Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2280 / 3947
(#) lukacsp válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
A csatolt ábra szerinti két bekötés közül válaszd ki amelyik szimpatikusabb, és kösd be úgy.
(#) Kolti0 válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
A nagy bekarikázott M a konektorhoz menő fele ugye?
(#) qvasz2 válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Nem, az a motor rajzjele!
(#) Urbiferi válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Iron Man hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Sziasztok!

Az a kerdesem lenne,hogy miert van az hogy egyes radiokon olyan gyenge az AM vetel? van 3 digitalis autoradiom,mind egytol egyig ismert,jo marka,de egyiken sem lehet AM allomast fogni,miert van ez? Rossz az antenna? Le kell foldelni? Ez a problema,fennall masik radioknal is,csak egyetlen egy radioval tudok kielegito AM vetelt elerni,a tobbit hiaba foldelgetem,ugy sem valtozik a vetel,tudna nekem valaki tanacsot adni,mit is tegyek,vagy esetleg tonkremegy valami a radiokban esezert nem mukodik? Udv.
(#) proli007 válasza Iron Man hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Hello!
AM vétel (KH) esetén az antenna és vezetékének kapacitását, össze kell hangolni a rádió bementi körével. Valahol az előlap mögött, vagy a hátlapon található egy trimmerkondi állító csavarja. Azzal kell a vételt kb. 1200kHz könyékén a maximumra állítani. Megfelelő gyári antenna szükséges, a kábel toldása-hosszabbítása nem szerencsés. üdv!
(De nem kell egy kérdést számtalan helyen feltenni! 100 hozzászólás után,ezt már illik tudni..)
(#) Iron Man válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Nagyon szepen koszonom a valaszod,es elnezest hogy mar masodszor raktam fel a kerdest,regota nem voltam az oldalon.Udv
(#) Kolti0 válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
N és L a motor csokiján van. Vagy ott mindegy, hogy melyik, melyik?
(#) granpa válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Váltakozóáram; secko-jedno (mindegy).
(#) qvasz2 válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Az "L" a fázis, az "N" a nulla jele, de itt nincs jelentősége, felcserélve is jó.
(#) Iron Man válasza granpa hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
mit jelent ez a secko-jedno ha megkerdezhetem?
(#) erdgab válasza Iron Man hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Ott írta,azt jelenti,hogy teljesen mindegy.
(#) Iron Man válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Nem nem....az sve jedno lenne,szerbul akarta irni Na jo,ez nem tartozik a topikhoz
(#) Csupasz válasza Iron Man hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Ez szlovákul van.....Ha jól emlékszem.
(#) Iron Man válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Lehetseges nalunk szerbiaban mondjak azt hogy sve jedno,vagyis mindegy
(#) cupika97 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 8, 2014 / 2
 
Szlovákul mondjuk, všetko jedno - mindegy. Csehül azthiszem všecko jedno.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2014
(#) Sir Black hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni hogy a bldc motorok vezérlése mennyiben különbözik a sima szénkevés dc motorok vezérlésétől? Esetleg ha megtennétek hogy IC-t is írtok azt megköszönném
(#) Kolti0 hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Köszönöm a bekötéssel kapcsolatos tanácsokat. Sikerült bekötnöm, működik.
Erre viszont jöhetne valami okos ötlet, terhelés nélkül 83fok.
(#) kadarist válasza Sir Black hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Szia!
Ég és föld a kettő közti különbség. Olvasnivaló.
(#) kadarist válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Szia!
Abban biztos lehetsz, hogy nem a kapcsoló miatt ilyen meleg. A kondenzátor jól van bekötve?
(#) nedudgi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Azon rágódok, menetzárlat nem lehetséges?
(#) kadarist válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Ha szaga (füst) is van, akkor mindenképpen lehetséges.
(#) pannon hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Lehet, hogy nem jó helyre írok, ezért elnézést kérek. Vettem egy tranzisztoros rádiót, ami bekapcsolás után rögtön nagyon hangos, tehát a hangerő szabályozó potméter nem úgy szabályoz, ahogy kellene. Mit lehetne tenni, hogy halkabb legyen? Arra gondoltam, hogy talán egy ellenállás segítene, amit a hangszóró egyik ágára forrasztanék, de nem tudom, hogy jól okoskodom-e. Szeretném, ha valaki segítene. Köszönöm.
(#) Kolti0 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Nincs se füst se égésre utaló szag. Bekőtéshez én nem értek akár az is lehetséges, hogy valami el van kötve.
Képek
a bekötésről is, ha esetleg valamit. látnátok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2014
(#) vargaf válasza pannon hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Szia!
Valószínűleg a hangerő szabályozó potencióméter testre kötött lábának forrasztása vált fel, ezért nem feszültségosztóként, hanem csak soros ellenállásként működik.
Üdv.: Feri
(#) pannon válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Sajnos, nem ott van a hiba. Lehet, hogy csak én találom nagyon hangosnak a készüléket, mert nem szeretem, ha már picit állítva a hangerőt, már ordít. Egyébként egy gagyi kínai rádió, dehát csak ilyenre telt. A típusa RX-1311 itt: http://www.rovolt.ro/produs-55-colon+rx+1311
(#) nedudgi válasza pannon hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Az megteheted, hogy a potenciométer felső (nem a középső, [csúszka] és nem a földre kötött) kivezetése, és az áramkör többi része közé kötsz egy ellenállást. Értéke a potenciométer értéke, vagy nagyobb legyen. Ez a megoldás a maximális hangerőt csökkenti.
(#) ThompsoN hozzászólása Ápr 9, 2014 /
 
Sziasztok.

Egy mikrokontrollernek kellene egy másik áramkörben kapcsolni (DC), de úgy, hogy nem tudom, hogy melyik a pozitív és melyik a föld. A legegyszerűbb a relé lenne, de az ide lassú és sokat fogyaszt.
Arra gondoltam, hogy optotriakkal meg lehetne oldani. Erről szeretném a véleményeteket kérni.

Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2014
(#) proli007 válasza ThompsoN hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Hello! Neked jó, mert Te csak azt nem tudod, hogy "melyik a pozitív és a föld". Mi meg azt sem, hogy mekkora feszültséget-áramot kell kapcsolni, mekkora feszültség veszteség mellett. De egy triac-al, csak bekapcsolni lehet az egyenáramot, ki nem!.. Nézz utána a működésének. üdv!
(#) nedudgi válasza ThompsoN hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
A lassú igen relatív fogalom, erről csak akkor lehet nyilatkozni, ha ismerjük a felhasználást.
A "sokat fogyaszt" kijelentés vitatható. Egyenáram kapcsolására a triak csak akkor használható, ha örökké tartó, folyamatos terhelésed van, amit a táp megszüntetésével lehet kikapcsolni. Jelfogó létezik olyan kivitelben, ami csak állapotváltáskor igényel energiát.
Az optocsatoló teljesen kivezérelve folyamatosan igényli a 10-20mA áramot. A jelfogó fogyasztását lehet csökkenteni úgy, hogy egy kondenzátort kötsz sorba a tekerccsel, így csak a minimális tartó áramot kell biztosítani egy ellenálláson keresztül, ez viszont a jelfogótól függ.
Ha a két áramkör tápja és földje független, akkor egy diódahíddal (praktikusan schottky) polaritásfüggetlen kapcsolásod lehet MOSFET, vagy tranzisztor alkalmazásával.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2014
Következő: »»   2280 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem