Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 209
(#) eyess válasza szabo.eduard hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ezek a típusok jó hozzá.

Toshiba 32AV500U
RCA L32HD35DA
RCA L32HD35D
Panasonic TC-L32C12
Panasonic TC-L32X1
BrokSonic CCVG-3276
(#) szabo.eduard hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Oksza köszi keresgélek hátha találok olcsón egyet addig is nézem így ahogy van remélem több baja nem lesz már mindjárt egy éve így megy!
(#) eyess válasza szabo.eduard hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ha lesz hozzá megfelelő , akkor ne felejtsd el azt a kötözgetéseket vissza alakítani a gyári állapotra.
(#) szabo.eduard hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
oké mindenféle képpen de nem lesz egyszerü
(#) eyess válasza szabo.eduard hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Egyszerű lesz majd meglátod.
(#) szabo.eduard hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
kösz
(#) szabo.eduard hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Körülnéztem nagyábol de ezeket a modeleket magyar oldalakon nem is lehet találni
(#) eyess válasza szabo.eduard hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Beszerzésre nem tudok ötletet adni.
(#) szabo.eduard válasza eyess hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Nemgond nem is azért írtam csak futólag néztem de ezek a típusok itt nálunk ritka szerintem
(#) eyess válasza szabo.eduard hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Attól függ hátha valamelyik tv szerelőnél van elfekvőben.
(#) petya0 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Üdv
Hozzám került egy LG 26LB75 típusú lcd tv készülék hibajelenség bekapcsolom a kép felső kb 1/3 a vízszintesen csíkos alatta egy színű szürke.Olyan hatása volt mintha lassítottan de változna a kép.Szétszedtem a tápfeszültségek rendben vannak.A fő panelon elkezdtem nyomkodni a processzort egy idő után bejött a kép normálisan.Most működik kb2 órája rendesen.Hűtőborda nincs rajta gyárilag.Valószínűleg a golyózás elengedett,kit ajánlotok aki ilyet javít?
(#) Buvarruha válasza petya0 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Az a baj, hogy gyakran nem a golyózás enged el, hanem a nyákban, vagy magában IC-ben van szakadás. Lehet, hogy javítás után pár napig, hétig menne csak.
(#) petya0 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Keressek inkább másik alaplapot hozzá? ebay-en 22font körül láttam hozzá.
(#) Buvarruha válasza petya0 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Igen több esélllyel lesz hosszú életű. Én meg tudom csinálni itthon, szóval megpróbálnám át melegíteni, de a szervízek elég "jó" árat elkérnek ilyesmiért. A 22 font elég korrekt ár érte.
(#) attila1 válasza eyess hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szia eyess!
Szétszedtem,a háttér világítást lehúztam,de akárhogy próbáltam világítani,sehogy sem láttam rajta semmilyen menüt,vagy a hangerő osd-t.
Merre tovább?
Üdv!
(#) Buvarruha válasza attila1 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Mérd meg a kijelzőn, hogy kap-e feszültséget az LVDS-en (valószínűleg 5V), ha igen, akkor döglött a kijelző, mert tápfeszt kapva legalább feketének lennie kéne.
(#) zozo0000 hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
üdv kellene egy kis segitség!! ojan problémám lenne van egy lcd monitor samsung 710n bekapcsol és ha bele dugom a kábelját elsötétül a tesz kép magyarul kikapcsol valaki tudja mi a baj vele??
(#) attila1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Megmértem,kap feszültségeket,de nem kimondottan 5V-ot. Két ponton 11V,sok helyen olyan 1.1-1.3V-ig,és egy helyen 3.26V-ot mértem.
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Próbáld még meg azt hogy leveszed a T-con fémlemezét ha van, és megméred a biztosítékot hogy nem e ment ki. Ha kiment mérd ki a biztosíték utáni részt van e zárlat, ha nincs rakj bele biztosítékot, vagy nagyon vékony drótot bár ez nem mindig jó ötlet.

Berakok ide egy képet hátha valakinek segít, ha jól látom 17mb22-es alaplap van a tv-dben vagy 17mb12.

Az egyessel jelölt kapcsoló FET-et mérd meg hogy az 1. 2. 5. 6. lábon megvan e az 5V vagy 12V attól függően milyen a kijelző, mérésed szerint 12V tehát akár jó is lehet.
Próbára még így is rövidre zárnám egy rövid időre nem e mégis rossz a FET.
Ha nincs meg akkor simán rövidre lehet zárni a 4. 5. 6-ik lábat.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014

17MB22-2.jpg
    
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
A szalagkábelt visszatéve az 1,2,5,6 lábakon 11V mérhető.
A panel száma 17MB12.
Köszi előre is!!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Nézted már a T-con panelt, ami a kijelzőn van.
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Még nem,ahhoz nagyon meg kell bontanom.Igyekszem holnap szétszedni!!
Most már szeretnék a végére járni a dolognak!
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Igen van pár csavar kb 10, meg invertert lehúzni, kijelzőt kábelt is. stb
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szétszedtem,kettő biztit találtam,de méréssel jónak tünnek...kiforrasztva is jók.
Az eredeti hiba az volt,hogy hófehér kép,osd menü nincs,de hang az jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ha nincs másik kijelző tesztelni nehéz lesz kideríteni mi a gond, de gyanus hogy vagy a kijelző vagy a t-con.
Kijelző kábel mozgatásra van változás?
Próbáltad rövidrezárni az 4-es 5-ös lábat hogy direktbe kapja a tápot?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Mozgatásra sem történt változás,rövidre zárni meg nem mertem :-!
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Közben rájöttem hogy volt már iylen 26"osnál tipus hiba hogy a T-com és a kijelző közötti szalagkábel volt gyári hibás, és csak idővel jött elő ez a hiba mint nálad.
A tipus hibás kijelzőn a t-con fejjel lefelé van tehát alkatrészek a kijelző felé. Nézd meg a szalagkábelt az egyik végén a két szélső ér hibás, pl nincs rendesen leszedve a szigetelés, vagy ferdén állnak az erek.

Vagy megpróbálod megigazítani, bár nem nagyon fog sikerülni. Vagy visszaköveted a T-conról a kijelzőre hova megy az a két ér és vékony vezetékkel bekötöd.

Itt egy kép ha ez van benne szerencséd lehet.
Fejből most csak ennyit tudok segíteni
1. pont az egyik vezeték én az R223 ra kötöttem
2. pontot meg ki kell mérned valahol ott lesz az IC melett ahol bekarikáztam.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Ilyen panel ebben a tvben sajnos nincs,mint amit mutatsz.Amire ebben megy a szalagkábel,az a kijelző felső élén egy keskeny hosszú panel.A T-conon meg csak az inverter trafói,meg az alkatrészei vannak.
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Összeraktam annyira,hogy eltudjam indítani,hátha van változás,vagy esetleg valami kárt okoztam a lelkivilágában,de semmi javulás.
Annyi észrevehető,hogy a fehér háttér intenzitása változó,nem stabil fehér...
Közben kihámoztam egy-két dolgot a szakkifejezésekkel kapcsolatban,mert már zavarba kerültem...
Azt hiszem T-com panel nincs,a T-con az lcd-re van szerelve,az lvds kábel meg a főpanelt köti össze a T-con panellel.És akkor még mindig van szalagkábel,ami a kijelzőt köti össze a T-connal.... Vagy rosszul tudom?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Sajnos akkor nem az amit én mutattam, mert az egy AUO kijelző a tiéd meg CMO.
A tiédben kimondottan akkor nincs T-con külön hanem az a hosszú panel ahova a szalgkábel megy ott lesz valami gond, főleg ha változik az intenzitás.
Következő: »»   27 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem