Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   546 / 1154
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Nem régen mértem egy csomó új, de 35 éves elkót. 1000µF helyett jellemzően 1200, 4700µF helyett 5500, 10000 helyett 12000-es mértem. Az ellenállásuk is igen jó.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Bontott, 35 évesről volt szó. Működés közben, melegedésre kiszáradnak, vesztenek a kapacitásukból, nővekszik az ESR -jük.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Igaz! Nem értelmeztem.
(#) attila93 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy szobabicikliből való TL494 alapú 0-24V feszültségszabályzót. Az egyik IC teljesen szét van rajta égve (U3 a TL494 mellett), sajnos nem tudok rájönni, hogy milyen IC lehetett. A tranzisztor meghajtására van vagy műveleti erősítő? Tudna benne valaki segíteni?
(#) Gabó válasza attila93 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Te kapartad le a "kupakot" vagy ledobta? Mert ha ledobta, lehet megvan egybe, és azon rajta van. Láttam már ilyen jelenséget, és szerencsére a teteje nem volt megsérülve, és le lehetett olvasni a típust.
(#) attila93 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Sajnos így kaptam, biztosan ledobta a kupakot, de nincs meg.
(#) rolie válasza attila93 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Szia!
Hogy növeljük a lehetőségeket, még komparátor is lehet. Vissza kellene rajzolni a környező alkatrészeket, hogy mi-melyik lábra honnan/hova megy, abból (remélhetőleg) okosabbak leszünk.
(#) pjg válasza rolie hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Egyáltalán mit csinál ez az elektronika?
(#) rolie válasza pjg hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Idézet:
„egy szobabicikliből való TL494 alapú 0-24V feszültségszabályzó”

Én is csak ennyit tudok róla, de a kérdezőtől egy kicsit pontosabb behatárolás is segíthet.
(#) attila93 válasza rolie hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Délután szétkapom aztán megpróbálom visszarajzolni. Egy TIP42C-t hajt a TL494, nem tudom, hogy az adott IC-n keresztül-e.
Szobabicikliben az elektromágnes feszültségét lehet vele állítani 0-24V közt, a szélesebbik csatlakozóra megy a bicikli számítógépe, amiről lehet állítani a tekerés nehézségét. Az U1-es az egy 7815, a számítógép 15V-ját állítja elő.
(#) Gabó válasza attila93 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Akkor marad a visszarajzolás, vagy esetleg a bicaj pontos típusa, és a neten nézelődni szervízdoksi után, vagy ilyen panel után, amiről le lehet nézni az ic típusát.
(#) eyess válasza attila93 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
A legvalószínűbb az LM339, vagy LM393 ic.De egyébként ott mutatja magát egy másik hiba is a képen a jobb felső részén.Egy rossz kondenzátor formájában.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) digifoto hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Egy fénycsöves izzót szedtem szét, kiderült, hogy a fénycső izzószála szakadt. Kérdés a benne levő alkatrészek jók -e. A tranzisztor? H13003 számú.
(#) attila93 válasza eyess hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Csináltam egy mórickarajzot róla. Pár alkatrészt kihagytam (szűrőkondenzátorok, stb).

eyess: Az elkót tudom, hogy el van durranva. Mindent cserélni fogok rajta. Állítólag feszültségadásra füstöl a tranzisztor vagy a 7815-ös. A TL494 lábai szét vannak oxidálódva, mintha vizet kapott volna.

tl494.png
    
(#) proli007 válasza attila93 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Hello! Szerintem ez inkább egy LM358. Úgy gondolom, hogy a PWMIN (ami szerintem nem PWM csak analóg jel) felől érkező jelet összehasonlítja, a mágnesszelep áramával, így szabályozza a fékerőt. A trimmer lógó lába meg a GND-n lesz. üdv!
(#) eyess válasza attila93 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Mindenesetre felteszek neked egy LM393 ic vel kapcsolást .Bár nem biztos , hogy pont ilyen kapcsolásban alkalmazzák , de összehasonlításnak jó.Kérdés az , hogy lehetett e szabályozni , vagy mi alapján írtad , hogy 0-24v .Mert ha szabályzós , akkor lehet , hogy az LM393 közre játszik ebben.

LM393.PNG
    
(#) rolie válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Én is műverősítőre gyanakszom, mert a negatív visszacsatolás elég fura lenne komparátornál (szerintem).
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) attila93 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Igen, a trimmer lógó lába a GND-n van. Pár ellenállást is lehagyhattam róla. Most nézem, hogy a keresett IC 3-mas lábán van egy elkó (PWM jelből így nem alakíthat analógot?).

Erre a panelre van kötve a számítógép, LCD-vel, gombokkal. Gondolom, hogy ott be lehet állítani, hogy milyen nehéz legyen tekerni a biciklit és az alapján szabályozza az elektromágnes feszültségét. De lehet, hogy a pedálozás sebessége is közrejátszik, ahogy proli007 írja. Sajnos nem láttam működni.
(#) rolie válasza digifoto hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Hány éves a kapitány? Ki kell próbálni, meg kell mérni. Ez távolról nem megy. Tranzisztor adatlap Alkatrész mérés segédlet Kipróbálni egy hasonló teljesítményű működő kompakt fénycsővel, vagy hagyományos fénycsővel (neon) tudod.
(#) designcraft hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül mi lehet a csatolt képeken? Valamilyen csatlakozó része?
Csak így volt külön, régi alkatrészek között, de több méret is van belőle.
Az egyik oldalán mintha színkód lenne, de nem tudom...
Köszi előre is!
(#) elektroncso hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok, szerintetek ez mi lehet? Nemrég kaptam, gondoltam jó lesz ez még valamire, félretettem a bontásból. Valamiféle számítógépes dolog lehetett. Egy biztos 1985 márciusa körül gyárthatták, a keleti blokkban. VDT 56 van ráírva, de nem találtam róla semmit. Bármilyen információ érdekel, mi volt ez, mire használták, vagy esetleg miből származhat. Nem hiányos, a nem beültetett gombok gyárilag nincsenek benne. Kérlek titeket segítsetek. Érdekelnek ezek a dolgok, szeretném valamire felhasználni, de nem alkatrésznek.
(#) qvasz2 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
A "VDT" lehet videoton terminál, illetve annak valami oroszba exportált, általam ismeretlen klónja:Bővebben: Link
Az eredeti VDT-vel, amit itt a linken látsz, én még személyesen kínlódtam valamikor a múlt században
Ez csak a billentyűzete, a gép maga a monitor alatti hatalmas dobozban volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) elektroncso válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Köszönöm, ezen a nyomon már el tudok indulni. Lehet hogy magyar, mert REMIX ellenállás hálók vannak beültetve.
Ha más valaki tud valamit azért nem kell visszafogni magát.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Találtam valamit:VDT50
Ez már hasonlít erre, de nem ugyan az. Amúgy hasonló terminálom van itthon csak német gyártmány.
(#) Wuti91 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Hali!
Ezek milyen alkatrészek és mennyit érnek? Működik mindegyik.
(#) elektroncso válasza Wuti91 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Ha jól látom FI-relék. Más néven életvédelmi relé. Az a lényege, hogy ha a kimenetén hozzáérsz a fázishoz, mielőtt bármi bajod lenne, leold. Ennek ellenére NEM KIPRÓBÁLNI!!!
FI relé
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) digifoto válasza rolie hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ. Már csináltam ilyet, hogy egy kiégett fénycső izzót szétbontottam, a cső mindkét izzószála jó volt, ezután egy másik izzóhoz csatlakoztattam, amelyiknek az izzószála volt jó. így megspóroltam egy új izzó árát. Sajnos a leírt tranzisztor? vagy minek az adatlapokban nem találtam az adatait.
(#) rolie válasza digifoto hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Pedig ott van amiben linkeltem. 400V, 1,5A, beta (hFE) 5 és 40 között, lábkiosztás szemből BCE.
(#) Wuti91 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Köszi és az ami rajta van az egyik relén az micsoda?
(#) elektroncso válasza Wuti91 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Ha jól látom akkor egyenirányító híd. Nincs rajta valami felirat?
Következő: »»   546 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem