Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 259
(#) botesz válasza kovesani hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Lehet hogy a gép padlólemeze vízben áll,ebből következik hogy valahol ereszt.És a víz bekapcsolja a nikecel úszót amitől folyamatosan szivattyúzik.
(#) sirkovesZsolt hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Olyan problémával fordulok felétek hogy van egy 5 éves whirlpool mosogatógép ADP 4547, bekapcsolás után csak morgó hangot ad, vagy elindul rendesen először kinyomja a vizet , aztán elkezdi szívni a vizet és mintha normálisan működne,aztán a tabletta bedobásakor teljesen leáll, és aztán időnként csak egy kis morgó hangot ad.
Ezt csinálja minden programnál,hiába állítgatom,rendszeresen van takarítva, átmosva, tudnátok-e ez ügyben segíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kasznai válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Szia! Köszi, beragasztottam a lyukat kétkomponensűvel és újrapróbálta, minden OK egyenlőre! Köszi még egyszer a segítséget. Üdv
(#) stenglt hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Szervusztok !

Segítséget kérnék Bosch S5S21 mosogatógép a szárítást nem végzi el tökéletesen.
A szárítási fázisba lépve elindul a fűtés, de nem áll le a programkapcsoló szinkron motorja, kb. 1 perc után tovább lép és kiáll a program végére. Kérdésem mi reteszelheti a programkapcsoló lépését ebben a fázisban ? Esetleg tud-e valaki kapcsolási rajzot erről a gépről ?

Üdv...
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Elvileg gyors programon hamar átlépi.(a tipusra semmit nem dob a google csak feltételezem a hogy melyik gép...)Alul vannak klixonok azokat nézd meg.És elvileg az ajtóban a prk mögött is van egy.
(#) stenglt válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Köszi a pr. kapcsoló mögöttit holnap megnézem.
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
És van a prk nak lépésgátló tekercse!ezt is nézd meg bár akkor nem mosogatna rendesen.
(#) vezerhu hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Mosogatógépünk indulás után szennyes vizet nyom vissza a mosogatónkba. Lefolyót többször tisztítottuk, a gép is ki lett véve, de nem voltak a csövek eldugulva.
Milyen hibára utalhat ez a viselkedés?
Talán az is hozzátartozik a hibához, hogy egy idő után a gépbe is szennyezett víz folyik vissza és gyűlik össze az alján.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) botesz válasza vezerhu hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Pontosan hova nyomja a szennyes vizet?
(#) vezerhu hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
pontosítok: a mosogatónk lefolyójára van kötve a mosogatógép és így a mosogatótál lefolyóján bugyog vissza a szennyes víz..
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) botesz válasza vezerhu hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Akkor ott dugulás lesz....
(#) vezerhu válasza botesz hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
köszönöm a választ, akkor inkább ebbe az irányba megyünk tovább ismét(mint írtam, már volt aki megnézte a lefolyót..), mielőtt mosógép szerelőt hívnánk.
(#) botesz válasza vezerhu hozzászólására (») Nov 5, 2013 / 1
 
Esetleg úgy tudod kizárni hogy a gép a rossz(biztos hogy nem a géppel van baj szerintem)
Hogy leveszed a csövet és egy vödörbe ürítetsz a géppel.
(#) TyeDa hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Hoover crystaljet 7000 mosogatógépem.
Mechanikus motoros programkapcsolós.

Utóbbi időben azt csinálja, hogy sokszor vizet szív majd ürít, és ezt ismételgeti. Fűt is, és a lapátot is forgatja. Mintha néha beragadna a programba, de van hogy végigmegy.

A gép belseje és az edények piszkosak, zsírosak maradnak a program végén is.
(nincs a tartályban só, se öblítő - 3az1ben tablettát használok)

Merre érdemes elindulni? Vízszintszabályozó, szűrő, hőkapcsoló?
Köszönöm!
(#) botesz válasza TyeDa hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Vizszintszabályzót és a légsűrítőt nézném meg.
(#) csokizilla hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Whirlpool ADP4546 os tipusú mosogató gépem keringető szivattyúja tönkrement. Szétszedtem a szénperselyt kicseréltem bronzra, mivel a persely kopásából eredően a forgórész is tönkrement epoxszi gyantával felujjitottam majd felszabályoztam.Most jelen pillanatban is dolgozik megjegyzem 30000ft ért lehet kapni. Ha tudok valamiben segiteni elérhetőségeim ***
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) AzAngyal hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Az imádott kis mosogatógépecském elfáradt. Candy Futura CDF 615 AX valaki esetleg konyít ehhez a típushoz valamit?
Amit én szedek szét..és esetleg halvány lila segéd fogalmam is van róla, hogy mi a baja, azt eddig sikerült is megjavítanom vagy kicserélnem az alkatrészt. Esetleg a 2 -ből egy működőképeset alkotni, de ez szerintem nagyobb falat most.

Előre is köszi a segítséget. Üdv:AzAngyal
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
(#) botesz válasza AzAngyal hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Egyáltalán mi a gép hibája??
(#) palko0125 hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Bajlódok egy Zanussi ZDF210 típusú géppel.
A jelenség(ek): először azt csinálta, hogy bármely programot indítva szivattyúzott egyet és azután nem csinált semmit. Próbálkoztam vele, nem nem akart menni, de egyszer csak elindult. Felvette a vizet, indult a motor is kevert, stb, de viszont a vizet nem fűti. Betét rendben, a betétet "indító" relé és áramköre rendben.
Mindezek után, végigengedtem vagy kétszer is egy egy programon. Végig ment rendesen fűtés nélkül. Most pedig megint ott vagyok, hogy akármit indítok egy szivattyúzás után nem csinál semmit.
Én már kifogytam az ötletekből. Aki tud kérem segítsen. Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Vízszintszabályzót és a nikecel úszót nézted?Fűtőbetét nem testzárlatos?
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
A fűtőbetétet testzárlatra nem néztem. A nikecel úszó az jól működik. A vízszintszabályzót nem mértem. De úgy láttam van benne kettő is. Mi lenne a második vízszintszabályzó feladata?
Holnap átmérek még egyszer mindent, aztán jelentkezem.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Elképzelhető hogy fűtésvédelem.Szokott olyan lenni hogy a motor víznyomására kapcsol vagyis hogy víz nélkül ne tudjon fűteni.
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Zanussi ZDF-211 mosogatógépünk feldobta a talpát.Az elektronikán robbant le egy alkatrész,meg a panel is megégett.Egy EDW500RED az elektronika típusa.Volna valakinek erre információja?De vevő lennék egy bontott panelra is,csak működjön.
Köszi!
István
(#) botesz válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Ott nem csak a panellel lesz a gond meg kell keresni azt is hogy mi okozta a hibát,ugyanis önmagától nem robbannak le róla az alkatrészek.
(#) BarnaPili válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Akkor megvan a holnapi programom...
(#) madarasz hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Tisztel mindenki!
Tudna valaki valamilyen információval segíteni egy haier hms 1000 tve típusú mosógéppel kapcsolatban. A hiba: a mosódob tengelyénél ahol a motor meghajtja a dobot recsegés, ropogás hallatszik mintha valami eltört volna benne. Valószínű csapágy lehet vagy valami más, amiről én nem tudok mint mosógép használó. Kérdésem lehet-e olcsón házilag cserélni az ott lévő alkatrészeket már ha lehet kapni pl. csapágy , szimering.
A dobot azt néztem, külön művészet lesz kivenni

Milyen csapágy való bele? Pontos szám vagy rendelési azonosító jó lenne.
Található-e ott szimering vagy nem. Ha igen, ennek is valami azonosító jó lenne.
Ha kilehet cseréni azaz orvosolható házilag a probléma akkor egy szétszerelési útba igazítást is elfogadnék.
Köszönettel: madarasz
(#) botesz válasza madarasz hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Rossz topikba írtál.A recsegés ropogás 2 dolog is lehet:Vagy eltört a tengely(húzós dolog) vagy amit te mondtál csapágyas.Kevés műszaki érzékkel rendelkező ember meg tudja oldani nem nagy dolog.Keress meg privátban és elmagyarázom részletesen a mentetét.
(#) AzAngyal válasza botesz hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia botesz!
A hiba jelenségek:
1 elindul, végigmegy a programon,mindezt úgy h, a mosogatógép tabletta tartó fedele zárva marad.
2 elindul, végigmegy a programon,mindezt úgy h, az edényeket elfelejti megszárítani.
3 jelen állapotában mosogatott beraktam még egy edényt és azt mondta köszöni szépen itt befejezte
A bekapcsoló gombnál világít, de a program kiválasztásánál lévő gombok halottnak tűnnek.

Előfordult olyan ha több elektromos készülék ment egyszerre (mosogatógép, mikró)akkor lecsapta az biztosítékot.Igyekeztem ezt kerülni de volt rá precedens.Ez okozhatta a gondot, vagy zárlatos valami a gépben, vezérlőpanel hibára gondolok,de remélem rácáfolsz.

Köszönöm.
(#) varka hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Hello,


A következő hibára kérnék segítséget:
Whirpool ADP9520 mosogatógép, a következőt produkálja:
Elindítom bármelyik programot, kiszivattyúzza az esetleges vizet magából, majd elkezdi a vizet beszívni. Eddig OK. Beszivattyúzáskor - kb 5-10 másodperc után - E1 F6 hiba.Ez alacsony nyomást, koszos szűrőket jelent. Ha a hiba előtt kinyitom az ajtót, akkor az újbóli becsukás után, elkezdené forgatni a karokat, de rövid próbálkozások - 3 db után- újra szívni kezd. A karok NEM mozdulnak, és az alsó szűrőnél a tartályban is van víz. Tehát, 2 db szűrőt - amiket megtaláltam, kitisztítottam. A hiba megmaradt. A betáp nyomás ok, több mint 5L/ perc. ( a gépnek 0,5L/ perc a minimum.
Segítsetek!!!
(#) botesz válasza varka hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Valószínűleg nem érzékeli a befolyó vizet.Literszámlálót ellenőrizd!!
Következő: »»   56 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem