Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   465 / 1154
(#) ToMikaa hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képen látható alkatrészhez keresek helyettesítőt. Véleményem szerint egy H-híd meghajtó IC lehet, de ehhez a típushoz sajnos nem találtam adatlapot.

Az IC típusa: NOD1001C, gyártva: 1995

Gondolom egyedi IC lehet, de azért reménykedek, hogy van egy hasonló típusú az általánosak között.
(#) martin66789 hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
sziasztok
Honnan lehet felismerni vagy hogyan lehet kimérni 0,1 µF-os kerámia kondi össze vissza elvannak keveredve és keresnem kellene 0,1 µF-os kerámia kondi-t??
(#) granpa válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Az értéke rá van írva: pl. 104, u(mű)1, J(K, stb)1. A betű a tizedespont. Nézd meg a kondenzátor segéd progit, lehet színjelzéses is.Ha néhány írásjelet használnál, érthetőbb lenne a kérdésed; valamint a mondat-eleji (köszönés)nagybetű errefelé (is) kötelező!
(#) kadarist válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Szia!
A multimétered kapacitásmérője azonnal megmutatja, hogy melyik a 100nF-os.
(#) zetyere válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Köszönöm!Úgy látom lehet cserélgetni!
Más!Van itt egy stabilizátorom ami törött!78d05f.Ez helyett használható a sima 7805-ös?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
(#) kadarist válasza zetyere hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Igen, használható.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok.

Valaki tudja hogy mi a különbség a kettő között? z07m és z09m triac. Az adatlapon ugy olvasom hogy 7 vagy 9 ma de érzékenység van irva, akkor ez most mi is?

Kösz mindenkinek. Laci!
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Legalább ekkora áram kell a triak biztonságos begyújtásához. Adatlap, itt menj a "2 Ordering information scheme" fejezetre.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) exit41 hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Szervusztok Üdvözlök mindenkit!
Van egy Texas gyártmányú IC-m amihez nem találok sehol sem adatlapot. Típusa: SN29730N. Ha valakinek van róla infója nagyon megköszönném.
Üdv.
(#) _vl_ válasza exit41 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Bővebben: Link
Tippre valami hanggeneráláshoz szükséges chip lesz.
(#) kadarist válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Igen, méghozzá a korabeli elektronikus hangszerek alaposzcillátora volt. Bővebben: Link
(#) Szpisti válasza exit41 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szerintem azt az IC-t tedd valami biztos helyre, mert azért több ezer forintot is fizetnének egyesek.
Ez egy feszvezérelt oszcillátor IC, a Farfisa orgonákban, szintikben volt a vezéroszcillátor.
Sokan gyűjtenek/javítanak manapság ilyen kult hangszereket, az ebay-en 20-50 dollárért mennek időnként.
(#) Hp41C válasza ToMikaa hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szia!
Jé egy Lego Controll Center...
H-hídnak az L293 -at ajánlanám, árama feszültsége elég a Lego motorokhoz.
Szerencsésebb voltam, vettem egy ilyen Controll Centert olcsón, csak három vezetéket mart el a benne felejtett elemből kifolyt elektrolit.
(#) Clyde8821 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Ezek milyen alkatreszek, es hogyan jelolik oket az elektronikaban?
Meg mi a kulombseg a 4 es a 3 szinu ellenellas kozott?
Mi a kulombseg a kissebb,nagyobb ellenallas kozott?
Hogyan tudom hogy mikor milyen kondenzator kell?
1 µF hany nF?
Ha nincsen meghatarozva a polaritas akkor ott milyen kondit hasznalok?
Ha kell egy 100nF es kondi,nekem van tobb fajtam, melyiket hasznalhatom egy kapcsolasi rajzban, ha csak annyi van jelolve mint egy kondenzator?

itt a kep:Bővebben: Link

koszonom a valaszotokat.
(#) bviktor hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Sziasztok

Alaplapon meghibásodott két alkatrész,lefényképeztem.
Tudnátok segíteni hogy milyen alkatrészek és honnan/mivel tudnám őket pótolni?
(#) Szpisti válasza Clyde8821 hozzászólására (») Márc 28, 2013 / 1
 
Én annak idején, mikor így elkezdett érdekelni az elektronika, mint Téged most - bementem a könyvtárba és záróráig turkáltam az elektronikai témájú könyveket.
Akkor még nem létezett internet, és olyan sem volt akitől kérdezhettem volna.
Most már van minden, de Neked is azt javaslom, keresgélj szakkönyveket amibe ezek a dolgok hosszú oldalakon keresztül részletesen le vannak írva. Könyvtárak még ma is léteznek, akármilyen hihetetlen!
Gondolom nem várod el itt senkitől, hogy a fotó alapján most elkezdje magyarázni a részleteket?
Itt egy link, nézd meg mennyi lehetőséged van : Bővebben: Link
De addig is míg rászánod magad a könyvtárra, vagy egy szakköny vásárlására, itt egy kis olvasnivaló
(#) _vl_ válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Én ajánlanám még ezt az örökbecsű művet.
(#) Szpisti válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
yess! mikor már a passzív alkatrészek letisztultak!
(#) martin66789 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Sziasztok
3 színű LED-es 12-24V-ről üzemelő karácsonyi kültéri fényfüzér vezérlője bedöglött és szeretnék helyette egy sima 12V-os 3 külön kimenetelű villogót készíteni. Lehetséges ez??
(#) Clyde8821 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Koszi szepen a valaszodat, utannanezek hetvegen konyvtarba, nagyon szeretnek tudni mindent, grat nektek hogy hogy nem pazaroljatok az idot, termeszetesen hogy nem varom el, tovabbi jo barkacsolast.
(#) Moderátor hozzászólása Clyde8821 hozzászólására (») Márc 29, 2013
 
Ezzel a hozzáállással és írásmóddal nem leszel itt hosszú életű...
(#) Frankye válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Igen, lehetséges.
(#) llax hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a villanócsövet?
Nincs felirat rajta, nincs semmilyen adata. Nekem az is nagy segítség lenne, ha a teljesítményt közelítőleg meg tudnátok saccolni. (Én 10Ws környékére tippelek.)
(#) kameleon2 válasza llax hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Én ugyanilyet használtam régebben stroboszkóphoz. Fogalmam sincs mekkora a teljesítménye. Egy kondenzátort sütöttem rá mindig - nem is tudod szerintem másképp működtetni, mert gyújtáskor gyakorlatilag rövidzár. Direktben ne rakd tápra, mert tuti a zárlat. A hálózati feszültség lett egyenirányítva - az kb 300V egyen lett arról ment + gyújtóimpulzus.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) mindenes válasza llax hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Az a cső legalább 50ws, max 60.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) Szpisti válasza llax hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ránézésre az IFK120 méretéhez hasonlít, szerintem valami ahhoz készült kapcsolást próbálj meg.
Arra vigyázz, túl ne hajtsd, mert hamar befeketedik és kaputt.
Diszkóban, házibuliban (ha ilyen célra kell) 10-15 sec-nél tovább nem illik használni egyhuzamban (főleg ilyen pici teljesítményűt).

Most nézem az IFK120 mérete 57x23 mm , ez kisebb, tehát csak óvatosan. Tényleg nem lehet több 50Ws-nál.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) llax válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 29, 2013 / 1
 
Az IFK-120-hoz képest pici (mellé téve "elvész mellette" ), de még annál is sokfelé 60-80Ws-ot javasolnak maximumként, 120Ws-ot még próbaképp sem...
Amúgy nem strobiba kell, ha azt akarnék építeni, ahhoz akad itt 2db. XOP-15 meg egy doboz IFK-2000 . Fényképezéshez kellene, beltérben, árnyékok lágyítására (parányi derítés, mennyezet megvilágításával), max. 10Ws körüli teljesítménnyel (a gép beépített vakuja kb. 6Ws max.). Házilag csak ilyen pici teljesítményekkel tudnám megoldani a gyors ismétlést, azaz a mérő elővillantáshoz és az exponáláshoz azonos fényerővel villanjon.

Fent: IFK-2000, középen: IFK-120, lent: az ismeretlen
Itt látszik igazán, mennyire apró darab. Viszont ez az apró méret nagy előny lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) proli007 válasza llax hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Hello! "azaz a mérő elővillantáshoz és az exponáláshoz azonos fényerővel villanjon." Használj hozzá két vakucsövet. Egyik "elővillant" a másik "élesben". Akkor nem kell gyorsan tölteni. üdv!
(#) _vl_ válasza proli007 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Na jó, de az is szempont, hogy kb. pont ugyanakkorát villanjanak, különben fölösleges az előmérés
(#) proli007 válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Félek két cső között nem lesz akkora különbség, főleg derítésnél. Amúgy a "fővakunál", ezt hogy csinálják? Mert az sem villan teljes koxal nem? És ha a derítő meg igen, akkor mi van?
Következő: »»   465 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem