Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1040 / 1674
(#) kadargeri hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
széppppp
(#) Csupasz válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Helló Pulyka,
Ha egy kicsit türelmes vagy, már készül az általad vágyott óra....
(#) zenetom válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ilyesmire gondoltál: Bővebben: Link ?
(#) yankoo válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Nagyon szép óra! Annyi megjegyzésem/tanácsom/építő jellegű "kritikám" lenne, hogy a ledeket vagy ki lehetne takarni úgy, hogyl nagyobb sugárba tenni őket a középponttól, vagy mindegyikre húzol egy kis darab fekete zsugorcsövet, hogy a végét ne takarja, és akkor tényleg eléggé irányított lenne a fénynyaláb. A nyák is szép lett ügyes.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) StefuPeti válasza yankoo hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Szia. Köszönöm az építő jellegű tanácsodat, megpróbálok szerezni zsogorcsövet és kipróbálom 1-2 LED-en.
(#) kistee válasza kistee hozzászólására (») Máj 18, 2013 / 3
 
Sziasztok,

Végre elkészült a doboz is. Egy kreatív hobbi boltban vettem egy megfelelő mérető kész fadobozt, és némi fúrás-faragás, pácolás, lakkozás után belekerült az óra. Így azért már jobban mutat.

Üdv: t.
(#) Medve válasza kistee hozzászólására (») Máj 18, 2013 1 /
 
Hát nagyon antik!
Részemről meg készült egy 5m-es hosszabító egy rossz porszívóból. Ennek is fadeszka az alapja
(#) kistee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Csak így tudtam megoldani. Volt egy marék narancssárga SMD LED-em, kis árammal (1,5k Ohm 5 V-on) járatom őket, így eléggé hasonló színük van, mint a Nixieknek.
(#) vicsys válasza kistee hozzászólására (») Máj 18, 2013 1 /
 
A buráját, hogyan oldottad meg?
(#) kistee válasza vicsys hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Műanyag kémcsövet vágtam méretre és festettem be.

Update: közben utánanéztem a neten: vér-kémcső a rendes neve. A vérvételi mintákat tartják ezekben. Szerencsére nem üvegből van, hanem műanyagból...

Az egycsövesnek már rendes üvegbúrája lesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) vicsys válasza kistee hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
És mivel festetted le...?
(#) kistee válasza vicsys hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
A kreatív hobbi boltból vettem, üvegfesték néven árulják. Alkohollal higítható, ecsettel festve is szépen terül. Ha nem sikerül a festés, alkohollal lehosható és lehet kezdeni előlről..

Apu annak idején izzólakknak hívta ugyanezt.

Ugye te kerestél egyszer üvegbúrát? Mekkora méretű (átmérő, nyakátmérő) kellene? Én abban a gyárban dolgozom, ahol az izzólámpák üvegbúrái készülnek. Ha lesz hasonló tipus gyártásban, tudok hozni néhányat, jutna neked is... 80-as átmérőjű elég sűrűn van fent a gépen, de volt már 100-as is.
(#) Csibi hozzászólása Máj 18, 2013 / 2
 
Elég rég jártam itt.
Mostanában az espresso rejtelmeibe próbálok elmélyülni.
Ehhez készült ez a PID és egyébb kontroller.
A dobozoláson még van mit bütykölni
Egy video a működéséről.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) Pulyka válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Kíváncsian várom.
Zenetom:
Igen, pontosan ilyenre gondoltam, igaz a "futófény" effekt nélkül.
(#) hackerfish válasza kistee hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Nagyon szép lett, nekem is tetszik!
(#) t-dani válasza Csibi hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Mit meg nem kell tenni egy kávé lefőzéséért!

Hogyhogy gyártani kellett hozzá irányító berendezést (ráadásul PID algoritmust)? Elromlott az eredeti? Vagy csak a kihívás miatt?

Egyébként nekem tetszik. (Igaz, én kávé helyett capucchino párti vagyok.)
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) fordkapcs válasza Medve hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Eddig azt hittem, hogy csak a piaci gagyikról hagyják ki a védővezetőt...
(#) zolika60 válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Meg a porszívókból, ezért nem igen tudta beletenni.
(#) fordkapcs válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Akkor porszívóhoz még jó lehet
(#) Csibi válasza t-dani hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Köszi.
Az espresso-nál fontos lenne, hogy a viz hőmérsékletet 93 fok környékén tartsuk, a viznyomást pedig 9bar-on (a portafilterben). Ez a gyári hőkapcsolókkal megoldhatatlan feladat, ilyenkor segit be a PID.
Én is cappuccino párti vagyok (ez is kávé), csak tejhabbal, hogy lehessen rajzolgatni
(#) Melphi hozzászólása Máj 18, 2013 / 4
 
Sziasztok mokkoltam egy kis panelfúró pwm szabályzót, nagyon jól működik, a dióda helyére egy tápból bontott dupla diódát használtam két lábát kitörtem és a katódot kihoztam a szélére.
Üdv! Lajos
(#) rohi hozzászólása Máj 19, 2013 / 3
 
Köszönöm az önzetlen segítséget két kitűnő fórum társamnak,hogy sikerült megépíteni ezt a remek órát.
Íme a képek ,és még egyszer köszönöm H2opok, kocsgab002 közreműködését!
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) Pulyka válasza rohi hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia.

Nekem nagyon tetszik.
Lehet látni képet a belvilágáról?
Azt hiszem nem csak én lennék rá kíváncsi.

Jól látom, hogy piros/zöld duó ledek vannak benne?
..de hű vagyok a "metrós" órámhoz.
(#) zenetom válasza rohi hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia!
Ez szépen néz ki, gratula!
Láthatnánk képet a belvilágról is?
A plexit honnan sikerült beszerezni?
Milyen mikrovezérlőt használtál? Saját program?
(#) kocsgab002 válasza rohi hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia.
Örülök, hogy elkészült, szép lett a dobozolása is.
Használd egészséggel

Ilyen lett az enyém:Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia!
Hozzávalók csak Neked:
Vicsys bináris órája, egy 74LS47 (siess, amíg még lehet kapni), 8 db 74HC164, 4 db közös anódos, hétszegmenses kijelző - szín tetszés szerint, 4 PNP tranzisztor - megfelelő áramadattal. Ellenállások, kondenzátorok ld a szövegben...

Elkészítés:
- A bináris óráról vedd le a egyedi LED -eket. Fordítsd meg a digit kiválasztást (invertáld a vezérlő jelet, PNP tranzisztokokat használj, emitterüket a +5V tápra kösd).
- Ne építsd ki a másodperc és a tízmásodperc kijelzését.
- Adj hozzá 4 csipetnyi közös anódos hétszegmenses kijelzőt. A kijelző szegmensei áramkorlátozó ellenállásokkal kapcsolódjanak a 74LS47 kimeneteire.
- A 8 léptető regisztert kaszkádosítsd.
- A másodperc és a tízmásodperc digit kiválasztójeleit használd fel a léptető regiszterek vezérlésre: RB0 a regiszter lánc soros bemenete, RB1 a közösített órajelük.
- A 8 léptető regiszter első 60 kimenete áramkorlátozó ellenálláson keresztül a körben elhelyezett 60 led anódjára menjen, a katódokat kösd a földre.
- Az elkészítés befejezéseként szórd meg táphidegítő 100nF kerámia kondenzátorral. Érdemes a PNP tranzisztorok táp és az 74LS47 föld vezetékét külön vezetni a táp csatlakozóig - sok bosszúságtól kímél meg. Dobj bele (a csatlakozóhoz) egy 470µF-1000µF puffer kondenzátort.
- Fűszerezd ízlés szerinti fényerőt biztosító ellenállásokkal, szükség esetén módosíts a tápellátáson.
- Körítésként 16F716, 16F627, 16F627A, 16F628, 16F628A, 16F870, 16F872, 16F873, 16F873A, 16F876A megy hozzá a legjobban. (Újrafordítás kellhet.)
- Végül ezzel a progammal tálald: (ld. melléklet).

Gyakorlottabbak a digit kiválasztás negálását a programmal is megoldhatják...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Sajnos a képen a LED -ek máskép vannak bekötve. A szöveg igazodik a programhoz.
(#) Tibi98 hozzászólása Máj 20, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Megosztanám veletek -még tavaly nyáron készített- erősítődobozom képeit.
Ugyan nem elektronika, de azért valamennyire mégis kapcsolódik hozzá, hátha valakinek ihletet ad...

Eredetileg A-osztályú erősítőkhöz építettem, hogy pontosan mi került volna bele, azt már sosem fogom megtudni (Hiraga, F5, vagy JLH...). Más irányba haladok tovább, így ezt a doboz már nem kelül "beépítésre" nálam...

Több képet találhattok az alábbi albumban:
képek
(#) Gafly válasza Tibi98 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szép, letisztult design
(#) Pulyka válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia.

Köszönöm szépen, hogy időt áldoztál rám, nem is tudom, hogy hogy háláljam meg.
Sajnos a képet nem tudom megnyitni, és nagyobb méretben megnézni, egyébként ha nem is mindent, de nagyjából értem, viszont a PIC programozáshoz egyenlőre nem értek, főleg azért, mert még tanulgatom, nem biztos, hogy 5 ezer forint most beleférne nekem MINIMUM 1000Ft-os darabáron számolva egy PIC-et.
Következő: »»   1040 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem