Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   473 / 607
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Kösziszépen!
(#) kolbika hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Üdvözletem az Hölgyeknek Uraknak!
Szeretnék építeni egy D-Class erősítőt.Tudnátok információt adni hogy melyik IC-k igazán jók?És szóba jöhetnének? Csöves párti vagyok de a hifiből hiányzik egy bitangabb, digitális. Szeretnék jó minőségűt készíteni, és nehéz választani. Vaktában nem szeretnék építeni. Esetleg ha kapcsolása van valakinek?, nyákterve , kérem ossza meg velem.

Előre is köszönök minden segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) kolbika hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Melyik a jobb kapcsolás szerintetek?

1.png

2.jpg
   
(#) zotya1983 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia!Az a stab ic pontosan jó kell legyen,az adatlapja szerint kötöttem be V in 3 dik láb,v out 1 láb. v in - ágban out a panelen ez a +ág, az ic t ki be szedegedtem megsínylette a tok de ez lényegtelen AMS1085CT a stab ic azt hiszem 15 voltos változat.Szerintem halott az ic gyárilag,majd veszek bele újat.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
A középső nem a kimenete v-in 3mas láb, v out: második láb,tehát jól van kötve. Mert 15 voltról le is esik fixen 12 voltra.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
De lehet hogy elnéztem valamit... Itt a gnd nek van egyáltalán jelentőssége? Mert magára a panelre nem tettek gnd t.
(#) promise válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia!
A stabilizátor adatlapját megnézve,a Te általad használt IC kimeneti feszültségét két ellenállással be kellene állítanod.
Fix kimenetűből max. 5V-os van az adatlap szerint.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) Macken válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Köszi a rajzot, ezzel gyakorlatilag bármilyen végfokot át lehet akkor alakítani. Nekem 3 utas aktív rendszerhez kell.
Még egyszer köszi.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Idézet:
„A középső nem a kimenete...”

Mellékletem azt az adatlap részletet, amit te tettél fel. Ezen a középső a kimenet.
(#) reloop válasza kolbika hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia! Csudára elnézted a téma címét.
(#) olahtamas hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Hello mindenkinek!
Sikerült végre befejeznem a múlt héten a TDA hid párosomat. Eddig nagyon szépen szól, minimális alapzaja van még teljes poti végállásban is. szabadkézzel nyugodtan meg lehet fogni a hűtőbordát fél óra "kínozás" után is, max kéz melegre melegszik fel. (persze erről 2 ventilátor gondoskodik)

CAM01942.jpg
    
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia! Gratulálok! A múltkori panel problémáját hogyan oldottad meg?
(#) Inhouse válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Hova van kötve a test, ha nem állítható? Ha pedig állítható, akkor hol van az ellenállásosztó?
Milyen 15V? 5V-os belőle a legnagyobb.
Milyen 12V? A múltkor azt írtad, hogy leesik a feszültség 2V-ra.
Minek ez az IC a panel elé? Mekkora feszültségről üzemelne a hangszínszabályozó panel?
A másik vezetékre egy + jel van ragasztva, az néz ki a panel szerint is a + bemenetnek, ezek szerint az IC-t a rossz bekötés mellett még ráadásul a test ágba kötötted.
A dióda a rajz szerint a ki és a bemenet közé van kötve, nálad ez az IC-nek csak az egyik pontjával érintkezik.
Egy ilyen egyszerű dolgon ennyi hibát véteni külön művészet.
Írj légyszíves érthetően és helyesen! Valamint válaszolj a kérdésekre!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Ki lett cserélve mind a 2 IC egyszerre, utánna pedig alulról megvilágítottam, és minden felesleges dolgot ami nem kellett lepucoltam majd a vezető rétegeket áthuztam forrasztóónnal. összeraktam és elsőre indult.
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Látom belejössz
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Az utóbbi évben rengeteg tapasztalatot szereztem az oldalról. Sokat segített!
(#) reloop válasza kolbika hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Értem már a kérdés hátterét. Itt egy jól dokumentált integrált áramkör. Előre bocsájtom korántsem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik.
(#) zotya1983 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Elnézést mindenkitől,tényleg nem jól kötöttem be a stab ic t,egyébként a kapcsolásra 12volt +-kell adatlap szerint.A táp pedíg +- 12volt dc stabil! dvd játszó kapcsitápjáról.Erről adom neki a delejt.Így ha hazaértem viszek magammal új ic t mert ez semmi jelet nem mutatott hogy indulna..
(#) furko válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 28, 2014 / 1
 
Idézet:
„Erről adom neki a delejt”

A delej valójában mágnesességet jelent.
(#) zotya1983 válasza furko hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Jólvan na ,így egyszerűbb Amúgy indahouse nem értelek,a panelen azt írtad rossz csatira kötöttem a tápot,nos ez lehetetlen ott van a +- jelzés ide jön a táp ,kimenetnél gnd l. R, bemenet l r. Gnd.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) lukacsp válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Boccs, de P3, P7 milyen célból van ebben a kapcsolásban?
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia! A téma indulásakor került be ez a rajz Bővebben: Link.
Egy adott összeállításnál talán zajminimumot lehet vele keresni.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Mióta lehet kapni a boltban 1% ellenállásokat, azóta szerintem legjobb ha egy ilyen kapcsolásban minden ellenállás azonos értékű. Akkor biztosan nem lehet elrontani a CMRR-t, ami a szimmetrikus jeltovábbítású rendszerek legfőbb erénye.
(#) Inhouse válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nem vagyok indahouse.
Ha 12V kell a panelnek, és ennyit ad a tápod, minek közé egy stab IC? Nem beszélve róla, hogy a DVD tápja már valószínűleg stabil, legalábbis annyira, hogy egy előerősítő panel nem fogja elhúzni a tápfeszt. Ráadásul nem stabilizálhatsz ugyanakkora feszültséget, mint ami szeretnél kapni. A stab IC előtt minimum 1-1,5V-al nagyobb feszültség kell, hogy működjön, és ez még a low drop-os, a többinek ennél több kell.
A képen mit beraktál a dióda felőli vezetéken egy cimkén + szerepel, a panel a csokinál is ezt mutatja. Viszont a satb IC-t a másik pont elé kötötted, ami ezek szerint a test. A képen mi nem látjuk a + és - feliratokat, a bemenet és kimenet elkötése nem okozhat túl nagy hibát, főleg nem számít, ha a tápot már nem kap rendesen.
Írtál már 15, 12 és 2V-ot is...jó lenne pontosítani, elolvasni amit írunk és válaszolni rá tételesen. Egyéb esetben nem tudunk segíteni, ha te csak azt hajtogatod, hogy minden rendben, csak nem működik. Közben meg látszik, hogy nem vagy a helyzet magaslatán (végre elfogadtad, hogy a bekötés rossz). Nincs ezzel gond, ha tudunk segítünk, csak ebben neked is közre kell működnöd.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Akárhogyan is, ez a stabilizátor ic felesleges és indokolatlan egy már eleve stabilizált tápnál.
Másrészt meg nem is jó erre a célra mivel 5voltos a kimenete, a kapcsolásnak pedíg +- 12 volt kell.Hamarosan felteszem a képet melyik kapcsolásról is van szó.
(#) zotya1983 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Jó ezen már túl léptem Mindegy hogyan és milyen módon kötöm be, ha csak simán +- 12 voltot kap a tápegységről akkor vagy melegszik mint az állat és torzít serceg (mást nem csinál).Vagy meg sem mukkanik, ezért gyanítom hogy elejétől fogva hiábavaló a kísérletezgetés minden módon kipróbáltam de nem indul rendesen az ic.
(#) promise válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nem tudom,jól olvasom-e: Te +/-, szimmetrikus 12V-ot adsz az áramkörnek?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 2
 
Szia! Kénytelen vagyok szóvá tenni, hogy ez a TDA7294 témája. A kérdésed ide való.
(#) Kovidivi válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
Az a baj az elektronikában, hogy 1 táplálási megoldás van csak, amikor jól működik egy kapcsolás. Minden más bekötés tönkreteszi azt azonnal.
(#) zotya1983 válasza promise hozzászólására (») Márc 1, 2014 1 / 1
 
Ez az a kit, miért nem jó a +/- szimmetrikus táp neki? az adatlapjára pontosan ez van írva. Reloop rendben!
Következő: »»   473 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem