Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kék lézer
 
Témaindító: Djatis, idő: Dec 31, 2007
Lapozás: OK   10 / 12
(#) kakukp hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Szia Collector!

Találtam M140-es diódákat a neten.
Bővebben: Link
Az utolsó elvileg 2W-os.
Tudnál nekem segíteni, hogy miket kell megvennem egy lézer pointer építéséhez?
Komplett meg szeretném építeni, a ház is maszek tervezésű lesz.
Mivel gépész vagyok, nem értek az elektronikához, így ha megoldható, tudnál nekem egy műveleti utasítás szerű leírást adni az építésről? Mit, hova, hogyan kell kötni.
Segítségedet előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) epyn válasza kakukp hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Az a dióda 1.2W-os.
Agyonhajtva éri el a 2W optikai kimenő teljesitményt-élettartam csökkenéssel párositva.
Ha jobban terhelhető diódára vágysz,akkor javaslom ugyanazon az oldalon a 9mm-es 445nm-es tipust NDB7875
Pointer gyártáshoz meg keresd fel a google képeket és ird be a varázsszavakat.
Vagy látogass el a legnagyobb pointeres fórumra
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) Collector válasza kakukp hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Nem akarok ünneprontó lenni, de mégis mire szeretnéd használni azt a 4-es osztályú kék lézerpointert majd?
Ha lehet, inkább lebeszélnélek erről, ilyen pointereknek nem szabadna léteznie, nagyon-nagyon veszélyes mulatság.
(#) kakukp válasza Collector hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Óvatosan bánok az ilyen cuccokkal, akkor nincs baj, veszélyes helyzet sem volt ez miatt.
Csak valami egyedit szeretnék, ezért lenne jó építeni, csak nem tudom, hogy a sokféle alkatrész közül melyiket válasszam, mert nem vagyok jártas ezen a területen.
(#) ato01 hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok.Csinàltam egy lézeres fényjàtékot,amiben egy zöld pointer diódàja van.Màr egy jó ideje működik gond nélkül a Szupepe féle àramgeneràtorral.Lenne egy problémàm,hogy a zöld mellé szeretném beépíteni az uv pointerem belsejét is,de nem akar működni.Vagyis hàt működik,csak nem lehet a max àram potijàval elérni vele a teljes fényerőt.Kb fele annyira vilàgit Szupepe generàtoràval mint a sajàtjàval 2db mini cerka elemmel.Valaki tudna segiteni esetleg hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segiteni akaróknak.üdv.Ato01
(#) Collector válasza ato01 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Toldd meg még egy elemmel. Hogy értsd a problémát, nézd meg az UV diódád nyitófeszültségét, és az áramgenerátorod kimeneti feszültségét terhelve.
(#) Djatis válasza ato01 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz a blu ray dióda kb 4 voltot vesz fel teljes fényerőn.
Én ezt úgy orvosoltam egyszerűen hogy a szupepe féle áramgenerátoroma ami a kékhez szólt alapból 9 voltrol tápláltam meg utána már tovább tudod tekerni csak a lényeg hogy nulláról indulj tehát mindent vegyél le a bemeneti potit és az áramhatárolót is.
(#) dave500 hozzászólása Jan 31, 2014 1 /
 
Bővebben: LinkSziasztok! Ebayen találtam 2 W-os kék diódát 8 ezerért.. ezt túl olcsónak találom.. tényleg ennyi lenne, vagy árverés?
(#) sny hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Ha már kék lézer..

488nm
(Multi Line Argon Laser)

1080W (100V@10A + 4V@20A )--->41 mW @ 488nm (200mW @ Multi Line)

1.jpg

2.jpg
   
(#) kasas válasza sny hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Hát ez nem úgy néz ki mint ami ezer vattos azt mutasd annak mi a fénye és mire használják és mennyibe kerül?
(#) sny válasza kasas hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Megtanulhatnád értelmezni a leírtakat...
Ez egy Argon/ion gázlézer! 1080Watt felvett teljesítmény, 41mW leadott fényteljesítmény 488 nm-en.
Google a barátod...
(#) kasas válasza sny hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Úr isten 1000W ot vesz fel és 41 mW ot ad le és ennek mi értelme van , mire használod? Ez még hobbinak is drága 445nm es lézert ami 1w ot ad le pár ezer ft ér vehetsz és ugyan ilyen színe lessz.

És agoggli nem a barátom
(#) Collector válasza kasas hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
A félvezetős kékek előtt az argon volt az egyedüli lézer amivel kéket elő lehetett állítani szinte.
(#) zenetom válasza kasas hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia!
1. vattos helyett: wattos.
2. lessz helyett: lesz.
3. agoggle helyett: a Google.
Ezt még bőven lehetne folytatni, ugyinis alig van helyes mondatrész.

Ami a lézert illeti, Collector leírta a lényeget.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) epyn válasza Collector hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Helium -Cadmium fémgőz lézer.
442nm

Bár ez szerintem a drágábbik,speciálisabb fajta volt(nem értek a témához!)

Azért szerencse,hogy ma már nem kell foglalkozni a több kW-os fogyasztással,a vizhűtéssel és egy esetleges szállítás esetén kisbuszt bérelni,mert a 'mi autónk'-ba már nem férne be...
(#) epyn válasza kasas hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A hobbi mindig drága.
A multiline és egyébként az összes argon ion lézer hullámhossza 488nm.
Meg sem közelíti a 445nm-es DI kék dióda színét.
De elárulom,van helyette 488nm lézer dióda.
Sőt, 462nm és 473nm is.
Ezek mind kék színűek.
(#) sny válasza epyn hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A multiline argon lézerek egyszerre több hullámhosszon is sugároznak:

351.1nm, 363.8nm, 457.9nm, 476.5nm, 488nm, 514.5nm, 528,7nm és még az infrában is: 1092.3 nm-en.

Egy prizmával fel lehet bontani, és ezek a színek az UV és az IR kivételével láthatóak.
(#) epyn válasza sny hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Tudom.De a domináns "szín" a 488nm.
Nem véletlen látod kéknek.
Illetve ezért hívják multi line-nak.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) sny hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Kék lézereket nemcsak gázlézerekkel állítottak elő, hanem villanócsöves illetve UV lézer (Nitrogén lézer) betáplálású festéklézerekkel. Ezek sokkal jobb hatásfokúak voltak, mint a gázlézerek.

Kék színt (Hangolható hullámhossz!) például a Coumarin származékokkal lehet előállítani.

A gázlézerek előnye a sokkal jobb sugárminőség és a sokkal kisebb divergencia. Ezt más lézerekkel megközelíteni sem lehet.
(#) epyn válasza sny hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Hát neked mániád a festék lézer.
De igazad lehet.

Amúgy gratt az argon-hoz,nekem csak álom egy ilyen megvétele.Továbbá a gyönyörködésen kívül nem is tudnék vele mit kezdeni,mert a királykék szín a legszebb az egész lézer spektrumban.
Majd valamikor veszek egy DI 488nm diódát és a probléma letudva .
(#) sny válasza epyn hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Tudom, hogy van 488nm-es lézerdióda is, pont az argonlézer kiváltására fejlesztették ki, mivel a sejtfal és sejtmembrán vizsgálatokhoz ezt a hullámhosszt használják az orvostechnikában.
Nem hiszem, hogy sok hobbistának lenne otthon ilyen diódája. Méregdrága..... És szintén csak pár mW-os.
(#) sny válasza epyn hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Jól mondod, mániám. De cserébe nagyon sok hullámhosszt elő lehet vele állítani.
UV-től a távoli IR-ig, és nagy teljesítményekkel. A Rhodamin származékok közel 30% hatásfokkal mennek...
(#) epyn válasza sny hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Idézet:
„Méregdrága”

Emlékszek az első 445nm-esre.
6-700$ -ért vették őket.
3 év alatt kevesebb,mint az 1/10-ére csökkent az ára és 4X-eződött az optikai teljesítménye!
Ugyan igy a DI 520nm-es zöld diódával is ez lesz.Most 700$ de 1-2 év és a DPSS zöldeket teljesen ki fogják szorítani.Nagyon várom.
(#) sny hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
"Helium -Cadmium fémgőz lézer.
442nm"'

Ez elég bitang, nem tudom hogy most szedték ki az autóból, vagy próbálják betuszkolni

Ahhoz már külön erőmű kell....
(#) epyn válasza sny hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Jól van,nem bántásból írtam,remélem nem volt szemöldök ráncolás.
(#) sny válasza epyn hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Miért lenne? Nem szokásom megsértődni. Ez egy hobby, egy eléggé költséges hobby....
Azért tettem fel a képet a lézeremről, hogy lássák a fórumozók, ilyen is létezik. És hogy mennyire kényelmes (és olcsó*) mostanában a nagy hatásfokú diódákkal/kristályokkal lézerezni.
(#) sny válasza epyn hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A festéklézert még mindig nem sikerült összeállítanom. Minimum 2W 532nm-es lézerre van szükségem a pumpáláshoz. Van nagyméretű YAG, NDYVO4 és KTP (meg BBO) kristályom is, sőt, még hangolórács és tükör is van, csak pár alkatrész hiányzik....
Aztán lehet, hogy feldobom ide apróra, hátha érdekel valakit. Én meg elmozdulok a villanócsöves táplálás irányába...)
(#) epyn válasza sny hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Kényelmesnek én nem nevezném.Olcsónak sem.
Lehet hogy valaki fellelkesedik hogy 8000 forintért 2W-os kék , számára teljesen használhatatlan lézerdiódát vehet,na annak én el sem adnék ilyet.Felelőtlen,gyerekes gondolkodás.
Bőven elég lenne neki a pár mW-os kis dióda.,amivel nem tehet kárt senkiben.
Amíg a ki nem pukkasztja és megunja a "hobbiját"
(#) sny válasza epyn hozzászólására (») Máj 4, 2014 / 1
 
Én senkinek nem adok lézeres cuccot,aki nem mutatja be a személyi igazolványát, és a védőszemüvegét. Mert az egy dolog, hogy pénze van rá. De pótszeme is?

A multiline argon/ion lézer hullámhosszai:
szép... (forrás: http://www.laserfreak.net/)

Lab1Laser.jpg
    
(#) kasas válasza epyn hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
És akkor majd lehet végre 1W os zöld kínai pointereket kapni ? Na az lesz a szép ,pár embert megvakítanak a felelős érett felhasználók utána te sem veszel mert úgy betiltják mint a huzat ill felmegy az ára pont a kereslet csökkenése miatt ,ill le se megy.

Amúgy mennyi mostanában egy tipikus lézedióda hatásfoka ,értem alatta hogy hány százalékát fűti el a házba pl 1W os .?

A lednél ugye jobb ?
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem