Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   970 / 1384
(#) eyess válasza maria hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Nincs tükrözve
(#) maria válasza eyess hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Koszi szepen!!!
(#) gulasoft hozzászólása Nov 19, 2013 /
 
Martam nyákot próbakép. Martam, nem marattam. 5 perc darabja, Nem kell film, nem kell vegyszer, egy hátránya van, szigetelőmezős marás, nagyfeszre nem jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Szia!
Nem rossz! Jó Téged újra itt látni! Van sejtésem miért nem vagy aktív itt az utóbbi időben..
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
El voltam foglalva, most van egy kis időm, és ha már ott a marógép, akkor gondoltam kipróbálom. Igazából a terv elkészítése után egyből mehet a gépbe, ennél gyorsabb nincs, csak persze vannak korlátai a dolognak.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Hát igen. Nem mindenkinek van otthon cnc-je. Sajnos nekem sem.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ez aztán nem semmi! Na de lényegtelen, nekem erre se időm, se pénzem nem lesz.. Tele vagyok most is munkával, ami félig van kész, és van itt egy jó kis lamináló, amit csak be kéne üzemelnem, egy motor kellene azt hiszem csak hozzá, és kész lenne. Azt fogom én használni majd.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Még nem csináltad meg a laminálót ??Azt hittem már régen azt használod !
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Sajnos még nem. Nyár óta még a labortápegységem se lett kész, pedig már júniusban nekiláttam. Úgy képzeld el, hogy iskola óta havi 2-3 órám van szerelni.. :'(
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Nov 21, 2013 / 1
 
Így van ez , vagy tanulsz és nincs időd másra , vagy mindenre van időd a választás a tied.......... .
(#) Bucdarov hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Halihó mindenkinek. Most használtam először uv levilágítót és gyári fényérzékeny lemezt. A tesztet (az időzítésre) megcsináltam, nagyjából 3 perc lett a jó. Gyors és hülye kérdés: Ha tovább hagyom az UV alatt a lemezt, túl tudom exponálni? Vagy eljut egy fokig és onnantól mindegy?

Köszönettel: Bucdarov
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) elektrorudi válasza Bucdarov hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Helló,
Ez a filmtől függ. Ha nyomdában készült, "gyári" filmet használsz, annak a fekete része tökéletesen fed, tehát szinte bármedig túlvilágíthatod. A saját film fekete részén mindíg valamilyen mértékben átvilágít a fény (nyomtató függő). Ez esetben fontos, hogy minél jobban belődd, hogy lehetőleg a legkevesebb ideig világítsa át a fekete részeket. Az átlátszó részeket nem tudod "túlexponálni", bármeddig világíthatod.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) AMD hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Régebben próbálkoztam vasalásos nyákkészítéssel. Próbáltam többféle papírral de sose tapadt rá az összes "tinta". Inkább áttértem a fotós technikára. Most előlapot szeretnék készíteni vasalással. Próbáltam többféle papírral, a felületet is tisztítottam de nulla eredménnyel. Aztán jött egy semmiből jött ötlet. Van egy pár írásvetítő fóliára nyomtatott maszkom. Kipróbáltam azzal is és tökéletesen rátapadt a felületre. Viszont legtöbbször elmaszatolódik. A vasalót nem mozgatom közben de amikor leveszem akkor üt be a... A másik probléma, hogy a vasalóval nem tudnám az egész előlapot egyszerre levasalni. Azon gondolkodom, hogy hőlégfúvóval melegíteném így nem mozdul el, és egy menetben meg tudnám csinálni az egészet. Mit gondoltok?
Bár jobban belegondolva ez jobban illene az Előlap készítés topikba.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013
(#) kaqkk válasza AMD hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Ha már "otthon vagy" a fotózásban miért nem úgy csinálod az élőlapot is ? P20 al ráfotóznád és beégetnéd, örök élet és két nap..
(#) AMD válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Gyárilag fényérzékeny nyákkal dolgozok. Nincs itthon P20.
(#) Bucdarov válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Köszönöm. Mi történhet ha "túlexponálom" a takart részeket véletlenül?
(#) kaqkk válasza Bucdarov hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Ha gyári lakkos a panel akkor az is lejön előhívásnál amit "túlexponáltál"
(#) Bucdarov válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Köszönöm. Akkor igyekszem betartani a mért időt. (Vajon jól mértem kb a 3 percet 4 db philips Cleo 15W fénycsőnél 8 cm magasságban, scanner üvegen?) maratásnál nem volt gond...legalábbis nem vettem észre....
(#) kaqkk válasza Bucdarov hozzászólására (») Nov 23, 2013 / 1
 
Ha a maratásnál nem volt gond maradj ennél a beállításnál , megtaláltad az optimumot .
(#) stewe-o hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Van arra valami megoldás hogy a NYÁK lap tetején (nem a vezető oldal) oda rátenni a beültetési rajzot?
(#) kaqkk válasza stewe-o hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Már ezerszer leírtuk itt a technológiáját, olvass bele a témába meg fogod találni.
(#) szili83 válasza stewe-o hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Persze.
Ugyanaz mint a vasalásos réz oldali, csak itt az alkatrészek körvonalát használod fel. Rávasalod, és rajta lesz. Én itt úgy szoktam, hogy még melegen lehúzom róla, és nem kell akkor mosogatni.
Ilyen a végeredmény:
(#) majorka hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Szerbusztok.
Ép most tanulmányzom Spri -Layout programot de sehogy nem tudok rá jönni, hogy kell az alkat részekbe az értékeket beirni(R5 2K).Tudna valaki segiteni.
Üdv majorka
(#) szili83 válasza majorka hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Szöveget kell beleírni.
Bal oldali menüben egy 'A' betű.
Megvan?
(#) majorka válasza szili83 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Az A betü megvan rá cliketem ott egy ki panel jeln meg hogyan tovább
(#) szili83 válasza majorka hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Bocs 'ab' betű van ott, mert a nagy 'A' az az autoroute...
Rákattintasz, és tusz szöveget írni, ha a NYÁK területre rákattintod. Pl mint a paintbe. Ott sok beállítási lehetőség van....
(#) kérdező hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Régebben már gondolkodtam a szitázós NYÁK készítésen, de aztán nem lett belőle semmi...
Nemrég láttam egy videót, ahol szitázással viszi fel az ember a festéket, majd megy a maratóba. Elég bizatónak tűnik, a filmen egy kis számban gyártott eszköz egyik paneljét csinálták. A kérdés, hogy hol lehet szerezni fényérzékeny, vagy fényérzékennyé tehető (positiv-20 al lefújni) szitát? Igaz, SMD-t nem látok ezeken, de viszonylag bonyolultak, egy erősítőhöz megfelelő minőség.
(A képek a Számítástechnika a KFKI ben c. filmből erednek.)
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) Szpisti válasza kérdező hozzászólására (») Nov 24, 2013 / 1
 
Azért a szitázás nem olyan egyszerű dolog. Sok gyakorlást és drága alapanyogokat igényel.
Mindenek előtt ugye ez teljesen független dolog a P20 fotolakktól.
A speciális szitaanyagra egy emulziót visznek fel , amibe fényérzékenyítő anyagot kevernek .
Ezt megszárítják, aztán fotózzák, majd a be nem exponálódott részeket vízzel kimosatják.
A többit inkább olvasd el , ebben a doumentumban részletesen leírják a menetét, és anyagokat.
De a lényeg amit tudnod kell : szitázni csakis nagyobb (minimum 10) mennyiségű gyártásnál érdemes, és rentábilis. Sok festék és higító menne pazarba, ha egy-két darabot így csinálnál.
(#) kérdező válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Köszi a leírást, előbb utóbb majd kelleni fog.
Egyelőre marad az egyszerűbb megoldás, a lakkfilc. Abból milyet érdemes venni vas-kloridos maratáshoz? Még gondoltam körömlakkra is, csak azt hogyan tudom szépen felvinni? Vagy vékony ecset, és parkettalakk.
(#) elektrorudi válasza kérdező hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Figyu: a lakkfilc, meg a szitázás között nagyooon nagy az ugrás! Az otthoni körülmények között szitázással előállított NYÁK kb. annyi nehézséggel jár, mint az otthoni furatgalvanizálás. Meg lehet csinálni, de csak akkor, ha maga szitázás ténye a cél. Tehát, ha bizonyítani akarod, hogy lám, pénz és idő nem számít, és igen is megcsináltam. Ha kis darabszám kell (mondjuk 50db-ig) akkor a P20-as fotoeljárás OK.
E felett, én inkább gyártatnám az egész NYÁK-ot...
Következő: »»   970 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem