Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   118 / 292
(#) uniman válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Hello W.A.Lacky!
A termosztátban található fekete felirat nélküli "szurok-pötty"-öt , hogyan fogod lerajzolni...esetleg, ha az a hibás cserélni?
(#) smirdex hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Quadriga Uno 24 mffi kazánom van, kb 6-7 éves. Januárban vásároltam a lakást, azóta hol naponta, hol néhány hetente hibát jelzett a kazán, amit egy reseteléssel lehetett orvosolni. Azonban most a hiba jelzés nem tűnik el és nyilván nem is indul el a kazán. Tegnap egy szaki megnézte, azt mondja szerinte vezérlőpanel hiba. Olvastam hogy bizonyos esetekben lehet javítani, mi a jellemző hiba ennél a típusnál?

Köszönöm szépen!
(#) usane hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy a kazán termosztát kapcsa működik-e FET-es vezérléssel, vagy csak relé kontaktussal?
(#) tibibalogh520 válasza usane hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia!
A kazánok gépkönyve rendszerint előírja, hogy potenciál mentes kontaktussal szabad kapcsoltatni !
Ezt az előírást teljesítik a hagyományos termosztátok kapcsolói, valamint a relék.
Ez nem az a kategória, ahol "barkácsolunk" azért, hogy egy pár száz forintos relét megspóroljunk!
Tehát mindennemű egyéb áramkörtől galvanikusan elválasztottnak kell lennie. Mint írtam előírás is, de jó szándékból sem javaslok egyéb megoldást, mert láttam már -a szemét könyékig törölgető embert, mikor az új vezérlőpanel árát csengette kifele a szervizesnek...
(#) GM76 válasza toro hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia toro!
A kazán szerencsére most is működik. Annyi csak a bajom vele, hogy néha elég nagy robajjal indul. Úgy tűnik, mintha berobbanna a gyújtást követően a kazán. Máskor pedig nagyon szépen lágyan begyújt. Legközelebb a gázellátó rész fogja felmondani a szolgálatot? Ez is esetleg panelhibára vezethető vissza?
Üdv!
(#) oraveczattila hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Segítséget kérnék Ferroli Domina f24e turbós cirkó: gyujtó panel kapcs rajzhóz. Köszönettel.
(#) mohavenew hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, hozzáértő műszerésztől.

Sanier Duval Renova C24-es típusú kombi gázcirkó vezérlőpanel hibásodott meg. A hiba az, hogy a panel egyik része ami a melegvizet vezérli működik, ellenben a fűtés résznél valamiért nem küld jelet a vezérlés a keringetőszivattyúnak, ezért a bekapcsolás után kb. 8-10 másodperccel később az elektronika leáll, mivel a szivattyú nem indul el és F3 hibakóddal ( túlmelegedés ) leállítja a rendszert. Olyan személyt keresnék, aki a panelt meg tudná nézni és ha néhány ezer forintból megoldható a javítás akkor meg is csinálná azt. Fotót mellékelem a szóban forgó panelről, előre is köszönöm a segítséget.
(#) ha6qt hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Helló!

Talán kicsit off téma, bocsi érte. Észrevettem, hogy a fürdőszobába felújítás után vett radiátor sokkal jobban ontja a meleget ugyanolyan vízhőmérséklet mellett, mint a ház másik részein lévő. Pedig ugyanolyan kétsoros fém lapradiátor mindkét féle, csak a jobban meleget adónak hullámos lamellák vannak a közepén. Gondolom ez segíti elő a hődisszipációt.

Váltott már sima radiátorról valamelyikőtök lamellásra? Tapasztalható jobb hőérzet azonos költségek mellett? Köszi!
(#) bsd_szerviz válasza mohavenew hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Kedves mohavenew!

Még szerintem te is meg tudod csinálni ingyen!!!
Ha valóban C-s a készülék akkor az kéményes.
Ha valóban a panel a hibás (mert lehet a szivattyú is, nincs beállva?)
Akkor a két relét cseréld meg és kész!
(#) mohavenew hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Kedves bsd szervíz!

Vettem egy új keringető szivattyút bele és akkor derült ki, hogy az sem kap jelet a panelről, el sem indult. Kicseréltük a panelt egy használtra és rögtön elindult az új szivattyú is, meg a régi is, tehát igazából feleslegesen vettem meg az új szivattyút, de kedves szerelő úr elsőre azt mondta, mivel a szovattyú nem indul az a rossz. Nekem már akkor is gyanús volt a dolog, mert a szivattyú tengelye nem volt beállva és leszerelve sem volt megszorulva a belseje, de hittem neki. Hozzáteszem csak annyiból nem bánom a dolgot, mert a kazán ami egyébként igen kéményes már 11. éves így előbb-utóbb így is eljött volna az ideje a szivattyúcserének. Szóval kicseréltük a vezérlő panelt is, ami egyből indította a szivattyút és meggyógyult a kazán. Igazából a régi megmaradt panelt szeretném megjavíttatni ha lehet, mert tartaléknak jó lenne. A melegvizes kört vezérli csak a szivattyúnak nem ad jelet a panel és ezért nem indul. Esetleg te nem foglalkozol panel javítással? Előre is köszi a segítséget, üdv
(#) toro válasza GM76 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Meg kellene mérni az induló gáznyomását.
Ehhez egy 50 mbar értékhatárig mérő műszer kellene, meg egy gázszerelő aki elvégzi.
Az induló gáznyomás 2 mbar környékén van.
A tiéd valószínűleg nagyobb.
(#) toro válasza mohavenew hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
A mikro relé tönkre ment, amelyik a szivattyút indítja. Ára kb. 1.000.-Ft.
(#) bsd_szerviz válasza mohavenew hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Nem foglalkozok javítással, de csak a 2 relét kell kicserélni, a másik a ventilátort indítja, de mivel a tied c-s soha nem volt használva, ott 1 tök új gyári relé.
(#) mohavenew hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Kedves Toro és Bsd szervíz!

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget. Mivel nem vagyok sem elektrotechnikus, sem gázszerelő - bár alapvetően műszaki beállítottságú személy vagyok - nem szeretném a relé nem szakszerű cseréjével tönkretenni a panelt. Tudtok segíteni abban, hogy hol tudok ilyen relét venni? A két fekete színű relének a hátlapon forrasszam le a lábait és csak simán cseréljem ki és forrasszam be az újat. Nem csináltam még ilyet és nem szeretném elrontani.

Előre is köszönöm.
(#) toro válasza mohavenew hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ha nem csináltad - akkor keress valakit, aki megcsinálja!
Ámbár nem nagy durranás 2x5 forr. pontot cinelszívóval kiszippantani, a relét áttenni és újra befuttatni forrasztóónnal.
(#) W.A.Lacky válasza uniman hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Azt sajnos sehogy. Még nem szedtem szét, ezért nem tudtam, hogy mi van benne. Fentiek miatt tettem fel a kérést, hátha valaki megosztja velem a rajzot. Sajnos senki... Úgy látszik titkos.
(#) usane hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Üdv!
Erről tud valaki mondani valami hasznosat?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) toro válasza usane hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A termosztát - lehet bimetál és kapilláris - kontaktust zár vagy nyit.
(#) usane válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Értem. Köszönöm az infót.
Nem kispórolni akartam a relét, csak vezérlési szempontból egyszerűbb lett volna a FET.
Na mindegy, ha relé akkor relé. Kap majd miniatűr DIP-es reléket.
(#) reke84 hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Jo napot kivánok!
nekem van egy Ferroli elite NE100 as kombi kazánom, és olyat csinál hogy mikor fűt ki be kapcsolgat. A használati melegviz rendszer rendben müködik.
(#) toro válasza reke84 hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Rakoncátlankodik a fűtőköri NTC vagy koszos a hőcserélő, esetleg nincs beállítva a gázszelep modulációs szelepe.
(#) Mallar hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy hónapja cserélni kellett az Ariston euro combi gázkazánom vezérlő elektronikáját, mert nem gyújtott be. Erőlködött, felpörgette a keringető szivattyúját, csak gyulladni nem gyulladt be, de még tiltó állapotba se lépett. A mai napig rendesen működött is az új vezérlőpanellal, de most megint bekrepált. Az elektronika kap áramot. Valami tippetek/tapasztalatok van esetleg , hogy mi szokott ezeken a panelokon elromlani és miért? Irreálisan magas ára van ezeknek a vezérlőknek és megpróbálkoznék magam a javításával inkább.
Mellékeltem egy fotót is a kicsiről.

Üdv: Dávid
(#) Kovabe válasza Mallar hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Szia
Ezzel a panellal nincs tapasztalatom de testvérpanelnál találkoztam olyannal hogy a reléadta me magát.
(#) teren56 hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy TERMO Öv Color ECO N 3v típusú kazánom.A külső hőmérséklet érzékelője be van kötve.Azt vettem észre, hogy jellemzően, amikor -4 -6 fok van, akkor hibára fut valamiért a kazán. A láng kialszik,a kezelőpanelen világít a "névleges teljesítményű üzem" zöld led,valamint a zavarjelző-kioldó.A kazán működéséből adódóan ebből arra következtetek,hogy már üzemelt a kazán,csak kialudt a láng. A reset gomb megnyomása után a kazán újra begyújt,és tovább üzemel. A kazánszerelő kicserélte a gyújtásvezérlő egységet,azt mondta az a rossz.Természetesen a hiba továbbra is fenn áll.Ha jól tudom akkor a gyújtó elektróda egyben az ionizációs lángőr is.Ebben az esetben mekkora hézagnak kell lenni az elektródák között? Én az elektróda hibájára gyanakszom,de várok minden tippet javaslatot a hiba okára,javítására.Így nem merem magára hagyni a kazánt.
(#) reke84 válasza toro hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Az létezhet hogy ehhez a tipushoz PTC ellenálás van?
(#) toro válasza reke84 hozzászólására (») Dec 19, 2013 / 1
 
A Ferrolinál LEHET!
(#) reke84 válasza toro hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segitséget!
PTC ellenálás csere után a kazán tökéletesen müködik!
Kellemes Karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag új esztendőt kivánok!
(#) toro válasza reke84 hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Ok,
Neked is Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok!
(#) toro válasza teren56 hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Az időjárásfüggő szabályzásnak nincs köze a gyújtásvezérlő zavarához!
Az előbbi a kazán hőfokát szabályozza, a másik a lángkialakulás és őrzés a dolga.
Fontos a fázis - nulla helyes csatlakozása, az elektróda oxid mentessége.
(#) Mallar válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod!
Sajnos a vizsgáim miatt csak hétfőn lesz időm forrasztgatni. Kiforrasztás nélkül, hogy szokták lemérni, hogy működnek-e az alkatrészek, kapcsolási rajz nélkül? Kondik púposak, félvezetők, ellenállások megégnek? A Hibás relén lehet valamit látni/mérni?

Üdv: Dávid
Ui: Sajnos púpos kondikon kívül még mást nem javítottam.
Következő: »»   118 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem