Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   229 / 580
(#) Leander hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Whirlpool AWE 6516-os mosógépem van, ami a következő hibajelenséget produkálja:

bármely program elindításakor először normálisan átforgatja a dobot, majd elindítja a szivattyút, hogy kinyomja a "maradék" vizet, majd amikor be kellene szívnia a mosás elkezdéséhez a vizet, akkor ezt vagy megteszi, és akkor viszonylag jó eséllyel megy végig a mosás, vagy a vízbeszívás el sem indul, hanem kigyullad a kis piros kulcs, és az eddig égő zöld led melletti is elkezd világítani. Volt már itt szerelő, aki éppen nem tapasztalta a hibát, mert akkor ment, és csak annyit mondott jó pénzért, hogy takarítsam a szűrőt meg a mosószer-adagoló tartály rendszeresen.
Ha van ötletetek, szívesen veszem: javítható? mennyiért kb? Kit hívjak (Budapest, XVIII. kerület).
A válaszokat előre is köszönöm,
Leander
(#) palko0125 válasza Leander hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szia!
Meg kellene nézni, vagy, ha tudod, hogy melyik másik zöld ledek világítanak, amikor leáll.
A program fázisokat ledek jelzik. Ebből van öt darab. Ezek közül némelyik, vagy az összes világít amikor a villáskulcs pirosan. Ezeket kellene megnézni, hogy tudjuk milyen hibával áll le a gép.
Üdv, Palkó.
(#) Leander válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Normálisan induláskor csak a 2.-nak kellene égnie, de amikor rakoncátlankodik, akkor a 3. is kigyullad, és a start/szünet led ahelyett, hogy folyamatosan égne, ilyenkor villog.
(#) palko0125 válasza Leander hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Szia!
Akkor ez fűtőbetét hiba lesz. Meg kellene mérni magát a betétet, hogy nem szakadt e!? Ennek 25-30 Ohm-nak kell lennie. A másik amit meg kellene mérni, hogy test felé nem "zárlatos" e. Nagyon minimális szivárgó áram is okozhat ilyet. (2-10M Ohm) Tegnap javítottam ugyanilyen gépet, ugyanezzel a hibával és betétcsere után minden rendben van!
Üdv, Palkó.
(#) alii válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Köszönöm válaszod. Úgy is lett szénkefe a probléma csak ismét tanácsot szeretnék kérni ,hogy hol tudnám beszerezni az ilyen tipusú szénkefét?
(#) .colin hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Üdv mesterek!
Elakadtam egy mosógép javításában. A páciens Wirlpool awe 8525. És nem csinál semmit csak egy kis idő múlva kiirja a kijelzőre hogy F06. mindent átnéztem motor fűtőszál ajtózár. Valaki esetleg tudna segíteni?
(#) botesz válasza .colin hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Elvileg tachogenerátor hibát jelent.
(#) .colin válasza botesz hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Elvileg igen. Kerestem több helyen de mindenhol mást írnak. Kipróbálom egy másik generátorral hátha ő a bűnös.
(#) palko0125 válasza alii hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia!
Hát nem tudom merre laksz, de Bővebben: Link itt lehet találni. Én miskolc környékén lakom, így én itt szoktam venni egy szénkefe boltban.
Üdv, Palkó.
(#) .colin válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Én Zsadányban lakom annyira messze nem lakunk. A motor hibátlan másik mosógéppel működik. De meg van a gond. Az ajtózárhoz 230V helyet csak 36volt körül megy ki. Már csak azt kéne kideríteni hogy mi lehet a "bűnös".
(#) palko0125 válasza .colin hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Szia!
Biztos jó helyen méred? Indítás után bezárja az ajtót? De az F06 az tacho jel nincs problémát jelent.
Üdv, Palkó.
(#) .colin válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Jó helyen mérem, a kristálynak a kivezetésén. Nem zár le, de ha kiveszem és úgy adok neki 230at akkor meg lezár. Azért mondtam hogy a panellel lehet valami.
Üdv: Tibor
(#) palko0125 válasza .colin hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Akkor meg kell nézni, vagy inkább kicserélni a reteszt működtető triac-ot. Ez általában Mac97, vagy Z0607, esetleg acs106(105, 108, stb)
Üdv, Palkó.
(#) .colin válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
És azt hol találom? Itt egy kép
(#) palko0125 válasza .colin hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Nézd meg, hogy hová csatlakozik az ajtózár csatija a panelon, és ott kövesd vissza a vezetősávot. A képen bejelöltem, valamelyiknek kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) .colin válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Értem.
(#) Dzerzsinszkij hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
Samsung WF-F862 Vezérlőpanel javítható?
Eladó is érdekel.
(#) szeva000 hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Üdv!
Van egy WH panel nálam,már 3éve lassan nem javítom a mosómasákat,de a munkatársamé lenne.Szivattyú zárlatra ment,a hibát látom is csak gyakorlatilag minden eltűnt a panelról...Bekereteztem a hiányzó dolgokat.Azt jól gondolom remélem,hogy a triak valami Z01XX típus lehetett....de többet nem tudok.A tranzisztor valószínű valami 6BWehet,mert sok 6BW 85 jelzésű van a panelen.De ebben bizonytalan vagyok már.Az ellenállásokban végképp
Nagyon megköszönném,ha valaki tudba infót adni ezekről az alkatrészekről.

_DSC3273.jpg
    
(#) bankimajki hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok, whirpool awg650 típusú mosógép olyan problémát csinált, hogy amikor elkezdte engedni a vizet akkor lecsapta a kismegszítót. Azóta se ép se hang. A bekapcsoló gombig megvan a 230V. De a szelepen amin bejövő víz folyik át nincs meg a 230V bárhogy állítom a programapcsolót. Merre indulja el, vagy milyern hiba lehet? Én a programkapcsolóra gyanakszom. (Mennyibe erülhet egy programkapcsoló bele? EC4453.01E07) A segítséget előre is öszönöm. Aki tud az most adjon valami infót, mert itt ülök a szétszedett gép előtt.
(#) zolika60 válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Itt van hozzá egy szervíz doksi. A lap alján meg kell várni amíg a Get Manual felirat megjelenik arra kattintva letöltheted. Program kapcsolót csak bontottat találhatsz hozzá nagy szerencsével, mert a gyári alkatrész ára majdnem a gép árával egyenlő. A kugli talált egy egyet a típusszámod alapján, de régi és LINK-elni sem tudom. Esetleg kérdezd meg az Orczynál. Megvizsgálnám a vízbeeresztőszelep nem zárlatos-e.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2013
(#) bankimajki válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Minden alkatrsézének megmértem az ellenállását. Azok kb. rendben vannak. A programkapcsoló lehet a ludas. Az 1/2-ed töltet kapcsoló tiszta oxid volt, megtakarítottam, és összeraktam hogy majd akkor programkapcsoló csere. (Kíváncsiságból kipróbáltuk és működött.) Vagyis vagy megjavult ideiglenesen a programkapcsolója. (Párszor körbeforgattam.) Vagy az 1/2-ed töltet kapcsoló volt a ludas. Majd elválik. De a belsejét látva javasoltam egy új gép beszerzését, mivel nem mai csirke már.
Zolika60: köszönöm a szervíz doksit.
(#) botesz válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Én inkább az ajtózár környékén keresgélnék.
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Egyet kell értenem
(#) bankimajki válasza botesz hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Na azt példálul egyáltalán nem mértem ki. :S Az szokott tönkremenni?
(#) stevepapa válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Főként az, minden mosógép igen kritikus pontja.
(#) botesz hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretném megosztani egy mai tapasztalatomat illetve szeretnék ehhez megerősítést kérni.
Electrolux EWF8040W

Fűtőszál (is)hibás volt.
Szálat cseréltem.A fura az volt hogy a szál mindkét végén világított a fázisceruza(ez még nem is olyan furcsa....)
A furcsa az hogy egész mosás alatt ez volt még az öblítéseknél is.
Ennek ellenére a viz nem melegedett jobban mint amennyire be volt állítva.
Egyszer sikerült a fázisceruzával (mivel a végén kicsit letört a burkolat) összeérinteni a szál egyik végét a fém tartójával.Szikrázott egyet a kismegszakítót nem csapta le gép meg ment tovább és végig is vitte a programot.
Szerintem:

A paneltól a szál kap egy alacsony feszt a mosás alatt egyfajta "vizsgálófeszültségnek" hogy csatlakoztatva van a szál és az elektronika meg figyeli.

Helyes a megállapításom?
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Szia!

A fázisceruza alkalmatlan szakadásmérésre!! Az okozott testzárlati áram valószínűleg kevés volt a kismegszakító kioldásához. A mostani gépek általában, az összes periférikus elem meglétét és működését " figyeli ". Illetve némelyik hiánya eleve elengedhetetlen néhány gép indulásához. A fázisceruza folyamatos világítása " normális dolog, Ezek a vezérlő elektronikák nincsenek galvanikusan elválasztva a hálózattól !!! Ezért a gépek javításánál kellő óvatossággal kell eljárni!!! Üdv
(#) vjenci75 hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám van hogy whirlpool awm 6120 mosógép nem indul el. Vagyis csak a szivattyúzás megy,bármelyik programot indítom. Szénkefe csere megvolt, de a hiba továbbra is megmaradt.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Idézet:
„A fázisceruza alkalmatlan szakadásmérésre!!”


Természetesen.Nem is arra használtam.A mostani szál jó nem szakadt és a vizet is melegíti.
Csak számomra nagyon szokatlan volt hogy egész program alatt világított.
Azt tudom hogy ellenőrzi a perifériákat indulás előtt de hogy azokat a program végéig figyeli...
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2013
(#) botesz válasza vjenci75 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Ajtó bezár?
Következő: »»   229 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem