Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1474 / 2493
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Tulajdonképpen bemegy a jel egy relébe és van 2 opció
1: kimegy simán (ekkor a relé nincs meghúzva)
2:A jel bemegy a relén keresztül fázisfordítóba és úgy ki a végfok felé( Ekkor van a relé áram alatt)
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Koppanásgátló relén kb mekkora áram , feszültség folyik? 50W-nál?
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Hogyha pár alap képletet megtanulsz és megjegyzel, hasznos lesz később is. Még hobbi szinten is alap pl. a P=I négyzet X R
Ebből durván számolva is 3A X 3A X 8 = 72W közelítőleg. Bár mint megbeszéltük, a híd esetén 16 Ohmmal kéne terhelni az STK-kat, akkor 100W esetén valamivel 3A alatti árammal számolhatsz. De nem árt rendes nagy pogácsás relét használni, mert könnyen összeéghet(beragad) a kontakt ha elkap egy teljesítménycsúcsot kapcsoláskor.
50W-ra sem árt min. 2A-es.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A transzformátor primer egyik ágába iktass be egy 40-60W-os 230V-os izzót, hogy a túláram azon tudjon feszültséget ejteni. Így helyezd áram alá a tápegységet! Mit tapasztalsz?
Ha szépen feltöltődnek a pufferek, akkor túl gyors biztosítékot használsz.
(#) havranarpi válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Bővebben: Link
Ilyen relét találtam itthon kettőt
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Majd kipróbálom, köszi az ötletet! Bár kétlem, hogy egy T -s biztosíték túl gyors lenne...
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) blasz válasza nzozz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia Ő nem a gyors bizti kiégésre gondol hanem arra hogy az izzon látod ha zárlat van,ha szinte kialszik az izzó akkor valóban gyors,vagy kicsi a bizti,ha égve marad akkor baj van.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Ez elvileg max. 2A, még oda jó lesz talán.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Bár 20-25V -ot úgy is méretem a táp kimenetén, hogy mindig kiégett a biztosíték.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
A pufferek polaritására továbbra is gyanakszom. Az elvi lehetősége annak is megvan, hogy az egyenirányításban valamelyik dióda záró irányú letörési feszültsége túl alacsony. Az izzóval korlátozott áramnál nyugodtan tudsz majd mérni
(#) lukacsp válasza nzozz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Kicsi az a bizti. T2,5A kellene bele rakni. Előtte nem árt reloop által említett izzós kisérletet elvégezni, biztos ami tutti.
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy az ökölszabály szerint ~400VA és efelett használjunk lágyindítót. Na már most itt ebben az esetben is előjön az a probléma, hogy a nagy induló áram miatt kénytelenek vagyunk olyan értékű primer biztit betenni, hogy már köze nincs ahhoz, hogy a trafót túlterhelés okozta károsodástól meg tudja védeni: 230 x 2,5 = 575W -> a trafó tőle aztán akár szénné is éghet...és hol vagyunk még az ajánlott 400VA-től...
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Látom hogy még aktiv vagy ilyenkor BUÉK Szükségem lenne egy igazán megfelelő kapcsolásra amely ezekkel az MJL21193-94 el mükodik 400W környékén. Az az ST151 megfelelő lenne ? Megbizható kapcsolás amit muatattal nekem hogy a tranzisztor kollektorkörében be van épitve egy ellenállás remélem tudod melyiket mondom Vagy volna jobb is amit megépithetnék?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Van már néhány üzemelő példány ebből a tuningolt ST151-ből.
Persze tudok jobbat is ajánlani.
Ezt említettem korábban.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Megbizhaó ez a tunningolt ST151? Jómagam is rendelkezem egy 100W ossal. Nagyszerüen megy s meg sem lehet gyilkolni. Nyákrajz ehez van-e neked mert annyi időt elvesz tőllem egy ilyen terv készitése de ha nincs sebaj (Elnézést hogy nem vettem észre)
Üdv:Levente
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Az ST151 témában keress, vagy kérj információt! Csak elméleti síkon vettem részt a fejlesztésben, ebből a megemelt tápfeszültségűből nincs saját példányom.
(#) melorin hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Üdv,
Ha egy előerősítő kimenetén 12mV DC van, azt is mindenféleképp kondival kell csatolni a végerősítőhöz?
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szia! Nem árt a csatoló kondenzátor. Ha a végfok DC erősítése nem egységnyi (úgy emlékszem nálad ez az eset forog fenn) akkor egyenesen kötelező.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Itt is vagy egy ebből a dúvadból
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szia,bizony ez reggelig üvöltött minden hiba nélkül,és nagyon jó a hangja.A mélyei azok fantasztikusak.
(#) pilka válasza vipera1997 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Megmértem multimáterrel szakadásvizsgálattal
az stk0029 től oké a kimenetig
irták valahol hogy az an7060 at nézzem meg a jobboldali oké az an7060 tol a kimenetig a bal viszont nem semmi reakció
an7060 at hol lehet szerezni?
(#) Robi85 válasza pilka hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
(#) DJanosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Akkor csak ajánlani tudod te is a tuningolt ST kapcsolást?
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szia,nekem bejött nagyon,most 2x75vDc vel megy,4pár MJL tranyó/oldal, és szerintem jó lett.
Ha gondolod módosítgasd,nekem ez van megépítve.
Még annyi hogy a visszacsatolásnál nem 820R van hanem lementem 220R ig de ez rád bizom.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) DJanosi válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
2 db 400W os 250 literes mélyhangládához kellene nekem. Na meg is van ami kellett Köszi .
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Persze azért küldtem el,55vDc vel nem fog 400w szólni.A rajzon az emitternél az átkötésre figyelj.Én 2mm tömör rézdróttal kötöttem össze a kimeneteket az emitteren.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Így teljes.
(#) pilka válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszönöm a linket
ha beviszem valami szervizbe itt debrecenben akkor ők megtudják csinálni?
helyettesiteni nem lehet valamivel ?
ami itthol is kapható?
(#) DJanosi hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Meg mindig tanácstalan vagyok hogy melyiket építsem. 2 variánson gondolkodom még mindig. Csatolom őket.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Értem, köszi. Akkor nem próbálkozok.
Van egy újabb problémám (mindig felvetődik egy újabb ), mégpedig az, hogy készítettem egy digitális hangerőszabályozót, és kidobtam az erősítőből a potmétert. Így viszont van egy állandó alapzaja az erősítőnek, gondolom a bemeneten lévő ellenállás hiánya miatt.
Készítsek egy fix ellenállás osztót a bemenetre olyan értékekkel, ahol már nem zavaró az alapzaj?
(#) soos csaba válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szia blasz! Érdekelne a véleményed hogy hogy tetszik neked ez a végfok ITT, hogyan szól, és milyen hangsugárzókat hajtasz vele?. Lehet hogy meg építeném én is ha bevált a végfok!. Amúgy ez a végfok melyik végfoknak a modifikációja?. Egy rajzot nem teszel fel a rajzról?. Ja igen és a végfok bemeneti érzékenysége érdekelne még!. Köszönöm!.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
Következő: »»   1474 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem