Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   159 / 360
(#) mikroferi hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Megcsináltam amiket mondtatok,befordítottam Animus módosított programját is,de ha elindítom,csak villog a PORTA1 es lábon lévő led és semmit nem csinál...Mellékelem a módosított nyákot és programot!Úgy csinál mintha egyfolytában nyomogatnám a keypadot.
(#) Animus1724 válasza mikroferi hozzászólására (») Júl 21, 2013 / 1
 
Azt ugye tudod, hogy az áramkör és a rajz portkiosztása eltérő? Viszont a villogást ez sem magyarázza. Tényleg jó lenne az a nyák rajz! Engem is roppantul érdekel mi lehet a baj.

Megint bütyköltem egy kicsit a programon de a portkiosztást nem igazítottam az áramkörhöz, ezt neked kell megtenned.

Azaz igazi baj a hasonló áramkörökkel, hogy a akármilyen behatoló egy mozdulattal letépi a doboz tetejét és belenyomja a bicskáját a relébe. (remélem legalább 230v -os zárat használsz)

kodzarmas.fcf
    
(#) mikroferi válasza Animus1724 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Az áramkör és a rajz portkiosztása eltérő??Ezt nem igazán értem.Mostmár belső osc akarok használni.Nekem a műhelyembe kell a vállalkozási papírokat elzárni az alkalmazottak elől,akiket ismerek úgyhogy erre pont megfelel.Ha valaki feltöri tudni fogom ki volt....A portkiosztást úgy csináltam,hgogy matrixmultimedia honlapján lévő keypad lábkiosztását próbáltam megoldani az áramkörben.Mellékelem a nyákrajzot is.

1.pdf
    
(#) Animus1724 válasza mikroferi hozzászólására (») Júl 21, 2013 / 1
 
Az eredeti rajz és program:
Port List
A0 Led 1
A1 Led 2
A2 Buzzer
A3 Locking

Az új rajzodon:
Port List
A0 Locking
A1 Led
A2 Buzzer
A3 Led

A zár és a led helyet cserélt!

Ha nem kötöd be a keypadot akkor is megvan a hibajelenség? A csipogó is csipog vagy csak a led villog? Ha csak a led villog akkor még mindig belső hiba...
(#) mikroferi hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
A keypad nem csatis,még nem kötöttem ki.A csipogó nem csipog!
(#) kkrisz75 hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Hello

Arra tud nekem adni valaki választ, hogyan lehet megoldani, hogy egy...
Feltételes elágazásban, ha egy változó értéke páros szám, csak akkor térjen az Igen ágba minden más esetben a Nem ágba fusson tovább.

Van ilyen belső parancs, hogy páros illetve páratlan számokat meg tudja különböztetni?
(#) pjg válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Osztod 2-vel. Ha nincs maradék akkor páros.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia!
feltétel vizsgálathoz írd be ezt : a = a / 2 * 2
Ahol "a" az amit vizsgálni akarsz.
(#) kaqkk válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Talán így megoldható
(#) kaqkk válasza mikroferi hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
(#) slogan válasza (») Júl 21, 2013 /
 
Az sem volt szerencsés ,amikor meg akartuk venni
(#) kkrisz75 válasza pjg hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Igen ez eszembe jutott csak nem emlékeztem melyik a maradék logikai kifejezése. Nem használtam eddig.

köszi...
(#) kkrisz75 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Igen a MOD kifejezés kellett nekem..

Köszi...
(#) kkrisz75 válasza pjg hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Nagyon off már, pmbe ment.
(#) rotomat hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Helló!
A számítógép "nagytakarítása" után újratelepítettem a Flo-t (v4.2.3.58), működik, fordít. A Pic-be égetéssel vannak gondjaim, korábban a Flo-ból tudtam a PICkit2-vel égetni, ez most nem megy. Ha a Chip/Konfigurál menüre kattintok, a PICkit2 kezelője ugrik be, az üzenő ablakban az van, hogy nem találja a PK2Device.dat fájlt, továbbá "Must be in same directory as executable". Akkor melyik könyvtárba tegyem ezt a fájlt?
Üdv!
(#) djadji válasza rotomat hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Hello!
Flowecode-dal én sem tudok chipet írni, még sosem sikerült. Korábban egy K-150es égetőm, azzal esélyem se volt. Most egy PicKit3-m van, de azzal sem tudok égetni Flowcode-dal, valami hasonló üzenetet kapok...
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Szia!
Pickit3-al nálam minden gond nélkül müxik..

pk3.JPG
    
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Égetni én se tudok flowból, igaz nekem PicKit2 van.

PICKIT2 V2.61 et használom... törlök és égetek.

Nem lenne rossz közvetlen megoldaná ezeket a flow, akkor nem kellene 2 progit használni.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Szia!
Pedig a flowwal lehet pk2-vel is égetni, de persze csak akkor ha beállítod.. A helpben külön le van írva mind a kettőnek a beállítása.

pk2.JPG
    
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Már egyszer beírtam betűnként, egyszer másoltam a szöveget, akkor sem működött...
Nem bonyolódtam bele jobban.
(#) rotomat válasza djadji hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Helló!
Örömmel jelentem, MŰKÖDIK A FLO-BÓL ÉGETÉS PICkit2-vel! Amikor bajlódtam a beállításokkal, mindenhova a PICkit2-t adtam meg, ez viszont nem jó. De vegyük sorba:
Chip\Fordító Opciók\Fordító beállítások:
- a Fordító-t és a Linker/Assembler-t hagyjuk úgy, ahogy van.
- a Programozót állítsuk az égetőnek megfelelően: de ne másoljunk, ne pötyögjünk, hanem tallózzunk és kattintsunk a c:\Program Files\Matrix Multimedia\Flowcode v4\tools\PICkit2\pk2cmd-re. (A Flow és a PICkit verziója értelemszerűen!)
- tegyünk pipát a "Programozó használata konfigurációs opciók használatához" négyzetbe.
- a "Programozó használata konfigurációs opciók használatához" tallózzunk és kattintsunk a c:\Program Files\Matrix Multimedia\Flowcode v4\tools\PPP\PPPv3.exe-re.
Nálam ez az utolsó beállítás hozta meg a tutit, ettől kezdve már tudok a Flow-ból is égetni. Hogy ezt miért éppen így kéri, azt csak a tőlem okosabbak tudhatják. Továbbá nem tudom, hogy ez a megoldás mennyire globális, de nálam XP-FLO v4.2.3.58-PICkit2 trió tökéletesen működik azóta.
Sikeres beállítást mindenkinek!
Üdv!
(#) kkrisz75 válasza rotomat hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Nekem ezt dobja ki a végén...
Satírozott rész az file útvonal.

(Igen be van dugva az USB-be. Igen működik az USB port 2.0 port. Ugyan ebben programozok a másik programmal. Sőt ha nem jut el hozzám fater netbookja, 12m erősítős hosszabbítóval, hogy kiérjen a kocsihoz a programozó az asztali géptől.)
(#) Bari- válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Szia

Nekem a csatolásban szereplő beállításokkal működik a programozás közvetlenül flowcode-ból, szintén pickit2 de 5.4-es flowcode. A paraméter sort a helpből másoltam ki, az eredetivel nekem sem működött, bár nem ilyen hibaüzenetre emlékszem.

Bari
(#) kkrisz75 válasza Bari- hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ugyan ez nekem is.
Én is kimásoltam a help-ben, vagy akár a MM fórumán is írva van, meg még sok helyen lévő kapcsolók beállításait.

Mind ugyan az, de hátha bénán használom a ctrl+v és a ctrl+c gombokat, így már beírtam betűnként is.. az se jó...
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) kkrisz75 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Megoldottam...
Hiányzott a dat file a tools könyvtárból.

Leszedtem a mplab oldalról, be tettem a helyére és működik...
Hogy dögöljön meg...
(#) proli007 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
"Hogy dögöljön meg..." Már mint a tudatlanság ugyebár?
(#) mikroferi válasza Animus1724 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szia!Örömmel tudatom teljesen rendeben van minden.Csak NYÁK hiba volt!Köszi a segítséget!
(#) enree hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Valamikor láttam itt egy példa file-t 12f675-el, amiben volt négy led, meg egy nyomógomb, amivel lehetett "shiftelni", az éppen világító ledet. De nem találom akárhogy kerestem rá
Valakinek nem rémlik?
(#) kaqkk válasza enree hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
bit shift ? Az examples -ben
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A szomszéd lova:
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
Következő: »»   159 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem