Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   195 / 360
(#) Bakman hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
PIC 18F2620. Ha a Chip beállításaiban az "Extend CPU Enable" opciót engedélyezem, a program nem fut helyesen a valóságban (szimulációban persze igen). Ez normális?
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Úgy tűnik, igen: Matrix fórum.
(#) Szamy hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Üdv!
Kérnék pár ötletet, mi lehet a gond:
(18f8720). A0- ra van kötve egy analóg szenzor. Már kínomban lecseréltem egy potira, de a hiba maradt ugyanaz: +-20-25 értéket ugrál a mért ADC érték (a potit nem mozgatom!). Próbáltam kondizni, de miután ránéztem szkóppal, kiderült a Pic bolondozik,ugyanis ha 100k -val lekötöm testre a bemenetet, valami logikátlan zaj jön ki. Megnéztem , a többi analóg lábon is ugyanez a helyzet. Ha a program elején bemenetnek konfigurálom, ugyanúgy nincs változás, össze-vissza mér.
(#) kaqkk válasza Szamy hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
A referencia bemenetet használod? Ha nem akkor valószínű hogy a tápfeszültséged zajos (abból képzi a pic a referenciát) A másik probléma a100K lehet 10k nál nagyobb ellenállást nem használunk a pic bemenetén, éppen a zavarérzékenység csökkentése végett...
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) Szamy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
14 darab 100n van a panelen ( az 5V-on), ebből 3 közvetlenül a Pic alatt, 2db az AVDD-AVSS lábakon közvetlenül a pic mellett. A tápot használom referenciának. A 100K csak a szkóp idejére került a bemenetre, csak, hogy lássam melyik oldalon van a hiba...az viszont sajnos egy 1 kOhm-os potival is jelen van. Mindenesetre akkor küzdök kicsit a táppal, hátha... csak gondoltam, esetleg valami a konfiggal van eltolva.
(#) kaqkk válasza Szamy hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Nem kell annyi 100n -s ! Egy a vdd-vss közé közvetlenül a pic mellé és egy a stab bemenetére + egy 470mikrós elkó,szintén a stab elé. Nálam már akkor hülyeségeket csinált a pic amikor 2db 100n volt rajta... Az analóg szenzor hogyan van rákötve a bemenetre?jó lenne egy kapcsirajz hogy lássuk mi lehet a bibi
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) Szamy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Hááát, leszedhetek párat...
(#) kaqkk válasza Szamy hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Van miből...
(#) Szamy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Sajnos, úgy tűnik, igényli. Kipróbáltam: ha 1 marad a pic mellett, egy pedig kicsit távolabb (az egy másik pic mellett) +1 a stab mellett, akkor folyamatosan resetel.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) kaqkk válasza Szamy hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Akkor valami nem kerek a nyákon,az mclr láb fel van húzva + ra 1k val??
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) Szamy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
4,7k- val, de a kapcsolás működik, csak az analóg méréssel van a gond.
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Így tudtam én is, de mivel nekem már nincs ötletem, így nem vitatkoztam...
(#) madazg77 válasza Szamy hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia.

Milyen tápegységről használod? Ha esetleg mobil töltőről akkor azt tud zavart csinálni.

Üdv.
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Az a gond, hogy ezt a pic-et még eddig nem használtam, tehát nem tenném tűzbe a kezem, hogy nem e esetleg a FC. konfigol valamit rosszul. Viszont a panelen van 2 kapcstáp is (300kHz-en ketyegnek), ez is lehet gond, bár kellő távolságra vannak+ rommá szűrtem minden tápot -elvileg. Még egy kicsit kínlódok vele, aztán ha nincs meg az ok, akkor inkább ráakasztok egy DS1820-at. (készültem, mert a jelenlegi szenzort az A0-ra terveztem).
(#) Szamy válasza madazg77 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Zselés akkuról , tehát ez is kizárva... .
Az 5V -on csak ez a pic van + a szenzor (mcp9700A), illetve jelenleg helyette a poti.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) kaqkk válasza Szamy hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Idézet:
„van 2 kapcstáp is (300kHz-en ketyegnek),”
Hacsak csepegteted az infókat sokáig fog tartani a hibakeresés. A tápok környékén keresném a zavarforrást ..(most hogy már tudjuk hogy ott vannak)
(#) rammeradrian hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
MCP 9700 vagy a DS18B20 jobb ha zárt térben akarok hőmérsékletet mérni (levegő). Az MCP-vel meggyűlt a bajom, a DS viszont nem feszültséget ad vissza, hanem digitális. Nem szól bele az AD és nem kell átszámítani, viszont nem teljesen tiszta a flowcode beli lekezelése.
(#) Gagyicom válasza Szamy hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
MCP9700A-nál én közvetlenül a hőmérő lábához teszek a tápra 100nF szavarszűrőt és a pic oldalon van az adc-n is. Így nekem nem ugrál még 10m kábel esetén sem.
(#) vilmosd válasza Szamy hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
A MCP9700A (LM35, TC1047A) szenzor igen gerjedos fajta. Nem szereti a kimeneten a kapacitiv terhelest. Megoldas a kimenettel sorosan (kozvetlen a kivezetesnel) 470 ohm, 1kohm ellenallas, es a taplabakra 100 nF SMD kondi, szinten kozvetlen a labra. Ilyen megoldassal elvittem 30-40 meteres kabelon a jelet.
(#) Gagyicom válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Az LM75 alternatív megoldásnak tökéletes. Én most térek át rájuk. Igaz, ezek csak 0,5 fokos felbontásuak, de ha nem használsz külső referencia feszültséget, akkor az MCP is csak ~0,5 fokos.
(#) vilmosd válasza Gagyicom hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
I2C interface maximalis tavolsaga 30-40cm,nem 30-40 meter. Ezzel nem csinalsz tavhomerot, csak a PIC kornyezetet tudod merni. Raadasul ugye egy AD beolvasas programban es idoben is sokkal kevesebb mint az I2C lekezelese.
(#) Bakman válasza rammeradrian hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
DS18B20 kezelése Flowcode-ban kb. gyerekjáték, ha ebben a témában rákeresel, találhatsz nem egy példát.
(#) Bakman válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Két db. P82B715-tel jelentősen növelhető a távolság.
(#) rammeradrian válasza Bakman hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Hát, keresgéltem már, de még nem találtam meg azt ami rajtam segítene.

Továbbá, nekem a PIC és a hőmérő között max 20cm távolság van.
(#) vilmosd válasza Bakman hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Mar bocs, de egy egyszeru 2er+ arnyekolt vezetek sokkal egyszerubb, es olcsobb mint a P82B715. Raadasul nekem itt van vagy 6-8 panel amiben ezek halodtak meg, es nehezen tudok beszerezni. Ja es mint mondottam az I2C lekezelese programozasban nehezkesebb, valamint sokkal idoigenyesebb. Az analog erzekelo lekezelese egy par ASM utasitas, (C-ben 1), es nem eszi a proci idejet. Es mar ott is van az eredmeny. Az hogy sok embernek nem jok az eredmenyei, az inkabb a HW rossz felepitesebol adodik (golyafeszek szeru szereles). Nekem sok ilyen erzekelo dolgozik hofokszabalyzokban minden gond nelkul. 1/4 C fok (0.2 C is van) pontossaggal mer, es ha hozzakalibralod egy pontos homerohoz, nem kell bonyolultabb szenzor. Nekem ipari inkubatorokban dolgozik sok ilyen (TC1047A, MCP9700A), ha rossz lenne mar reg kivagtak volna. Van tobb rendszerem, amiben szaraz/nedves homeros homerseklet, es Rh szabalyzas megy minden gond nelkul.
(#) Szamy válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Sajnos, mint írtam, jelen pillanatban egy 1k -s poti van a bemeneten, és evvel is ugrál. A távolság a pic-től kb 1,5 cm...
(#) Kovabe válasza Szamy hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia
Probaképp a testet kösd le egy föld ponthoz, én már tapasztaltam hasonlot.
(#) vilmosd válasza Szamy hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Azert mert ugral, nem biztos, hogy a HW rossz. Nem lehet tudni innen messzirol milyen a HW, es milyen a SW. Lehet tapfesz problema, lehet Vref problema, es lehet hogy az SW keveredik el valahova. Ezeket eleg nehez kikuszobolni egy kezdonek. Talan lepesenkent kellene vegigmenni. Leegyszerusiteni a SW-t es csak a beolvasott erteket kiiratni decimalis formaban. Addig kiserletezni a HW felepitesevel, amig kapsz egy stabil erteket. Utana megprobalni a SW bovitesevel megtalalni a hiba okat. Mellesleg meg kellene probalni egy kozonseges analog tapot rakotni, mert a SMPS igen sok zavarnak a forrasa. Mellesleg meg megreszkiroznek egy ajanlast (itt ez szentsegtores), de ASM, vagy C-ben irni egy kis progikat, ami berugja a PIC-et, az AD-t, es valahova kiirja az AD erteket. Sallangok nelkul ez egy par soros programocskat jelent, es talalsz sokat a neten Ha esetleg szukseges, irok majd egy mintapeldat, de szukseg lenne a HW rajzara.
(#) Bakman válasza rammeradrian hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
(#) Bakman válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Te írtál 30-40 cm-t. Az I2C kezelése nem túl bonyolult Flowcode-ban, a topik erről szól. P82B715-öt nem teszteltem élőben csak van pár bontott ilyenem.
Következő: »»   195 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem