Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   474 / 1152
(#) nedudgi válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Ha szakadás, akkor elméletileg lehet egy szikraköz is. Mivel mindössze az áramkör egy kis részletét láthattuk, a megoldást szabadon csapongó fantáziánkra bíztad...
(#) kadarist válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Egy olyan tokozásban nem szokott szikraköz lenni, de ki tudja
(#) Remci hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani hogy ez mi lehet? Bocs a rossz képért, de csak ilyenre sikerült. Ez egy 5mmx3mm-es kis kocka, amire 12 van írva. Dióda állásban mindkét irányba sípol, és a panelen
A2
amiben volt, V1 jelöléssel volt ellátva, mint a többi dióda. De azoknak az oldalán ott volt a katód jelzés is. Esetleg ismeri valaki?

100_2147.JPG
    
(#) Mekk_Elek válasza Remci hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Talán két dióda ellentétes irányban párhuzamosan kapcsolva. Csak feltételezés. Milyen áramkörben volt?
(#) kadarist válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Az én olvasatomban a "sípol" azt jelenti, hogy már nagyon kis feszültségen is nagy áram folyik át rajta, azaz zárlatos.
(#) Mekk_Elek válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2013 / 2
 
Akkor tokozott rövidzár ? Lehet még esetleg söntellenállás. Több tippem nincs. Remci! Milyen áramkörben volt?
(#) kadarist válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Vagy talán már elromlott és azért viselkedik így.
(#) vicsys válasza Remci hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nagyon hasonlít a hőbiztosítékra is...
(#) kadarist válasza vicsys hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ez nagyon keletnémet gyártmánynak tűnik, ők meg nem hőbiztosítékoztak. De ha esetleg megtudjuk, hogy miben volt, akkor talán közelebb leszünk az igazsághoz.
(#) Remci válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia!

Ebben volt. Úgy kaptam ezt a panelt, hogy nézzem meg mi lehet rossz benne. Ez egy Co hegesztő motor vezérlője (állítólag ) ami a drótot mozgatja. Rossz volt benne egy tirisztor, egy potméter, egy tranyó, meg szerintem ez a kütyü. Azzal kezdődött a hiba, hogy nem lehetett sebességet állítani a motoron, egyfolytában teljes gőzzel tolta a drótot, később már azt sem. Egy ismerősöm ismerőséjé, nekem is csak a panelt hozták el, a gépet nem is láttam. Esetleg ha valaki felismeri és van róla infója, azt megköszönném.

100_2148.JPG
    
(#) benewfy hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Erről az alkatrészről szeretnék érdeklődni. Üzemanyagvisszajelző lámpára van kötve és eltört a belseje. Meg tudnátok mondani, hogy mi alapján kapcsol, illetve milyen néven találok ilyet?
Előre is köszönöm!
(#) Mekk_Elek válasza Remci hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Végigfutva a panelt, nem igazán találtam meg a beazonosítandó alkatrész helyét. Merre keressem ill. mi a beültetési kódja?
mpisti foglalkozik hegesztő gépek javításával. Esetleg konzultálj vele.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) erdgab válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szerintem a V21 jelű diódáról van szó,ott van jobbra a két nagy sárga kondi mellett a tranyó felett,mást nem láttam,hajlok rá,hogy zéner lesz.Ez egy nagyon régi CO gép tolómotor vezérlője,anno voltak is ilyen paneljaim,de már nincs.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) reddot válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Idézet:
„amiben volt, V1 jelöléssel volt ellátva, mint a többi dióda.”

A jobb alsó sarokból szerelhette ki szerintem. De lövésem sincs mi lehet ez.
(#) blackdog hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem írom két helyre, de ide is tartozik: Bővebben: Link
(#) reddot válasza reddot hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
De jó ötletnek tűnik összehasonlítani a V21-es alkatrésszel. Ha a feliratok egyeznek, akkor talán beazonosítható mérésekkel!
(#) Ricsi89 válasza Remci hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szerintem ez egy dióda. Ha jól látom a V21, ami a két kondi mellett van, ott is van egy jelölés egy "L" alak, mint itt is. Érdemes lenne azt megnézni, hátha ugyanolyan, vagy kimérni, de szerintem a jelzés a katódot jelöli.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) Pety_ válasza Remci hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Helló!
Én nem tudok segíteni benne, de mpisti biztos tud!
Ebben a topikban próbáld meg felvenni a kapcsolatot vele. Valaki biztos látott ilyen tolókártyát.
(#) Remci hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek.

Ez az alkatrész a C5 és C2 jelzésű kondi mellett volt, V1 jelöléssel. Az egyik lába rá megy a C5 negatívjára, valamint a V18 jelölésű tranzisztor bázisára, meg a hűtőborda melletti potméter szélső lábára,meg még sok más alkatrészre, a másik pedig a V18 kollektorára, meg sok más alkatrészre. Vissza rajzolni meg sem próbálom . A V21-es jelzésű az tényleg dióda, de azon jelölve van a katód és csak annyi van ráírva hogy A6. Ezen viszont nincs katód jelzés, de a panel szerinti jelölés alapján én is diódára tippeltem, csak nem tudom milyen. Akkor esetleg meg mutatom a Co-s topikban is, hátha felismeri valaki. Mindenkinek köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) benewfy válasza benewfy hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Addig eljutottam, hogy egy NTC termisztor. Most már csak az a kérdés, hogy hol tudok ilyet beszerezni.
(#) fater0827 válasza Remci hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Üdv Remci .
A kérdéses alkatrész zéner talán 12 Volt , a panelrész árulkodik C 5 , R 22 , C 2 . A C2 -vel párhuzamos a V1 zéner . A bejelölt részről ! ! 12 A2 .
A link remélem jól illesztettem , értelem szerűen kell görgetni , GZ 12 A2 típusig .
Üdv .

100_2148.JPG
    
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Az A2 a dátumkód, a 12 meg a Z-feszültség.
(#) Remci hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Fater0827, kadarist köszi a linkeket. Látszik hogy nem tudok jól keresni a neten. Úgy néz ki, hogy valóban zener lesz, 12v-os, mpisti felismerte a panelt egy másik topicban. Csak én még ilyen formában nem találkoztam vele. Még egyszer köszi.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Először arra kellett rájönni, hogy keletnémet (DDR) panelről és alkatrészekről van szó. Utána már könnyű volt keresni.
(#) Xhunter hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Ez az alkatrész egy satelit beltéri tápegységében nyílt ilyen szépen szét. A jelölése nem hasonlít a többi kondi jelölésére. Egy trafóval van párhuzamosan kötve asszem. Én kerámia kondira szavaznék, de nem merem pótolni semmivel, mig nem tudom mi ez. Köszi
(#) bankimajki válasza Xhunter hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Ez szerintem varisztor lesz. Gondolom az OV az "over-voltage"-et jelenti.
(#) _vl_ válasza Xhunter hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Varisztor, túlfeszültség-védelem a funkciója.
A rajta levő számok ill. a mérete alapján pótolható. Ha a 220-ra volt kötve, akkor általában a 431-es modelleket szokás ott használni (275VAC): pl.

Viszont ha tönkrement, akkor van rá esély, hogy a túlfeszültség a tápban is kárt tehetett.
(#) Xhunter hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Szóval, ha rövidzárat teszek a helyére az nem lenne jó? Volt annó egy számítógép tápom, amiben két ilyesmi vetette szét magát, amikor 220 helyett 115 re volt kapcsolva. Csinálok fotót azokról is!
(#) _vl_ válasza Xhunter hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Az biztos nem lesz jó. Ez jó állapotában szakadás, szóval inkább kiforrasztani kéne. Viszont úgy nem lesz védelmed, ha legközelebb jön valami rosszaság a dróton, akkor megy az egész tápod a levesbe.
(#) Xhunter hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
A jobb oldali eső alkatrész akkor szintén varisztor? A többi kondi. Ha jól tippelek akkor a piros és kék fólia, a két sárga kerámia. A másik képen ugyan az a kérdéses alkatrész másik oldala. Ez így szétnyílva valóban rövidzárként működik. A táp akkor az eltávolítása után kellene, h működjön?
Következő: »»   474 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem