Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátoros fúró (üzemeltetése hálózatról)
Lapozás: OK   8 / 17
(#) orsika hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Üdv.

Már írtam itt róla,hogy a 9,6V-os csavarozógépem akksija meghalt (itt el kell mondjam,hogy nincs meg az eredeti töltője),szóval sikeresen alkalmazok egy kissé átalakított 200W-os PC tápot.A kábelezést a csavarozógép belsejébe kötöttem,igy az eredeti akkupack párhuzamosan rajta van.(Ha behelyezem!)Na most jön a csavar,ugyanis a halottnak vélt akksi rövid idő alatt (néhány perc)komoly energiát kezdett nyújtani.Nem csoda,mivel a közben fennmaradt Ampermérőm szerint felvesz 5 ampert a töltéshez.Én viszont félek,hogy felrobban!Mégiscsak 5 amper.A kérdésem az,hogy a kb. 1600mAh akkut mekkora áramerősséggel kell/szabad tölteni? Ugye sok az 5A? Nekem a 160mA tűnik optimálisnak.De tudja valaki,hogy egy "gyári töltő" mit tud? Ide kapcsolódva kérdezném,hogy hogyan lehet a töltőáramot korlátozni.Sehogy nem találok erről érdemi cikket.
Előre is köszönöm a választ!
(#) zosza18 válasza orsika hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia! Az 5A kegyetlen sok! Az 1600mAh akkudat 160mA-el érdemes tölteni mert az a nekivaló. Esetleg lehet még többel kicsit, hogy gyorsabban töltsön, de az 5A az nem kicsivel több. Csináltam már olyan töltőt ilyen akkuhoz, hogy be lehet állítani a kimeneti feszt és az A-t, majd ha feltöltött akkor lekapcsolja a töltőt. Ez egy nagyon praktikus kis töltő, ajánlom figyelmedbe.
(#) adanko hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Hello!
Van egy MANNESMANN aksis furom, az aksija 24V 1200mAh. a furot rá kötöttem egy robogo aksira(Unibat CBTX9-BS) 12V, 9Ah, 120A.
A furo működik vele.Az lenne a kérdésem hogy jó e ez a gépnek?

Üdv
(#) zolika60 válasza adanko hozzászólására (») Ápr 10, 2014 / 1
 
Jó az, csak fele a feszültség így a teljesítmény is.
(#) zosza18 válasza adanko hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Ha kevés a teljesítmény, akkor 2 akku sorba kötve, erre egy tranzisztoros fesz. stabilizátor, hogy biztos ami biztos nehogy túlkapja a fúró.
(#) Inhouse válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
2db 12V-os akku, az max 2*12,7V üresben, tehát 25,4V. De ahogy rendesen terhelve lesznek, valamint a hozzávezetés miatt nem fog többet kapni 24V-nál. Minimális fesz különbséggel nem kell foglalkozni. Amivel igen, hogy a két akku egyforma típusú és állapotú legyen a soros kötés miatt.
A 24V körüli feszültségből 24V-ot stabilizálni pedig nem lehet, felejtsd el! Ekkora áramon pedig még egyébként is komoly kapcsolás kellene.
(#) zosza18 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Igazad van, én egyértelműnek tartom az egyforma akkukat, mint ahogy azt Te is mondod. A stabilizálást csak amiatt írtam, hogy ha esetleg nem 12V-os akkukat használ, hanem más fajtát. (Nem arra gondolok, hogy a motorba 18V-os akku volna vagy ilyesmi, hanem akkupakkokra gondoltam. ) Nyilván ez csak az én véleményem és nem etalon, csak elmondtam amit gondoltam.
(#) Inhouse válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Gépjármű technikában 6 és 12V-os akkuk vannak, ebből lehet építkezni.
Az, hogy stabilizálni akarsz azt jelenti, hogy a fúró által felvett áramot át kell engedni egy félvezetőn. Ez pedig igen jelentős teljesítmény, úgyhogy nem lehet csak úgy a szegről leakasztani egy ilyet. A másik probléma, hogy pl. nem tudsz 12V-os autós rendszerben 12V-ot stabilizálni, nincs meg a drop hozzá, minimum 1-1,5V különbség kell legyen a be és a kimenet között.
(#) adanko hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Én a 12V moci akut direktben rá kötöttem ,nem birom le fogni a furot.tegnap egész d.u használtam a gépet és nem meritette le az akut , utána vissza tettem a robiba és be is indult . 2aksi már nem lenne kifizetödö ,akkor inkább vennék egy uj furót.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2014
(#) zosza18 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Igen, de mint mondottam, nem 6-12V-os akkukra gondoltam. A stabilizáláshoz tudom, hogy kell több, mint a kimenet. A teljesítmény nyilvánvaló dolog, hogy nem egy tranzisztoron engedek át x A-t.
(#) aramis hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Sokan írták ,hogy lehet egy ATX PC tápról működtetni egy 12 v akkus fúrót.
Megpróbáltam de meg sem nyikkan, valaki megírná úgy egyszerűen,hogyan lehet bekötni?
Köszönöm.
(#) Barret válasza aramis hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Ha meg sem nyikkan,meg kell keresni a hibát!
1-A tápegység le adja-e a 12V feszültséget? (És jó néhány ampert)
2-A fúrógép üzemel-e egy 12V-os akkumulátorról?
És már is megtalálod a hiba okát!
(#) aramis válasza Barret hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Kösz a választ, üzemel a fúró aksiról, a pc táp is megvan a 12 v de hány amper azt nem tudom.
De megjegyzem nincs átalakítva ahogy itt szokták írni.Ha a zöld vezetéket letestelem a táp elindul rá akasztom a fúrót és semmi.
Üdv:ara
(#) Barret válasza aramis hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Rá kell mérni a kimenetre,hogy meg van-e a 12V!
Le kell valami nagyobb fogyasztóval terhelni,és áramfelvételt megmérni. (6-8A kell! minimum)
Attól hogy elindul a venti,még nem biztos hogy kiadja a feszültséget.
És nem árt kicsit leterhelni az 5V-os ágat is.
(#) erbe válasza aramis hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
A fordulatszámszabályzós akkus fúrógépben van FET, emiatt polaritáshelyesen kell bekötni, különben eldurran. Lehet, hogy már túl vagy rajta.
Más. Ahhoz, hogy a 12 V terhelhető legyen, kis terhelést az 5 V-ra is akasztani kell. Pl. 10 Ohm 5 W ellenállást.
(#) aramis válasza erbe hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Igen .igazad van a fet is rendben, de az 5v-os ágat még nem hallottamzt ugy értsem hogy az 5v vezeték és testre kötöm az ellenállást. Lerajzolnád nekem ,ha megkérlek.
(#) Tomi111 válasza aramis hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Igen, de ne a standby 5V, hanem a nagy teljesítményű 5V-ra kösd! Próbára jó lehet egy autó izzó is, Pl. 12V 21W-os, vagy 6V-os, ha van. El sem indul a fúró, egyből letilt a táp, ahogy indítani próbálod a fúrót?
(#) aramis válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Most,hogy leterheltem az 5v ágat 12v 21 w elindul a motor de le is tiltja az indulás után.
Bár csak vezérlő nélkül próbálgatom mert sajnos nem jó azt hiszem ,lehet hogy azért tilt le mert nem tudom szabályozni?
(#) aramis válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Kösz a választ így gondoltad a rajz szerint.


ui
egyébként kösz a mikro magnetron tippet az is jó lett

FURÓ.png
    
(#) aramis válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Sajnos nincs ilyen érték ellenállásom csk 1.5 ohm 5w-os
nem tudom megoldani valamit ki kellene ókumlálni,
(#) aramis válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Most kísérleteztem ezzel is szépen forog és most erősebb is kicsit csak még a fordulat gyorsabb kellene de mivel nem jó a szabályzóm gondolom azért.De van még egy dolog ami a fúróban volt a FET nélkül indult így .lehetséges ,hogy ez az oka, vagy a szabályzó? Így most még letudom fogni.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2014
(#) aramis hozzászólása Máj 14, 2014 /
 
Szóval találtam egy 2 ohm 7w -at ezzel már nehezen tudom lefogni,úgy ,hogy ezzel már megvagyok elégedve és nincs benne fet sem és szabályzó sem .neked köszönhetem majd azért ha lesz és szerzek olyat amit írtál azzal biztos jó lesz még egyszer kösz
szia.
(#) aramis hozzászólása Máj 14, 2014 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy az 5w 1,8KJ rezisztor hány ohmos ez valami cement ellenállás?
(#) zosza18 válasza aramis hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Szia. Amit Te írtál, az egy 1.8kOhm 5W-os kerámia teljesítmény ellenállás.
(#) aramis válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) aramis válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Köszi ,ebben igazad van mert valóban jobb volt az 1.5 ohm-os.
de a kondi 4700uf csak 25v nem ez lehet probléma?
(#) Massawa válasza aramis hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Ezek a motorok terhelés alatt simán akár 5-6 A-t is huznak, igy azon az 1-2Ohm-s ellenálláson akár az egész tápfeszültség is elveszhet. Ezért meglehetösen reménytelen az ilyen kisérlet.
Egyszer én is kisérleteztem, az én kapcsolotápom 12V/10A-s volt. Még az sem indult, ha hozzákötöttem a 9,6V-s furogépet. Egy extra külsö lágyindito ( 25A-ra), segitetett, de terhelés alatt azon is elveszett 4V. Igy ez sem volt megoldás. Végül egy hagyományos 300W-s 12V-s toroid meg egy 60A-s graetz oldotta meg a problémát ( védelem nélkül). Ott is lemegy a feszültség kb 10V-ra ha blokkol a motor, de használhato.
(#) aramis válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
oké . Valószínű lesz olyan ellenállás most megyek a lomtárba azt hiszem van ott egy régi rádió azokban szokott ilyen lenni .Írok majd. Köszi a figyelmeztetést is.
(#) Massawa válasza aramis hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Probálj meg 2 darab félig kiégett autos bilux izzot ( 12V/45W) párhuzamosan kötve az ellenállás helyére kötni. ( lehet, hogy 1 is elég lesz). Ennek az izzonak a reflektor fele soha nem ég ki, viszont az autoban nem használhato - igy sok hentereg mindenfelé ( pl H4). Ennek a hideg ellenállása kevesebb mint 1 ohm, de ha bemelegszik akkor nö. Igy mint védelem is szolgál és igen nagy teljesitményt képes höve/fénnyé változtatni.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Igen probáltam (és naponta használom, igaz már nem ilyen furogéphez, mert ahhoz a toroidos trafo jo), az izzok nem fognak világitani (ha nem igen nagy a fogyasztás vagy áll le a motor). Csak azért irtam, mert nem olyan egyszerü ilyen teljesitményü ellenállást találni - irhattam volna rezsoszálat is. Kb 1-2 cm elég, de az ma már még nagyobb ritkaság.

A 0,5 Ohmos ellenálláson 5 A esetén 2,5 V esik (és jo meleg lesz 12,5W hödisszipácio), de a 0,5 Ohmra valoszinü még kikapcsol a trafo induláskor. Nekem is kb. 1 Ohm jött ki minimális terhelésnek, hogy elinduljon a PC táp.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
Következő: »»   8 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem