Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hiraga erősitő
 
Témaindító: pcmaster90, idő: Máj 27, 2013
Lapozás: OK   7 / 33
(#) violin válasza zimi1991 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Az sajnos nincs....eredetileg egy hordozható cucchoz csinálták,ami megy hálózatról és akkumulátorról is. De nekem csak az akkus rész kellett,úgyhogy a hálózati részt lehagyták a panelről.
(#) viktorka0011 hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Sziasztok
Megtudja nekem mondani valaki hogy, Hiraga Le Monstre 8W-nál az R3,R4-nél milyen értékű potinak kell lennie?
(#) zimi1991 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Szia!
Azt a potit csak akkor kell betenned ha nem stimmelnek a bétáid, hogy utánna tudj állítani...
Ha válogattad a tranyókat akkor hidald át ha meg nem akkor 1K-s precíz potit tegyél be...
(#) CIROKL válasza zimi1991 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ne vezessük félre , a trimerek kellenek oda ! Hozzáértőnek nem kell de aki nem ért hozzá azt félre lehet vezetni , nézzünk utána az N és a P csatornás tranzisztorok bétája fényévekre vannak egymástól ezekből szinte lehetetlen összeszedni közel egyformákat , sőtt nem is lehet!
(#) dk1 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Milyen minimum kritérium van meghajtó bétára? Kb. 250 darabból tudtam kihozni 225-227 közötti NPN-PNP párokat BC546-547 tipusokból. Kicsit kevésnek érzem a 225-öt, de így marad. Ezt a rémálmot nem csinálom végig megint...
(#) CIROKL válasza dk1 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Na igen 250 darab nem kevés mennyiség ! Feltételezem végtranzisztort nem fogsz venni ennyit vagy ettől többet az esetleges válogatáshoz.
Ez az egyik dolog a másik viszont mint irtam a P csatornás mindig nagyságrendekkel több béta , tehát ha azt szeretnénk hogy közel azonos legyen az N illetve a P akkor magyarul a P csatornás tranzisztorok közül a gyenge példányokat kell kiszedni na itt a másik amiért nem és nem ...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) dk1 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Igen, ezért lett ennyi a béta. Ezek voltak a legjobb n-esek. Viszont az p-sek közül nehéz volt találni ennyire rosszat.
Szóval szerinted megfelelő a kapcsoláshoz ez a 225 körüli érték meghajtóknak?
(#) viktorka0011 hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Sikerült megépítenem a 8w-os Hiragát,a hangjával megvagyok elégedve pedig csak 120.000mf puffert használtam és nem válogattam a tranyokat(semmi zaj nincs rajt).Nekem Úgy állt be a nyugalmi áram(550mA áganként) hogy a R3-R3 ellenállás helyét rövidre zártam és egy-egy 500ohm trimer van mellette.Kicsit a kimeneti offset-tel bajba vagyok mindig elmászkál 100mV-os tartományba.
(#) reloop válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 6, 2014 / 1
 
Az offset kordában tartására montíroztam egy rajzot: Bővebben: Link
(#) viktorka0011 válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Köszi és milyen tartományba kéne megmaradnia ami már elfogadható?
(#) reloop válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
A ±100mV szerintem elfogadható.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) viktorka0011 válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Akkor nem vagyok olyan nagy bajba kb. 0-100mv mozog folyamatosan ha már minden meleg.
(#) violin válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Közös bordán vannak a tranyók...? Mármint a meghajtók és a végek...
Ha jól össze van lőve...akkor melegen pár mV a DC....és nem nagyon mászkál...
(#) viktorka0011 válasza violin hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Igen egy bordán bordán vannak most besikerült kb.+-20mv ugrálásra.Csak az nem hagy nyugodni,hogy mért kell folyamatosan ingadoznia ebben a tartományba.
(#) violin válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
A tápfesz nem ingadozik....?
(#) viktorka0011 válasza violin hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Multival mérhetően nem,de most vettem észre hogy, a diódahíd eléggé melegszik majd kicserélem nagyobbra lehet az a gond.
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ez a dc szervó dolog működik a nagy hiragánál is?
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ez egy negatív visszacsatolás, bármely erősítőkapcsolással összehozható.
(#) violin hozzászólása Márc 30, 2014 /
 
Haladok a hűtőborda kimarásával. Lassacskán bekerült a táp,a segédtáp és a ventilátor vezérlés is....
A Fet-ek 10mm-es alutömbjének is kimartam a helyét.

DSC_1161.jpg
    
(#) dk1 válasza violin hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Ez valami Nokia Ultrasite TRX háza volt valamikor?
(#) violin válasza dk1 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Majdnem.... ....egy 1,7kW-os távközlési tápegység lakott benne....de nem Nokia gyártmány.
Vagy árulták Nokia felirattal is....
(#) dk1 válasza violin hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Igen, árulták. PWSA volt a neve Talán az Eltek gyártotta, de megesküdni nem mernék...
(#) violin válasza dk1 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Valami olyasmi....de mindegy is.Nekem az a lényeg,hogy a hűtőfelület elegendő legyen a 60W-os A-osztálynak....
(#) Agépész hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Sziasztok!

A 8W-os Hiraga milyen hangszórót "szeret"? Impedancia, érzékenység, stb... Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.
Köszöönm előre is.
(#) pcmaster90 válasza Agépész hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Nagy érzékenységű ,kis teljesitményű szélessávú hangsugárzókat kedveli szerintem a legjobban ,hogy egy kettőt emlitsek közülük: Fostex vagy Sonido ha már minőségről beszélünk.
(#) saba hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Sziasztok! Próbálta már valaki a kimenő tranyókat MOSFETekre cserélni (2SC1069+2SA1943-at pl. IRFP240-re a 2SA634+2SC5200-at pl. IRFP9240-re; az 1K-s ellenállásokat pedig 2K2 (kb.) sorban egy 1N4148-as hőstabilizáló diódával)? Hogy szól?
(#) reloop válasza saba hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
(#) saba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Valahogy így képzeltem el. A két 100k-s trimmerrel a nyugalmiáram és a nullpont is beállítható lenne (ha mégsem, akkor a két 100k-s fix ellenállást 47k-ra cserélni).
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014

hiraga.png
    
(#) zimi1991 válasza saba hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
A két vég fetet szerintem felcserélted, de nem lenne rossz ötlet feteket betenni és kevesebb tranzisztorral így javítva a hangján...
Próbáltad már pókba összerakni így?
(#) reloop válasza saba hozzászólására (») Ápr 2, 2014 1 /
 
Csiszolgasd még!

H_teszt.gif
    
Következő: »»   7 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem