogy minél kisebb legyen, de aztán rá kellett jönnöm, hogy bizonyos szint alá nem tudok lemenni. Kell a hely a bemenetnél a BNC aljzatoknak, a kimenetnél az RCA aljzatoknak. Neked ebbe a dobozba ezek is beférnek? Vagy más fajta csatlakozókat terveztél bele?
Következő: »»   17 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem