Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   532 / 1203
(#) NyariG válasza Rolie11 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Itt egy progi.
Belső oszcillátorról megy.
A0 -> Zöld anód
A1 -> Piros anód
A2 -> Relé1
A3 -> Relé2
B0 -> Gomb alapból aktív nyomásra gnd.


Annyit módosítottam hogy 1,32s on/ 0,68s off remélem ez annyira nem számít
a 30s elvileg 30s...
Tesztelni nem tudtam.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2014
(#) Rolie11 válasza NyariG hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Danke, majd szerintem holnap kiprobálom, azt hogy oldjam meg, hogy a led csak kétlábú?
(#) icserny válasza Rolie11 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Idézet:
„azt hogy oldjam meg, hogy a led csak kétlábú?”

Pl. áramkorlátozó ellenállással sorbakötve két I/O kimenetre kötni.
1. Egyik láb magas, a másik alacsony: egyik LED világít
2. Egyik láb alacsony, a másik magas: másik LED világít
3. Mindkét láb alacsony vagy magas: egyik LED sem világít

NyariG javaslata szerint (A0 -> Zöld anód, A1 -> Piros anód)

1. A0 magas, A1 alacsony: Zöld LED világít
2. A0 alacsony, A1 magas: Piros LED világít
3. A0 = A1 esetén egyik sem világít.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2014
(#) mrobi hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Sziasztok.

Panelen belül, két pic közt melyikkel lehet elérni nagyobb adatátviteli sebességet, úgy hogy az még biztonságos maradjon. UART vagy IIC?
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Köszönöm, majd tanulmányozom!

Közbe egy olyan kérdés vetődött fel, hogy a kód amit bemásoltam ide, olyat csinál, hogy 100 és 99 még jól működik, de 98-nál már villog a kijelzés, 90-nél meg már nem is lehet látni semmit az LCD-n. Ez mitől lehet?
(#) Pali79 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Olyan mintha folyamatosan resetelne a pic.
(#) Zsora válasza mrobi hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Az SPI nem játszik? Ha nem, akkor az I2C.
Az órajellel szinkronizált átvitel megbízhatóbb, mert nincs elcsúszási lehetőség nagy bitsebesség mellett sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) nedudgi válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Watchdog kezelve, vagy letiltva?
(#) Pali79 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Igen, tiltva van. Csak akkor csinálja ha az idézett részből több van mint kettő. Ha kevesebb van akkor működik rendesen.
(#) bbalazs_ válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Probald meg ugy, hogy a kis reszletnek megfelelo szamu NOP-ot teszel kozeje, meretben mintha harom lenne, de valojaban csak ketto, jo nagy hellyel kozotte. Ha igy is lefagy, akkor valami tulfutasos gondod van.
De szerintem - mivel linearis az osszefugges - egyszerubb extrapolalni az eredmenyt.
(#) Pali79 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Idézet:
„De szerintem - mivel linearis az osszefugges - egyszerubb extrapolalni az eredmenyt.

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?
(#) bbalazs_ válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Magyaran, egy egyenessel leirhato a feszultseg-AD ertek fuggveny. Innentol kezdve a meredekseggel es a kezdoponttal szamolva kiszamithato egy tetszoleges AD ertekhez tartozo eredeti feszultsegertek.
(#) Pali79 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Ezt értem, a programban való megvalósításhoz kellene a mankó.
(#) bbalazs_ válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
De milyen szinten? Mert ez nem mas, mint egy mondjuk 16 bites szammal vegzett osztas-szorzas. Olyan peldat meg talalsz sokat.
Szoval: felveszed a ket vegpontot, amire akarsz vizsgalni.
Aztan a ket vegpontot kivonod egymasbol es elosztod a ket AD kulonbsegevel.
Ezaltal megkapod a meredekseget az egyenesnek. Kocskas lapon jol levezetheto.

De bocsi, programot irni helyetted nem fogok.
(#) Pali79 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Idézet:
„De bocsi, programot irni helyetted nem fogok.”

Jaj már milyen vagy! Pedig azt hittem megírod nekem!
Félretéve a viccet, nem is várom el senkitől. Ha magam megküzdök vele abból fogok tanulni.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
0V -- ADRESH = 0 -- 0 %
5V -- ADRESH = 255 -- 100%
V[%] = (ADRESH * 100) / 256
Ez a képlet 100 % helyett csak 99.6% -ot ad, de igen egyszerűen lehet elvégezni az osztást - csak a felső byte -ot kell használni.
Így nem látjuk, mi okozza a problémádat. Töltsd fel a program többi részét is.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Köszönöm! Az osztás szorzást részt még meg kell emésztenem, de nézegetem azt oldat amit linkeltél minap.
A programban, ha kikommentelem az AKKU_98 utáni részt akkor odáig működik rendesen, de ha már akár csak a 98 benne van már nem működik.
(#) mrobi válasza Zsora hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
SPI is játszat. Ezek szerint játszik is. Köszi!
(#) nedudgi válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Tulajdonképpen milyen akkuról van szó?
Az akku kisütési görbéje nem egyenes, főleg, ha több cella van sorbakötve.
(#) Pali79 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Egy szünetmentes tápba való akku. Igazából nem kell pontos mérésnek lennie csak valami tájékoztató adatnak, hogy mennyit bír még az akksi. Ha már itt tartunk sehol nem találtam egzakt adatot arra, hogy hány voltnál számít teljesen feltöltöttnek és hány voltnál kisütöttnek.
(#) nedudgi válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Mellékelek egy adatlapot egy ilyen akkuról.
Más nem maradt, mint hogy a programod többi része, amit nem tettél fel, feltételezhetően törli a kijelzőt, ez okozhatja a villogást.

DD12070.pdf
    
(#) Pali79 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Köszi, ez hasznos lesz! Fent van a teljes program picit fentebb mellékletben. Én is arra gondoltam amit te írsz, csak azt nem értem, hogy ugyan az a kódrészlet ismétlődik egymás után csak az lcd-re írandó karakterek bináris kódjai változnak, legalábbis ez volt a szándék.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
A PCLATH regiszter feltöltésének hiánya miatt állandóan inicializálja az LCD -t. Állítsd be az MpLab Sim -et debuggernek és lépésenként hajtsd végre a programot a szövegek kiíratásáig.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Igen, a szimulátorban tisztán látszik, hogy amikor elkezdené beolvasni az első szövegtáblát akkor ugrik vissza az inicializálásra. Már csak azt kell megfejtenem, hogy hova és pontosan mit kell beilleszteni.
(#) Rolie11 hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Na itt az elképzelés szöveges és rajzos formában!

pic.jpeg
    
(#) Rolie11 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Csöves cuccnak a táp indítója (fűtés, majd 30s és anód táp)!
(#) Pali79 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Elolvastam a "PIC16F kontroller: Mit tegyek, ha betelt a 2K?" című írásodat és teljesen egyértelmű lett a dolog egyből! Hálás köszönet!
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Elolvastam a "PIC16F kontroller: Mit tegyek, ha betelt a 2K?" című írásodat és teljesen egyértelmű lett a dolog egyből! Hálás köszönet!
(#) Rolie11 válasza NyariG hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Na, beírtam tök jól müködik, csak az az 1 baja, hogy ujjabb gombnyomásra elölről kezdi a rutint, nem áll alaphelyzetbe!
(#) brenato hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Segitsen valaki legyen szives, semmi értelmeset nem tudtam kiguglizni...
Gyújtókábelről szeretnék fordulatszámmérőt késziteni PIC-el, de nem találok illesztő áramkört, azaz még ha kapcsolási rajz szerűt találok is, egyszerűen nem tudom magát a kábelre kerülő detektort miként kell megcsinálni. Mintha csak a vezeték köré lenne tekerve valamilyen vezeték. De milyen anyagból, hány menettel? Köszi!
Következő: »»   532 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem