Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Otala erősítő(k)
 
Témaindító: Alkotó, idő: Júl 6, 2011
Lapozás: OK   2 / 5
(#) reloop válasza Cirboja hozzászólására (») Jan 29, 2013 / 1
 
Alkotó megelőzött a válasszal. Ha nem tartasz igényt balansz szabályzásra akkor IC1 elmarad, P2 fogadja a jelet, és R9-ről 3,3µF kondenzátorral csatolhatsz az Otala bemenetére.
Az OPA kiváló tápelnyomása megengedi, hogy sima Zener diódával vedd le neki a tápot a végfokról, 100-100nF hidegítést megérdemel (de semmi többet ).
Szerk.: volna csábítás arra, hogy az IC 1x erősítsen (invertáló bemenet közvetlen rákötése a kimenetre), de a túl szoros visszacsatolás növeli a tranziens hiba esélyét.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) CIROKL válasza Cirboja hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Ugy látom már lebeszéltek a csöves cuccrol ha esedékes keress magánban mert itt nem szeretik a témát !
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia! Egy pillanatig sem állt szándékomban a csöves buffer jelentőségét csökkenteni, csak ahhoz nem értek annyira, hogy megbízható tanáccsal szolgáljak.
Viszont örömmel olvasnék róla.
(#) reloop hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Szimuláltam egy impedancia illesztőt.

Buffer.JPG
    
(#) Cirboja hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Elkészült.Ortodox változatban,"enyhén" ipari hatású dobozolással.Nem vagyok nagy designer...
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Helló! nem rég találtam rá erre a jó erősítőre , amint olvastam tőled lehet elkérni a vasaláshoz a rajzot ? és a tápot ?
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Melyik változat nyerte el a tetszésedet? Egy link kellene, hogy ráismerjek.
(#) Alkotó válasza Cirboja hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nincs okod szabadkozni. A kivitelezés minden szempontból korrekt.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
(#) Monster02 válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
De láttam tápot is csináltál hozzá. Meg tudnád osztani azt is ?
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Több változat is van, erősítőből és tápból egyaránt. Mivel nem mondtad meg melyik illik az elképzelésedbe, ezért Én választottam.
A technológiáról sem írtál, ezért vasaláshoz (tükrözve) ábrázoltam a képeket.
Ha szükséges, tőlem is tudsz kész panelhez jutni.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Helló! nagyon szépen köszönöm .. amúgy nem szurkálódni akarok, nagyon hálás lehetek neked mert több általad tervezet áramkör megépítettem tőled és meg vagyok vele elégedve mint működésileg mint esztétailag. (valakinek ez is fontos). Amúgy írtam azt is hogy vasaláshoz
kellene és linket is küldtem az 1.4 és verzióról. De semmi baj emberek vagyunk köszönöm még egyszer.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Örülök ha eltaláltam ami kellett.
A vasalás elkerülte a figyelmem, de éppen ezt küldtem, tehát itt nem lesz baj.
A verzió helyesen 4.1. A "4"-es csoporton belül az .0, .1, .2 utótag a bemeneten lévő dupla tranyók elhelyezkedésében és tokozásában térnek el.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) elektrikszerviz hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Sziasztok! Alkotót szeretném megkérni, hogy tegye közzé 4.0 beültetési rajzát előre is köszönöm.
Ezt a PCB -t sikerült elkészítenem. elektrik
(#) Alkotó válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
A számozás nem egészen következetes, de nálam ez a 4.0.
(#) elektrikszerviz válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Pont erről van szó.Majd még abban kérném a segítségedet hogy a kapcs rajzokon látom az áramfelvételeket nyugalmi áramokat. Ha elkészülök a bizti helyére betett 10 ohmos ellenállással betudom állítani a nyugalmi áramot? Még egyszer köszi a segítséget.
(#) Alkotó válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
A 10 R, az élesztéskori védelem lenne, de nem itt. Az akkor lenne jó, ha kicsi a nyugalmi áram, de itt egyáltalán nem kicsi. Ha biztonságos élesztésre vágysz, akkor más megoldás kell. Célszerűen labortápegység, vagy valamilyen nagyobb teljesítményű izzó (pl. 24V/60W).
Illetve ne feledd, hogy külön tápja van a meghajtásnak (+-24V), és a teljesítmény résznek (+-30V). Úgy emlékszem, tápegység javaslatot is tettem fel.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) elektrikszerviz válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Hát igen ! Gondoltam nem lesz egyszerű szülés de még csak a PCB nél vagyok. Van egy labortápom + -30V ( ja pont a te verziód ) Ha odaérek a hídhoz akkor majd kérek segítséget , hogy mennyek át rajta. A segítséget előre is köszönöm! elektrik.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) elektrikszerviz válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Szia Alkotó ! Először is mindenkinek BUÉK ! Jönne az első kérdésem. Mivel lehet helyettesíteni a BCY 87-89 tranzisztorokat? A többi tranyóm már megvan. A másik van egy 2x19V 4.3A tekercsenként toroidom 160 VA erre szeretném rákötni a két tápegységet . Megvalósítható-e ez. Az Orion SE-260 ban láttam hasonló megoldást. Ott is egy középcsapolásos tekercs kettő Greatz híd és utána a négy elkó. segítségedet előre is köszönöm! elektrik.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) CIROKL hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) elektrikszerviz válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Köszi! Nekem a 4.0 ás PCB verzióm készül és oda szerintem valami mást kell be applikálni. ( bár lehet,hogy tévedek ) De azt is megköszönném ha valaki segítene, hogy hol lehet ezeket BCY tranyókat beszerezni. Köszönöm! elektrik
(#) steelbird válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Szia!
Itt érdeklődd meg, ha listázza a webáruházuk, akkor elvileg van is.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) CIROKL válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
A 4.0 -ás tervet nem ismerem .
Magyar országon szerintem nem tudsz beszerezni ha csak valakinél nincs a fiók mélyén -
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Szerintem simám mehet bármi modern tranzisztorral is ...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) elektrikszerviz válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Köszi a segítséget! Egyébként ezen az oldalon van a beültetési ralza Alkotó adta meg pár hozzászólással ezelőtt. A 4.o ás annyiban más, hogy a tranyok elvannak egy kicsit forgatva és a BCY -t akárhogy is forgatnám nem érne oda. BC 107 ilyenem van, és én is turkáltam a neten és MPSA 06-56 ról beszélgetnek. Szerintem is ezek már elég korszerű félvezetők, és ha hosszú lábbal forrasztom be akkor még szembe is tudom fordítani, és össze ragasztani őket. Azért még egyszer köszönöm a segítségedet!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) steelbird válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Khmm... Ezt olvastad?
(#) keko hozzászólása Jan 3, 2016 /
 
Sziasztok érdeklődnék hogy a BCY -ok kiválthatók-e MD 7000 tip. tranyóval.
(#) CIROKL válasza keko hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
MD7000 ? hol van olyan ?
(#) keko válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
polcon kb 30db
(#) CIROKL válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Meg kell kövesselek mert az igazság az hogy én nem követtem a sorozat számokat és oly régen épitettem ezt az erősítőt még amikor ez a topik nem is létezett és ezek szerint az én példányom is 4.0 -ás panelt tartalmaz !
Bővebben: Link

Sajnos arra sem igazán emlékszem milyen kicsi tranzisztorokat raktam bele , azt tudom hangban nem volt gond a külön álló tranzisztorokkal , sőtt ez az erősítő félelmetesen szépen szól .
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) keko válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szerinted kompatibilis lehet?
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem