Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   398 / 562
(#) Tubi56 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Így van! Esetleg helyette jó az Irfd 014 vagy irfd110
(#) zbartalos válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Sziasztok! Elnézést én fejeztem rosszul ki magam. Az IGBT Gate kisütő körében van az IRF630. Mikor neki álltam akkor 2db rajz is volt fent itt a fórumon. Az egyikben az IBGT-k G-jére 0R5 ellenállások voltak kötve, a másikon mindegyik g-re 4R7 van kötve. Ezen kívül az egyiknél IRFD120 volt a kisütő a másikban IRF630. És ennek volt a 2k a g-jén. Ezt tudnám 2k2-el kiváltani, mert sajna más most nincs a közelben. Tudnák rendelni, de sajna min. 100db mennyiségben lehet.
Üdv.: Zoli

hegesztő.gif
    
(#) GPeti1977 válasza zbartalos hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Az IRF melegedni fog mivel magas a küszöbfeszültsége így lehet az igbt gate sem süti k addig még az igbt teljesen le nem zár ami tönkremenetelét is okozhatja. Logic level fet is jo oda. Én IRLD024 használok 220 ohm gate ellenállással meg a Gate source között 9.1V zener mármint a FETen mert ennek ugs max. 10V.
(#) Dozis hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudom volt már téma hogy a zománc huzalról milyen módszerrel a legegyszerűbb eltávolítani a lakkot de most tartok ennél a lépésnél és nem tudom hogy is csináljam és nem találom a fórumban.
Valaki segítene?
(#) GPeti1977 válasza zbartalos hozzászólására (») Ápr 12, 2014 / 1
 
Azért lehet jó lesz az IRF630 2,2 kohm ellenállással, most megnéztem a küszöb feszültsége 5Volt az IRFD120-nak, 6Volt az IRF630-nak a HGTG IGBT-nek pedig 8Volt. A rajzon azért van 2kohm mert orosz rajz alapján készült és ott az alkatrészek értékei nem az a sorozat szerint vannak szabványosítva mint a világ többi részén.
(#) granpa válasza Dozis hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Pedig itt is, meg a "Kapcs.ü.táp 230V-ról" témában is sokat foglalkoztak vele (nem tudom merre van). Vastagabb (>0.2) felett leégetés, csiszolás (macerás); Kalmopyrines ónozás (büdös), stb. Igazán jó megoldás a forrasztható lakkos huzal (nincs mindig kéznél ).
(#) dara válasza Dozis hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Össze fogsz 8-10 szálat,és egyszerre kapirgálod.10-20 perc alatt meg van az egész.Mindig a könnyebb út,de nem a legjobb.Fél óra alatt neked is kész lenne.
(#) erdgab válasza Dozis hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Mint az orosz kolléga csinálta,az összefogott sodratot fúrógépbe fogott drótkoronggal tisztította.
(#) erdgab válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 / 1
 
Idézet:
„Azért lehet jó lesz az IRF630 2,2 kohm ellenállással”

Biztos,hogy jó lesz,azóta is megy az a gép.A 2k ellenállás is könnyen megoldható,ha kell 2 db. 1k- ból.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Neki álltam ennek a gépnek a meg építéséhez.Úgy mond lemásoltam a nyák tervet,de jó lenne ha többen átnéznék,mivel a saját hibámat a legnehezebb észre venni.A lágy indítás rész le maradt,mivel a nyákom 270cm.Az egy másik panelen lesz a táp egyenirányítással.A nagy fesz gyújtás,gáz szabályzás megint külön panelen lesz,azt is rajzolom majd.Nézzétek át.
(#) Bassmester válasza Dozis hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Én úgy csinálom, hogy gázlángon szenesre égetem a legyezőszerűen szétterített sodratot, majd gyorsan amíg ki nem hűl belemártom egy kupaknyi sósavba, ezt ha szükséges 1-2 szer megismétlem. Egyszerű és hatásos módszer, de a sósavval vigyázz!
(#) _BiG_ válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
A sósav nem jó, mert további korróziót okoz!
Denszeszbe mártsd, az is lerobbantja a pörkölt szigetelést, de legfeljebb arra kell vigyázni, hogy ne égesd le a hajad
(#) Bassmester válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Nálam még nem volt gond vele, de a forrasztóvíz néven kapható lötty is nagyon jó.
A hajamat már nem kell féltenem
(#) (Felhasználó 46585) válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Nem igazán jó, mert a forrasztóvíz úgy készül, hogy sósavban annyi horganyt oldanak fel, amennyit felold. Tehát ebben is sósav van és nem biztos, hogy nem marad valamennyi a szálak között. Esetleg le lehet utánna mosni, panelekbe így forrasztom be az anyákat. Persze, azt künnyű lemosni.
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
A legolcsóbb és legjobb pedig a RO-55 (rozsdaoldó, foszforsav). Sósavat szerintem nem szabad a réz forrasztásához használni, tapasztalatom szerint több kárt csinál mint hasznot. Egyébként ujjnyi vastag (mondjuk hegesztő munkakábel), kellőképpen oxidos réz sodratot nekem még mással nem is sikerült megforrasztani, csak a rozsdaoldóval. Horganyzott lemezek forrasztása esetén is ég és föld a különbség a sósavhoz képest.
(#) zbartalos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Köszönöm Neked is és Gpetinek is a segítséget. Akkor marad az IRF630. Rendeltem 2k-s ellenállást (100db - 300huf). Marad pár db tartalékban Miközben próbáltam paneldarabra készíteni IRFD120, hogy betudjam tenni az IRF630 helyére még 1 hibát is találtam Még egy kérdés. Kell hűtés az IRF630-ra? Köszönöm a segítséget.
Üdv.: Zoli.
(#) erdgab válasza zbartalos hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Idézet:
„Kell hűtés az IRF630-ra?”

Nem,nem melegedhet.
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Na ezt majd kipróbálom. Remélem még kapható, mert az utóbbi időkben egy rakás vegyszert letiltott az eu.
Gate trafónak megfelel egy légmagos X formájú fazékmag? Nem találtam itthon semmi mást ami szóba jöhetne, gyűrűvel szerettem volna csinálni, de csak különféle sárga porvasaim vannak, meg T106-2. Van 4 centis M2TN-C gyűrűm is, de gondolom az durva túlzás lenne ide.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) dara válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Ha már itt vagyunk,nem néznétek a rajzomra?Rajta van a nagyfesz és a gáz szabályzás az 1.es panelen.

awi heg.lay6
    
(#) ati790731 válasza dara hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Nem tudom megnyitni a lay6, file-t!
Mivel nyílik?
(#) ati790731 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Az RO-55-el mi a menete a dolognak!
(#) granpa válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Akarod írni 'légréses'; finom papíron kicsiszolod a légrést, ha megvan kb. 50mm2 a keresztmetszete. Milyen minőség? A T106-2 milyen? A 4cm-es tényleg sok.
(#) dara válasza ati790731 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Hát lay6-tal.Sprint Layout6.0-val.
(#) ati790731 válasza dara hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Gondoltam, de hogyan lehet hozzá jutni?
Az 5-ös verzió van nekem, de a 6-os-t nem tudtam még leszedni, pedig próbáltam.
(#) _BiG_ válasza ati790731 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Lemented valahova, átnevezed a ex_-t exe-re és hozzárendeled a lay kiterjesztéshez.
Egészségedre.

Melléklet: Sprint-Layout60_Viewer_HU
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) ati790731 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Köszi szépen!
Segítenél abban, hogy , hogyan tudom átnevezni W7-en.
(#) Bassmester válasza granpa hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Igen, légrésest akartam írni
A T106-2 Tali bétés gyűrűmag, alacsony Al értékű.
D-oszt. végfokhoz van, nem hinném hogy jó ide.
A Lomex vagy a TME kínálatából tud valaki ajánlani gate-trafónak való magot?
Esetleg kisebb pc-tápos mag jó lehet?
(#) dara válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
E 20 mind a kettőnél.
(#) Madand51 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
Lomex kínálatából:

FERRIT GYÜRÜ D=19.8x 9.5x15.5mm TN19/11/15-3E25 (PCH) ł [50-01-37]

Régebben itt ajánlották, kipróbáltam, tökéletes. Az ára is (kb. egy százas). A Colt és a Cseh hegesztőnél is ezt használtam.
(#) Bassmester válasza Madand51 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Köszi! Most készülök rendelni ezt-azt...
Következő: »»   398 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem