Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   65 / 259
(#) grobi75 hozzászólása Jan 8, 2014 /
 
Sziasztok !

Már régebben írtam ide egy ARDO LS9205E mosógatógép kapcsán .
Röviden tömören:
Nem szivattyuzott be vizet és nem melegített csak búgó hang volt .
Hozzánemértőként rendeltem egy fűtőszálat és kicseréltem .
Ugyanaz a tünet volt csere után is . Azt kaptam a tippeket segítségeket .
Kicseréletm a motoron lévő kondit és csoda elindult . Viszont nem nagyon fűtött.
Akkor a klixonokat babráltam és kiderült az egyik kioldott , de életre keltettem.
Gép ment de ugyanúgy E3 hibával a végén villogott és sipolt . Elmosogatott , de a
víz nagyon forró volt . A panelen is cseréltem relét és kondit , de semmi nem változott.
Már azóta el sem indítottam . Érdemes még valamit megnéznem ?
Vagy bontsam szét és pár működő alkatrészt talán eltudok belőle adni.

üdv
grobi
(#) botesz válasza grobi75 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Nem lehet hogy túlfűt?
(#) grobi75 válasza botesz hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Nem tudom lehet ! Azt mi okozhatja ? Én két "klixont" találtam benn az egyiken 78/50 a másikon meg 90/-35 felírat van. Meg volt még valami érzékelő szerű a palást alján de azzal nem tudtam mit kezdeni.
(#) botesz válasza grobi75 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Vedd ki és melegítsd!(pl öngyújtóval)Ha érzed ill.hallod hogy kattan akkor valószínűleg jó.De ha közben rámérsz multival mégjobb.
(#) kelemenjud válasza SteveG hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
szia nálam ugyan ez volt a hiba a biztonsági kapcsoló halt meg ,ki kellett mérni és nem adta át a fűtőszálnak az áramot. van benn egy lemezke az fárad el .
(#) grobi75 válasza botesz hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Szia ! A 2db klixon az tuti jó . A bekarikázott dolog azt nem tudom mi , mert nem találtam róla semmit . Próbáltam sorszám alapján is.
(#) Atesz857 hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy régebbi tipusu Siemens mosogatogépem amivel az a baj hogy a program végét nem csinálja meg,vagyis elömosás fömosási szakasz megtörténik majd ürit és csend amikor bekéne engednie az öblitö vizet.De a turboszivaggyut eliditja és üresen megy majd ürit (a semmit) és ujra viz kéne hogy belemenjen és akkor se megy. Ezáltal elmarad a száritás is. Szerintetek miért nem tölt vizet? Elöre is köszi!!
(#) botesz válasza Atesz857 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nikecel úszó nemáll vízben?
(#) botesz válasza grobi75 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nézd meg lehet hogy az egy NTC.
(#) grobi75 válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Mi a szerepe ? Hogy tudom letesztelni hogy rendesen működik-e ?
(#) Bubus55 hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem egy IGNIS ADL géppel van problémám. Bármilyen programon indítom el, beszívja a vizet és onnan nem lép tovább, de nem is jelez hibát csak 5-6 perc várakozás után.
A programválasztót kapcsolgatva, volt hogy továbbment és el is mosogatott szépen, de most már végképp nem megy.
Ha hosszan nyomom a start gombot, akkor a program végére ugrik és kinyomja a vizet (RESET).
Szétszedtem a panelt amiről csatoltam egy képet.
Többeknek az a nagy szürke kondi kicserélése megoldotta a hibát, gondoltam megpróbálom én is.
Csak azt nem tudom, ez most hány mF-os?
Minden segítséget nagyon köszönök!

kondi.jpg
    
(#) yappity hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Sziasztok,

AEG Öko Favorit mosogatógép szabotál: i20 hibával az indulás utáni leszivattyúzást követő 120 s után általában leáll. Jellemzően a vízbetöltés marad el - a vízszint kapcsolóra gyanakszom. Hol keressem ezt? Hogy néz ki?

Kérdés még:
- a labirintus kifolyójánál levő, látványos, de nehezen elérhető gombatelepet hogyan célszerű kipucolni?
- ha fejre állítom a gépet, nem fog a gyanta-lé stb. kifolyni, károsodni?

Válaszaitokat előre is köszönöm, G.
(#) MantraJoe hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Tiszteletem;
A fórum korábbi bejegyzéseiben már volt szó arról, hogy kaszni apró lyukadása miatt víz folyik a tálcára, és megtudtam azt is, hogy kétkomponensű ragasztóval, ez a hiba gyógyítható.
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a ragasztó kiválasztásánál milyen szempontokat vegyek figyelembe. Ha esetleg egy könnyen beszerezhető (pl. OBI-ban) márkát is tudnátok írni azt külön megköszönném.

Előre is köszönöm.
(#) Atesz857 válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Azt nemtudom mert még nem bontottam meg,illetve még az lenne a kérdésem hogy ez is olyan mikrokapcsoloval méri a viz szintett? Mert ebben belülröl nincs olyan uszo gomba csak a rozsdamentes perforált lemez. A tipusa s10m1s.Köszi a választ!
(#) Bakman válasza Bubus55 hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
A kondenzátor 0,15 mikro Farad (150 nano) -os és 275 V váltófeszültséget kibír. Ha már szétszedted, nézd meg a forrasztási oldalt alaposan, akár nagyítóval is. Lehet, hogy valamelyik alatrész lába nem érintkezik rendesen, vagy megpattant a forrasztás, az is tud ilyen hibát csinálni. Nem sok értelme van úgy cserélgeti alkatrészeket, hogy a többieknek ez bejött...
(#) botesz válasza MantraJoe hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Márkát nem tudok a lényeg hogy ellenájon magas hőmérsékletek lúgoknak.
(#) Bakman válasza MantraJoe hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Ha a ragasztó egy kicsit rugalmas, az nem baj, de nem feltétel. Jó erős legyen (általában sötétebb színűek ezek a ragasztók)! Vannak "folyékony fém" fantázianévvel ellátott ragasztók. Ezek általában valóban elég kemények, valószínűleg jó lesz.

Ragasztás előtt mind a külső mind a belső részen (már ha eléred), a lyuk környékét (kb. 2-3 cm2) érdesítsd fel valamilyen csiszolópapírral, mert a nagyon síma felületen nem jól tapad a ragasztó. Ha mindkét feléhez hozzáférsz, akkor mindkét oldalára kenj a ragasztóból egyazon időben.

Arra figyelj, hogy vannak olyan kétkomponensű ragasztók, amelyekkel sietni kell, mert összekeverés után 3-4 perccel már keményednek, továbbá várd ki a kötési időt, ami rá van írva.
(#) Balaton hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget kérek!
Siemens SF55561/08 gépnél a vízbeeresztés szakaszosan megy. kb. 1-2 másodpercenként ki-be kapcsolgat a mágnesszelep.
Merre induljak? Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Balaton válasza Balaton hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Aqua Stoppos.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Lehet hogy ugyanaz lesz mint nálam.A gépnek vedd le a bal oldalát és ott lesz ez az egység:Bővebben: Link

Nekem is ilyen gondom volt nekem a szeleppel együtt villogott a kijelző meg a ledek is.Tisztítás után egy darabig elhagyta de megint kezdte de már csak kb 2x rántja meg utána jó.Én nagy valószínűséggel rosszul pucoltam ki mert a vízkőtelenítés elmaradt.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
OKé! Ismerős egy darab Holnap nekiállok! Köszönöm!
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szuper! Kipucolva, működik. Ha már nekiálltam az egészet átpucoltam, szivattyúk, csövek.
Nagyon köszönöm!
(#) duduzos pista hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Köszönöm a segitséget elsösorban botesznek !megoldodott a kondizással a gond !!
(#) Balaton válasza Balaton hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Korán örültem. A szaggatós vízbevitel megszűnt, az oké! Most viszont nem elég a hőfok öblítéskor, mosáskor. Amikor szétszedtem és kipucoltam a fűtőbetétet is megnéztem, de nem szedtem szét, csupán kihúztam a csatikat. A klixon, mikor visszadugtam a csatit kicsit beljebb ugrott a nyomástól. Nem lehet ehhez köze? Mást el sem tudok hirtelen képzelni.
50 fokon kellene egy öblítéssel indítania a 70 fokos mosásnál, erre kéz meleg a víz, esetleg kicsit melegebb. A szárításnál a végén teljesen hideg.
Jól jönne egy iránymutatás. Köszi előre is. Botesz, ha tudsz segíts légyszi. Persze bárkitől jól jön a segítség, csak eddig Ő válaszolt nekem.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Melyik klixonra gondolsz?Ami a fűtőbetét 2 vége között van?
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
A fűtőbetét ill. ház végén a fűtőbetét csatikkal ellentétes oldalán egy kerek műanyagban lévő kis panel. Persze, ha az klixon Amikor a panelcsatit rátettem megmozdult, kattant és kicsit beljebb ment. Nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet, de így visszagondolva akár csinálhattam rosszat is vele.
Közben tesztelem a gépet, kb. 15-20 fokkal hidegebb a víz, mint az előírt hőfok.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
A fűtőbetét vége közt egy mikrokapcsoló van, az működik, mert mértem a fűtőbetéten 203 V-ot, az meg sorban van vele.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Azt már néztem én is szerintem az egy NTC és egy hővédelem egyben.A 2 vékony szerintem az ntc a 2 vastag pedig hővédelem lehet.Próbáld ki.Ha melegíted az NTC t akkor csökkennie kell az ellenállásának.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Holnap, ha hozzájutok megnézem. Ha tényleg az amit írsz, akkor meg van az ok! Én meg nagyon megnyomtam, bár szerintem ennyi kellett, hogy a csati rendesen a helyére csússzon. Akár el is repedhetett.
Köszi az irányadást!
(#) tibor63 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni?Whirpool ADP4407 mosogatógépünk beengedi a vizet,majd egyböl kiis szivattyuzza.A zöld lámpa meg 7-et villog.
Következő: »»   65 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem