Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   135 / 188
(#) Temela válasza qtrica hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Üdv!

Mit vettél, ha szabad érdeklődni?
(#) Kasamiko hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Hi,

My meter suddenly malfunction.. At power on it diplay:
F0 = ?
FCal = ?
Which part should I check?

Regards,
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2013
(#) Böki hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Üdv!

Szeretnék segítséget kérni a stiroflex kondenzátorok beszerzésében.
Ötletek várnék, hogy honnan érdemes, lehet beszerezni ezeket.

Előre is köszönöm!
Üdv.:
Böki
(#) vargaf válasza Böki hozzászólására (») Dec 13, 2013 / 2
 
Szia!
Már sokszor leírtuk a fórumban: FDH Kft.
Üdv.: Feri
(#) MAGA VAN válasza Böki hozzászólására (») Dec 13, 2013 / 1
 
Üdv Boki!
Keress meg, majd küldj címedre megcímzett válaszborítékot és fogok küldeni.
Üdv.
M-V
(#) Temela válasza Kasamiko hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Hi!

Check all parts, but first crystal frecvency, after PIC programing (examples: full memory adress or not?) My programmer didnt know to programing this PIC 16f690, default factory softver ( genius G540) Examples PICKIT2 or PICKIT3 good!
(#) Temela hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Üdv!

Reméltem, hogy kasamiko kérdésére nálam angolul jobban tudó válaszol majd valamit...
(#) granpa válasza Temela hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Aki lehet, hogy angolból jó, de LC mérőből nem annyira? Mondtam a fiamnak, de PIC-ből ő sem jó(meg én sem).
(#) Hp41C válasza Temela hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Both PICkit2 and PICKit3 can program 16F690.
Mind a PICKit2 , mind a PICKit3 tudja programozni a 16F690 -t.
(#) Temela válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Igen ezt írtam! Pl. a PICKIT2 vagy a PICKIT3 jó!
(#) Temela válasza granpa hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Igen! Mond neki, hogy mit írjon
(#) granpa válasza Temela hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Esetleg egy nyulas viccet?
(#) Hp41C válasza Kasamiko hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Hi, if the controller coud show characters on LCD its main oscillator has to run. The frequency measurement never terminates or never start becouse there no signal transition on pin T0CKI. Leave the pods open at start, check SW1 switch, R1 - R2 - R3 - C4 - C5 and L1 - C9 - C10 - C5 and their connections.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2013
(#) Chainsaw hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Üdv!

Van egy maxwell MX-25 701 típusú RLC mérőm amit nemrég vásároltam. Sajnos az előző gazdája össze-vissza mókolta és elég érdekes dolgokat mér. A panelon látszik, hogy vannak átkötések és nem eredeti alkatrészek. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek ilyen műszere, vagy ehhez kapcsolási rajza? Ha valakinek van ilyen műszere az is elég lenne ha csinálna egy-egy képet a panelok beültetési oldaláról. Köszönöm!
(#) dddemeter hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok!Megépitettem az LCM 3 at ,már egy hete küzdök vele ,de nem tudom az ESR mérést elövarázsolni sehogysem.Elözmények:100 mikros tekercset nem kaptam ,csak 220 mikrost , 83 menet volt gyárilag rajta , felét letekertem,és igy probálva :
F0:63.9KHZ, FCAL:510 KHZ. Mivel induktivitásméröm nincs ugy okoskodtam .hogy addig csökkentem a menetszámot amig FO a normális értékhez közelit.25 menetü tekercsel FO=486 KHZ. viszont az FCAL:171 KHZ lett.
Az elektrolit kondenzátor mérés müködik a kapacitás értéket kiirja , de alatta az ESR érték után csak kérdöjel van.1NF styroflexet UT52 multival mérve 1.002 nf értékre válogattam. 33 NF pedig polipropilén 275 volt.Az esr érték néha egy másodpercre megjelenik a kérdöjel helyén amikor a kapcsokhoz érintem a kondit ,de el is tünik A nem polarizált kondikat kissebnek mutatja 4 nanost 3 pf nak. Kalibráláskor szépen lezérózza 0.0pf de a mérés pocsék. Tanácstalan vagyok ,merre keressem a hibát . .Amig FO 63.9 Khz értékü volt akkor még kiirta au UESR értéket is de most nem ad ilyen infokat.Az elko bemenetet rövidre zártam , de az LC bemeneten nem tudtam mérni semmilyen feszültséget még a multiméter 200 mv állásában sem...Tancsra lenne szükségem merre keressem a hibát a továbbiakban ... elöre is köszönöm a tanácsokat és bocsánat a hosszu szövegért Tisztelettel Demeter!
(#) osi válasza dddemeter hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
L=Al x n2

kb 56 menetnél lesz meg a 100 uH
42 menet 56 uH
25 menet 20 uH
(#) dddemeter hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Szia! Tökéletesen igazad van ,nagyon köszi a reagálásodat. Idöközben kisérletezgettem különféle értékü tekercsekkel és találtam olyan értéket amelyel beindult az esr mérés is . Igy aztán megmérve az általam 100 mikrosnak hitt tekercset az LCM3 al pontosan 20 mikrohenry értéket kaptam ami ugye elég távol van a 100 mikrohenry-tól. Köszi mégegyszer a segitséget üdv Demeter!
(#) jano36 válasza dddemeter hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Amint dddemeter nagyon jól kiszámolta 56 menetet tekerj a vasmagra.
Ekkor az f0 ~ 503kHz környékén az fcal~ 355kHz környékén kell, hogy legyen. A 355 kHz körüli a lényeges. Amennyiben ezek az értékek nagyon eltérnek akkor az 1nF-os kondenzátorok nem megfelelő értéküek. Ha ez rendben van akkor a rövidre zárt elkó bemenet mellett hitelesítésre kapcsolva Re ~220 – 240 ohm között, Uesr0 ~ 140 mV, Fesr ~ 90kHz Rx ~0 mOhm környékén kell, hogy legyen.
(#) dddemeter hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Sziasztok!Készitettem egy tekercset , a müszer által mutatott értékek:
FO=502KHZ
Fcal=358khz
Re=0.242kohm
Uesr=99mv
Fesr=88.7khz
Rx -0 miliohm és 2 miliohnm körül váltakozik. Mit szoltok probáljam egy másik tekercsel mert egy kicsit az UESR nekem kicsinek tünik....
(#) jano36 válasza dddemeter hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia osi, elnézést kérek mivel, helyetted dddemetert neveztem meg a helyes számítás elvégzésével.
dddemeter az elkészített LCM3ad szinte elképzelhetetlen módon, mindenben teljesíti az elméleti értékeket. esetleg litze huzal használatával javíthatnál, az induktivitás minőségén s ezzel növekedhetne az Uesr0.
Ha tized ohmos tartományban az adott tűréshatáron belül mér és az egyéb dolgokat is megfelelően méri, nem kell foglalkozni ezzel a feszültséggel. A feszültség növelése szerintem növeli az Resr ingadozását.
(#) szabi55 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok! Nem tudom jo helyt kopogok, de megprobalom: epitettem egy LCM 3 merot (a digitalisat PIC -el) es ESR_en probalok merni, de nem mukodik jol azt irja ki, hogy IC- ESR = ?. A meroszondakat is elkeszitettem ugy ahogy ott javasolt de nem mukodik.
Megtudnatok esetleg mondani hogy mi lehet az oka ? Egyebkent jol mer fix kondit de ellenalast sem mer sem ESR, a frekvenciai f0 =512.1 Khz es fcal =366.4 KHz ezek az ertekek eleg kozel alnak a projektben levokhez, esetleg letezik hogy nem legge uj a pic-en a program. mert meglehet h a fejlesztese elott keszitettem el.
Koszi elore is!
(#) jano36 válasza szabi55 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Kapcsolj hitelesítésre és a kapott értékeket írd le ide.
(#) szabi55 válasza jano36 hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Az a gond, hogy nem ertem, hogy mit jelent/ mire gondolsz : Kapcsolj hitelesítésre .
Kicsit boveben elmondanad legyszives , hogy mit is kellene kinezzek. Koszi elore is!
(#) szabi55 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Nem ertettem meg hogy mit is kelletvolna merjek, de a fentiekbol a kovetkezore gondolok:
Re = 0.246 Kohm
Uesr0 = 93.6 mV
Fesr = 88.8 khz
F0 = 508.5 Khz
Fcal = 364 khz ez az utolso ket ertek azert valtozik az elobbitol mert kicsereltem az ellemet.

De viszont talaltam szerintem egy hibat en mar megszokasbol amikor beinditom a Mero muszerem akkor nem is nezem hogy mit ir hanem a frekvenciakat ellenorizem s most eszrevettem, hogy a beiditas utan irja a szotweare tipusat s nekem a v1.2 van. Ahogy ertettem annak meg nem volt ez az utana epithetosegi lehetosege. Nem lehet esetlegesen ez is egy ok ?
Koszonom elore is! Es bocs a sok fereertesert nem szandekos .
(#) vargaf válasza szabi55 hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szia!
Az 1.2 verzióban már működik az ESR mérés, de mivel nem olvasod el, vagy nem érted meg az elolvasott üzembe helyezési eljárást, nem is fog megfelelően működni. Már sokszor leírtuk, hogy az eredeti cikket olvassa el aki meg akarja építeni és az előírásoknak megfelelően használni akarja ezt a nagyszerű kis műszert! Jano36 már rég írta, hogy ESR mérő állásban is kell hitelesíteni, arra azt írtad nem érted mire gondol.
Üdv.: Feri
(#) szabi55 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
ESR - kalibralast is elvegeztem de ugysem mukodik kelloen.
(#) vargaf válasza szabi55 hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szia!
Az ESR kalibrálás végén mekkora ellenállás értéket mutat a kijelződ? Az enyémet a mellékelt képen láthatod. Én is az 1.2 verziót használom 2010 óta, a műszer tökéletesen működik.
Üdv.: Feri
(#) szabi55 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Pont ugyan azt mutatja de amikor akarok merni akkor kerdo jel lessz a nullas helyet.
(#) vargaf válasza szabi55 hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szia!
Ha a kalibrálás után a két mérővezetéket összezárod akkor is kérdőjel jelenik meg a kijelzőn?
Üdv.: Feri
(#) p_istvan válasza szabi55 hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szervusz!
Induktivitás mérés állásban nullázd, rövidrezárt bemenettel.
Következő: »»   135 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem