Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos fűnyíró probléma
 
Témaindító: Vadmagyar, idő: Jún 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 24
(#) rockersrac válasza silentfrog hozzászólására (») Jan 24, 2014 / 1
 
Ha előtétet/elektronikát cserélsz a csővel együtt, akkor lehet. Egyéb esetben nem javallott.
(#) silentfrog válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Köszönöm a választ.
Ha mégis vennék hozzá mondjuk egy 24 illetve 18 wattosat akkor a fénycsövek bánnák idejekorán elhaláloznának? A 18 wattos hamarabb a 24 wattos később?
Sajnos elkapkodtam a vásárlást ,volt 2X15wattos T8-at fogadó lámpa is de a 30 wattal a 1800 lumen kevésnek tűnt hisz ez elméletileg 36 wattal 2900 lumenes.
Ez meg sok!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) rockersrac válasza silentfrog hozzászólására (») Jan 24, 2014 / 1
 
Javaslom inkább 2x18W-ra megcsinálni, két független lámpával. Így ha sok a fény, akkor lejjebb lehet kapcsolni, vagy meg lehet oldani 2db 11W kompaktfénycső, 3db előtéttel. És akkor még jobb lesz, mert kisebb a hely igényük!
(#) silentfrog válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Akkor nem variálok vagy átalakíttatom /én ehhez nem értek / vagy megy bele az eredeti 36 wattos.

Mennyibe kerülhet ha át akarom alakíttatni az anyagköltség? / Ma hozta a postás a lámpát 8 napig vissza tudom küldeni élve az elállás jogával/
(#) rockersrac válasza silentfrog hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Nos ez jó kérdés, nem tudom. Sok ismeretlenes a dolog, de egyébként olyan 3-5000ft a max amit saccolok.
(#) silentfrog válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segítséged!
(#) makrai attila hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Üdv. mindenkinek. Attila vagyok.
Van egy MOTODUX német fűnyiróm és az a problémám,hogy nem tekeri vissza a kábelt amit menet közben leteker,mivel ennek elvileg ahogy húzom vissza a gépet autómatikusan fel kellene csévélnie a vezetéket. Az indítás pillanatában működik de 2 mp. után már nem működik. Ki tud segíteni????
(#) zolika60 válasza makrai attila hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Nem tudom hogyan működik, de szétszerelném és megnézném a helyedben. Nem lehet egy atomreaktor bonyolultságú.
(#) makrai attila hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Köszi de lehet,hogy tényleg az.Úgy működik,hogy a tengely valami módon rögzitve van a fűnyíró aljához ée forgatja a pengét, de a villanymotor háza külön forog és az tekeri fel a vezetéket, ha tekerné.Tehát ez úgy néz ki min mikor egy villanymotor tengelye is forog meg az állórész is forog.Ilyetmég én sem láttam.
(#) zolika60 válasza makrai attila hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Tegyél fel róla képet, hátha okosabbak leszünk.
(#) miti50 hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
sziasztok...tavaly óta először akartam füvet vágni, a gép indul de lassan dorog,nem pörög fel, és viszonylag kattog..ez kondi baj lehet??? hogy lehet letesztelni h az e a rossz???
üdv! köszönöm
(#) zolika60 válasza miti50 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Először nézd meg, szabadon forog-e a kés. A kondit cserével tudod tesztelni, ha nincs kapacitásmérőd.
(#) mindenes válasza miti50 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Először is szét kéne bontani mert ez így bármi lehet. Ha lassan de forog szóba jöhet a fék hibálya is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) miti50 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
forog könnyen , nem is lóg a tengely...az nincs,mármint mérőm
(#) miti50 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
fék?? az hol van,hogy működik??nem is tudtam ilyen is a fűnyírókban..de kattog is,,,régen is így indult tudom,csak még eddig mindig bepörgött pár msp alatt, de most nem hajlandó.. meg a kondit kikötöttem és ugyan úgy működik...
(#) miti50 válasza miti50 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
meg nem jön le az a műanyag hűtőtárcsa az aljáról,félek h szét * így meg nem lehet kiemelni a motort...
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) mindenes válasza miti50 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Szia! Induláskor felpörög rendesen vagy már akkor is nehezen? A helyesírásra vigyázza fórumon, főleg a mondat eleji nagybetűkre, ezek hiánya itt nem megengedett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) mindenes válasza miti50 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
A kondit ne kösd ki míg nem biztos a hiba.A motorhoz többnyire felülről a burkolatot tartó néhány csavar eltávolításával lehet hozzájutni. A motor alsó vagy felső tengelyén szokott lenni egy tárcsa amit leálláskor egy fékező kar leállít.
(#) miti50 hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
másik kondival is ugyan olyan....féket se látok ezen,, valami tekercs baja lehet??
(#) proba válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
A fékkel az a baj, a motor mágneses tere iktatja ki, tehát elég nehéz szétválasztani a kettőt.Ha a hosszú állásba romlott el, akkor csapágy,de szerintem inkább motor hiba .Próbálkozz egy ohm mérővel: a motor tekercsnek 3 vége van, kettő a 230 felé, egy meg a kondi felé.Mindhárom vég ellenállását leméred egymáshoz képest. Ezek vagy teljesen egyformák, vagy kettő összege kiadja a harmadikat. Ha ezek a feltételek nem állnak, akkor szinte biztos a motorhiba.
(#) zolika60 válasza miti50 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Ha kézzel meglököd a pengét és úgy indítod felpörög? Persze ésszel nehogy a kezed vágja el. Tehát a hátára fordítod megforgatod kézzel a pengét és aztán kapcsolod be.
(#) miti50 válasza proba hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Köszi,holnap megpróbálom...
üdv!
(#) miti50 hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Hát szétszedtem, a fék behúz,sőt még áramtalanítva sem működik, nem fog semmit. de mintha működés közbe az adná a kattogó hangot,behúz de remeg-kocog a helyén....
4 vezeték jön a tekercstől,1 és 5 ohm között van az ellenállásuk,cserélgetve mérve..
ahogy itt olvasgattam ezekbe két tekercs van???-hasonló hibát okozhat ha menetzárlatos a segédtekercs????Budapesten tekercselőt nem tud valaki?? déli része...
üdv!
(#) mindenes válasza proba hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ez igy van, viszont a 4-5 hónap megteszi a hatását (korrózió), nem beszélve a lerakódott portól, piszoktól. Egyszóval a fék hibálya* simán szóbajöhet még.

Jajj!* hibája!
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) yossarian78 hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy Flymo Re370 fűnyírónk van.
Elindul, szépen felpörög, de amint vágnia kell a füvet rögtön leáll. Semmi erő nincs benne.
Kondicserén már túl vagyok, nem segített.
Mi lehet a baja?
(#) sun hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Segítséget kérnék tudom nem ide tartozik de biztos van aki tud közületek megoldást elektromos fűnyíró a motor alján egy kuplung vagy fék szerű valami de csak lefogja a gépet mi célt szolgálhat?
A csapágy felett van egy rugó és egy lemez.
Kérem segítségeteket.
(#) pont válasza sun hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ha az amire így látatlanban gondolni lehet, akkor egy fék, ami meggátolja, hogy a leállítás után még " órákig" forogjon a kés.
(#) VIM válasza sun hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia! Sajnos szét kell hozzá szedni a motort, hogy ezt a féktárcsát leszereld a helyérő, mert a motorpajzsban lévő fékbetétek kiesnek és a darabjai okozhatnak problémát. A pajzsokat jelöld össze és azután szedd szét a motort és a féktárcsa előtt lévő csapágyat le kell húzni a tengelyről. Ha ezt nem akarod megejteni, akkor szükségmegoldásként a csapágy és a féktárcsa közé tekerj annyi vastagabb zsineget amennyi távol tartja a tárcsát a motorpajzstól a rugó ellenében és így tudod használni csak nem lesz fék a gépen ami így különös figyelmet igényel munka közben.
(#) sun válasza VIM hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Levettem a féket megnézettem a kondenzátort de továbbra is búg a motor mintha nem tudná merre kell elindulnia lehet hogy zárlat?
(#) robis01 hozzászólása Máj 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Fűnyíró vásárlás előtt állok. Csak egy kérdésem lenne. Létezik olyan hogy 3 fázisú fűnyíró? Csak azért érdekel mert jó lenne a nagyobb teljesítmény a nagy telekhez.
Következő: »»   5 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem