Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 75
(#) andrefux válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm szépen az áramkört és a hasznos segítséget is!
Megépítettem, és működik, ahogy kell.

A táp egy normál csengőreduktor, egyenirányítóval (tehát ez a fix táp), a csengetés pedig ennek a pozitívja. (Emiatt az általad küldött rajz elejére BC337-et raktam, ez helyettesíti a rajzod szerinti nyomógombot.)

Maga a csengő áll egy hangrögzítő/lejátszó IC-ből, egy erősítőből, egy számlálóból, és -hála Neked- egy időzítőből, mely jelzi, hogy "az elmúlt 1 percben csengettek".

Holnap megpróbálom az időzítőre kötni az erősítőt, mert elegánsabb megoldás, és "üresjáratban" kb. 15-20mA -t felvesz feleslegesen.

Ha kész lesz, küldök pár fényképet róla, ha már ennyit segítettél...

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) andrefux válasza proli007 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Még egyszer köszönök mindent!
(#) poli27 hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Ezt szeretném megcsinálni,csak nem nagyon értek az elektronikához, valaki elmagyarázná ?Mennyire nehéz kivitelezni stb stb!ÍEgy rc távbn kapcsolná a világítást a kijelzőn.
(#) proli007 válasza poli27 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Hello! Nem nehéz ezt kivitelezni, de hogy a kapcsolás megfelelő-e számodra, ahhoz ismerni kell néhány dolgot.
- Mekkora tápfeszültségről működne?
- Mekkora a világítás feszültség és áramigénye?
- Milyen hosszú időt szeretnél késleltetni?
- A "signal"-al jelölt bement mire csatlakozik, vagy is mi indítja az időzítést?
üdv!
(#) poli27 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Eg spectrum dx7s távban lenne benne,Bővebben: Link
(#) proli007 válasza poli27 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Hello! Oké, de én speciel ebből nem tudok meg semmit, mert nem ismerem. A vezérlő programjában meg láthatóan benne van az időzítés. üdv!
(#) vicsys válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ennyit találtam:
Bővebben: Link
(#) usane hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Hello!

Olyan bekapcsolás késleltetőre lenne szükségem ami 5V-ról megy és nem nyomógomb-al indít hanem tápfesz rákapcsolásakor. A késleltetés 1.5-2 perc körül kellene, ugyanis ennyi idő alatt nyit ki egy szelep.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) proli007 válasza usane hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Hello! Ha a Q1 tranyóig bezárólag nézed, akkor ott a kapcsolás. üdv!
(#) usane válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Én is valami 4060-as kapcsoláson gondolkodtam.
Ez tökéletes, Köszönöm.
(#) botkaa válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem is egy üzemanyag pumpa működtetés céljából kellene egy áramkört építenem, de nekem mint zoli01 kérése esetén nem szükséges hogy egy jel kapcsolása után úgy is maradjon vagyis minden gyújtás ráadásakor 5 mp ig működtessen egy relét, proli007 kapcsolási rajzát már kinéztem magamnak, és azt szeretném kérdezni hogy akkor elég csak a olajnyomás kapcsolót és a hozzá tartozó tranyót elhagyni? Esetleg a legegyszerűbb leg kisebb helyen elférő kapcsolás megrajzolásában segítenétek.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza botkaa hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Hello! Ha így van, lehet egyszerűsíteni. De ha a "kapcsolás alatt" a nyáktervet gondoltad, akkor minimum ismerni kell a reléd típusát, áramfelvételét.. üdv!
(#) botkaa válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, nem ez pont jó, mert azon agyalok ezt úgy csinálom meg hogy a régi relé csatlakozói által egy közbetétet csinálok amibe egy másik ugyan olyan megy és így áthidalva a probléma.Most majd elkérek egy mintát megnézni a méreteket. Akkor viszont ha azok meglesznek egy nyákterv jól jönne hogy legyen a panel.
(#) motorload hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Hello mindenkinek! Segítséget kérnék. Egy 12v-os relét szeretnék késleltetve indítani az autómban. Gyújtás ráadás utan kb 20-30 mp után kellene behúznia és húzva maradni. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza botkaa hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Hello! OKÉ! De nem tudtuk meg a relé típusát, behúzóáramát. Vagy azt sem, hogy most a régi relét fogod ezzel kapcsolni, (vagy is az nem lenne a nyákon) vagy külön relével a régi relét vagy mi.. üdv!
(#) proli007 válasza motorload hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Hello! Használhatod a kettővel feljebbi kapcsolást, csak dióda-ellenállás kombót fel kell cserélni a C1 kondival. (C1 alulra, dióda-ellenállás felülre) Természetesen a C1-R1 értékét az időzítésnek megfelelően kell megválasztani. Pld. 220µF-100..150k. üdv!
(#) rufika hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Üdv! Keresek olyan egyszerű áramkört ami ha kap egy működtető jelet akkor el kezd visszafele számolni mondjuk 5 (ez lehet akár kisebb idő is ) perctől visszafele és ha újra megkapja a jelet számlálás közben akkor előröl kezdi a számlálás és ha lejár az időzítés akkor lekapcsol.
(#) proli007 válasza rufika hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Hello! Itt találsz ilyen áramkört.. üdv!
(#) rufika válasza proli007 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Kiváló köszönöm szépen !
(#) Horvath65 válasza perlaci hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia! Érdeklődöm, hogy sikerült-e meg építeni a késleltetőt? Mert valami hasonlót szeretnék én is építeni. De ezen és az előző rajzon szerintem nem működik az erősáramú rész, nincs öntartás. Sajnos nem jövök rá, hogy hogyan lehet meg oldani. Valami segéd kapcsoló kellene a főáram kapcsoló mellé. Amolyan öntartás mint a mágneskapcsolóknál használtunk. Jó lenne meg oldani, ha valakinek van ötlete kérem segítsen.
(#) papamaci199 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Üdv. Én szeretnék építeni egy olyan időzítőt amin beállítok egy időt pl 15 percet és elkezd visszafelé számolni a lejárta után pedig jelet ad ki. Egy kijelző kellene rá amin látható a visszaszámlálás óra:perc:másodperc formátumban. 9V-12V-ra kellene. 1mp-ről legalább 1 órara állítható legyen. Remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm!
(#) bence0121 hozzászólása Márc 27, 2014 /
 
Sziasztok! Szükségem lenne egy olyan időzítő kapcsolásra, ami ha a tápfeszültséget megkapta, és egy kapcsolón keresztül jelet adok neki, akkor 5-x sec-ig állítható, majd ha jelet adok neki, akkor megint visszaszámol a megadott időtartamról. Egy átemelő szivattyúhoz kellene és hát elég kezdő vagyok, remélhetőleg nagyjából érthetően fogalmaztam. Előre is KÖSZÖNÖM!
(#) proli007 válasza bence0121 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Hello! Kissé hiányos a kérdés.
- Az "5-x" mennyi idő is?
- A kapcsoló állandóan bekapcsolva marad, vagy csak egy pillanatra kapcsolod be? (Vagy is nyomógomb.) Esetleg egy másik áramkörtől kap jelet?
Mert alapból ez nem más, mint egy NE555-ös monostabil multi, amit egy nyomógombbal lehet indítani. De 555-el, legfeljebb egy percig érdemes időzíteni.
- Tápfesz? Egy időzítő rajzra vágysz, vagy egy komplett rajzra? (relé, táp,stb..)
- De ha átemelő, akkor miért nem egy úszókapcsolót használsz?
üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2014
(#) bence0121 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Helló! Egy perc bőven elég lenne, 12 vagy 24 V os lenne a betáp.
Egy pillanatra kapna jelet az úszókapcsolótól
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) proli007 válasza bence0121 hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Hello! Ha 24V a táp, akkor az IC-nek stabilizálni kell, és a relét egy tranyóval hajtani meg. üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Pld. így
(#) gerike02 hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni 555-tel egy astabil multivibrátort ez alapján, aminek T1: 0.1s, T2: 4.9s f:5Hz.
Ehhez milyen ellenállások és kondenzátorok kellenek?
(#) proli007 válasza gerike02 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Hello! Valami kis gond van. f=1/t . a t=T1+T2 Vagy is az 5sec az nem 5Hz, hanem 0,2Hz..
(#) JOJO hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Tiszteletem

Azzal a kéréssel zaklatlak benneteket. hogy segítsetek a következő időzítő el készítésében

Ad va van egy 15 perces kapcsoló óra , de nekem csak 5 percre van szükségem naponta 2-szer
előre is köszönöm
(#) proli007 válasza JOJO hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Hello! Egy megoldás pld. itt van. Az 555-ös részét nem építed meg, vagy be.
Következő: »»   43 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem