Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   98 / 211
(#) orizon válasza OZotyo hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Ha már kapcsolatot tartasz az Abacom fejlesztőivel, nem vetnéd fel nekik azt a javaslatot, hogy a Zone - sáv ,vagy területbe is lehessen thermál kapcsolatot létrehozni?
(#) OZotyo válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Már megtörtént, itt a válaszuk.

A thermal-pad can only appear on the automatic ground-plane. It is
not possible to create a thermal-pad on a normal zone.
(#) niedziela válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Itt valami zavar van az erőben, miért kell egy GND terület tetejére plusz polygont rakni, és azt miért kellene még leválasztani, és újra belekötni GND-be ?
(#) brato hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Az 5-ös verzióban az ellenállásmakróba beleírtam egy R betűt, később rákattintva beírhattam az értékét és középre igazítva jelenítette meg. Ha elforgattam az ellenállást akkor utána a szöveget egyszerűen elforgatva ismét középre került.
A 6-os verzióban az első karakterhez igazítva forgatja a szöveget és így nem ugyanabba a helyzetbe kerül az ellenálláson belül. Lehet ezt állítani valahol?
Remélem érthetően írtam.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) orizon válasza niedziela hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Mert szerintem a teleföld opciót bonyolultabb használni, mint a terület opciót. Sokkal macerásabb a teleföldel megcsinálni egy panelt, ráadásul "törölgetni" kell a panelon azt a fólia részt amire nincs szükségünk. Mellesleg szerintem így hátrafelé dolgozunk. Végül is kezdek belefásulni a program hiányosságába épp ennek funkciónak a hiányossága miatt. Azért reménykedtem hátha lesz megoldás erre a lehetőségre. De mégsem. Példának okáért a Quad 606 iss3 kétoldalas panelt meglehetett volna csinálni a Zone réteggel az alkatrész felöli oldalon. De nem lehet. Mire is gondolok: Kép


Tudom, most azt mondjátok, hogy meg lehet, de szerintem nem. Nem lehet úgy megcsinálni a felsőréteget, hogy ne érintkezzen az alkatrész lába (végül is lehetne nevezni a területet így föld fóliának) föld fóliával. De ha van ötlete valakinek a megoldásra azt szívesen fogadom. De ne egy napos munka ára legyen, meg egyesével forr szemenként rávarázsolni ,rá trükközni. Az nem megoldás.

606f.JPG
    
(#) Pali79 válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Miért is nem lehet?

test.jpg
    
(#) morgo válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Szerintem sehol nem érintkezik, ahol nem akarom...

teleföld.JPG
    
(#) ktamas66 válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Meg lehet, de bizony lábanként meg kell adni, hogy mit szeretnél (a program honnan is tudná).
Mondjuk előre módosíthatod az alkatrészeket, és azokat másolod tovább.
(#) orizon válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
A világosabb zöld a terület, vagyis a zone?
(#) Alkotó válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Ne zárjuk ki, hogy Én gondolkozok hibásan, de minden gondot megoldana ha a telefold funkciót csak egy kívánt zónában lehetne érvényesíteni (vagy a zónának lenne egy olyan pipálható opciója, hogy legyen teleföld, és a szokásos elkerülő távolságokat lehessen megadni).
Ezzel a lehetőséggel nem kéne a nagy földet visszavágni, mert néhány célszerű zóna megoldaná a takarást, és ebből már ki lehetne emelni kis köröcskéket is, a most is meglévő opció használatával a lábak körül.
Támogatnék egy ilyen lehetőséget. Sőt ha lehet kérvényezem.
(#) ktamas66 válasza orizon hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Igen az az automatikus föld, csak kivettem egy darabot, hogy hasonlítson a rajzra. Az a lényeg, hogy ne furatgalvános forrpontot csinálj, hanem egyet alulra, egyet felülre és akkor külön állíthatod a tulajdonságait.

teszt1.lay6
    
(#) Alkotó válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
De ha külön forrpontokat javasolsz, akkor már egyszerűbb egy sima karikát rajzolni, és azt kivenni a teleföldből, majd rámásolni a lábakra.
(#) ktamas66 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Nem értem pontosan a problémát, én csak rajzoltam egy olyat, mint a képen volt. Ha különben egyoldalas lenne a nyák (csak a teleföld van a másik oldalon) biztosan az a legegyszerűbb, hogy az ember csinál egy üres forrszemet ( én 0,6 forrszemet szoktam 0,6 lyukkal) megadja a GND távolságot, és ezt végigkopizgatja ahova nem akar GND-t.
(#) Alkotó válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Tényleg nem érted, ami nem baj egyáltalán, csak szokatlan büszkélkedni ilyesmivel.
A te módszered látszatra hasonló, csak lyukak társulnak hozzá, amiket a furatleíró fájlból nem olyan egyszerű kipiszkálni, tehát csak a gond van vele.
De ha csak karikákat rajzolsz, amiket aztán tömörré teszel, és kivonod a teleföldből, akkor nincs furat, de ugyanúgy másolható, és az eredmény teljesen egyenértékű.
(#) ktamas66 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
A Te módszered is ugyan az az eredmény hozza, én is szeretem használni főleg nagyobb lyukaknál, hogy lássam a közepét mikor fúrom, vagy ha furat sem kell. Én kimondottan alkatrészlábakhoz gondoltam az enyémet (ott úgyis van furat, bár nem tudom milyen furatleírás születik ha egy forrszemen az egyik oldalról 0,6-os a másikról 0,8-as furat van ).
A Te problémádnál meg csak hozzáállás kérdése, hogy melyik a jobb, amikor minden teliföldes és neked kell kijelölni ahol nem, vagy nem teliföld, és Te jelölöd ki ahol igen.
(#) majorka hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Szerbusztok.
A problémám hogy mikor kinyomtatom a megszerkesztet lapot egy tejes fekete szin veszi körül a nyák rajzolatát
hogy tudom eszt kikapcsolni. üdv majorka
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) pjg válasza majorka hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Csökkentsd a munkalap méretét a nyák méretére.

Properties -> Board
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) Alkotó válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Ha már szóba került, kipróbáltam a furatok helyzetét leíró metódust.
A korábbitól eltérően, a 6-os verzió ideálisan kezeli a furatokat!
1. Ha azonos helyre több azonos méretű furat is kerül, akkor azok csak egyszer kerülnek be a listába.
2. Ha szintén azonos helyre, de eltérő méretű furatot teszünk, akkor bölcsen csak a legnagyobb lyukhoz tartozó koordináta részbe kerül be a furat, és a kisebbeket figyelmen kívül hagyja.
Az sem kizárható, hogy valamilyen állítható opció van a dolog mögött, ami eddig elkerülte a figyelmem, de az eredmény nagyon ígéretes.
Ez alapján, a furathalmozási hiba tárgytalan, hiszen a program odafigyel erre.

Az utólag nyirbált nagy sziget, vagy az eleve célirányosan felületekből való létrehozás, valóban egymás alternatívái. Az én gondolatmenetembe jobban illik az utóbbi, de a másik oldal híveit sem tekintem hibásan gondolkodóknak.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Én arra leszek kíváncsi, hogy lehet e majd upgradelni 5.0-ról 6.0-ra elfogadható áron. Az abacom oldalán egyenlőre nincs ilyen infó.
(#) Alkotó válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Még egy dolgot megnéztem, ha már a furathalmozás nem jön létre. Sokkal könnyebb a forrszemeket helyezgetni, mert azok középpontosan igazodnak, mint a köröket, mert azoknál a vezérpontjuk igazodik (nem egészen világos hol is igazodik ha váltogatom a rasztereket), ami a szélén van. Mindezt összefoglalva, most már én is jobbnak tartom a forrszemek használatát.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Nem lehet (vagy ha igen, nem jöttem rá hogyan). Nekem volt 5-ös, mégis teljes áron kellett 6-ost is vennem.
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Pedig szeretném majd a 6-os is megvenni kedvező áron, mert tetszenek az újítások.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 27, 2013
 
A témát ideiglenesen leállítottam, az adócsalásra és más bűncselekményekre buzdító hozzászólások miatt!
Amíg fel nem oldom, minden érintett gondolkodjon el rajta, érdemes volt-e!
(#) Moderátor hozzászólása (») Nov 30, 2013
 
A témát feloldottam, de ha ismét illegális tevékenységet tapasztalunk, kénytelenek leszünk súlyosabb szankciókat alkalmazni.
(#) Karimre77 hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Sziasztok! A Sprint Layout 4-es verzióját használom, az én igényeimet maximálisan kielégítette eddig, mígnem belefutottam egy problémába. Makrókat tudok-e forgatni 90 fokon kívül más szögben is? Történetesen 45 fokban kellene állni pár lednek egy készülő karácsonyi projectben, de sajna eddig nem jöttem rá hogyan kell rábírni az SL-t. A 4-es verzió eleve nem is tudja, vagy csak elkerülte valami a figyelmem?
(#) Pali79 válasza Karimre77 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia! A 4-t nem ismerem, de az 5-be úgy lehet, hogy a forgatás ikon mellett van egy kis háromszög. Arra kattintva jön elő az állítási lehetőség.

Szerk: néztem 4-es képernyő képeket, azon nem látok háromszöget. Lehet a 4 még nem tudja.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) Karimre77 válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Köszönöm a választ, valóban nincs háromszög a forgatási lehetőségnél, akkor sajna lehet hogy csak 90 fokot tud. Akkor viszont megérett a 4-es lecserélése 5-re.
(#) Pali79 válasza Karimre77 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Akkor már inkább 6-ra.
(#) pjg válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Jövőre nem lesz 7? Mit tudtok róla?
(#) Pali79 válasza pjg hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Hát a 6 is elég friss elő-elő jönnek hibák amiket folyamatosan javítanak és nem olyan nagy a különbség az 5-höz képest. Szerintem több idő lesz mire kijön az újabb verzió.
Szerk: az 5. 2006-ban jelent meg, idén meg a 6. 7 év!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
Következő: »»   98 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem