Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   120 / 199
(#) _JANI_ válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Ne add fel! Jó úton haladsz! Csak még kicsit gyakorolni kell a program használatát!
(#) metabo123 hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy hangszínszabályzóhoz nyákrajzot.
Szerintem nincs elkötés benne, már többször átnéztem (mondjuk azért több szem többet lát), ezért a kérésem inkább az lenne, hogy gyakorlati szempontból helyesen van-e megtervezve, nem áll e fenn a brumm veszélye.
Köszönettel: metabo123
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 17, 2014 / 1
 
Szia! A kimenetnek szívesebben vinnék földet IC2 invertáló bemeneteitől mintsem olyan vezetősávról amiben tápszűrő kondenzátor helyezkedik el.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2014 / 1
 
Szia!
Idézet:
„szívesebben vinnék földet IC2 invertáló bemeneteitől”

Ugye csak elírás és nem invertálót akartál írni.
Módosítottam, így már korrektebb?
A tápszűrő kondit csak "szorgalomból" tettem oda nem biztos hogy indokolt. Vagy igen?
Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Pontosan erre gondoltam
(#) CRU3L hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni NYÁk rajzban.
http://chowfookcheong.com/Electronics/LED%20Circuit.jpg
Ilyet nem tudna valaki nekem készíteni? Én nem akarom megpróbálni, mert biztosan elrontom
Illetve ha megvan a terv, akkor szerintetek melyik a legjobb módszer az elkészítéséhez itthon? Mit kell megvenni hozzá?

Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! A rajz szerint ültesd be egy próba NYÁK-ba.
(#) CRU3L válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia!
Erre is kell nyomtatni? Ha ezzel működik, maradhat is benne?
(#) fongab válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia
Veszel egy ilyet: Bővebben: Link az ellenállásokat, LEDet, pár méter vezetéket, ónt, csipőfogót, forrastópákát, szikét, és hajrá. Ha jóbban körbenézel, van olyan panel is, ahol, csak a fúrat körül van fólia. Ennél, ahol nem kell, szikével elvágod, illetve ahol kell, vezetékkel összekötöd.
üdv.
(#) reloop válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Ez előre ki van fúrva, és minden furathoz tartozik egy különálló forrszem. A vezetősávot úgy tudod kialakítani, hogy a szomszédos forrszemeket összefuttatod ónnal, vagy vezetéket (például levágott alkatrészláb) forrasztasz rá. Egy nem túl szép példát találtam.
(#) fongab válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia
"Erre is kell nyomtatni?"
Nem kell. De ha akarsz, akkor egy flictoll, és aszt rajzolsz, amit akarsz.
üdv.
(#) CRU3L hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ!
Így nem is éri meg itthon kínlódni.
Ilyet bármelyik műszaki boltban is lehet kapni?
(#) reloop válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Az internet segítségével a legtöbb bolt kínálatáról meg tudsz győződni.
(#) Repvez hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Valaki tudna nekem abban segiteni, hogy hogyan kéne azt a nyákot megrajzolni vagy megcsinálni ami a mellékelt leirásban részletezek? sajnos semmilyen elektronikai képzettségem és eszközöm nincs, hogy meg tudjam oldani .
Köszönöm elöre is a segitséget.
leirás
(#) _JANI_ válasza Repvez hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia! Lehet csak nekem nem jön le a fájl!? De nem is érdekes. Viszont a legjobb szándékkal mondom, hogy keress egy olyan vállalkozót a neten, aki elfogadható áron legyártja részedre a nyákot. ( Ezért az önérzetes barkácsolók meg fognak kövezni. De ha szorít az idő vagy tényleg szép nyákot kell kiadjak a kezemből, én is vállalkozóval gyártatom le az adott sorozat nyákjait. ) Így jó minőségben tudod a kész remekművet elkészíteni. Biztos találni fogsz olyat, aki minőségben és árban is meg fog felelni. Üdv.:_jani_
(#) kaqkk válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Idézet:
„Lehet csak nekem nem jön le a fájl!?”
Nem Az a fájl csak "szóban van megtervezve csak azt írja le mit kellene tudni az áramkörnek, innentől a legtöbb vállalkozó ki van lőve....
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) pgazso hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni kicsit az elrendezésben? Illetve, hogy egyáltalán helyes e a nyákterv a kapcsolás alapján? Egy panelre ebből a kapcsolásból 4-et szeretnék egymás mellé építeni. A csatlakozó mind a kettő csavaros nyákcsatlakozó lenne. Az egyik 3, a másik 2 pin. Csak 2 pin-ből nem találtam az eagle-ben. Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) kaqkk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Talán Így már kinéz valahogy ...

mosfet.brd
    
(#) proli007 válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Hello! Az R3-ra az ég világon semmi szükség nincs. De kicsit rendezni kell, valamint nem ilyen cérna vonalakkal kell tervezni. üdv!

mosfet.brd
    
(#) pgazso válasza proli007 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
A kapcsolási rajz egy gyári rajz, az alapján másoltam
Bővebben: Link

Igaz, ezen a panelen van egy kis visszajelző led...gondolom akkor az R3 ahhoz volt.
(#) proli007 válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ott az 1k-val sorban egy Led volt, azért volt bent a 10k. De most nincs ott a Led..
(#) kaqkk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Egy kicsit belekontárkodtam proli tervébe és megszoroztam 4 -el megnyitás után ratsnes...

mosfet4x.brd
    
(#) pgazso válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Hohóó...Nagyon király! Köszönöm!

Még egy kérdésem lenne viszont. Nem nagyon látom át a táplálását...A mellékelt képen levő panelt szeretném megvalósítani. Hogy van ott a 12V szétosztva? A 3 pines csatlakozóba jön az arduinoból a kábel.

mosfet4.jpg
    
(#) kaqkk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Azt nem kötöttem össze majd a csokiban összevezetékeled...
(#) pgazso válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
De ezt akkorse értem...a képen van egy külön "Power" csoki. ezzel a cuccal 4 féle ledszalagot szeretnék vezérelni. Nem értem a kimenet-bemenet csatlakozásokat...

Itt van hozzá leírás: 4 Channel Power Fet Switch
(#) kaqkk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ezen a panelon amit linkeltél , minden fetmeghajtó megkapja a vezérlést és a gnd-t a hosszú 8as csokiról a te terveden 3 as csoki volt abból lett 4*3 és nincs külön ledtáp ... A csokik + bemenetére kell kötni a ledszalagok tápfeszültségét , a vezérlőpanelra csak a gnd és a jelvezetékek csatlakoznak
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) _JANI_ válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Szia! Ez a nyák terv nem egészen egyezik meg az eredeti áramkörrel:_Link_
S ha már optocsatoló... A vezérlést és a teljesítmény elektronika GND-it szét lehetne választani. Egyszerűsödne a nyákterv és átláthatóbb is lenne.
(#) pgazso válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ezen az eredeti rajzon van egy kis visszajelző led, ami nem tudom mire szolgál. Erre nekem nincs szükségem. De ha fontos rá, akkor persze elfér.
(#) pgazso válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
A vezérlést nem a 3-as csatlakozókról kapja a panel? Én ezt úgy képzeltem el, hogy a "Power" csokin megkapja a panel a 12V-ot, amit az arduino vezérel és a hosszú 8-as csokin (4x2) megkapják a már vezérelt feszültséget a ledszalagok (vagy épp ami rá van kötve). Ez így reális?
(#) kaqkk válasza pgazso hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Itt van átrendezve 8 as csokival ... a páros csatik a led kivezetések a 8 as csoki a 4 bemenet és 4 gnd a kettes csoki meg a ledtáp

mosfet4x.brd
    
Következő: »»   120 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem