Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópáka hőmérséklet szabályozása
Lapozás: OK   8 / 20
(#) jucsaba válasza Prendick hozzászólására (») Dec 15, 2013 / 1
 
Hali!
T tipusú hőelem honnan című topikban leírtam hogyan lehet profin termoelemet (hőelem)
készíteni , gyakorlatilag ingyen - csak a két eltérő fém vezeték kell hozzá , amiből össze lehet heggeszteni , és kötés nélkül lehet elvezetni .
(#) INOX 4 EVER válasza Prendick hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Köszi a gyors válaszokat!
Néztem Vzoole linkjeit, tényleg sokféle van, de valóban drágák.
Prendick!
Valószínű egy Farenheit 28211 Fűtőbetét lehet a legolcsóbb megoldás, hiszem 1384Ft belefér a költségvetésbe, főleg ha azt mondod, hogy ez a típus illeszthető a kapcsoláshoz átalakítás és kísérletezés nélkül.
Szerinted működne vele?
Köszönet!
Inox
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) INOX 4 EVER válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Simpi!
Ezeknek a leírás szerint max 250 Celsius a méréshatára.
Nekem kb 450-ig kellene.
(#) INOX 4 EVER válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ez már biztos jó lenne hőfok tekintetében.
Még egy aggályom maradt.
Ugyebár gondosabban átfutva a hőelemek katalógusát mindenféle igénybevételre gyártják őket (oxidáció álló, párás környezet tűrő stb.)
Mivel nekem kifújt forró levegő hőfokát kellene figyelni (ami erősen oxidáló közeg) eléggé eltérő igénybevétel egy fűtőbetét melletti zárt térhez viszonyítva.
Vajon bírni fogja?
Ezért is gondoltam először egy gáztűzhely hőelemre, mert az aztán mindennel találkozik használat közben (nyílt láng, 500-600 Celsius, húsleves, kávé, töltött káposzta ) mégis bírja 20-30 évig.
Szóval még kicsit agyalok.
Az a biztos ha megépítem a kapcsolást, és kipróbálom.
Szétboncolt gáztűzhelyem van itthon ingyen
Majd beszámolok a tapasztalatokról.
Legfeljebb veszek egy pákabetétet, mert még mindig olcsóbb mint egy hőelem magában.

Köszönöm a segítségeteket.
Üdv!
Inox
(#) INOX 4 EVER válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Igazad lesz, ráadásul a gáztűzhely hőelem ellen szól, hogy egy merev csőben van amit elvezetni nehéz, a külső burkolat adja az egyik polaritást, valamint mivel egy testes réz tokban van elég nagy a hőtehetetlensége, ami miatt lassan reagálna az elektronika.
Valószínű a megfelelő működés érdekében be kell áldoznom azt a kis plusz költséget.
Köszönöm a segítséget
(#) NooooP hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok!
katt Ezen az oldalon van egy pákaszabályzás, elvileg 230 V-hoz. Mit tud ez az áramkör? Működőképes? Mennyire lehet használható? Várom a véleményeteket!
Üdv.
(#) Maros83 hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok.

A történet a következő. Van egy ismerősöm akinek csinálok egy lada pc házat.
A fordulatszámmérő és a kilométeróra már bevan építve és működik.
Gondom most a vízhőfok jeladóval van. Szeretnék processzor hőfokot mérni.
Kérdésem milyen termisztort (remélem jól írom) kell vennem ami 12 volton 30-60 fokot tud mérni.
A gyárival az a bajom hogy 50-nál kezd el mérni.
Még olyan kérdésem lenne hogy a gyári jeladónál miért csak egy kábel van? Maga a ház a test azaz a mínusz? Mert amiket néztem termisztorokat azok két lábosak.

Üdv.
(#) bokor28 hozzászólása Márc 19, 2014 /
 
Sziasztok.

Hakko 907 (termisztoros) pákához építenék egyszerű, analóg hőfokszabályozót.
Itt a fórumon csak hőelemes kapcsolásokba futok bele.
Ha szerepelt már valahol, át tudnátok irányítani?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) vzoole válasza bokor28 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
(#) bokor28 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Köszönöm, pont ezt kerestem.
(#) INOX 4 EVER hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Sziasztok Mesterek!
Az lenne a kérdésem, hogy EBBEN a fűtőbetétben K-típusú hőelem van?
A választ előre is köszi.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) szabolala hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Forrasztó állomás digitális hőmérséklet, kijelzőt/HD-H101/ nem tudom beszerezni,aki tud segítsen, hol és mennyiért lehet megvásárolni. Előre is köszönöm a segitséget.
Email címem: szabo.laszlo46@gmail.com
(#) ktamas66 válasza szabolala hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Ha jól emlékszem SA52-11 jó helyette.
(#) szabolala hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
Kedves ktamas66

Én is erre gondoltam, de sajnos 20 mA az áramfelvétele, még a eredeti HD-H101-es áramfelvétele csak 15 mA. SA-52 kijelző led kb. 30 másodperc után elalszik,valószínű, hogy a ICL7107 belső túlterhelési védelem letilt, majd kettő perc után újból megismétli a műveletet. Ha led pozitív ágához ellenállást tennék, akkor az átmenő áram nagyságát tudnám csökkenteni. De ha tudsz jobbat akkor örömmel elfogadom a javaslatodat. Köszönöm a segítségedet.
Laci
(#) szabolala hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Még mindig nem oldódott meg a problémám.kérdezem, van különbség a kettő IC között.
Rajz alapján: ICL7107CPL1
Vásárolt ICL7107CPLZ
kÖSZI a választ!
Laci
(#) ktamas66 válasza szabolala hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Nem hiszen, hogy ez okozza a problémát. Az ICL kimenetei áram korlátozottak, tehát nem adnak ki 20mA-t, csak 8-at. Legfeljebb a kijelző kevésbé világít. Valami más probléma lehet. Különben az IC melegszik?
(#) szabolala hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Nem melegszik semmi!
(#) szabolala hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Sikerült megtalálni a hibát, tanultam a hibámból, mielőtt beforraltunk valamit ellenőrző mérést kell végezni. Valamit kell kitalálni, fűtéskor ne ugráljon a számsor, de ha tudsz valami megoldást, jelezzél vissza. Ha a fűtést leveszem, szépen a számsor egyenként számol vissza. Tápegységbe 7805 stabil IC építettem be, egy kicsit melegszik, hűteni kell. Valószínű, hogy a led digitális kijelző, megnövekedett/ 15mA helyett, SA52-11 led kijelző 20 mA többlete okozza.Köszönöm a segítséget!
Laci
(#) zolika60 válasza szabolala hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Használd a hozzászólás fejlécében lévő Válasz gombot, mert abból tudni kinek írtál.
(#) veszim hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Üdv:
Laikusként( Építész) kérdezném!!
220v 300W-os mezei forrasztópáka hőfokszabályzását hogyan lehetne legegyszerűbben megoldani?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Zsolt50 válasza veszim hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ehhez még tudni kellene jópár dolgot a pákáról.
Nagyvonalakban:
- van beépített hőérzékelő: a hőérzékelő típusának megfelelő kapcsolás elkészítése.
-nincs beépített hőérzékelő: ebben az esetben sacc/köbö alapon lehet "szabályozni". Tulajdonképpen teljesítményszabályozás és nem hőfokszabályozás. Ha mégis pontos hőfok kell akkor meg kell oldani a hőmérséklet "visszajelését" valamilyen hőmérsékletmérő alkalmazásával.
(#) szabolala hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Szeretném ha valaki meg tudná mondani mi a különbség a 7107cpl1, ésa 7107 IC közt!
Nekem sima 7107 IC van és nem akarja az igazságot. Forrasztópáka hőfokát szeretném mérni, illetve kijelezni.
(#) qvasz2 válasza szabolala hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
A CPL végződés általában DIP tokozást jelent, de pontos infot csak a gyártó saját adatlapjáról kaphatsz!
Nagy valószínűséggel te kutyultál el valamit, mert működésben nem nagyon lehet eltérés!
(#) szabolala hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Lehet hogy Én követtem el, valamilyen hibát, de már sokszor át néztem, kicsengettem a nyák lapot. Még annyit áldozok rá, hogy egy ICL7107 CPL tipusú IC-t rendeltem meg. Visszajelzek minden képen. Köszönöm a segítségedet és a biztatást. Tudod az bosszant hogy sokkal bonyolult áramköröket készítettem. A nyák lapot profi módon készítem, és szerintem kiváló minőségben. lézernyomtatással.
Kapcsolás nagyon egyszerű!
További forrasztó ón olvasztást HI, Laci
(#) qvasz2 válasza szabolala hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Elég kényes jószág. Bár nem írtad le mi a gondod valójában, de pl már tapizástól is elhalálozhat, vagy gyanta-maradékoktól is meg tud zavarodni stb. Van saját topikja, érdemes átfutnod!
(#) szabolala válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szeretném a tanácsodat kérni, IC foglalat lemezes, az nem befolyásolja a IC működését.
Még a csó foglalat nem engedi teljesen foglalat és a IC testet összeérni
Ha IC lábait nitróval hígítóval le mosom azzal nem teszem tönkre, szerintem jobb zsírtalanító mint a denaturált szesz. Igen ez a IC olyan mint a szűz lány, semmi sem jó neki.
Most építettem össze egy tranzisztor, ellenállásmérő. kondenzátormérő, induktivitást mérő kitet.
Egy tizedes pontig mér és nem kell semmit kapcsolni, felismeri a mérendő alkatrészt
Méréshatár barkácsolóknak megfelel. és nagyon egyszerűen lehet használni.
Kiválóan működik, alkatrész ára sem volt olyan drága 3400 Ft/ db
Ha érdekel fényképet illetve megírom hol lehet beszerezni, és a paraméterekről is többet tudok leírni
További szép napot!
(#) szabolala válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Nem jó árat írtam mert a pontos ára 3539 Ft/db, és nincs szállítási költség ez azzal jár hogy kb. 25 nap után kapod meg levélcsomagként. Banggod.com-on találod meg.
Készülék pontos neve: DIY Mater Tester kit
Pontos paraméter leírást és fényképet találsz, és neked kell összerakni, illetve forrasztani.
Bocs, hogy zavartalak, ha kérdésed van akkor örömmel válaszolok.
Gyöngyösön lakok és ha erre jársz akkor működés közbe is megnézheted, tudja azt amit leírtak róla.
(#) qvasz2 válasza szabolala hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Idézet:
„IC foglalat lemezes, az nem befolyásolja a IC működését.”

Sajnos mostanában már a precíziós sem 100 %-osan megbízható, de ez a lemezes
Nem hogy műszerbe, leginkább sehova se tenném.
Idézet:
„Még a csó foglalat nem engedi teljesen foglalat és a IC testet összeérni”

Ezt így nem értem, fogalmazd meg magyarul is
Lemosásra jó a nitro is, de csak óvatosan, mert néhány műanyagot és festéket meg lakkot is old.
És végül a csoda műszerednek is van itt saját topikja
(#) szabolala válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Jó hírt tudok mondani, tökéletesen működik, IC nem nyomom teljesen be a foglalatba, és óvatosan átmostam az IC és a nyák lapot. nagyon szépen lehet szabályozni illetve beállítani. Egyetértek veled többet nem veszek lemez IC foglalatot. Köszönöm a segítségedet!!!!
(#) joker89 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Üdv!
Van egy egy kapcsolóüzemű tápom, ami 27V/3A-es. Egy 24V/48W-os pákát szeretnék hajtani róla. Kérdésem az lenne, hogy megoldható e, ha igen tud e esetleg valaki egy szabályzóelektronikát ajánlani?
Előre is köszönöm!
Következő: »»   8 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem